Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Yirmili yaşlarımın çoğunda, yerel bir bankada Aile Hizmetleri Müdürü olarak uzun saatler çalıştım. Hayatımı tek kelimeyle anlatmak zorunda olsaydım, kesinlikle “yorucu” ile giderdim.

Sadece saat 5'e kadar yorulmadan çalıştım. her gün, ama üç yaşın altında iki çocuğum vardı. Birincisi, sık sık gece, hafta sonları çalıştı ve tatiller.

Çok fazla çalışmak çocuklarımla kaliteli zaman geçirmeyi zorlaştırdı, sadece masaya iyi bir yemek koy. Ve iyi bir para kazandım ve aileme yardım etmeme rağmen, ebeveyn olarak büyük bir başarısızlık gibi hissettim.

Sonra inanılmaz bir şey oldu; kocam ve ben bir blog başlattık. Kazançlarımızı artırmak ve finansal yolculuğumuzu bir araya getirmek için, bir web sitesi - ClubThrifty.com - sıfırdan oluşturduk.

Oradan, yarı-zaman saatlerini hayattaki yazımdaki tek gerçek tutkuma adadım. Sonunda, çevrimiçi içerik oluşturma alanında daha fazla yazma işi almak için çevrimiçi varlığımdan da yararlanmayı öğrendim.

Neyse ki, oldukça hızlı bir şekilde oldukça büyük bir portföy oluşturdum ve güzel bir yan gelirde yanaşmaya başladım. Bir yıl içinde, 40.000 $ 'lık maaşımı serbest çalışma ile değiştirdim ve işimde bir aylık bir ihbarda bulundum. Ve hayır, benim asla, asla geri baktı.

Uzun saatler çalışıp bilgisayarımda günlerce otursam da, bir yaşam için çevrimiçi içerik yazmak kesinlikle şaşırtıcıydı. Altı rakamlı bir gelir elde edeceğim, ama asla giyinmek veya bir ofisin içini görmem. Para kazanıyorum, ama çocuklarım her gün otobüsten inerken buradayım. Her zaman çalışırım, ama istediğim kadar tatil yapabilirim. Yoğun çalışan bir anne olarak, kendi şartlarıyla yaşamı sürdürebilmek, istediğim tek şey.

Tabii ki zor iş ama yapmaya değer her şey.

Çok fazla insan nasıl bir hayat kazandığımı bildiğinden, nasıl çalıştığına dair bir sürü soru soruyorum. The Simple Dollar, Lending Tree ve Frugal Travel Guy gibi web sitelerinin sütunlarını nasıl aldım? Ve gelirimin büyük kısmı nereden geliyor? En önemlisi, nasıl olduğunu bilmek istiyorlar onlar aynısını yapabilir.

Bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamak için yeni ve deneyimli yazarlar için çevrimiçi bir kurs hazırladım. EarnMoreWriting.com. Bu kurs, 2012 yılında tam zamanlı bir yazar olduğumdan beri sorduğum her soruyu yanıtlıyor.

Çevrimiçi Yazma Kariyer Oluşturmak için 5 Adım

Çevrimiçi bir yazma kariyeri oluşturmak istiyorsanız, ilgi çekici, yenilikçi içerikler oluşturmak için bir tutkuya sahip olmanız gerekir. Fantezi uygulamalara veya araçlara ihtiyacınız yoktur, ancak bir bilgisayara ve çalışan bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

Bunun dışında, sadece bir kaç “ilk adım” atmaya başlamak gerekir.

Tabii ki, bu daha kolay söyleniyor. Tutkulu ve yerleşik yazarlar bile her zaman bilmezNasıl Onların yan tarafını yerden kaldırmak. Sık sorulan sorular şunlardır:

“Sıfırdan bir yazı portföyü oluşturmaya başladığınızda nereden başlıyorsunuz?”

“İlk 'büyük' ​​yazı işini nasıl yapıyorsun?”

“Nişindeki diğer yazarların arasında nasıl durursun?”

Bu soruları ve daha fazlasını kursumda yanıtlarken, ücretsiz kariyerinizi hemen oluşturmaya başlamak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu:

İpucu 1: Çevrimiçi bir portföy oluşturun veya bir blog başlatın.

Çevrimiçi bir yazma kariyeri oluşturmak istiyorsanız, insanların sizi bulmasını sağlamanız gerekir. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu, işinizi sergileyebileceğiniz bir blog veya çevrimiçi portföy oluşturmaktır. Blogum, ClubThrifty.com, çevrimiçi kartvizitim olarak hizmet veriyor, ancak sizin istediğiniz gibi görünebilir. Temel olarak, baytınızı listelemek için bir web sitesine ve yazma yeteneğinizi sergileyebileceğiniz bir “ev” e ihtiyacınız vardır.

İpucu 2: İdeal “niş” inizi bulun.

Sürekli olarak yeni yazarların kendi nişlerini bulmakta zorlandıklarını söylediklerini duyuyorum. Onlar yazma konusunda tutkulular, diyorlar, ama onlar tamamen emin değiller ne hakkında yazmak.

İşe almak istediğiniz alanlarda ücretli iş bulmak için “niş ”ınızı bulmanız gerekir. Tutku veya hobilerinize dayalı bir konu veya çeşitli konular arasından seçim yaparken, nişanız aynı zamanda kariyer deneyiminize de dönüşebilir. de.

İpucu 3: Ücretli çalışma için çevrimiçi platformlardan yararlanın.

Yazmaya yönelik tutkunuz olsa ve başlamak için umutsuz olsanız bile, hangi çevrimiçi iş platformlarının en iyi değeri sağladığını bilmek zor olabilir. Tavsiyem şudur: Hepsine odaklanmak yerine, çabalarınızı yazı tipi ve içerik niş için en iyi üç veya dört platformda daraltın.

İpucu 4: Değer eklemeyi öğrenin.

Çok yüksek ücretli işler var, ama onları nerede bulacağınızı bilmek zorundasınız. Bunun ötesinde, “değer katmayı” öğrenmelisiniz, böylece onları uzun mesafe için saklayabilirsiniz.

Kursumun video bölümüne farklı katmanlar ekleyebiliyorum, ama aynı zamanda Boston Globe katkıcısı ve profesyonel editör Jon Gorey tarafından yazılan “Ne Editörler Gerçekten İstiyor” başlıklı bir bonus rehberi de sunuyor.

“Değer katmanın”, editörlerin bunu istediği anlamına geleceği anlamına gelebileceğini söyleyelim. Profesyonel çalışmamda, yazılara HTML ekleyerek, iç bağlantılar ekleyerek, stil kılavuzlarını takip ederek, e-postalara yanıt vererek ve editörün işini kolaylaştıran ekstra bir şey yaparak değer katıyoruz.

İpucu 5: “pop” yazan harika blog gönderilerini yazın

Açıkçası, katı ve eğlenceli içerikler yazmak, uzun süre boyunca harika yazma işlerini bulmanın ve saklamanın en iyi yoludur. Her birinin kendi kişisel yazı tarzımız olmasına rağmen, her yazıda bilgilendirici ve eğlenceli arasında bir denge kurmak çok önemlidir.

Neyse ki, daha iyi bir yazar olmak, zamanla çoğu insan için doğal olarak gerçekleşen bir şeydir. Yazınızı geliştirmenin en iyi yolu yazmak, yazmak, yazmak ve yazmaya devam etmektir.

Scratch'tan bir Yazma Kariyer kurmak ister misiniz?

Kendi yazdığınız bir kariyer kariyerine övünürken, başlamak genellikle en zor kısımdır. Muhtemelen en iyi ilk adımları merak ediyorsundur. Hiçbir şeyden nasıl bir yazı portföyü oluşturabilirsin? Ayrıca, ücretli çalışma bulmak için yazma becerilerini nasıl kullanabiliriz?

Güven bana, seni korudum. İki ay boyunca, bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamak için dokuz video modülü ve bol miktarda yazdırılabilir kaynak oluşturdum. En iyi iş için kendinizi nasıl konumlandıracağınızı size söylemeyeceğim, ama size nerede bulacağımı söyleyeceğim.

EarnMoreWriting.com ile,% 100 iade garantisi de alacaksınız. Kursumu aldıktan sonra herhangi bir yazma işi bulamazsanız, paranızı iade etmeyeceğim.

Eğer hevesli bir yazarsanız, kaybedecek hiçbir şeyiniz ve kazanacak bir şeyiniz yoktur.

EarnMoreWriting.com'da daha fazlasını öğrenin.

Hiç evden çalışmayı diledin mi? En sevdiğin tarafın ne?

Videoyu izle: Acınacak Durumdayken Zengin ve Ünlü Olan 10 Kişi

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

İster kendi banka hesabınızı izliyor olun, ister iş dünyasında olun, ekonomik kriz, paramızı daha önce olduğu gibi harcadığımız yollarla hepimizi daha dikkatli yapar. İnsanlar sürekli olarak para kazanmanın ve aynı zamanda daha az harcama yapmanın meşru yollarını arıyorlar. Genellikle bütçemize ve harcama alışkanlıklarımıza baktığımızda, yaşayacağımıza emin olmak için kontrol ederiz.
Devamını Oku
David Orr - Kendi Firmasının Kurucusu Olmadan Önce Kurdu

David Orr - Kendi Firmasının Kurucusu Olmadan Önce Kurdu

Yeni bir Girişimcilik konusuna başlamak isteyenler, David Orr'ın daha iyi bir aday olmadığını düşündüm. Büyük ihtimalle David Orr'ı hiç duymadın. David Forbes Top 500 listesinde değil (en azından henüz). Çok milyoner değil (kesinlikle doğru yolda). David, sıradan genç çocuktan hoşlanıyor olabilir. ama ondan çok daha fazlası.
Devamını Oku
İlk İşime Başladığımda Dilediğim Tavsiye

İlk İşime Başladığımda Dilediğim Tavsiye

Seni bilmiyorum ama çocukken, işletme sahibi olmanın ilgisi yoktu. Sporla uğraşmam çok zordu ve muhtemelen beyzbol kartlarında olması gerekenden biraz daha fazla yatırım yaptım - dang, Jose Canseco! Çocukluğum şimdi ve şimdi odaklanmıştı. Demek istediğim, bir çocuğa en son ne zaman ilgi duyduklarını sordular ve cevap verdiler: “Sıfırdan bir iş kurmak, büyük yayınlar için yazılar yazmak ve doların harikalarını düşünmek istiyorum. Maliyet ortalaması ve bileşik faiz!
Devamını Oku