Yatırım

Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku

Yatırım Zamanı Ufku

Bu misafir yazısı, haftalık kısa ve basit yatırım yazılarını sunan acemi yatırımcılar için yeni bir site olan Yatırımlar ABCs tarafından yazılmıştır.

Öğrendiğim en önemli para yönetimi bilgisinden biri yatırım zamanı ufku kavramıdır. Yatırım süresi ufkunun arkasındaki temel fikir, uzun vadede (yani emeklilik ve genç olmanız) yatırım yapıyorsanız, yatırımlarınızın bir kısmını veya tamamını hisse senedi veya hisse senedi gibi daha riskli menkul kıymetlere yatırmayı düşünebilirsiniz. Eğer kısa vadede yatırım yapıyorsanız (yani bir ev peşinatınız varsa) o zaman riskinizi olabildiğince azaltmanız ve parayı CD'lere veya yüksek faiz tasarruf hesabına yatırmanız gerekir.

Tüm hisse senedi (hisse senedi) riskli

Bazı stokların diğerlerinden daha güvenli olduğu doğru olsa da, belirli stokların (yani mavi çip stoklarının) güvenli yatırımlar olduğu konusunda yanlış bir fikre kapılmayın. Evet, onlar kahve dükkanında anlatılan genç madencilik stokundan daha az riskliydi, ancak özellikle de kısa vadede (örneğin 2008), her çeşit stokta hala çok risk var. Bu, risklerden dolayı stoklardan kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez - sadece yakın gelecekte paraya ihtiyacınız varsa - o zaman stoklar muhtemelen en güvenli bahis değildir.

Stok Yatırımları

Yatırım çoğunlukla veya tamamen özkaynaklardan oluşuyorsa, potansiyel olarak daha risklidir. Daha fazla hisse senedi arasında çeşitlendirme, tek bir hisse senedine kıyasla riski azaltır, ancak kısa vadede hala riskli bir yatırımdır.

Dengeli veya Hedef Tarih Yatırımları

Bu tür yatırımlar yanıltıcı olabilir - yatırımın adından bağımsız olarak, bunların özkaynaklarının yüzde kaçına dair bir kural yoktur. Yatırımın görev süresinin ne olduğunu öğrenmek için (yatırımınızı nasıl planladığınızı) ve portföy yöneticilerinin derste kalmasını ummak yatırımcılara bağlıdır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde hedeflenen bir emeklilik yatırımında, yani hedef tarih 2015'te evinizin ödenmesi gerekiyorsa, 2015 hedef günü - öz sermaye bileşeninin küçük olduğunu varsaymayın. En iyi şey, paranızı yatırdığınız yatırımdan% 100 emin olabileceğiniz bir yatırım haline getirmektir. CD'ler ve yüksek faiz tasarruf hesabı en iyi seçimdir.

özet

Kısa vadede yatırım yapıyorsanız o zaman güvenliğe ihtiyacınız var. Gelecek yıl bir ev satın alıyorsanız o zaman mümkün olduğunca güvenli gidin. Yatırım getirisi önemli değil - ihtiyacınız olduğunda orada olmak için paranıza ihtiyacınız var.

Zaman çizginiz biraz daha uzunsa - 5 yıla kadar, o zaman hala çok güvende olurdum. Emin olduğunu 5 yıl sonra paranın kilitlenmesi ve daha yüksek bir faiz oranı elde etmek için bazı seçenekleriniz var. Hisse yok! Bu, bir süreliğine karşılayamayacağınızı bildiğiniz bir şey için sakladığınız bir durum olabilir… .bir dünya seyahat gezisi ya da bir yazlık.

Bir nakit hesabında saklayın - 401k vb. Gibi herhangi bir emeklilik hesabına koymayın, çünkü hala gençken çekilip cezalandırıldığınıza bakarsınız.

Uzun vadede yatırım yapıyorsanız, portföyünüzün bir kısmının hisse senetlerinde olması gerekir. Tamamen veya hiç olmak zorunda değilsiniz -% 80 hisse senedi /% 20 tahvil veya% 20 hisse senedi /% 80 tahvil veya rahat edeceğiniz başka bir kombinasyonunuz olabilir.

Bu gönderiyi ABC’nin yatırımından memnun bıraktıysanız, lütfen yayınına abone olmaktan çekinmeyin.

* Lütfen aklınızda bulundurun: Uyum departmanımı karşılamak için yayındaki metnin bir kısmını değiştirmek zorunda kaldım. Sadece, yazarın bazı şartlarının komik olduğunu düşündüğünüzde.

Videoyu izle: Yatırım için hangi altını almalıyım?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Emeklilik için 401k yeterli mi?
Yatırım

Emeklilik için 401k yeterli mi?

Transkripsiyon aşağıdaki gibidir: Herkese merhaba, bu Goodfinancialcents.com'dan Jeff Rose. Bugün sık sık karşılaştığım ortak bir soru hakkında biraz konuşacağım. Bu soru şu: Başarılı bir emekliliğe sahip olmak için sadece 401 bin kişiye mi sahip olmak yeterli? Çok iyi bir soru çünkü bir çok insanın merak ettiği, yeterince biriktirdiğimi mi?
Devamını Oku
Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'ın Geleceği
Yatırım

Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'ın Geleceği

Geçtiğimiz haftaki Bond Market Perspektiflerinden bir temayı sürdüren bu hafta, Hazine'nin altında konservatörlüğüne yerleştirildikten bir yıl sonra Fannie Mae ve Freddie Mac'in en büyük iki resmi Sponsor Şirketler (GSEs) adlı eserine daha yakından bakacağız. Hem Fannie Mae hem de Freddie Mac, kredi krizinin merkezinde yer alıyordu ve Ajans Borçları ve İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler (MBS) de dahil olmak üzere tahviller, geniş Barclays Capital U'daki tahvillerin yaklaşık% 40'ını oluşturuyor.
Devamını Oku
Gençler İçin En İyi Yatırımlar
Yatırım

Gençler İçin En İyi Yatırımlar

Gençlerin sadece birkaç dolar ile yatırım yapmaya başlayabilecekleri ve tüm yatırım kararlarını alabilecekleri yatırım uygulamaları olsaydı harika olurdu. Gençlerin yatırım seçenekleri yasal kısıtlamalar nedeniyle son derece sınırlıdır. Bu, oturmak ve 18 ya da 21 yaşına kadar yatırım yapmaya başlamak için beklemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez.
Devamını Oku
ETF'ler ve Yatırım Fonları Arasındaki Farklar
Yatırım

ETF'ler ve Yatırım Fonları Arasındaki Farklar

ETF'ler ve yatırım fonları birbiriyle değiştirilebilir gibi görünen yatırım şartlarından bir diğeridir. Ve aynı tartışmada sık sık ortaya çıkarken, aslında çok farklı yatırımlardır. Her ikisi de onlarca veya yüzlerce farklı menkulden oluşan fonlardır. Ama nasıl yönetiliyorlar ve bir yatırım portföyünde nasıl kullanıldıkları ciddi olarak değişebilir.
Devamını Oku