Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir. Bu sorunu hafifletmek ve işlerini kaybeden işçiler için bir geçiş sağlamak amacıyla, şirketinizin sağlık planına erişmek için COBRA programını kullanmak mümkündür. Bununla birlikte, farklı koşullar ve zaman sınırları vardır. Çoğu çalışan sadece 18 aya kadar COBRA'dan yararlanabilir.

Bununla birlikte, COBRA ile ilgili sorunlardan biri, işvereniniz tarafından ödenen miktarının bir kısmını almak yerine tüm primi ödemek zorunda olmanız olmuştur. Bu, gelirleri bir iş kaybıyla azalmış olanlara COBRA'yı ekonomik hale getirebilir. Son durgunlukta işten zarara uğrayanlara yardım etmek için Kongre, işten çıkarılmaları için% 65'lik bir sübvansiyon geçirdi. Bu şekilde, işçiler iş ararken 15 ay boyunca COBRA sigorta primi ödeyerek yardım alabilirler. Son üç ay, işten çıkarılmış çalışan tarafından ödenmiştir. Bu sübvansiyonun 1 Haziran 2010'da sona ermesine rağmen, Mayıs ayının sonundan bu yana işten çıkartılanların bu sübvansiyona sahip olmadığı anlamına geliyor. COBRA sigortası, bir işveren sağlık planına erişmek isteyenler için hala mevcuttur, ancak sübvansiyon bir defadan fazla uzatıldıktan sonra gitmiştir.

COBRA Sübvansiyonunun Kongrede Destek Kaybı

COBRA sübvansiyonu şu anda Kongre'de fazla destek bulamıyor. Çok uzun zaman önce evdeki iş ilanlarının bir parçasıydı, ancak yaygın destek olmadan, mevzuattan kaldırıldı. Senato, şimdiye kadar, sübvansiyonu iş ilanlarının bir parçası olarak genişletmeyi bile düşünmedi. Genişletme yoluyla sübvansiyonu geri almaya çalışmak için başka çabalar devam etmektedir. COBRA sübvansiyon uzantısını başka bir tasarıma eklemek son derece düşük bir olasılıktır. Bu nedenle, Senato'daki COBRA sübvansiyonu için tamamen ayrı bir tasarı oluşturma konusundaki bazı tartışmalar vardır.

Ayrı bir yasa tasarısı, işten çıkarılan işçilere, 1 Haziran 2010'a kadar geriye dönük olarak altı ay boyunca COBRA ödemeleri yapma konusunda yardım almalarına izin verecektir. Ancak, bir yerde bir vergi kesintisinden kurtularak kendisinin ödediği ayrı bir mevzuat bile olası değildir. geçmektedir. Yasa koyucular mali açıdan ihtiyatlı görünmek isterler ve birçoğu da federal bütçe açığını ilgilendirir.

Cobra Sigorta ile Seçenekleriniz Nelerdir?

İşten çıkarıldınız ve sağlık sigortası kapsamındaki bir kırılmayı önlemek istiyorsanız, yine de COBRA'yı alabilirsiniz. Ancak, işvereniniz sekmenin bir bölümünü almadan priminizin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Eğer hala COBRA'yı karşılayabiliyorsanız, bu geçici olarak devam edecek bir şey olabilir.

COBRA sigortasını karşılayamıyorsanız, diğer seçeneklerinizi değerlendirin. Sağlık planlarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek ve COBRA'dan daha az maliyete sahip bir birey ya da aile planı bulabileceğiniz web siteleri ve sigorta brokerleri vardır - ve bu sizin işinize bağlı değildir. İşvereninizde yüksek bir indirim planınız varsa ve bir Sağlık Tasarrufu Hesabından faydalanıyorsanız, masrafları karşılamaya yardımcı olmak için buna dokunabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız için ne kadar harcama yaptığınızı görmek için tasarruf hesaplarınızı da kontrol edebilirsiniz.

Sağlık bakımı için ödeme yapmak her zaman pahalı bir öneridir ve daha fazla COBRA sübvansiyonu olmaması ve olası bir uzantı olmaması durumunda, sağlık yararlarıyla başka bir iş bulana kadar neler yapabileceğinizi görmek size kalmış.

Bu bir misafir gönderi. Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

fotoğraf kredisi: zoomar

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Illinois Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Illinois Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Herhangi bir sigorta poliçesi için alışveriş yaptıysanız (ve eminim), orada binlerce seçenek olduğunu biliyorsunuz. Sigorta kapsamı için alışveriş yaparken, ne tür bir plan aradığınızdan bağımsız olarak, saygın bir şirket bulmanız çok önemlidir. Zaman testine katlanacak ve politikalarını derhal ödeyecek bir itibara sahip bir taşıyıcıya ihtiyacınız var.
Devamını Oku
Dirt Ucuz Vadeli Hayat Sigortası Almak için 9 Yolları
Sigorta

Dirt Ucuz Vadeli Hayat Sigortası Almak için 9 Yolları

İnsanların hayat sigortası almamaları için sahip oldukları en büyük mazeret, bunun çok maliyetli olduğunu söylüyor. Gerçekten mi? Çok fazla? Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, hayat sigortası 2/3 olanların kapsama için 100 $ / aydan daha az para ödemiş olduklarını bulmuştur. Bunlardan, neredeyse yarısı 50 $ / aydan daha az para ödedi. Onu yakaladın mı? Ucuz vadeli hayat sigortası için 50 $ / ay.
Devamını Oku
Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme
Sigorta

Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla sigorta şirketi olduğunu biliyor muydunuz? Bir sigorta poliçesi için alışveriş yapıyorsanız, çok fazla seçeneğiniz var. Hangisinin en iyisi olduğunu biliyor musun? Sigorta için alışveriş yaparken tartmanız gereken birçok farklı yön var. Muhtemelen bir sigorta acentesi olan bir arkadaşın ya da kuzenin var.
Devamını Oku
GF ¢ 031: Evrensel Hayat Sigortası Bir Devrim mi?
Sigorta

GF ¢ 031: Evrensel Hayat Sigortası Bir Devrim mi?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_031_.mp3 Onlara ne istediklerini değil, ne istediklerini satmak. Ne yazık ki, bu bizim sektöründe bir LOT olur. Gölgeli mali müşavirler, yatırım fonları, yıllık gelirler, GYO'lar, nakit değeri hayat sigortası satarlar - temel olarak, müşteriler yerine kendileri için daha mantıklı olabilecek bir şey (komisyon yapma şeklinde).
Devamını Oku