Emlak

Okuyucu Soru-Bir Miras ile Ne Yapılır?

Bir süre önce, Pete tarafından, okuyucularının bazı sorularına cevap vermek için Kutsal Kitabın Para Konuları'nı sordum. Bu, mirasla ne yapılacağına dair okuyucu sorularından biriydi.

S: Borçsuz ya da emeklilikte biraz paranın olması daha iyi olup olmadığını merak ediyordum. Yaklaşık 170 bin dolar borçlu olduğumuz bir ipoteğe sahibiz ve ayrıca mirastan yaklaşık 100 bin dolar aldık. Ayrıca bankada yaklaşık 30 bin dolar var. Sadece ipoteği ödeyecek miyiz yoksa para mı yatırmalıyız yoksa para yatırıp yatırım yapmalı mıyız? Karım ve ben 27 yaşında ve evimiz sahip olduğumuz tek borcu. Sağol Josh.

C: Josh, sorunuza teşekkürler. Bir para fırtınası haline gelmek, bir kasırga duygusu getirebilir. Öncelikle, sizi ve eşinizi bir alışveriş çılgınlığına girmek yerine borçlarını ödemekle ilgili çabalarınıza odaklanarak seviyelere sahip olduğunuz için sizi tebrik etmek istiyorum. Nesil için bir rol modelisin. Şimdi sorularına bakalım…

Evden para mı ödemeli yoksa yatırım mı yapmalıyım?

“Borçsuz” ifadesinin kesinlikle bir yüzüğü var, değil mi? Evinizdeki tek borcunuz olan durumunuzda, bunun son mirasınız için en iyi çözüm olduğundan emin değilim. İşte mantığa bir bakış.

Yeniden Finanse Etmek İçin Bakın

Bir ev her yıl ilginizi çekmenizi sağlar ki bu çok güzel bir kesinti olabilir. Hak kazanırsanız, en az% 6 veya daha düşük bir oran için yeniden değer oluşturduğunuzdan emin olabilirsiniz. Oranınız% 6'nın altındaysa, bakabileceğiniz bir olasılık her yıl ek ödeme yapmaktır. Sadece ipoteğinize 150 $ / m daha fazla ödeme yaparak, faizinizi binlerce dolar tasarruf ettirebilirsiniz.

Yeniden Yatırım Yatırım Stratejisi

İpoteğinizde iyi bir parça ödediğinizi varsayarsak ve ayda 1000 dolarlık ekstra bir para biriktirirse, bunun ne olacağını görelim. Geri döndüyseniz ve 1000 dolarlık bir yatırıma dönüşürseniz% 8'lik bir geri dönüş yaptıysanız, 100.000 $ 'a ulaşmanız neredeyse 7 buçuk yıl sürecektir (ve bu vergi dahil değildir). İpoteği ödemeye devam edip, daha fazla yuvaya yumurta eklemeye devam etmeniz daha iyi olur. Sadece eğlenmek için, çevrimiçi bir finansal hesap makinesi bulun ve ayda 200 dolar ekleyerek ve% 8 getiri ortalamasıyla 100.000 dolar ne olacağını görün. Bence, ilgi çekici şeyin gücünün neyle ilgili olduğunu öğrenmeye şaşıracaksınız.

Emeklilik planı bilgileriniz hakkında fazla bir şey bilmiyorum; ama eğer hak kazanırsanız, gerçekten bakmanız gereken bir şey, her ikiniz için Roth IRA'dır. Roth IRA, emeklilikte size hem vergi ücretsiz para verecek. İşte 2009'da Roth IRA'nın kuralları hakkında bazı bilgiler.

Acil yardım fonu iyi görünüyor

Tasarrufunuzda 30 bin dolar acil durum fonu için mükemmel bir başlangıç. 6-8 aylık hanehalkı mahallinde bir yerde olduğundan emin olun. İşinizin geleceği belirsiz ise (belki 12 ay) 8 aya yakın. Çifte kontrol edin ve tasarruflarınız üzerinde iyi bir faiz oranı elde ettiğinizden emin olun. Tasarruf hesaplarında% 0.25 (evet, 25'ten önce ondalık bir rakam var) ödeyecek pek çok banka gördüm. Çevrimiçi tasarruf hesaplarını bile düşünebilirsiniz, ancak araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Çeşitlendirilmiş Olun

Bunun üzerinde ve çeşitlendirilmiş bir portföy düşünün. Bu portföyün bir kısmı bir CD Merdiveni olabilir. Diğer bir kısım, iyi bir temettü getirisi sağlayan yatırımlar olabilir. Vergiye tabi bir hesapta bulunacağınız için, bu tür yatırımlar için uygun vergi muameleleri alacaksınız. Yatırım geçmişinizi bilmiyorum, ama eğer yeni başlayan biriyseniz, hiçbir dalış dalışı olmaz. Yüksek getiri faiz hesapları ve bir CD Merdiveni kullanarak, paranız sizin tercihleriniz konusunda kendinizi eğitirken para kazanıyor olacak.

Seni doğru yolda bulman için iyi bir bilgi. Böyle bir genç yaşta miras almak için, siz ve karınız, akıllı olduğunuz sürece, mali kaderinizin tam kontrolünü ele geçirir. Sorularınıza dayanarak, doğru yoldasınız gibi görünüyor. Akıllı olun ve yaptığınız para kararlarıyla ilgili içgüdülerinize güvenin.

Bir miras aldığınız için yatırım yapmaya hazır olun, ya da yatırım yapmak için bir yuva yumurtası biriktirdiniz, Good Financial Cents sizi doğru yönde yönlendirmek için burada. Hiçbir başlangıç ​​çok küçük değil, 1000 $ 'a kadar yatırım yapmanın bir günü, bir gün akıllı bir mali başınız varsa ve mali geleceğinizi güvenceye almak için bir milyon dolar yatırmanız durumunda 1 milyon dolarlık yatırıma yol açabilir!

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”
Emlak

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”

Bir ebeveyni kaybetmek zor. Babam öldüğünden birkaç yıl geçti, ama sadece dün gibi hissettiriyor. Babam geçtiğinde çok büyük bir servete sahip değildi, bu yüzden mülkünü ayırmak için çok fazla karışıklık yoktu. Bu anlamda şanslıydık. Aileleri, tüm “maddelerinin” nerede olduğu konusunda iletişim kurmaktan korkan bir çok müşteriye tanık oldum.
Devamını Oku
İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?
Emlak

İyi Bir Ev Değerlemesi Neden Önemlidir?

Evinizin değeri ne kadar? İyi bir ev değerlendirmesi, bir ipotek için onaylanmanın en önemli bileşenlerinden biridir. Bu değerlendirme sonuçta bir bankanın size ne kadar borç vereceğine karar verir ve kötü bir değerlendirme, yeni bir ev için planlarınızı kötü bir kredi puanından daha hızlı bir şekilde öldürebilir. Bir konut değerlendirmesi, bir borç verenin anlaşmada yerlerinden mahrum kalmayacaklarını görmenin en iyi yoludur.
Devamını Oku
Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?
Emlak

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?

Emeklilik sırasında varlıklarınızı bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsanız, hesap bakiyesini varislerinize hesabın vergi ertelenmiş büyüme potansiyelini uzun süre koruyacak şekilde en verimli şekilde transfer etmek için iyi bir fikirdir. olabildiğince. Birçok Amerikalı için, serveti çok kuşaklı bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir çözüm olabilir.
Devamını Oku
Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?
Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.
Devamını Oku