Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.

Özellikle yarım günlük harcamaların karşılanması için stoklama fonları oldukça fazla zaman alabilir, özellikle de ücretli iş yaşamında maaş çekmeye çalışanlar için. Resme kredi kartı borcu eklendiğinde, bir acil durum fonu oluşturmak pahalıya mal olabilir. Düşük faizli bakiye transferlerinin akıllıca kullanılması, acil durum fonu oluşturma maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kredi Kartları Acil Bir Fonu Değildir

Kredi krizi patlak vermeden önce, birçok kişi kredi kartlarına acil yardım fonu olarak bakmışlardır. Kredi kartı şirketleri net bir şekilde durgunluk sırasında buharlaşırken, kredi kartı şirketleri hız artışları ve kredi borcu kesintileriyle karşı karşıya kalırken, birçok kişi pahalı bir borçla ve bir gaz tankı almak için yeterli miktarda kredi aldı. Pahalı bir araba tamircisi gibi gerçek bir acil durumun üstesinden gelmek.

Kredi kartlarının güvenilmezliği nedeniyle, mevcut kredi acil durum için kullanılabilir fonlar olarak görülmemelidir. 2010 yılında, kredi kartı bakiyelerini faiz giderlerini düşürmek ve acil durumlarda kullanılmak üzere mevcut krediyi serbest bırakmak için çok sayıda kişi kredi limitlerini derhal azalttığını gördü. Bu para ya da kredi olmayan bireyleri bıraktı.

Bu nedenle, kredi kartlarını öderken, bu tür bir borcu olan herkes için önemli bir öncelik olmalı, kredi kartı oluşturmak için bunu yapmak, güvenlik ağı, ihtiyaç duyulduğunda mevcut kredi ortadan kalkabileceğinden finansal bilinmeyenler için hazırlanmanın iyi bir yolu değildir. çoğu.

Kredi Kartı Borcu Acil Durum Fonu Yaratma Maliyetini Artırıyor

Kredi kartında ortalama 3.000 $ 'lık bir aylık bakiyeyi taşımak çok fazla görünmeyebilir, ancak% 15 faiz oranıyla bu borcu taşıma yıllık maliyeti 400 $' ın üzerindedir. Bu, acil durum fonlarından yoksun kredi kartı borcu olan insanlar için zor bir durum yaratır. Kredi kartı ödemelerine yönelik 3,000 dolarlık tahsisat, faiz giderlerini azaltmada uzun bir yol kat edecektir, ancak kredi kartlarını ödemek için nakit kullanmak, bir acil durum fonu binasını aylarca erteleyebilir ve mali bir acil durum durumunda sizi savunmasız bırakabilir.

Acil Durum Fonu Yaratma Maliyetini Azaltmaya Yardımcı Olmak İçin Denge Aktarımlarını Kullanma

Denge transferleri, acil durum fonu oluşturulurken kredi kartı borcu taşıma maliyetini azaltmada uzun bir yol kat edebilir. % 0 bakiye transfer kredi kartları ile yüksek faizli kredi kartı borcunu bir yıl boyunca faiz ödemeyen yeni bir karta taşımak mümkündür (ve zaman zaman daha uzun).

Bir denge transferi sırasında, borçları ödemek yerine acil durumlar için bir kenara koyduğunuz para, faiz ödemeyeceksiniz diye borçlarınızın artmasına neden olmaz. Bu, acil bir fon oluştururken kredi kartı borcu taşıma pahasına önemli ölçüde azalır, bu da kararın kayda değer ölçüde daha kolay olmasını sağlar.

Sonraki Adımlar

% 0'lık bir APR bakiyesi transferinin kullanılması, bir acil durum fonu kurulması sırasında önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirken,% 0'lık oranlar sadece sınırlı bir süre için geçerlidir. Sonunda, standart kredi kartı faiz oranları devreye girer.

Neyse ki, bu sefer bir yuva yumurtası oluşturmak için en az bir yılınız olacak. Kurulan bu acil yardım fonu ile, dikkatinizi yüksek faizli borcun tahliyesine çevirme zamanı gelecektir. İyi bir krediniz varsa, ikinci bir bakiye transferi yapabilir ve kredi kartlarınızı faiz harcamaları olmadan karşılamaya odaklanabilirsiniz. Ancak, başka bir% 0 anlaşma sağlayamazsanız, başarılı bir acil durum fonu oluşturmanıza yardımcı olan aynı odakta kredi kartı borcundan çıkmayı öğrenin.

Jeff Weber, 2004'ten beri kredi kartı endüstrisi hakkında yazılar yazıyor. Forbes'ın eski bir üyesi ve şu anda www.smartbalancetransfers.com/blog adresindeki% 0 bakiye transfer kredi kartlarıyla para tasarrufu konusunda bloglar yapıyor. Jeff, LPL Financial ile desteklenmiyor veya bağlı değil.

Videoyu izle: Pedagoji Okulu 7 - Çocuklarda Öfke Kontrol Bozukluğu ve Çözüm Önerileri

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Borç Uzlaşma Dolandırıcılar - 10 Yanmış Get To Aptal Basit Yolları
Borç

Borç Uzlaşma Dolandırıcılar - 10 Yanmış Get To Aptal Basit Yolları

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, borçların takası dolandırıcılığıyla pahalı yolculuklar için alınan tüketicilerden kesintisiz hikayeler duydum. Gerçek borç çözümlerini sağlayan birkaç iyi ve iyi niyetli programın olduğu doğru olsa da, tecrübelerim bu kıyafetlerin büyük çoğunluğunun, paranın kasasındaki tüketiciler için para kazıcı kabuslar olduğunu gösteriyor.
Devamını Oku
Bir Kişisel Kredi Almadan Önce Cevap Verilecek 8 Soru
Borç

Bir Kişisel Kredi Almadan Önce Cevap Verilecek 8 Soru

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan bir yazı. Bütün görüşler benim. Müşterilerin finansal olarak ihtiyatlı kararlar almasına yardımcı olmak benim işim. İnsanların emeklilik için yatırımlarını maksimize etmelerine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onların finansal hayatlarının birçok yönünü planlamalarına yardımcı olabilirim. Bir müşteriye harcamalarına ciddi kesintiler yapmaları gerektiğini söylerken, bir başkasına bunun yerine daha çok para kazanmaya odaklanmaları ger
Devamını Oku
Her 30 Yaşında Bilmesi Gereken 30 Finansal Kural (ya da riskin kırılması)
Borç

Her 30 Yaşında Bilmesi Gereken 30 Finansal Kural (ya da riskin kırılması)

BÜYÜK 3-0. Gerçekten bir yetişkin olduğun yaş. 20'nizde hala biraz olgunlaşmamış olabilirsiniz. 30 geldiğinde oyun bitti. Ve şimdi ben 35 yaşındayım ... Dang! Gerçekten 35 miyim? 30'larımın yarısı kadar yoldayım ve elimden gelenin en iyisini yaptım. Sonuç olarak, doğru yaptığım şeyleri yansıtmak için biraz zamanım oldu - ve yanlış yaptığım şeyler 30'luk bir şey olarak yaşamak birçok yeni ve ilginç finansal zorluklar getiriyor.
Devamını Oku