Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir. Bu sorunu hafifletmek ve işlerini kaybeden işçiler için bir geçiş sağlamak amacıyla, şirketinizin sağlık planına erişmek için COBRA programını kullanmak mümkündür. Bununla birlikte, farklı koşullar ve zaman sınırları vardır. Çoğu çalışan sadece 18 aya kadar COBRA'dan yararlanabilir.

Bununla birlikte, COBRA ile ilgili sorunlardan biri, işvereniniz tarafından ödenen miktarının bir kısmını almak yerine tüm primi ödemek zorunda olmanız olmuştur. Bu, gelirleri bir iş kaybıyla azalmış olanlara COBRA'yı ekonomik hale getirebilir. Son durgunlukta işten zarara uğrayanlara yardım etmek için Kongre, işten çıkarılmaları için% 65'lik bir sübvansiyon geçirdi. Bu şekilde, işçiler iş ararken 15 ay boyunca COBRA sigorta primi ödeyerek yardım alabilirler. Son üç ay, işten çıkarılmış çalışan tarafından ödenmiştir. Bu sübvansiyonun 1 Haziran 2010'da sona ermesine rağmen, Mayıs ayının sonundan bu yana işten çıkartılanların bu sübvansiyona sahip olmadığı anlamına geliyor. COBRA sigortası, bir işveren sağlık planına erişmek isteyenler için hala mevcuttur, ancak sübvansiyon bir defadan fazla uzatıldıktan sonra gitmiştir.

COBRA Sübvansiyonunun Kongrede Destek Kaybı

COBRA sübvansiyonu şu anda Kongre'de fazla destek bulamıyor. Çok uzun zaman önce evdeki iş ilanlarının bir parçasıydı, ancak yaygın destek olmadan, mevzuattan kaldırıldı. Senato, şimdiye kadar, sübvansiyonu iş ilanlarının bir parçası olarak genişletmeyi bile düşünmedi. Genişletme yoluyla sübvansiyonu geri almaya çalışmak için başka çabalar devam etmektedir. COBRA sübvansiyon uzantısını başka bir tasarıma eklemek son derece düşük bir olasılıktır. Bu nedenle, Senato'daki COBRA sübvansiyonu için tamamen ayrı bir tasarı oluşturma konusundaki bazı tartışmalar vardır.

Ayrı bir yasa tasarısı, işten çıkarılan işçilere, 1 Haziran 2010'a kadar geriye dönük olarak altı ay boyunca COBRA ödemeleri yapma konusunda yardım almalarına izin verecektir. Ancak, bir yerde bir vergi kesintisinden kurtularak kendisinin ödediği ayrı bir mevzuat bile olası değildir. geçmektedir. Yasa koyucular mali açıdan ihtiyatlı görünmek isterler ve birçoğu da federal bütçe açığını ilgilendirir.

Cobra Sigorta ile Seçenekleriniz Nelerdir?

İşten çıkarıldınız ve sağlık sigortası kapsamındaki bir kırılmayı önlemek istiyorsanız, yine de COBRA'yı alabilirsiniz. Ancak, işvereniniz sekmenin bir bölümünü almadan priminizin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Eğer hala COBRA'yı karşılayabiliyorsanız, bu geçici olarak devam edecek bir şey olabilir.

COBRA sigortasını karşılayamıyorsanız, diğer seçeneklerinizi değerlendirin. Sağlık planlarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek ve COBRA'dan daha az maliyete sahip bir birey ya da aile planı bulabileceğiniz web siteleri ve sigorta brokerleri vardır - ve bu sizin işinize bağlı değildir. İşvereninizde yüksek bir indirim planınız varsa ve bir Sağlık Tasarrufu Hesabından faydalanıyorsanız, masrafları karşılamaya yardımcı olmak için buna dokunabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız için ne kadar harcama yaptığınızı görmek için tasarruf hesaplarınızı da kontrol edebilirsiniz.

Sağlık bakımı için ödeme yapmak her zaman pahalı bir öneridir ve daha fazla COBRA sübvansiyonu olmaması ve olası bir uzantı olmaması durumunda, sağlık yararlarıyla başka bir iş bulana kadar neler yapabileceğinizi görmek size kalmış.

Bu bir misafir gönderi. Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

fotoğraf kredisi: zoomar

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

Globe Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Sigortanın satın alınması genellikle insanların beklediği bir şey değildir. Ancak onsuz küçük bir beklenmedik olay bile büyük bir mali felakete dönüşebilir. Globe Life Insurance Company incelememiz bu şirketi anlamanıza yardımcı olmak için buradayken, sadece doğru sigorta oranlarına sahip olmak değil, aynı zamanda doğru sigorta şirketinden bu korumayı elde etmek de çok önemlidir.
Devamını Oku
Sigorta Politikalarını Birleştirerek Para Kazanın mı?
Sigorta

Sigorta Politikalarını Birleştirerek Para Kazanın mı?

Bunu telefon, internet ve TV servisleri ile yapabilirsiniz. Bunu banka hesaplarınızla da yapabilirsiniz. Ama aynı zamanda, sigorta poliçelerinizi para kazanmak için bir şirketle de birleştirmelisiniz? Hayattaki diğer birçok şey gibi, cevap kısmen kendi durumunuza bağlıdır. Birincisi: Birleştirilmiş Politikalarla İlgili Potansiyel Sorun Evet, para toplama politikalarından tasarruf edebilirsiniz.
Devamını Oku
Cobra Sigortası Nedir?
Sigorta

Cobra Sigortası Nedir?

Geçtiğimiz Aralık ayında eski firmamdan istifa ettim ve 1099 Bağımsız Yüklenici alemine girdim, resmi olarak Cobra Sağlık Sigortası'na dahil oldum. Birçok müşterinin iş değişimleri ve işten çıkarmalar arasında geçiş dönemlerini planlamasına yardımcı oldum, ama aslında bu durumda olana kadar ipleri asla öğrenmiyorsunuz.
Devamını Oku
Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?
Sigorta

Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?

İşyerinde hayat sigortanız olsa bile, dışarıda özel bir politika almak için ciddi bir önem vermelisiniz. Söylediklerine göre, tüm yumurtaları bir sepete asla almazsınız ve bu kesinlikle hayat sigortası için geçerlidir. Bu, hayat sigortasının benim arandığını söyleyen birinin konuşması sırasında en belirgin hale geldi.
Devamını Oku