Vergi

Vergi İadesi ile Akıllı Olun: Tasarruf Edin, Yatırım Yapın, Borcunuzu Öde

Artık vergi dönemi bitti, geri ödeme bekliyor olabilirsiniz.

Bu vergi iadesini aldığınızda, bununla ne yapacaksınız?

Seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirmek ve uzun vadede size fayda sağlayacak bir seçim yapmak önemlidir.

Bu büyük bir vergi iadesi ile sonuçlanırsa özellikle doğrudur.

Vergi İadesi İle Seçenekleriniz Nelerdir?

Birçok insanın bir vergi iadesi olarak bir vergi iadesi gördüğü doğrudur (bazılarına rağmen, hükümete faizsiz olarak borç verdikten sonra kendi paralarını geri almak bile mümkündür). Şelale parası olarak görüldüğü için, birçok tüketici bunu harcamaya karar verir. Vergi iadesi bir tatil, yeni bir televizyon seti veya başka bir şey için ödeme yapabilir.

Vergi ödemek için aslında çok nadir vergi iademi kullanıyorum. Geçen sene, kocam W-4'ü yerel bir üniversitede ek görev için doldurduğunda muafiyet talep ettiğini unuttu. Böylece maaşının nispeten büyük bir kısmına sahip çıkmıştı. Değişmekle uğraşmaktan rahatsız olmaz, bu yüzden iş durumu devam etti.

Tabii ki işimden dolayı üç aylık tahmini vergi ödemelerini yaparım. Sonuç olarak, yıllardır ilk kez geri ödeme yaptık. IRS, iadenizi, gelecekte neye borçlandığınıza göre otomatik olarak uygulamak için kullanmanıza izin verir, bu nedenle geri ödemeleri ilk çeyrek tahmini vergi ödememize dahil etmeye karar verdik. Geri ödeme tutarımız neredeyse borçlu olduğumuz şeyle neredeyse eşleştiği için işe yarıyor. İşleri kolaylaştırıyor ve yüksek getirili bir hesaba “vergi ödeme” fonuna katkıda bulunduğum paranın büyümeye devam etmesine (yavaş da olsa) devam ediyor.

Ancak, bu pozisyonda olmasaydım, muhtemelen vergi iademi ile başka bir şey yapardım.

Borçtan Tasarruf Edin, Yatırım Yapın veya Ödeyin

Son zamanlarda okuduğum daha cesaret verici verilerden biri, işçilerin% 64'ünün para biriktirmeyi veya vergi iadelerini yatırmayı planladıklarıdır. Başlıca Finansal Varlık Endeksi, alıcıların çoğunun vergi iadelerini bilinçli bir şekilde kullanmayı planladıklarına işaret etmektedir.

Vergi iadenizi kaydetmek veya yatırmak akıllıca bir hareket olabilir. Bir şey satın aldığınızda, sadece tüketirsiniz. O para gitti ve bunun için göstermeniz gereken her şey, değer kaybeden bir kalem. (Tatile çıkmadığınız sürece. Belirli deneyimlerle ilişkili avantajlar vardır.)

Ancak tasarruf ettiğinizde veya yatırım yaptığınızda, o para sizin adınıza çalışıyor. Uzun vadede daha fazla paraya sahip olmanız için, ilgi toplar. Bunun üzerine, kaydettiğiniz veya yatırım yaptığınız para gelecekte size yardımcı olabilir. Yağmurlu bir güne karşı sigorta. Paranız varsa, mali bir gerilemeyi ele almak için borç kullanmak zorunda değilsiniz. Paranızı tasarruf etmek veya yatırmak, vergi iadenizi kullanmak için akıllıca bir yol olabilir. Motif Yatırım İncelememiz veya Ödünç Verme Kulübü İncelememiz gibi yatırımlarımızla ilgili harika incelememize göz atın.

Diğer bir seçenek ise vergi iadenizi kullanarak borcunuzu ödemek. Yüksek faizli borcunuz varsa, bu paranızda büyük bir getiri sağlayabilir. Kredi kartı bakiyesini% 18,99'luk bir faiz oranıyla ödemek, uzun vadede, tasarruf etmekten (şanslıysanız% 1'lik bir APY) veya yatırımdan (% 6 veya% 7'lik yıllık getiri) daha fazla fayda sağlayacaktır. şanslı).

Yüksek faizli borcunuz varsa, vergi iadenizi kullanarak ödemenizi düşürün. Borç ödemenizi süper-ücretlendirmek istiyorsunuz, böylece kaynaklarınızı başka birine faiz ödemek için kullanmıyorsunuz. Borçtan ne kadar hızlı kurtulursanız, o kadar kısa sürede yatırım yapmaya ve tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.kazanma ilgi ve kendi servetini büyütmek.

Vergi İadesi ile Ne Yapacaksınız?

Yolunuza gelen büyük bir vergi iadeniz varsa stopajınızı ayarlamayı da düşünebilirsiniz. Böylelikle, paranızı tüm yıl boyunca işe yarayacak, zaman kaybetmeden ve Sam Amca'ya faizsiz bir kredi verdiğinize göre birleşik faiz ödeyebilirsiniz.

Ancak, bu arada, bu yıl vergi iadenizle ne yapmak istediğinizi dikkatle düşünün. Akıllı bir hamle ile finansal özgürlüğünüze büyük bir başarı sağlayabilirsiniz.

Vergi iadesi alıyor musunuz? Onunla ne yapacaksın?

Videoyu izle: Tasarruf ve Kredi Krizi: Açıklandı, Özet, Zaman Çizelgesi, Kurtarma, Finans, Maliyet, Tarih

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

IRA yeniden sınıflandırılması
Vergi

IRA yeniden sınıflandırılması

Borsa 2009 yılı rulo treni devam ederken, birçok olumlu haber arıyorlar. Eminim ki, orada çok iyi alımlar olduğundan eminim, kesin olan bir şey, vergi tasarruflarından faydalanmak için bakabileceğimiz. Nasıl, sen sordun? Peki, yatırımcıların bekleyeceği bir şey, diğer gelirleri dengeleyebilecek zararlardan yararlanmak için amortismana tabi tutulan malların satılmasını içeren, vergiye tabi yatırım hesaplarında vergi zararı toplama gibi şeylerden yararlanmaktır.
Devamını Oku
Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku