Yatırım

Ne kadar yatırım risk toleransı olduğunu öğrenmek için basit bir yol

Risk her yerdedir.

Tek yapmam gereken, hatırlatılması gereken haberleri açmak.

Bence günlük hayatlarımıza devam etmek ve o kötü şeylerin olabileceğini unutmak - aniden yapana kadar.

Otoyolda hızlanıyor. Sigara içmek (veya başka bir şey). Çok fazla içtikten sonra araba sürmek. Bunların hepsi riskli davranış örnekleridir. Yapabilir misin, iyi olur mu? Olabilir. Fakat bu davranışların her biri kendinize ve başkalarına zarar verme riski taşır.

Üzücü gerçek şu ki, riskli davranış bazen trajedilerde son bulur - bazıları diğerlerinden daha kötüdür.

Ve bazen, ne yaptığımız hakkında ne düşündüğümüzü değiştiren beklenmedik bir şey olana kadar ne kadar risk aldığımızı bile bilmiyoruz.

Gerçek şu ki, bu hayatta ne yaparsanız yapın, bir dereceye kadar risk taşır.

Ama bu madalyonun başka bir tarafı var.

Benjamin Franklin, "Hiçbir şey cesaret, hiçbir şey kazanılmadı!"

Bu doğru. Sabah kalkarım ve çok çalışıyorum çünkü inanıyorum ve dünyada bir fark yaratabileceğime inanıyorum. Riskleri alırım, tıpkı senin yaptığın gibi - ve sorun değil.

Bu risklerin bir kısmı benim lehimde ortaya çıkıyor; diğerleri yok.

Ve yatırım söz konusu olduğunda, inanın bana çok şey var.

Emekliliğinizin 20 değil, 30 yıl sürmesi mümkündür. Bunu düşün. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşam beklentisi artıyor; Bu iyi bir şey, ama artık çalışamadan önce portföyünde biraz hamur var.

Şimdilik Sosyal Güvenlik yardımlarından hemen hemen hiç yararlanamayabilirsiniz; ancak emeklilikten yıllar ve yıllar geçtikçe, mali sıkıntılarınızı çözmek için hükümete güvenmek istemezsiniz.

Bir planın olması daha iyi.

Ve evet, bu plan bir risk ile birlikte gelecektir - ister cömert bir yardım edip edemeyeceğinize bağlı değildir.

Risk Toleransının Değerlendirilmesinin Eski Zorlukları

İşte ofisimde oynanan çok yaygın senaryo.

Yeni bir müşteriyle oturup, risk toleranslarını tartışırdık. Basitçe, “Bir ile on arasında bir ölçekte, ne kadar risk almak istersiniz - on bir çok risk ve çok az riskli olmak” gibi bir şey sormak isterim.

Sorun şu ki, herkesin mükemmel kendini yansıtma yetenekleri yoktur ve bazen, gerçek dünyadaki senaryolarda, davranış şekilleri, nasıl davrandıklarını düşündüklerinden farklıdır.

Bu rahatsız edici, çünkü eğer bir kişinin parasını riskli yatırımlara yatırırsam - çok iyi ya da çok zayıf bir şekilde yapabilme potansiyeline sahip yatırımlar - ve aslında bu riski riske alamıyor ve değerdeki düşüş nedeniyle piyasayı erken çekemiyorlar muhtemelen kalıcı olarak para kaybedeceklerdir.

Tersine, eğer bir kişinin parasını istikrarlı yatırımlara koyarsam ve sonuçlarının peşinden gitmezse, kapıdan çıkmayı tercih edebilirler.

Öyleyse soru şu ki, insanların kendileri ve gerçekte kim olduklarının özü hakkında bildiklerini düşündüklerini nasıl geçebilirim? Gerçek risk toleranslarını nasıl belirleyebilirim?

Yıllarca beni kovdu. Neyse ki müvekkilimin risk toleransını objektif olarak değerlendirmek için çok daha iyiye gittim - ama yeni bulduğum yeni bir araç, yeni bir seviyeye ulaşabilme yeteneğimi alıyor.

Ne Kadar Yatırım Riskli Mide Bulmak için Basit Yolu

Buna Riskalyze denir ve kayalar.

Özetle, Riskalyze titizlikle seçilmiş soruları kullanarak risk tolerans derecenizi ölçer ve size bir Risk Puanı verir. Risk Puanınız ne kadar yüksek olursa, almak istediğiniz risk de o kadar artar.

Ve işte havalı kısım: Risk Puanınızı almak sadece iki dakikadan az sürer.

Oh, ve ücretsiz olduğunu söyledim mi?

Risk Puanınız, mevcut portföyünüzle risk toleransınızı karşılaştırmak için kullanılabilir. Ve tahmin et ne oldu? Bunu sizin için yapmaktan mutluluk duyuyoruz - ya da ücretsiz.

Ücretsiz Risk Puanınızı ve ücretsiz Emeklilik Harita Analizinizi almanızı tavsiye ederim.

Yatırımlarınızla doğru yolda olup olmadığınızı sorguladıysanız, bunu öğrenmek için bu fırsatı değerlendirin. En iyi yatırım kararlarını vermek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri almak için bildiğim en kolay yöntemdir.

Raporda, aşağıdakileri öğreneceksiniz (ve daha fazlası):

  • Nest yumurta ne kadar sürecek?
  • Portföyünüz ne kadar riskli
  • Enflasyon emeklilik planınızı nasıl etkileyebilir?
  • İkinci bir ev satın almak emeklilik hedeflerinizi nasıl etkiler?
  • Portföyünüz ne kadar muhafazakar veya agresif
  • Belirli bir yaşta emekli olma olasılığınız ne kadar yüksektir?
  • Mevcut tasarruf oranınız emekliliğinizi nasıl etkileyecek?

İronik olarak, Risk Puanınızı bularak kötü risklerden kaçınabilirsiniz. Portföyünüzün emeklilik hedefleriniz ve risk toleransınız ile uyumlu olmadığını tespit edersek, sizin için doğru yatırımları bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Çoğu zaman, risk alıyoruz ve bunu bile bilmiyoruz. İnsanların basitçe hareketsizlik yoluyla devasa ve risksiz risk aldığını gördüm.

Unutma, yapmadığın şey gerçekte yaptığınız kadar riskli olabilir.

Ama bir şey kesindir…

Bilgi toplamanın ve gerçeklere bakmanın yanlış bir tarafı yok.

Herşeyi iyi bulursanız, harika! Yoksa, size bir plan vereceğiz.

Bunun nasıl çalıştığını görmek ister misin? Riskalyze ve Emeklilik Harita Analizinin nasıl çalıştığını tam olarak anlatan kısa bir video hazırladım, böylece ne bekleyeceğinizi biliyorsunuz. Hayır tuhaflar - sadece ücretsiz, özelleştirilmiş bilgi, böylece siz ve aileniz için en iyi yatırım kararlarını verebilirsiniz.

Ve hey, portföyünüzle ilgili yardıma ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, yardım sunmaktan her zaman mutlu oluruz.

Ücretsiz Risk Puanınızı Almaya Hazır mısınız?

İşlemi başlatmak için aşağıdaki düğmeyi tıklamanız yeterlidir.Bu çok kısa anketi tamamladıktan sonra, kişiselleştirilmiş Emeklilik Harita Analizinizi tamamlamak için biraz daha bilgi almamız gerekecek.

Yukarıdaki düğmeyi tıklayın veya tıklayabilirsiniz İŞTE Ücretsiz Risk Puanınızı almak için

Videoyu izle: Gülşen - Büyük Hatırın Var (feat. Ozan Çolakoğlu)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Spousal IRA Katkı Kuralları
Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.
Devamını Oku
Motif İnceleme - Uzmanlar ile Yatırım
Yatırım

Motif İnceleme - Uzmanlar ile Yatırım

Bu Motif incelemesine başladığımda, yatırım yapmanın en iyi yolunun da yatırım yapmanın en sıkıcı yolu olabileceğini biliyordum. Al ve tut. Al ve tut. Satın al, evet, bekle! Uzun vadeli yatırımlar kitleler için tavsiyemdir ve ne yazık ki, bu yatırım için çok heyecan verici bir yol değildir. Bunu düşün.
Devamını Oku
Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme
Yatırım

Kişisel Sermaye İnceleme - Tüm Yatırımlarınızı Tek Bir Yere Yönetme

Yatırımcılar için özlem duyduğum bir şey, tüm finansal hesaplarınızı - yatırım portföyünüzü, kontrol hesaplarınızı, kredi kartlarınızı ve diğer kredi hesaplarınızı - tek bir yerde senkronize etmenizi sağlayan ve daha sonra yatırımla ilgili bir analiz sağlayan bir araçtır. tüm portföyünüz. Nane, size sayı vermenin harika bir işidir, ancak herhangi bir finansal bilgi sağlama konusunda yetersiz kalmaktadır.
Devamını Oku
IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor
Yatırım

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor

Rollover IRA Bir IRA'ya 401k'lik bir rollover hakkında en iyi bölüm, aynı numarayı yapmak için köpeğinize öğretmekten çok daha kolay olmasıdır. Daha da iyisi, işveren tarafından desteklenen emeklilik hesaplarına kıyasla, 401 bin'lik bir rollover size en geniş yatırım seçenekleri yelpazesini ve emeklilikte dağıtım planlaması için en büyük esnekliği sunabilir.
Devamını Oku