Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız.

O sırada düz ekran televizyona bakmıştım.

Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım.

Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.

O“Genellikle gerçekten karşılayamadığımız bir miktar büyük bilet kalemi olmakla birlikte, bir şekilde kendimizi yapabileceğimize ikna ettik.

Şu anda hayatımda, “O”Oturma odamda duvara asmak için umutsuzca ihtiyaç duyulan 42 inçlik bir düz ekran televizyon oldu.

Gerçek şu ki, bunu karşılayamadım. Yakınında bile değil.

Fakat yaklaşık bir ay süren süreç için, onu elde etmenin bir yolunu bulmaya karar verdim.

Televizyon beni o kadar çok tüketmişti ki, babamla bile ne kadar kötü istediğimi konuştuğumu hatırlıyorum.

Blogda yeniyseniz, babamın yetişkin hayatının çoğunun borcuyla boğuştuğunu bilmelisiniz ki o da tavsiye almam gereken son kişiydi.

Düz ekran televizyonu nasıl hak ettiğimi anlattıktan sonra,% 0 intro oranına sahip bir kredi kartı başvurusunda bulunduğumu öne sürdü.

“Genius!” Sonunda krize çözüm bulduğumu düşünerek parladım.

Eve geldiğimi ve sevgilime iyi haberi hatırladığımı hatırlıyorum.

Ummmm… .Yapamazsın

Bu kız arkadaşı nihayet eşim oldu ve “iyi haberi” paylaştığımda yüzünde gördüğü görünüm en azını söylemek ilginçti.

Hayatımı satın almamı sağlamak için sabrımı sabırla dinledi ve işim bittikten sonra finansal durumumun gerçekliğini bana hatırlatmak çabuk oldu.

“Şu anda ona gerçekten ihtiyacınız var mı? Bunu gerçekten karşılayamıyorsun. ”

Ayrıca, babamın içinde bulunduğu maddi sıkıntıları bana hatırlatmak için akıllıca davrandı ve muhtemelen maddi tavsiye almam gereken son kişi oldu.Ummm… bunu nasıl unuttum?

Bok. O haklı. Onu karşılayamadım. Şimdilik 42 "düz ekran beklemek zorunda kalacaktı.

Kaçırılan Fırsat

Babamla bu sohbeti tekrar yansıttığımda hayal kırıklığına uğruyorum.

Neden sadece kendimi daha fazla borç altına almak yerine cesaret edemediğini söylemedi?

Bu, bir çocuğun, borçlarının birinin hayatında sahip olabileceği tehlikelere karşı, çocuklarıyla birlikte kalbi olan bir kalp için mükemmel bir fırsattı.

Borç Hareketleri Şimdi insanların 10 milyon dolarlık borcunu ödemelerini teşvik ettiğim bir yer, birçok ebeveynin muhtemelen çocuklarıyla aynı konuşmayı kaçırdığını hatırlatıyor.

Tüm borcunu ödemekte ve sonunda borçsuz kalmakta süper motivasyona sahip olanlar için, onlarla çocuklarıyla borçla nasıl konuşacaklarını benimle paylaşmalarını istedim.

Çocuklarının yaptıkları aynı borç tuzağına düşmediğinden nasıl emin olurlar? Aldığım en iyi cevaplardan bazıları buradaydı.

1. Borç, okul oyun alanında zorbalık gibi bir şeydir.

Sürekli olarak öğle yemeği paranızı talep ediyor ve her zaman sahip olduğunuzdan daha fazla para istiyor. O kabadayı ve bu borcu kurduktan sonra, öğle yemeğini paranı kendin alabilirsin. Samantha R.

2. Borç yapmak istediğiniz şeyi yapmanıza engel olur.

Seni aşağı tutar ve gitmesine izin vermez, sırtındaki maymundur ve hayallerinize ulaşmanızı engeller. -Edwardo C.

3. Borç, sıcak bir günde eriyen bir dondurma külahı gibidir.

Gerçekten soğuk dondurma istersiniz çünkü lezzetli tadı ve gerçekten istediğiniz gibi. Ancak, büyük koniyi (yani: yeni araba, o yeni cep telefonu) almaya karar verdiniz ve ilk birkaç yalamayı sevdiğinizde, sıcak gün, dondurmanın geri kalanını eritmeye başladığınızdan daha hızlı eritmeye başladı. ! Tüm şey için para ödemişsin, ama sadece yarısını yemeye gelmeden önce yarısını yitirmek zorundasın, artık temizlemen gereken bir karışıklığa (borç).

Öyleyse hikayenin ahlaki, bazen gözlerin midenizden veya kişisel finans koşullarından daha büyüktür - istekleriniz banka hesabınızdan daha büyüktür. Geçici zevk alabilirsiniz ve acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz, ancak aşırı harcamadan gelen yapışkan karışıklık buna değmez. -Jessica E.

4. Borç, quicksand gibidir.

İlk başta, bir problem olduğunu fark edemezsiniz - ama sonra battığınızı fark ettiniz. Bilmeden önce, başınızı suyun üzerinde tutmaya çalışıyorsunuz. Satılan zeminde ayağınıza çıkmak ve geri almak için büyük ve zor bir mücadele gerekiyor.

Kurban ve mücadele hayatınızda ve hatta sağlığınız üzerinde büyük bir etki yaratır - ama ayağa kalkıp tekrar ayağa kalkmanız gerekir. Ancak o zaman yaşam kalitenizi ve stresinizi azaltırsınız. İlk etapta çabukluğu önlemek çok daha kolay ve tercih edilir. -Kim T.

5. Atasözleri'nde, borçlunun borç verene köle olduğunu söyler.

Borç sahibi olmak, yapmak istediğiniz şeylere hayır demek zorunda kalıyor, çünkü çok fazla esnekliğinizi kaybettiniz.

Küçük kardeşin ayağa kalkıp bacağına tutturmak gibi bir şey. Etrafta yürüyebilirsiniz, ama onu çıkarabilmeniz çok daha fazla iş gerektirecektir (ve borcunuz onu evin etrafında sürüklerken kıkırdarken çok daha az eğlencelidir). -Anne M.

6. İyi borcun, ihtiyacınız olan yaşamda gerekli olan şeylere sahip olduğunu açıklarım.

Örnekler her ay alabileceğiniz bir ev (ipotek), okul için öğrenci kredileridir. Sadece ihtiyacınız olan gerekli miktarı alın ve okulda geri ödemeye başlayın. Bu, bunun üzerine daha fazla borç / faiz getirecektir.

Aynı zamanda, zaman mezuniyetinin yaklaşmasıyla kredinin miktarını da aşağı çekecektir. Kötü borç, dışarı çıkıp dürtü alışverişinde satın aldığınız şeylerdir. Başlayamayacağınız kredi kartlarını rafa koymak. Her ay dengeyi ödeyememek.

Çocuklara, 30 gün içinde kartı ödeyemezseniz, o zaman faiz ödersiniz ve daha sonra ödediğiniz öğeye daha fazla para ödersiniz. -Jennifer A.

7. Borç, kendinize koyduğunuz zincirlerdir.

Bu bir kölelik biçimidir. Ve anahtarı kendi özgürlüğünüze tutun. Borç sizi köleyi yapar ve borçlu olduğunuz insanlar mutluluğunuzu kontrol eden kişilerdir. -Alysis B.

8. Hala ailenizle yaşamak ister misiniz?

Kolejden mezun olduktan sonra 5 yıl boyunca ben ve annenizle birlikte yaşadığınızı ve arkadaşlarınızın kendi başlarına yaşadıklarını ve kendi ev ve arabalarına sahip olduklarını hayal edin. -Jordan S.

9. Borç sizi paraya köle yapar.

Tanrı'nın Sözü, bir kişinin iki efendiye köle olamayacağını söyler. Eğer Mesih'e satılmak ve O'nu yürekten takip etmek istiyorsak, borç bir engel ve tökezleyen bir engeldir. İyi görünme arzusuna bencilce karşılık verdiğimizde, lütfen insanlar ve “Joneses'a ayak uydurun”, ihtiyaç duymadığımız şeyleri ve sahip olamayacağımız paralarla satın alacağız.

Bu arzunun kölesine ve daha fazlasına olan arzumuz (para, mülk, konum vb.) Haline geliriz. Borç, Tanrı'dan başka günahkâr bir köleye dönüşerek Tanrı'ya karşı günah işlemiş olduğumuz en bariz yollardan biridir. Para, kendi başına kötü değildir, ama günlük ihtiyaçları karşılamaktan ve Allah'a hizmet etmekten daha fazlası için kullanıldığında, o zaman tüm günahkar davranışların kökeni haline gelebilir. -Brittany S.

10. Ben onlara borçların kötü olduğunu söylediği yazılarda göstereceğim.

Aynı zamanda onlara borçlanmaya karşı tasarruf maliyetini de gösteririm (eğer daha yaşlılarsa). Onlara, istediğimiz öğeler için her zaman ödediğimiz güçlü bir örnek olmanın kendileri için en iyi açıklama olacağını düşünüyorum. -Elizabeth M.

11. Bana açıklanma şeklini açıklayacağım: bu borç kötü değil, borç yönetimi kötü olabilir.

Annem, banka hesabımda eşit miktarda para bulunmadığı sürece kredi kartlarına herhangi bir ücret talep etmememi söyledi. Öğrenci kredilerimi transfer etmeye karar verene kadar bu kuralı takip ettim. (Kredi kartı borcumun tamamını ödemeye yetecek kadar para biriktirdim ve kartlarıma ne koyduğumu karşılayabiliyorum, ancak malvarlığımı tasfiye etmiyorum çünkü borçlarımı ödeyemedim, kira ve Diğer aylık harcamalar.) Borç kesinlikle kötü değil, onu yönetme biçiminiz ve çocuklarımı eğitmek niyetindeyim. -Katherine C.

12. Borç kapıları kapatır.

Borç olmaksızın, yatırım yapmayı, seyahat etmeyi, yeniden şekillendirmeyi, kendinizi eğitmeyi vb. Tercih edebilirsiniz. Borç, bizi sadece seçeneklerden kurtarır. Jennifer L.

13. Borç, almıyor olduğunuz dersler için kitaplarla dolu bir sırt çantası taşımak gibidir.

Bu kitapları satın aldınız çünkü güzel görünüyorlardı, ancak önce ihtiyacınız olan eşyaları satın almanız gerektiğini ve sonra her birini splurge etmeniz gerektiğini biliyorsunuz, ancak bu ağırlığı taşımak zorunda kalacağınızı unutmayın. -Adriana G.

14. 5 ve 7 yaşlarım var ve başlangıçta onlara borçlanma kavramını anlatacağım.

Çocukların çoğu bir oyuncak ödünç verme kavramını anlayabilir, bu yüzden “Kardeşinin veya kız kardeşinin oyuncak arabalarını ödünç aldığınızı hatırlayın” gibi bir ifadeyle başlayacağım ve bu durumda borçlanmanın çocuğunuz ne zaman yapıldığı konusunda nasıl geri ödeme yapacağını tartışacağım. . Bir seferde biraz bir şey ödüllendirme fikrini keşfedin.

İkinci olarak, çocuğumun sadece kağıt gibi bir zamanda geri dönebileceği bir şeyi ödünç almaktan bahsedeceğim. Çocuklarım, ödünç alınmış ve kullanılmış olan bir ürünü geri ödemeye ihtiyaç duyma kavramını kavradıktan sonra, borcu tanımlamaya devam edeceğim. Bu durumda temel cevap, borçlanılan paranın bir kısmının iade edilmesi gerektiğinde borcun olmasıdır. Bu yaştaki önemli bir nokta, bu eşya tamamen iade edilene kadar veya geri ödemeyi bitirdiğinizde borca ​​girmenizdir.

Çocuklarıma ne kadar kötü bir borcun olduğunu ve nasıl kötü bir borca ​​girmekten kaçınacağımı da açıklayacağım. Ve bu, bir şey ödünç alabilir ve geri dönmeyecek ya da geri ödeme yapamayacak ya da ihtiyaçlarımızı, isteklerini ve neyin daha önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olabilir. -LaKisha W.

15. Bizi sadece örnek olarak kullanırdım.

Borcumuzun bizi şu andaki şeylerden nasıl koruduğunu açıklayacağım (daha büyük bir ev, aile gezileri, öz için tasarruf gibi), karşılayamayacağınız şeyi satın almak için kısa vadeli mutluluğa değmez. -Kara R.

16. Çok fazla borca ​​sahip olmanın kişinin hayatı üzerinde çok olumsuz bir etkisi olabileceğini açıklamaya çalışacağım.

Bir çok ilgi, diğer ciddi tıbbi sorunlara yol açan stres, gündelik ihtiyaçları satın alamamak. Bu olumsuz etkilerin borçta çok mutlu bir hayat sürdürebileceğini açıklamaya çalışacağım. -Jill M.

17. Çocuklarımın borcunun neden kötü olmasının sebebini açıklayacağım çünkü sizi gelecekteki zenginlikten kurtarıyor.

Eğer her zaman değer olarak aşağıya inen maddi şeyler üzerinde harcıyorsanız, para ile önünüze gelemezsiniz. Ayrıca, karşılayamayacağınız şeyleri satın alarak ve sadece asgari aylık ödemeleri yaparak, bu ürüne faizle daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Faiz bir sebepten ötürü para ödemektedir, bu yüzden bir şey satın aldığınızda ve faiz ödüyorsanız, parayı satın almış olsaydınız daha fazla para ödemeniz gerekir.

Ayrıca, İncil borçlunun borç verene köle olduğunu söylüyor. Çocuklarıma, sadece tüm kazançlarımızı kredi kartı şirketlerine veya ipotek şirketlerine vermek için 30 yıl boyunca çalışmayı hayal ettiğimi söyleyebilirim. O zaman istediğin şeyi yapma özgürlüğüne sahip olsaydın, o parayla ne yapabileceğini düşün. Paranızın kontrolünü ele almanın en iyi yolu, diğer insanlara borçlu olmamaktır. -Charles D.

18. Altı yaşındaki oğluma Dave Ramsey'in Financial Peace Junior sınıfı aracılığıyla yardım ettim.

Hiç paramız olmadığı bir şeyi nasıl satın almadığımız hakkında konuştuk.Evin etrafında yaptığı işler için komisyon ödemeleri kazanıyor ve bu parayı vermek, harcıyor ve zarflara kaydediyor. Tanrı'nın borca ​​sahip olmanın iyi bir şey olmadığını ve insanları incittiğini söylediğini biliyor. Vermek için bir kalbi var ve zaten uzun vadeli bir tasarruf hedefi satın almak için para biriktirmenin önemini anlıyor.

Ben bu anlayışı derinleştirmek ve onunla birlikte borçla yaptığım hataların aynısını yapmamaya yardımcı olmak için onunla çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Benim soy ağacım değişecek. -Joshua B.

19. Onlara her zaman anne ve babaya bakmalarını söylerim.

Biz her zaman çalışıyoruz. İki iş sahibi olmamalıyız. Borç aile zamanından uzaklaşır. -Alicia G.

Borç Tartışması

Çocuklarınızla “borç konuşması” yaptınız mı? Onlara çok fazla borç almanın tehlikelerini göstermeye nasıl devam edersiniz?

Videoyu izle: Mercan asıl suçluyu işaret ediyor - Sen Anlat Karadeniz 19. Bölüm

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin
Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı. Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için, 2,000 dolar daha fazla almam gerektiğini hayal kırıklığına uğratmıştım.
Devamını Oku
SIFIR Borç ile Kolej ve Lisansüstü Hack nasıl
Borç

SIFIR Borç ile Kolej ve Lisansüstü Hack nasıl

Aşağıdaki konuk mesajı Martin of Studenomics'ten. Bugün Martin, eski benliğinizin size teşekkür etmesi için 20'li yaşlarınızda tasarruf etmeye başlamak için iyi bir finansal anlam kazandıran Next Round's On Me'yi resmen başlattı. Üniversiteyi sıfır borcu ve asla unutamayacağım bir sürü hikayeyle mezun oldum.
Devamını Oku
Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku