Sigorta

Kendi Kendine Çalışan Olduğunuzda Nasıl Sağlık Sigortası Alınır?

W-2 çalışanından kendi hesabına çalışanlara atlamak, çoğu kişinin cesaret edememesidir. Bir işletme sahibi olarak birçok risk ve zorluk vardır ve listenin başında kendi sağlık sigortanızı sağlamak zorundadır.

Yatırım şirketime başladığım zaman, (LYS) ana şirketim, grup sağlık sigortası planı sunan birkaç bağımsız aracı kurumdan biriydi.

Daha önce ödeme yaptığım bedelin 4 katı da olsa sağlık sigortası alabildim. Serbest meslek sahibi olmanız ve sağlık sigortası kapsamına girmeniz gerekiyorsa, işte size makul bir çözüm bulacağınız seçeneklerden bazıları aşağıda belirtilmiştir.Eşinizin Planını Kullanın

İşveren sponsorluğundaki bir plana kayıtlı bir iş arkadaşınız veya eşiniz varsa, sağlık sigortanızın ihtiyaçları için plan yapmak en kolay ve ucuz çözüm olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi, firmamın sağlık sigortasına başladım, ancak eşimin şirket sağlayıcıları değiştiğinde, kapsama girip onun peşine düştük. Tüm primlerimizde aylık 800 $ 'dan fazladan 250 $' a düştü.

Çok büyük bir tasarruftu, bu yüzden çok heyecanlıydık. Neredeyse tüm işveren tabanlı planlar eşler ve çocuklar için kapsama alanı sunmakta ve birçoğu da yerli ortaklara da teminat sağlamaktadır. İK departmanınızdan bunun sizin için bir seçenek olup olmadığını görmesini isteyin.

Dolu Kral COBRA

Cobra evraklarımı almamıza rağmen, hemen gitmem gerekiyordu çünkü hemen sigorta alabiliyordum. Daha önce 20 veya daha fazla kişi çalıştıran ve çalışanlara yönelik bir grup sağlık planı hazırlayan bir kuruluş tarafından istihdam edilmişseniz, COBRA olarak bilinen tıbbi kapsama alabilirsiniz. COBRA, işverenlerin sağlık sigortası kapsamına devam etme seçeneği olan çalışanlara çalışmalarını gerektirir.

Sağlık sigortanızı COBRA'ya, kendiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için 18 aya kadar sürdürebilirsiniz. İşsizlik oranlarının artmasıyla İşçi Partisi kısa süre önce Cobra kurallarında bazı değişiklikler yaptı ve şimdi daha da fazla yardımcı olacak. Değişikliklere devam etmek için Cobra kapsamındaki DOL'nin SSS sayfasına gidin.

Yüksek İndirilebilir Bir Plana ve HSA'ya kaydolun

Yüksek indirilemeyen planlar (HDP'ler), bir birey için genellikle 1.100 $ ve bir aile için 2,200 ABD Doları olmak üzere, yüksek bir indirim veya eşik içerir. Genel olarak, siz ve aileniz iyi bir sağlık durumundaysanız, yüksek bir indirim politikası sizin için iyi olabilir.

Bu planlar, belirli prosedürlerin veya ziyaretlerin sadece kısmen karşılandığı karmaşık maliyet paylaşım düzenlemelerini içerebilir. Bu seçenek göz önünde bulundurulduğunda, yalnızca aylık primlerdeki değil, aynı zamanda farklı prosedürler için kısmi cepten ödeme masraflarını da hesaba katar.

Bir HDP'yi vergisiz bir sağlık tasarruf hesabı (HSA) ile birleştirirken, vergi öncesi dolarlarınızı HSA'ya yatırırsınız ve bu parayı sağlık sigortanız tarafından geri ödenmeyen sağlık harcamalarını ödemek için kullanırsınız.

Sağlık tasarruf hesabıyla birlikte HDP ile devam etmeyi düşündük, ancak o sırada yeni doğmuş bir bebekle, geçmiş yıllardan daha fazla ortalama doktor ziyaretine sahip olacağımıza dair bir his vardı. Önsezimiz haklıydı.

Bir HMO veya PPO Planı'na kayıt olun

Muhtemelen yeni serbest meslek sahipleri için en iyi seçenek doğrudan bir sağlık bakım kuruluşuna (HMO) veya tercih edilen sağlayıcı kuruluşuna (PPO) kaydolmak olacaktır. Genel olarak, HMO'lar PPO'lardan daha pahalı olma eğilimindedir, ancak plan maliyetleri kapsama seçenekleriyle önemli ölçüde farklılık gösterir, bu nedenle alışveriş yapın. Ayrıca, bir plandaki bireysel kayıtların büyük olasılıkla bireysel kapsama için ayda 500 $ veya daha pahalı olması ve bu maliyetlerin genellikle vergiden düşülemez olduğunu aklınızda bulundurun.

Çevrimiçi Sigorta Fiyatları

Yerel düzeyde, bütçenize uygun bir şey bulamazsanız, çevrimiçi olun ve serbest çalışanlar için sağlık sigortası sunan çeşitli sağlayıcılardan ücretsiz fiyat teklifi alın. Başlamak için bir yer eHealthInsurance.com. Sağlık sigortası için ücretsiz çevrimiçi teklifler sunarlar ve serbest meslek sahipleri, kişisel ve aile gibi birçok farklı sağlık sigortası planı sunarlar.

Bir hatırlatma olarak, 65 yaşını doldurduktan sonra, kendi hesabınızda kalsanız bile Medicare avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Videoyu izle: Baykan Kombi E2 Arıza Kodu ve Çözümleri, +90 542 764 0178 Baykan Eryaman Servis

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları
Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.
Devamını Oku
Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?
Sigorta

Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?

Hepimiz meşgul oluruz ve “küçük şeylerin” bazen çatlaktan kaymasına izin veririz. Ancak bu, küçük bir şey değildi. Tatillerin koşuşturmasında, yeni bir ev inşa ederken, ikinci bir çocuk yolda (ve şimdi burada) “küçük” bir fatura göz ardı edildi ve ödenmedi. Bu benim Direkt TV faturası veya elektrik faturası değildi… 30 yıllık vadeli hayat sigortası poliçem için yıllık primimdi!
Devamını Oku
Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Sigortanın satın alınması genellikle insanların beklediği bir şey değildir. Ancak onsuz küçük bir beklenmedik olay bile büyük bir mali felakete dönüşebilir. Globe Life Insurance Company incelememiz bu şirketi anlamanıza yardımcı olmak için buradayken, sadece doğru sigorta oranlarına sahip olmak değil, aynı zamanda doğru sigorta şirketinden bu korumayı elde etmek de çok önemlidir.
Devamını Oku