Maliye

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin

Ebeveynleriniz emeklidir veya emekliliğe yakınsa ve maliyetten endişe duyuyorlarsa, sizden geçmiş bir ipotek alma fikrini gözden kaçırabilirler.

Sonuçta, bu ticarette, Law & Order'tan gelen bu güzel adam, emeklilikte ek gelir elde etmenin harika bir yolu olduğunu söylüyor.

Ne yazık ki, ticari bir şey çıkmayacak kadar çok şey var.

Ve bu konular ters ipotek sahibinin ailesinin, yani muhtemelen uğraşmanız gereken bir şey.

Sonuçta, ebeveynlerin hiç gençleşmiyor.

Sandviç Üretimi'nde kalanların, Anne ve Baba'nın noktalı çizgide imzalamadan önce, ters ipotek dezavantajları hakkında ne bilmeleri gerektiği aşağıda özetlenmiştir:

Ters İpotekler Nasıl Çalışır?

Özünde, ters ipotek bir evdeki özsermayeyi nakde dönüştürmenin bir yoludur. Ters ipotek almaya hak kazanmak için, ev sahibi en az 62 yaşında olmalı, ev sahibi olmalı ve evde olmalı ve evde büyük bir öz sermayeye sahip olmalıdır. Borç verenler konutun tamamen ödenmesini talep etmemekle birlikte, borç verenin ipotekli konut kredisini kabul etmesi için ev sahibi, ipotek süresinin sonuna yakın olmalıdır.

Bu krediyle borç veren, ipotek üzerinde kalan her şeyi (eğer varsa) ödeyecek ve ev sahibine beş yoldan bir ödeme yapacaktır: Kira ödemeleri, en az bir borçlunun halen yaşadığı sürece sürecek aylık ödemelerdir. ev. Vadeli ödemeler sabit bir süre için aylık ödemelerdir. Bir kredi limiti, kredi limitine ulaşılana kadar ihtiyaç duyulduğunda borçlunun herhangi bir tutar için planlanmamış ödemeler yapmasına izin verecektir. Son olarak, değiştirilmiş kullanım ve değiştirilmiş vadeli ödemeler, aylık ödeme seçeneğini kredi seçeneği satırıyla birleştirir.

Geleneksel bir kredinin aksine, borçlunun taksitle düzenli ödeme yapmasına gerek yoktur. Bunun yerine, borç alanın tamamını ödediğinde, evi sattığında ya da artık evi birincil konut olarak göremediğinde tüm kredinin artı faizi gelir.

Örneğin, yaşlı bir ev sahibinin düzenli bakıma ihtiyacı olduğunu fark etmesi halinde, bir bakımevine kalıcı olarak taşınmak, geri ipoteğini geri ödemek zorunda olduğu anlamına gelecektir. Ancak, borçlunun, evinin artık birincil ikametgahı sayılmadan önce başka yerlerde 12 aylık bir yaşamı vardır. Yani bir hastanede ya da bakım evinde kısa bir süre, ters ipoteğin ödenmesi gerektiği anlamına gelmez.

Ters ipotek için büyük faydalardan biri, onlardan aldığınız ödemelerin vergiye tabi gelir olarak kabul edilmemesidir. Ayrıca, ödemeler genellikle Sosyal Güvenlik veya Medicare faydalarınızı etkilemeyecektir. Bu gerekçelerle, tersine bir ipotek, emeklilere, emeklilik gelirlerini küçültmek veya hareket etmek zorunda kalmadan, kendi öz sermayeleriyle takviye etmek için iyi bir yol gibi görünebilir.

Güzel Baskı

Çok uzak çok iyi. Bununla birlikte, ipotekleri tersine çevirmek için iyi bir anlaşma gibi görünmelerini sağlayabilecek birkaç yön vardır.

Her şeyden önce, zaman geçtikçe ters ipotek yoluyla daha fazla para borçlu olmanızdır.

Kredi döneminin sonunda, borçlu ya da mirasçıları, borçlu-artı menfaatine yapılan her ödeme ile birlikte artan kredi miktarını geri ödemek durumunda kalacaklardır.

Bu faize gelince, bazı sabit oranlı ters repolar olsa da, bu kredilerin çoğunluğu değişken oranlar kullanır. (Krediyi ödemenin normal yolunun evin satılması, ters ipotek sahipleri ve onların mirasçılarının, tutmak istedikleri sürece, vadesi geldiğinde kredi miktarını öksürmek zorunda olmadıklarını belirtmek önemlidir. ev.)

Buna ek olarak, ters ipotek noktasının tamamı, özsermayeyi nakde çevirmektir. Bu, eski çiftliğin, kredi döneminin sonunda hiçbir özsermayeye (veya çok azına) sahip olmayacağı anlamına gelir. Evin satışı, mirasçılara para bırakmayacak.

Borçlunun mirasçıları evini korumakla ilgilenirse, bunu yapmak için krediyi ödemek zorunda kalacaklardır. Çoğu ters ipotek, geri almayan bir madde olarak adlandırılan bir şey sunarBu, borçlunun borçlu olduğu ve ev satıldığı zaman borç verenin evden daha fazla borcu olmadığı anlamına gelir. Temel olarak, ev için satılan ürünler krediyi tatmin eder. Ancak, evini tutmak isteyen mirasçılar, borçlu olunan miktarın daha fazla olmasına rağmen, krediyi tam olarak geri ödemek zorunda kalacaklardır.

Ters ipoteklerin serbest olmadığını hatırlamak önemlidir. Herhangi bir ipotek gibi, kredi menfaat ücretleri ve ipotek sigortası primleri de dahil olmak üzere kapanış maliyetleri vardır. Bazı borç verenler de ters ipotek ömrü boyunca hizmet ücretleri talep eder.

Ayrıca, ödünç alınabilecek miktar, en genç borçlunun yaşı, faiz oranı ve evin değerlenmiş değeri de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu nedenle, oldukça fazla değere sahip olan evler bile, borç alanların saydığı ters mortgage tutarlarını sağlamayabilir.

Son olarak ve bu ters mortgage sahiplerinin yetişkin çocukları için gerçek bir kicker olabilir-ev sahibi hala ev için unvanını korur, yani hala bakım, emlak vergileri ve ev sahibi sigortası için kancada olduğu anlamına gelir. Aslında, evin koşullarını yerine getirmemesi veya üzerinde vergi veya sigorta ödemesi yapılmaması, kredinin vadesi gelebilir. Ebeveynleriniz ev işleri ve evrak bakımı dahil olmak üzere ev işlerini sürdürmede sorun yaşıyorsa, bu tür işler size düşecektir.

Ters Mortgage Dezavantajları Nelerdir?

Bunun cevabı birkaç faktöre bağlıdır. Her şeyden önce, ailenizin evi içinde tutmanın ne kadar önemli olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Ebeveynleriniz, siz ve kardeşlerinin doğduğu ve gelecekte kendi torunlarınızın oyununu görmeyi hayal ettiğiniz evin tersine ipotek almaktan bahsediyorsa, tersine bir ipotek iyi bir fikir olmayabilir.Krediyi geri ödeyebileceğinizi bilemezseniz, ebeveynleriniz ters ipotek girdiğinde evi satmayı planlamanız gerekir.

Eviniz aileniz için anlamlıysa, ters ipotek için bir alternatif, ailenizden birinin evinizi ailenizden alması ve içinde yaşamaya devam etmesine izin vermesidir. Bu onlara, evlerinde bir götürü miktarında eşitlik sağlayacak ve eğer bu özkaynak 500.000 $ veya daha az ise, parayı vergiye tabi gelirlerinden hariç tutabilirler. Birçok yönden, bu bir kazan-kazandır, ancak ailenin ev satın alma kabiliyetine sahip olmasına bağlıdır.

Ailenizin evine belirli bir bağlılığınız olmasa bile, ters ipotek yapıp yapmama konusunda dikkatli düşünmek isteyebilirsiniz. Bağımsız olarak yaşayabilmelerine ve ev sahipliğinin önemli görevlerine ayak uydurmalarına bağlı olarak, tersine bir ipotek iyi bir fikir olabilir veya olmayabilir.

Annem ve babamın sadece birkaç yıl önce ciddi bir yardıma ihtiyaç duyacağına inanmak için bir nedeniniz varsa, evdeki hisse senetlerine satarak ve onlara emeklilik evine ya da yardımlı bir yaşam tesisine taşınmalarını sağlamak daha mantıklı olabilir. daha rahat olacaklar.

Öte yandan, eğer Baban hala çatıyı tamir ederse, Noel ışıklarını dizer ve çimleri biçirse, annen hala evi yukarıdan aşağıya temizler ve her gün çiçek yatağını tartar ve hiçbir şey onları durduramaz. Çok teşekkür ederim, o zaman ters ipotek onlar için işe yarayabilir. Onlar inşa etmek için çalıştıkları özden yararlanırken evlerinde kalacaklar.

Ters İpotek İyi Bir Fikir mi?

Ters ipotek ile ilgili asıl mesele, milletvekillerinizin buna neden ihtiyaç duymasıdır. Eğer emeklilik için yeterli para biriktirmediyselerdi, çünkü paralarıyla sorumsuzlardı ya da bir bütçe ya da sabit bir gelirde yaşamakta zorluk çekiyorlarsa, sorun ters ipoteklerin çözemeyeceği bir sorun olabilir.

Eğer ebeveynleriniz sizi mali meseleleri ile ilgili bir döngüde tutuyorsa, onları mutlu etmek ve niçin yıllarca emeklilik döneminden asla aramadığınızı merak etmek için en iyi eylem planını belirlemek için onlarla ve mali danışmanlarıyla görüşme zamanını ayırın. Sayılara sert bir bakış, tersine bir ipotek dezavantajının potansiyel faydalardan daha ağır basıp basmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Videoyu izle: Ters İpotekler SCAMS vardır! - Dave Ramsey Rant

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Üniversite Öğrencileri için 19 En İyi Yüksek Ödeme İşleri
Maliye

Üniversite Öğrencileri için 19 En İyi Yüksek Ödeme İşleri

Kolej pahalı - bunun hakkında hiç şüphe yok. Kolej Verilerine göre, 2017-18 öğretim yılı için ortalama üniversite harç maliyeti 25.290 $ idi. Bunun için ödeme yapmanın bir yolu mu gerekiyor? Üniversitede iyi bir iş bulmak sadece yardımcı olabilir. Orada üniversite öğrencileri için ciddi olarak yüksek ücretli işlerin olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama D
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar. Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor.
Devamını Oku
Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?
Maliye

Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?

Hey arkadaşlar! Bugün Mark ve Lauren Greutman'ın borç ödeme hikayesini paylaşıyoruz. Mark ve Lauren şimdi zamanlarını diğer insanlara borçlarını terk etmelerine yardım etmek için harcıyorlar, böylece değer tabanlı bir yaşam sürmeye başlayabilirler. Bize biraz kendinden bahset. Lauren ve ben 13 yıldır evliyiz ve 4 çocuğumuz var. Para gelince çok farklı geçmişlere sahiptik.
Devamını Oku
GF ¢ 064: Uçacak - Pat Flynn ile Söyleşi
Maliye

GF ¢ 064: Uçacak - Pat Flynn ile Söyleşi

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_064.mp3 Bir sonraki harika iş fikrine sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Para yapıcı mı yoksa başka bir flop mu olduğunu nereden biliyorsunuz? Yazar ve blog yazarı Pat Flynn, iş fikrinin nasıl yükseldiğini öğrenmek için en son kitabı Will it Fly'tan ipuçları sunuyor. Flynn'in en yeni sürümü size fikirlerinizi nasıl doğrulayacağınızı öğretecek.
Devamını Oku