Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al.

IRA istifi misiniz?

Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı.

Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru.

Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayalım - birden çok IRA hesabınız olabilirve istediğiniz kadar çok şey yapabilirsiniz - sınır yoktur.

IRA hesaplarındaki tek gerçek limit, yıllık 50 veya daha eski yaştaki kişi başına 5,500 dolar veya 6,500 dolar olan yıllık katkı limiti. Ancak bu sınırlar içinde, paranızı istediğiniz kadar IRA hesabına ayırabilirsiniz.

Ancak daha alakalı sorular: Neden birden çok IRA hesabınız olur? Ya da neden istesin ki?

Birden fazla IRA hesabına sahip olmak sorun çıkarır mı? Ve bir müdahaleye ihtiyacınız var, çünkü bir IRA istifi misiniz?

Bunlar gerçekten bu makalede ele almak istediğim sorular.

Birden fazla IRA hesabına sahip çok sayıda müşteri görüyorum ve her zaman neden yaptıkları konusunda sağlam bir nedenleri yok.

Neden birden fazla IRA hesabınız olabilir?

İnsanların çoğu zaman pasif bir yaklaşımla ilgili birçok IRA hesabını oluşturdukları anlaşılıyor. neredeyse varsayılan olarak gerçekleşir gibi görünüyor.

İşte yaygın nedenlerden bazıları:

  • Bir iş bırakıyorum. İnsanlar işten işe gidiyorlar ve her ayrıldıklarında bir IRA hesabına aktarılan işveren destekli bir emeklilik planı var. İşverenler tarafından desteklenen her plan için ayrılan bir IRA hesabına sahip olabilirler.
  • Çoklu IRA türleri. Evli bir çiftiniz varsa ve her ikisinde de geleneksel IRA ve bir Roth IRA varsa - Roth IRA kuralları hakkında daha fazla bilgi edinin - her biri için iki IRA, ya da çift için dört IRA olacaktır.
  • Yatırım komisyoncusu özel promosyonlar. Görünüşe göre, her zaman, geçmek için çok iyi olan bir IRA transfer anlaşması sunan bir yatırım komisyoncusu var gibi görünüyor. Bu promosyonlardan yararlanarak, 6,000 dolar ve bir IRA, diğerinde 12.000 dolar ve üçte biri 7000 dolar olabilir. Öyle olur bazen!
  • Farklı yatırım araçları. Bir IRA hesabına bankanızda yatıran bir yatırım hesabına sahip olabilirsiniz, bir diğeri tek bir ETF'ye yatırım yaptı ve bir üçüncü şahıs aracılık hesabında üçüncü bir hesaba sahip olabilirsiniz. Her biri benzersiz bir amaca hizmet eder ve üç hesap türünü tek bir hesapta birleştirmek için zorlayıcı bir sebep bulamadınız.

Bunlar sadece birkaçıdır ve bireylerin ve özellikle de evli çiftlerin neden bir IRA hesabı portföyüne sahip olduğunu açıklamaya yardımcı olabilirler.

Bu iyi bir düzenleme mi?

Çoklu IRA Hesaplarına Sahip Olmanın Yararları

Birden fazla IRA hesabına sahip olmanın açık bir fayda sağlayabileceği zamanlar vardır.

İşte bazı örnekler:

SIPC veya FDIC sigorta limitleri. Sabit gelirli bir yatırımcıysanız ve bankaların güvenliğini tercih ediyorsanız, banka hesapları için 250.000 dolarlık bir FDIC sigortası limiti vardır. IRA bakiyenizin bundan daha yüksek olması durumunda, iki veya daha fazla bankada bir IRA bulundurmanız gerekebilir. Aynı durum SIPC sigortası için de geçerlidir. Limit 500.000 dolar nakit ve hesap başına 250.000 dolar nakit içerir. IRA bakiyeniz 500.000 doları aşarsa, birden fazla hesabınız olabilir.

Tüm yumurtalarınızı bir sepete sokmamaktan daha güvenli hissediyorsunuz. FDIC ya da SIPC sigortasından ayrı olarak, emeklilik varlıklarınızın tek bir hesapta değil, iki ya da üç hesapta yayılmasını sağlamanız daha güvenli olabilir. Paranız sigortalı olsa bile, banka veya komisyoncu varsayılanı, emeklilik birikimleriniz kadar önemli bir şeyle bağlantılı olarak sinir bozucu olabilir.

Çok özel yatırım hesaplarına çeşitlendirme. Bazı yatırım türlerinde uzmanlaşmış belirli yatırım araçları olabilir. Örneğin, düşük maliyetli bir ticaret hesabına sahip olabilirsiniz, başka bir fon ailesidir ve hala emlak veya doğal kaynaklar gibi belirli sektörlere yatırım yapan bir üçüncü siz olabilirsiniz.

Farklı türde IRA hesapları. Daha önce de belirtildiği gibi, geleneksel bir IRA ve bir Roth IRA'nız olabilir. Serbest meslek sahibi iseniz, ayrıca bir SEP IRA'nız da olabilir. Büyük ölçüde kişisel koşullara bağlıdır.

Farklı emeklilik amaçları için farklı URA'lar. Emekliliğinize yaklaştıkça, her biri belirli bir amaca hizmet eden farklı IRA'lar istediğinize karar verebilirsiniz. Örneğin, öncelikli olarak düzenli gelir kaynağı olarak işlev gören bir IRA hesabınız olabilir. Emeklilik portföyünüzün asla kuru kalmaması için büyüme yatırımlarına ikinci bir hesap tahsis edilebilir. Hala üçüncü bir IRA, büyük bir acil yardım fonu olarak işlev görebilir, böylece, açılmamış bir tıbbi gider, bir aracın değiştirilmesi, yetişkin çocuklarınıza ve hatta büyük işlere yardımcı olunması gibi büyük bir masraf olduğunda, bir dokümana sahip olursunuz. evinizde yapılacak.

Yönetilen hesap vs. kendinden yönetilen hesap. Bir çok insan hibrid yatırımcıdır - paralarının çoğunu profesyonelce yönetmeyi tercih ederler, ancak yine de kendiniz yatırım yapmak için uğraşmak isterler. Böyle bir yatırımcı paralarının çoğunu E * Trade veya Scottrade üzerinden kurulan bir DIY hesabı ile Betterment veya Wealthfront gibi yönetilen bir hesaba sahip olabilir. Seçimler yapmak güzel!

Kendi kişisel koşullarınıza bağlı olarak, bunlardan bir veya daha fazlası mali durumunuz için gerçek bir avantaj olabilir.

Potansiyel Sorunlar

Birden fazla IRA hesabına sahip olmanın getirdiği avantajlara rağmen, çok fazla iyi bir şeye sahip olmak mümkündür.

Burada birçok IRA hesabına sahip olmanız durumunuzu incitebilir:

Her IRA hesabı kendi ücret kümesidir. Beş IRA hesabınız varsa ve bunların her birinin yıllık 100 ABD doları tutarında bir ücreti varsa, yıllık tek bir hesapla yılda 100 ABD dolarından ziyade, yıllık 500 ABD Doları'dır. Yılda 400 dolar. 20 veya 30 yıldan fazla, gerçek para haline gelmeye başlıyor.

Karışıklık. Tam zamanlı bir şeye para yatırmıyorsanız, birden fazla IRA hesabını etkili bir şekilde yönetmek çok zor olabilir. Birden fazla vergilendirilebilir yatırım hesabınız varsa, sorun daha da kötü olacaktır. Kendinizi bazı hesaplarla özellikle iyi bir şekilde, ancak başkalarına çok zayıf bir şekilde ve bazılarında para kaybetmekle bulabilirsiniz.

Tutarlı çeşitlendirme eksikliği. Tek bir hesapta güvenilir bir yatırım tahsisi oluşturmak ve sürdürmek için yeterince zor olabilir. Ama dört ya da beş joggle yapmaya çalışıyorsanız, sertifikalı bir kabus olabilir. Hesaplarınızı yeniden dengelemeye çalışırken bunun ne kadar zor olduğunu düşünün? Büyük olasılıkla, tüm IRA hesaplarınızın kombinasyonu daha çok benziyor Birazcık bunun ve birazcık iyi dengelenmiş bir yatırım portföyü değil.

Her yıl yatırım yapmak için çok fazla paran var. Beş IRA hesabınız varsa, her yıl 5,500 ABD Dolarından fazla katkıda bulunamazsınız. Bununla nasıl başa çıkarsın? Her yıl bir hesap finanse ediyor musunuz? Ya da katkısını beşe böler ve her bir hesaba 1,100 dolar mı koyuyorsunuz?

İzleme sorunları. Birden fazla IRA hesabınız varsa, emeklilik için ne kadar para kaydettiğinizi tam olarak bilmek her zaman zor olabilir. Emeklilik birikimlerinizle takipte olup olmadığınızı bilir misiniz? Ne zaman öğrenmek istersen, bir hesaplama yapmak zorunda kalacaksın. Ve pazar büyük bir darbe alırsa ne olur? Tüm hesaplarınızın toplu olarak ne kadar kapsamlı olduğunu nasıl anlayacaksınız? Bir matematik problemi olmasının yanı sıra, bu tür bir karmaşıklık rasyonel yatırım kararları vermeyi zorlaştırabilir.

Peki cevap nedir?

Birden Fazla IRA Hesabınızı Yönetilebilir Bir Düzeye Düşürün

Belirli nedenlerle sınırlı sayıda çoklu IRA hesabına sahip olmak mantıklı olabilir. Her eşin geleneksel bir IRA'sı ve bir Roth IRA'sı olduğu evli bir çift, dört IRA hesabına sahip olan çiftin haklı olarak haklı çıkacağını haklı çıkarır. Ve yönetilen bir hesaba ve gerçekten kendi kendini yöneten bir hesaba sahip olmak için durumu kesinlikle yapabilirsiniz.

Ancak birden fazla IRA hesabına sahip olmanızın nedenleri pasif birikimden (promosyonlar veya 401 (k) rollover'lardan yararlanma) dolayı daha fazlaysa, muhtemelen kendiniz için gerçek bir faydası olmayan bir komplikasyon ağı yaratmış olursunuz.

IRA hesaplarınızı, iki veya üç kişiden fazla olmamak kaydıyla ve yalnızca en iyi sebeplerle azaltın. Ardından diğerlerini en önemli hesaplara birleştirin.

Bu, ücretlerden tasarruf etmenize, yatırımlarınızı daha iyi kontrol etmenize, emeklilik portföyünüzü doğru bir şekilde çeşitlendirmenize ve ilerlemenizi emeklilik hedeflerinize doğru takip etmenize daha iyi bir şekilde yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Videoyu izle: Suudi Arabistan Hakkında Bilmeme 27 İNANILMAZ GERÇEK

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway
Maliye

Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway

Para harcamama konusunda zorlanıyor musunuz? Her zaman bir maaş aldığın zaman alacak bir şeymiş gibi hissettiriyor mu? Eğer öyleyse, bu meydan okuma sizin için. Harcama Zorluğu Yok Maliyelerinizde yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu zorluğu para harcamak için düşünmeyin. İşte, çıldırmadan meydan okumada nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları: 1.
Devamını Oku
Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler
Maliye

Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler

Kiralama gayrimenkulünü satın alabilmek, birçok kişi için pasif gelir elde etmenin bir yolu. Bir milyoner olmanıza rağmen, gayretli tasarruf ve borsa yatırımları yoluyla, gayrimenkul yatırım yapmak için servetinizi zenginleştirip çeşitlendirmenin zamansız bir yoludur. Sonuçta, insanlar her zaman uyumak ve çalışmak için bir yere ihtiyaç duyacaklardır.
Devamını Oku
18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri
Maliye

18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız, gizemli alışveriş, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi geliyor. Aslında alışveriş yapmak için para alıyorsun! Alıcıların pişmanlığı ile bir mağazaya çıkmak yerine, gelmiş geçmiş en iyi ödeme günü gibi hissedeceksiniz! Gizemli alışveriş, ekstra para kazanmanın en eğlenceli yolu olabilir. Alışverişten hoşlanıyorsanız ekstra para kazanmak da zor değildir.
Devamını Oku