Kredi

Chase Blueprint'in Gözden Geçirilmesi

Kredi kartı kullanımınızı yönetmek için hiç uğraştınız mı? Bakiyenizi düşürmeye çalışırken, her gün öğelerinizde faiz ödemek zorunda kaldınız mı?

Chase Bank'ın yeni bir yazılım seti TaslakKredi kartı kullanımınızı yönetmenize ve bir planla borcunuzu ödemenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu belirli Chase kredi kartlarına sahip olmak için özel bir avantajdır. Diğer kredi kartı şirketleriniz Blueprint'e erişim sunamaz ve her Chase kartına hak kazanamaz.

Chase Blueprint nedir?

Blueprint, Chase kredi kart sahiplerinin erişim sağladığı çevrimiçi bir programdır. Çeşitli kredi kartı görevlerini yerine getirmenize yardımcı olur: özel bir borç azaltma planı ile büyük bir dengeyi ödemek için faiz ödemekten kaçınmak.

Blueprint Bana Ne Yapıyor?

Blueprint'in size yardımcı olacak dört özel alanı vardır:

Günlük Alımlarda Faizlerden Kaçının

İle Tam Öde Chase'e, günlük harcamaların hangi kategorideki kategorilerini her ay tam olarak ödemek istediğinizi söyleyin. Şirket daha sonra bu masrafları faturanızda ayıracak ve tüm masrafları birlikte gruplamak yerine bu bakiyeyi tamamen ödemenize izin verecektir. Bu, genel olarak daha büyük bir borç üzerinde hala bir denge taşıyor olsanız bile, geçen hafta aldığınız yiyeceklere faiz ödemekten kaçınmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bu bütçenize yardımcı olabilir. Bakkaliye ayda 200 dolar harcadığınızı ve bunun için 200 $ artı faiz harcamak yerine bütçenizi harcayabileceğinizi biliyorsunuz.

Bir Planla Büyük Bir Alım Ödemesi

Blueprint ile başka bir seçenek denir Bölünmüş. Bu, son bir satın alma işlemi seçmenizi ve Chase'e ücreti ne kadar hızlı ödemek istediğinizi bildirmenizi sağlar. Bu nasıl yardımcı olabilir? Buzdolabınızın öldüğünü ve kredi kartı üzerinde beklenmedik bir şekilde geçen ay 750 dolar harcayacağınızı varsayalım. Her ay dengede atmak için 250 dolar daha var. Her ay o kadar ödemeyi hatırlamak zorunda kalmak yerine, Blueprint size hatırlatacaktır. Ayrıca, aldığınız her beyanda, gösterilen borç ödeme hedefinize doğru ilerlemenizi göreceksiniz. Bu, buzdolabını ödemek ve paranızla daha büyük ve daha iyi şeyler yapmak için motive olmanıza yardımcı olabilir.

Planlanmış Plan ile Borcunuzu Ödeyin

Blueprint ile üçüncü seçenek - Bitir şunu - harika. Kredi kartı şirketinizin kredi kartı borcundan çıkmanıza yardımcı olabileceğini kim biliyordu?

Programın bu kısmı ile Chase'e ne kadar bir bakiye ödemek istediğinizi söylersiniz. Ayrıca borçtan çıkmak istediğinizde veya bakiyeye ne kadar para yatırmanız gerektiğinden emin olun. Blueprint, matematiği yapar ve sizin için ödeme planınızı belirler. Ödemelerinizle her ay ilerledikçe borcunuzu ödemeye daha da yaklaştığınızı gösteren her bildirimde bir güncelleme alacaksınız.

Kendinizi Çok Fazla Harcamadan Kendiniz Tut

Aylık bütçeyle harcamalarınızı ayarlamayı ve izlemeyi seviyorsanız, elinizi kaldırın.

Hiç kimse?

Chase Blueprint'in son kısmı ile İzini sür Harcama hedeflerini belirli harcama kategorileri üzerinde belirleyebilirsiniz. Bu harcamaya doğru ilerlemenizi izlemek için istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Bu, ortalama bir ayın harcamalarınızda neye benzediğini anlamanıza ve bir bütçe oluşturmayı çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir.

Hangi Chase Kredi Kartları Blueprint ile Gelir?

Her Chase kredi kartı Blueprint'e erişemez. Şu anda bu kartlardan biriyle Blueprint alabilirsiniz:

Chase Slate® kartı

 • İçin başvur kovalamak Slate® kartı Kart sahipliğinin ilk 60 günü için bakiye transfer ücreti alınmaz ve tam 15 ay boyunca% 0 APR ücret alınmaz. (Bu sınırlı süreli teklifimizin tamamını gözden geçirin.)
 • Chase Slate® kartı hakkında daha fazla bilgi için buradan okuyun.

Chase Sapphire Tercih Edilen® kart

 • Kartınıza 90 gün içinde sadece 4,000 dolar harcadıktan sonra 50.000 puan kazanın
 • Piyasadaki en esnek seyahat noktaları olan Chase Ultimate Rewards puanlarını toplayın ve bunu en iyi seyahat kartlarından biri haline getirin.
 • 95 $ yıllık ücret ilk yıldan feragat etti
 • Chase Sapphire Preferred hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradan okuyun® kartı.

Chase Özgürlüğü

 • Bir bakiyeyi transfer etmeniz gerekmiyorsa ve nakit geri ödemelerinizi arttırmak istiyorsanız, Chase Freedom mükemmel bir seçenektir. Her 3 ayda bir değişen belirli kategorilerde% 5, diğer tüm satın alımlarda% 1 oranında geri ödeme alacaksınız.
 • Kartınıza 90 gün içinde sadece 500 $ harcadıktan sonra tatlı bir kayıt bonusu kazanın.
 • Chase Freedom® kartı hakkında daha fazla bilgi için buradan okuyun.

Mürekkep Artı® iş için

 • Kartınıza 90 gün içinde sadece 5.000 $ harcadıktan sonra 60.000 puan kazanın.
 • Ofis malzemeleri mağazalarında ve internet ve cep telefonu alımlarında 5 puan, benzin istasyonlarında ve otellerde 2 puan, diğer tüm alışverişlerde 1 puan kazanın.
 • Ink Plus hakkında daha fazla bilgi için buradan okuyun® iş için.

Maalesef markalı kartların hiçbiri Blueprint ile çalışmıyor. Dolayısıyla, belirli bir şirkete ait olan havayolu milleri kredi kartlarından veya otel ödül kartlarından birine sahipseniz, bunlar Chase tarafından yönetilmelerine rağmen, blueprint için uygun değildir.

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları
Kredi

Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Arkadaşların son dakika Spring Break gezisi planlıyorlar, ama nasıl gideceğinizden emin değil misiniz? Yurtlarda geride kalmayın! Bazı çılgın maceralarda bahar tatilinde seyahat etmek, üniversite öğrencileri için bir pasajdır. Bahar tatilinizden 24 saat önce, Gulf Coast'a, Meksika'ya veya New York şehrine gitmeye başlamadan önce uçuş rezervasyonu yapmamış olsaydınız, henüz yaşamıyorsunuz.
Devamını Oku
Değişken Oranlar
Kredi

Değişken Oranlar

Her biri yatırımcılar arasında farklı bir yatırım nişini doldurmak için tasarlanmış birkaç farklı gelir türü vardır. Değişken gelirler genel olarak gelirlerin tüm faydalarını sunar, fakat aynı zamanda hem hisse senetleri hem de tahviller için yatırım geliri elde etmenizi sağlar. Hedeflenen tarih fonları gibi, sigorta şirketlerinin sunduğu “fon fonu” nu temsil ediyorlar.
Devamını Oku
Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)
Kredi

Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)

Bu durumun tanıdık gelip gelmediğine bakın… Son zamanlarda işini bırakan bir kişiden bir telefon aldım ve 401'ini (k) devirmesi gerekiyordu. Mali müşavir olmaması, birlikte çalıştığı bir komşunun tavsiyesine başvurdu. Daha fazla araştırma yapmadan, danışmanla bir araya geldi ve danışman 401'ini (k) bir IRA rantına devretmesini tavsiye etti (not: bu gerçek bir ürün değil, sadece IRA içinde bir rant almak için bir terim) ).
Devamını Oku
FreeCreditReport.com İncelemesi | Experian'dan ÜCRETSİZ Kredi Raporu Nasıl Gidilir?
Kredi

FreeCreditReport.com İncelemesi | Experian'dan ÜCRETSİZ Kredi Raporu Nasıl Gidilir?

Kredi puanınız finansal sağlığınızın önemli bir bileşenidir, ancak herkesin puanlarının nasıl göründüğünü veya nasıl belirlendiğini bilmez. Neyse ki, kredi puanınıza ve Kredi Karma veya Kredi Susamı gibi web siteleriyle çevrimiçi olarak belirlenmek için kullanılan tüm ayrıntılara erişebilirsiniz. Bu önemli bilgilere erişmek için kredi kartınızın olması gerekmez ve tüm süreç ücretsizdir.
Devamını Oku