Sigorta

Sağlık Sigortası Planları Nasıl Karşılaştırılır?

Serbest meslek sahibi olmanız ve sağlık sigortasına ihtiyacınız varsa, işvereniniz aracılığıyla çeşitli sigorta planı seçeneklerine sahip olun, ya da emekliliğinize giriyorsunuz, ancak tıbbi yardım almaya başlayıncaya kadar seçim yapmalısınız. en iyi sağlık planı korkutucu bir görev olabilir. Neleri karşılayabileceğinizi ve sağlık bakım ihtiyaçlarınızla en iyi uyuşan şeyi belirleyerek, sizin ve aileniz için en iyi sigorta planını bulabilirsiniz.

Kendi işimiz olduğunda ailemiz bunu ilk elden buldu. O zaman, komisyoncum / bayi bir grup sigorta planı teklif etti ve eşim de işinde sağlık sigortası yaptı. Biz… ya da söylemeliyim… o bizim için en iyi olanı analiz etmeye çalışan sayılara daldı.

O zamandan beri sağlık sigortası sağlayıcımız en az üç kez değişti ve her defasında yeni planın eskisiyle nasıl karşılaştırıldığının anlaşılması zorluğuyla karşı karşıya. Sinir bozucu bir süreç olsa da, ne tür kapsama sahip olduğunuzu anlamak için gerçekten ödeme yapar.

Maliyetler ve Ücretler

Sağlık sigortası ücretleri ile ilgili şartlar kafa karıştırıcı olabilir ve karşılaştırma planlarını zorlaştırabilir. Terimlerini ve ne anlama geldiklerini anlamak, sizin için en iyi ve en uygun fiyatlı planı karşılaştırmanıza ve seçmenize yardımcı olabilir.

  • Ödül - Prim, sigorta planınız için ödeyeceğiniz miktardır. Bunu çoğu sigorta planıyla yıllık, üç aylık veya aylık ödemelere ayırabilirsiniz.

Bir plan seçerken, priminizin karşılığını ödemek için ne kadar ödeme yapabileceğinizi bilmek, muhtemelen bakmak için en önemli faktördür. Sağlık bakımı için sadece belirli bir miktar bütçeniz varsa, o zaman bu aralıkta yer alan seçeneklere sahip planlara bakın.

  • düşülebilir - İndirilemeyen miktar, cebinizden, sigortanızın karşılanan masraflar için ödeme yapmaya başlamadan önce ödemekle yükümlü olduğunuz tutardır. Örneğin, 200 $ 'lık indirilemeyen bir tutarınız varsa, sigortanız ödemeniz için 200 $' lık tıbbi harcamalara katlanmak zorunda kalacaksınız. İyi çocuk ziyaretleri gibi çoğu politikada indirilemeyen bazı şartlar için istisnalar yapılır. Yine de, yıllık olarak indirilemeyen biriyle tanışmamışsanız, ancak çocuğunuzun bir kontrol için planlanması durumunda, check up maliyetleri sigorta kapsamında olacaktır.

Ne zaman bir plan seçerek indirilenleri karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Genellikle daha düşük bir indirim tutarınız varsa, primleriniz biraz daha yüksek olabilir. Daha yüksek bir indirim ile bir plan seçerseniz, prim muhtemelen daha düşüktür. Cepten ödeme yapmak için ne kadar para ödeyebileceğinizi ve sigorta kapsamınızı ne sıklıkta kullanma eğiliminde olduğunuzu belirleme, bütçenize uygun olan düşülebilir olan planı seçmenize yardımcı olabilir.

  • Eş Ödemeli - Polis, her türlü ofis ziyareti veya acil durum ziyareti için ödemek zorunda olduğunuz tutardır.

Copay'ın genellikle ziyaret sırasında ödenmesi bekleniyor. Ortak ödemelerin genellikle ofis ziyareti başına $ 5 kadar az olduğu, ancak acil servis ziyaretleri için 50 $ kadar koşabilir. Genellikle sigorta primi ve indirilemeyen maliyet daha ucuzdur, ortak ödeme tutarları o kadar yüksektir. Daha yüksek primler içeren bazı esnek planlarla, çoğu kez ortak ödeme gerekmez.

Sağlayıcıları

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırırken, doktorlarınızın katılacağı birini seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Doktorunuzdan sürekli olarak kaliteli bir bakıma sahip olmak önemlidir, böylece katıldığı bir planın seçilmesi genellikle doktorları değiştirmenizi gerektiren bir plan seçerek daha iyidir. . Planları karşılaştırırken bunu dikkate alın.

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırmak mı istiyorsunuz? Kullanmayı deneyin eHealthInsurance. Siteleri sizin için bir sağlık planı bulmak için sadece 11 dakika sürüyor. Click İşte daha fazla bilgi için.

fotoğraf kredisi: leoncillo sabino

Videoyu izle: BİN LİRANIN ALTINDA MAAŞI ARTIRIP, 1400 LİRA MAAŞ ALANI MAĞDUR EDERLER Mİ.

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sağlık Sigortası Primlerinde Para Tasarrufu
Sigorta

Sağlık Sigortası Primlerinde Para Tasarrufu

Sağlık hizmetleri reformu hakkındaki tüm yeni tartışmalarda, pek çok Amerikalının sağlık sigortası primlerinin cüzdanlarına yüklediği zorluğu hissetmeleri sürpriz değil. Birçok aile, birçoğu zar atmayı seçen ve sigorta kapsamı bulunmayan gök gürültülü sağlık sigortasının maliyetlerini karşılamaya çalışırken aydan aya mücadele ediyor.
Devamını Oku
Cobra Sigortası Nedir?
Sigorta

Cobra Sigortası Nedir?

Geçtiğimiz Aralık ayında eski firmamdan istifa ettim ve 1099 Bağımsız Yüklenici alemine girdim, resmi olarak Cobra Sağlık Sigortası'na dahil oldum. Birçok müşterinin iş değişimleri ve işten çıkarmalar arasında geçiş dönemlerini planlamasına yardımcı oldum, ama aslında bu durumda olana kadar ipleri asla öğrenmiyorsunuz.
Devamını Oku
Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun
Sigorta

Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun

Hiç kimse sigorta poliçesi dokümanlarını okumayı sevmez. Politikalar, uzun, sıkıcı ve ortalama insanı tam olarak neyi imzaladıkları veya kabul ettikleri hakkında kafa karıştıran jargon dolu olabilir. Bu nedenle, tarafsız bir temsilciye sahip olmak çok önemlidir; bir politikayla ilgili her türlü sorunuzu, önyargısız ve adil bir şekilde cevaplayabilirsiniz.
Devamını Oku