Yatırım

Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku

Yatırım Zamanı Ufku

Bu misafir yazısı, haftalık kısa ve basit yatırım yazılarını sunan acemi yatırımcılar için yeni bir site olan Yatırımlar ABCs tarafından yazılmıştır.

Öğrendiğim en önemli para yönetimi bilgisinden biri yatırım zamanı ufku kavramıdır. Yatırım süresi ufkunun arkasındaki temel fikir, uzun vadede (yani emeklilik ve genç olmanız) yatırım yapıyorsanız, yatırımlarınızın bir kısmını veya tamamını hisse senedi veya hisse senedi gibi daha riskli menkul kıymetlere yatırmayı düşünebilirsiniz. Eğer kısa vadede yatırım yapıyorsanız (yani bir ev peşinatınız varsa) o zaman riskinizi olabildiğince azaltmanız ve parayı CD'lere veya yüksek faiz tasarruf hesabına yatırmanız gerekir.

Tüm hisse senedi (hisse senedi) riskli

Bazı stokların diğerlerinden daha güvenli olduğu doğru olsa da, belirli stokların (yani mavi çip stoklarının) güvenli yatırımlar olduğu konusunda yanlış bir fikre kapılmayın. Evet, onlar kahve dükkanında anlatılan genç madencilik stokundan daha az riskliydi, ancak özellikle de kısa vadede (örneğin 2008), her çeşit stokta hala çok risk var. Bu, risklerden dolayı stoklardan kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez - sadece yakın gelecekte paraya ihtiyacınız varsa - o zaman stoklar muhtemelen en güvenli bahis değildir.

Stok Yatırımları

Yatırım çoğunlukla veya tamamen özkaynaklardan oluşuyorsa, potansiyel olarak daha risklidir. Daha fazla hisse senedi arasında çeşitlendirme, tek bir hisse senedine kıyasla riski azaltır, ancak kısa vadede hala riskli bir yatırımdır.

Dengeli veya Hedef Tarih Yatırımları

Bu tür yatırımlar yanıltıcı olabilir - yatırımın adından bağımsız olarak, bunların özkaynaklarının yüzde kaçına dair bir kural yoktur. Yatırımın görev süresinin ne olduğunu öğrenmek için (yatırımınızı nasıl planladığınızı) ve portföy yöneticilerinin derste kalmasını ummak yatırımcılara bağlıdır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde hedeflenen bir emeklilik yatırımında, yani hedef tarih 2015'te evinizin ödenmesi gerekiyorsa, 2015 hedef günü - öz sermaye bileşeninin küçük olduğunu varsaymayın. En iyi şey, paranızı yatırdığınız yatırımdan% 100 emin olabileceğiniz bir yatırım haline getirmektir. CD'ler ve yüksek faiz tasarruf hesabı en iyi seçimdir.

özet

Kısa vadede yatırım yapıyorsanız o zaman güvenliğe ihtiyacınız var. Gelecek yıl bir ev satın alıyorsanız o zaman mümkün olduğunca güvenli gidin. Yatırım getirisi önemli değil - ihtiyacınız olduğunda orada olmak için paranıza ihtiyacınız var.

Zaman çizginiz biraz daha uzunsa - 5 yıla kadar, o zaman hala çok güvende olurdum. Emin olduğunu 5 yıl sonra paranın kilitlenmesi ve daha yüksek bir faiz oranı elde etmek için bazı seçenekleriniz var. Hisse yok! Bu, bir süreliğine karşılayamayacağınızı bildiğiniz bir şey için sakladığınız bir durum olabilir… .bir dünya seyahat gezisi ya da bir yazlık.

Bir nakit hesabında saklayın - 401k vb. Gibi herhangi bir emeklilik hesabına koymayın, çünkü hala gençken çekilip cezalandırıldığınıza bakarsınız.

Uzun vadede yatırım yapıyorsanız, portföyünüzün bir kısmının hisse senetlerinde olması gerekir. Tamamen veya hiç olmak zorunda değilsiniz -% 80 hisse senedi /% 20 tahvil veya% 20 hisse senedi /% 80 tahvil veya rahat edeceğiniz başka bir kombinasyonunuz olabilir.

Bu gönderiyi ABC’nin yatırımından memnun bıraktıysanız, lütfen yayınına abone olmaktan çekinmeyin.

* Lütfen aklınızda bulundurun: Uyum departmanımı karşılamak için yayındaki metnin bir kısmını değiştirmek zorunda kaldım. Sadece, yazarın bazı şartlarının komik olduğunu düşündüğünüzde.

Videoyu izle: Yatırım için hangi altını almalıyım?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi
Yatırım

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi

Aşağıdaki rapor firmam tarafından hazırlanmıştır ve yatırımcılara otomobil sektörü tahvilleri hakkında önemli bilgiler vermeyi sürdürme çabalarının bir parçasıdır. Firmam LPL Financial, bireysel tahvili kapsamamaktadır, ancak umarım aşağıdakiler yatırım karar verme sürecinize yardımcı olabilir. 30 Mart'ta Başkan Obama ve Oto Görev Gücü, hem Chrysler hem de GM tarafından sunulan uygulanabilirlik planlarının “yaşayabilirliğe güvenilir bir yol oluşturmadıklarını” açıkladılar.
Devamını Oku
GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri
Yatırım

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_048_Fire_Financial_Advisor.mp3 Şu an bir mali danışmanla çalışıyorsunuz, ancak şimdi iş için doğru kişiyi işe aldığınızdan şüphelenmeye başlıyorsunuz. Umarım ilk önce arka plan kontrol ettin, değil mi? Finansal planlamacınız, finansal hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak mı yoksa sadece bir şey satmaya mı çalışıyor?
Devamını Oku