Emlak

Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri

Sevilen birinin kaybına bakarken, birisinin düşünmek istediği son şey, cenaze masrafıdır. Çoğu zaman maliyet aileye bir şok olarak gelir. 2006 yılında babamı kaybettiğimde, üvey annem ve onun cenaze törenlerini planlamaya devam etmekti. Sanırım her zaman bir cenaze masrafının pahalıya mal olabileceğini biliyordum, ne kadar fark ettim ki!

Son 25 yılda ortalama cenaze masrafı önemli ölçüde artmıştır. Ancak, kaçınamadığımız bir masraf. İlgili masrafları hazırlamak ve anlamak, bir cenaze için planlama sürecine biraz daha kolay yardımcı olabilir ve bir gömülü sigorta poliçesi almanın sevdiklerine destek için doğru seçim olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir.

Maliyetleri Düşürmek

Ölümden gömülmeye ve aradaki tüm aşamalardan günümüzün ortalama cenazesi 15.000 dolara mal olabilir. Tabutun stilini ve savurganlığını seçmek gibi masrafların kesilebileceği birkaç alan vardır. Ancak cenaze direktörlüğü hizmetleri gibi bazı temel hizmetlerden kaçınılamaz. Giderler açısından bakılması gereken iki alan vardır: cenaze hizmeti / cenaze evi ücretleri ve mezarlık / mezarlık ücretleri.

Cenaze Hizmetleri

Ulusal Cenaze Direktörleri Birliği'ne göre, ortalama cenaze maliyeti yaklaşık 6,500 dolar. Buna arsa ve mezar taşı dahil gömme ücretleri dahil değildir.

Aşağıda, ayrılan ücretlerin bir kısmına ve neleri kapsadıklarına bakın:

 • Düşülmez temel hizmet ücreti, 1800 $ - bu ücret, cenaze direktörlerinin hizmetlerinin izinlerini, masraflarını karşılama, cenaze planlarını düzenleme ve koordinasyon hizmetlerini içerme maliyetini içerebilir.
 • Cenaze evine kalıntıların kaldırılması / transferi, 250 $ - sevdikleriniz evde, hastanede veya başka bir yerde geçerken, bedenleri, hizmet için cenaze evine taşınmak zorundadır.
 • Embalming, 625 dolar
 • Vücudun diğer hazırlığı, 200 $ - bu bedenin giydirilmesi, tımarlanması veya makyaj uygulanması olabilir.
 • Görüntüleme için tesislerin / personelin kullanımı, 395 ABD doları - ortalama maliyet, ancak görüntüleme saatleri ve gerekli alanın süresine göre değişebilir
 • Cenaze töreni için tesislerin / personelin kullanımı, 450 $ - yüzleşelim, nezaketi yürüten millet, ziyaretçiler için kapıları aç, daha fazla doku al, vb.
 • Cenazehanesi, 275 $ - bir sürücü ve onların hizmetleri de içerir
 • Bir servis araba / minibüsünün kullanımı, 125 $ - bu genellikle aileyi cenaze evinden kiliseye ve / veya mezarlığa taşımak için kullanılan bir limuzindir.
 • Anma baskılı paket, 125 $ - programlar ve kitle kartları içerebilir

Mezarlık Maliyetleri

Mezarla ilgili maliyetler, cenazeden ayrıdır. Mezar maliyetleri şunları içerir:

 • Mezarlık arsası, 1000 $ - Bu, bedenin gömülmesi için mezarlıkta satın alınan arazi alanı
 • Kasa, 700 dolar - tabutun tutulması için hava geçirmez bir kap gereklidir, maliyet, kullanılan malzemeye göre değişebilir.
 • Mezar taşı, yüzlerce - binlerce dolar - bu maliyet büyüklük, malzeme seçimi, gravür ve detaylara göre büyük ölçüde değişir.

Mezar taşıyla ilgili olarak, “maliyetin büyük ölçüde değiştiğini” vurgulamak zorundayım. Bir mezar taşı seçmeye gidebilecek tüm ince farklardan habersizdim ve maliyetin artmasına neden oldu. Örneğin, pürüzsüz kenarlara veya kenarlara sahip olmak, fiyatı önemli ölçüde arttırdı.

İlerisini planlamak

İnsanların cenaze hizmetleri için önceden plan yapmaları ve hatta bir defin sigortası poliçesini önceden ödeme veya satın almaları yaygındır. Cenaze töreninin masrafları ve sıkıntıları ile ilgili olarak aile üyelerine yük getirilmemesine yardımcı olmak için cenaze evi ile anlaşmalar ve ödemeler yapılabilir. Sevdiklerinize ödeme yapmadıysa bile, maliyetlerin gerçekten gerekli olduğunu ve nerede tasarruf edebileceğinizi düşünmek için zaman ayırmak iyi bir fikirdir.

Ön ödemeli cenazeler konusunda dikkatli olun: paranın nereye gittiğini bildiğinden emin ol. Çalıştığım bir mülk avukatı, cenaze ön ödemeli cenaze planları satan bir cenaze evi hikayesini paylaştı. Cenaze evi iflas ettiğinde bu planlar eskimişti.

Sevdiğin birini gömmek ve ne kadar pahasına şok aldın?

Kaynaklar:

//www.whathappensnow.com/articles_show.cfm?id=37&cat=8&sub=1

//www.ftc.gov/bcp/edu/pubs/consumer/products/pro19.shtm

fotoğraf kredisi: swanksalot

Videoyu izle: Bihter-Bu Bir Veda

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır. Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz.
Devamını Oku
Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?
Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.
Devamını Oku
Vesayet Hesabı Açma Kuralları
Emlak

Vesayet Hesabı Açma Kuralları

Küçüklerin, yaşlıların veya engelli kişilerin paralarını yönetmek için birine ihtiyaç duyabilecekleri bir zaman gelir. Bu durumlarda, şahıs hesaplarının vesayetini kontrol etmek için mahkeme tarafından bir vasi tayin edilecektir. Bir hesabın koruyucusu olan herkesin güvenilir olduğunu ve hesapları etik ve akıllıca yöneteceğini düşünmek isterken, bu her zaman böyle değildir.
Devamını Oku