Başarılı Bir Serbest Yazar Olmak Nasıl

Bu ilk yazı yeni yazarımız Miranda Marquit'im. Miranda bir serbest yazar olma konusunda başarılı olduğu için, ne yaptığıyla başarılı olduğunu nasıl paylaştığından daha iyi bir tanıtım yazısı olmadığını düşündüm.

Serbest yazı para kazanmak için harika bir yol olabilir.

Biliyorum.

Kocamın doktorasına devam ederken, beş yıldan fazla bir süredir yazdığım yazıyı aileme destekliyorum. Yazarlar gittiği sürece, makul derecede başarılıyım.

İyi bir para kazanıyorum, haftada 30 saatten fazla nadiren çalışıyorum, kendi programımı ayarlıyorum ve evden çalışıyorum - oğlum için burada olmamı sağlıyorum. Tanıdığım insanlar yaşam tarzımı gördüğünde, birçoğu da başarılı yazarlar olduklarını bilmek isterler.

Başarı, sadece şişirip etrafta dolaşabileceğim bir şey olmasa da, deneyimlerimden toplanan birkaç bakış açısı sunabilirim.

Bildiklerinizi yazın

Aşırı ve klişe gibi geliyor, ama bildiğiniz şeyleri yazdığınızda daha fazla başarı elde ettiğiniz doğrudur. Size bir bilgi tabanı sağlar ve eğer bazı alanlarda tecrübeli iseniz, editörler ve yöneticiler size bir bilgi kaynağı olarak daha fazla güvenmektedir. Özellikle iyi bir şey bilmiyor olsanız bile, bunun hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bir konuyla ilgileniyorsanız ve bunun hakkında yazmak istiyorsanız, araştırmanızı yapın.

İlk freelancing gigim bir fizik web sitesi için muhabir olarak (bu site için hala yazıyorum), çünkü eski bir yaşamda bir fizik majörüydüm. Bilim yazmayı düşündüm ve hatta Discover dergisinin birkaç küçük parçasını bile yaptım.

Ama birisi finans hakkında yazmamı istediğinde (hey, sadece matematik, doğru mu?), Parayla ilgili neler yapabileceğimi öğrenmeye karar verdim. Çalıştım ve neler yapabileceğimi öğrendim. Şimdi yazımın çoğu iş, kişisel finans ve yatırım etrafında dönüyor.

Biraz eğitim al ve pratik yap

Bir serbest yazar olarak yapmak istiyorsanız, bir tür eğitim almanıza yardımcı olur. Gazetecilikte (benim yaptığım gibi) bir M.A.'ya sahip olmak zorunda değilsiniz, fakat yerel kolejde bir yazma kursuna ya da ikisine, cümle yapısının ve dilbilgisinin temellerini öğrenmeye ve becerilerinizi geliştirmeye yardımcı oluyor.

Bir yazışmayı almak için güvendiğiniz birisine yazmanız bile çok yardımcı olabilir. Fakat eğer pratik yapmıyorsanız ve yazınızı geliştirmenin yollarını öğrenmek istemiyorsan, iniş sahneleri zorlaşıyor. Düzenli olarak kaliteli parçalar vermeniz için pratik yapın ve becerilerinizi talep halinde bulacaksınız.

Bulmak, küçük bir ayak işi gerektirir. İster çevrimiçi çalışma tahtalarına bakın, ister aile ve arkadaşlarınızla konuşun, isterse LinkedIn'e üye olun, ağ oluşturma başarının başarısı için çok önemlidir. Hedef müşterilerinizin uğrayabileceği sosyal medya kuruluşlarını dikkatlice düşünün.

Çevrimiçi yazımla, LinkedIn, Twitter, Facebook ve StumbleUpon'da profillerim ile başarı yakaladım (evet, StumbleUpon'dan konser aldım). Çevrimdışı, yerel gazetedeki iki aylık aylık sütunun yanı sıra başkalarıyla etkileşimde bulunma konusundaki istekliliğim, bir dizi fırsat sağladı. Ağ, başkalarına da yardım etmenizi gerektirir. Dön ve dön.

Hangi yardımı sağlayabiliyorsanız, diğerleri lehine dönmeye daha açık olacaktır. Ancak, hatırlayın, bazen, ağ ile yardım etmek, “benimkini çizerseniz, arkayı çizeceğim” şeyden daha çok “ileriye doğru öde” bir şeydir. Ve elbette, profesyonelliklerinizi her zaman koruyacağınızdan emin olun.

Küçük başlamak için istekli olun

Deneyim kazanmak ve portföyümüzü oluşturmak için ilk ya da iki yıldan fazla bir sürü iş yaptım. Hareket etmek istiyorsanız, küçük başlangıçlar yapma ve bu ilk konserlerle iyi bir iş yapma isteğiniz çok önemlidir. Sadece nereye gittiğinize dikkat ettiğinizden emin olun. Daha iyi ücretli işlere yükseltme yapabilmeniz ve nihayetinde kendi oranlarınızı belirleyebilmeniz. Bu nedenle, küçük çalışmaya başlamak için istekli olun, ancak sıkı çalışmanızın daha iyi fırsatlar doğurduğu zaman devam etmeye hazır olun.

Başarı, serbest yazma büyük ölçüde bireyseldir ve sıkı çalışma gerektirir. Ama bu çabayı sarfetmeye istekli olursanız, şansınız size tatmin edici bir kariyer ile ödüllendirileceksiniz.

Videoyu izle: Serbest Planlı Tasarruf Yöntem İle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bir Hıristiyan Rock Yıldızı Altı Şeklinde Çevrimiçi Müzik İşi Nasıl İnşa Edildi?

Bir Hıristiyan Rock Yıldızı Altı Şeklinde Çevrimiçi Müzik İşi Nasıl İnşa Edildi?

1 milyon dolarlık bir blog yazmayı kazanmış biri olarak, yeni bir şey denemek için işlerini bırakan sıradan insanların hikayelerini duymaktan hoşlanırım. Bununla birlikte, bundan daha da fazlası, insanların gerçekten sevdikleri bir şey yapmak için para kazanmanın bir yolunu buldukları zamanları severim. Christopher ve Melanie Greenwood, tutkuyu iş ile birleştirmenin ve bunu yaparken para kazanmanın mümkün olduğunu kanıtlıyor.
Devamını Oku
Finansal Özgürlüğe Nasıl Bilinçli Bir İş Yapabilirsiniz?

Finansal Özgürlüğe Nasıl Bilinçli Bir İş Yapabilirsiniz?

Bu, Steve'in popüler bir blog olan MyWifeQuitHerJob.com sitesini bir online mağazada servet ve girişimcilik hakkında yazdığı bir misafir yayınıdır. İşinden sıkıldın mı? Günde her gün yaptığınız şeyden sıkıldınız mı? Gerçek şu ki, günlük işlerinde% 100 mutlu olmayan ve yeni bir şeye geçmek isteyen çok sayıda insan var.
Devamını Oku
Başlaması Kolay 67 Ev Tabanlı İş Fikirleri

Başlaması Kolay 67 Ev Tabanlı İş Fikirleri

Kendi evinizin sınırlarında ve aynı zamanda ödeme yaparken rahat pantolonlarınızda ürpertici bir şey var. Hiçbir can sıkıcı iş arkadaşınız hakkında bir dedikodu verebilir şirket dedikodu ile güne müdahale etmek. Sizi en güçlü siyah kahvenin bile çözebileceği “zombiye” bırakacak zorunlu toplantı yok.
Devamını Oku
Neden bir yılda 36.000 $ kazandım, bu yüzden yazabilirim….

Neden bir yılda 36.000 $ kazandım, bu yüzden yazabilirim….

Her şey, benim blogum Good Financial Cents'in doğduğu 2008 yılının Temmuz ayında başladı. Ben her zaman yatırım ve finansal planlama temelleri konusunda insanları eğitmek için bir tutkum var ve blog yaratılması ile bu heyecanı yepyeni bir seviyeye taşıdım. Yakın zamanda bağımsızlık kazandığım ve bazı inandırıcılıklardan dolayı şanslıydım, yeni aracı kurumum bana blog yazmaya başlamamı sağladı.
Devamını Oku