Girişimci Olmak İçin Neye Sahip Olursunuz?

Neler oluyor? Bu, kişisel finans ve finansal planlama ile ilgili ipuçları verdiğim goodfinancialcents.com'dan yine Jeff Rose'du, ama bugün özel bir muamele edindim.

Bugün iş geliştirme direktörü olan Cavanaugh Grey ile röportaj yapacağım. Girişimci Café. Girişimcileri severim. Girişimci başarı öykülerini duymayı seviyorum. İnsanların kısa vadeli hedefleri ve uzun vadeli hedefleri hakkında konuşmayı çok seviyorum! Cavanaugh'a burada sahip olmaktan çok, girişimcilerle çalışma deneyimlerini paylaşabileceği ve işlerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğini düşünüyorum. O sadece sahip olmak için harika bir kaynak.

JEFF: Bugün Cavanaugh'a merhaba demek istiyorum. Bana sahip olduğun için teşekkürler. İşinizi ve yaptığınız işi ilk başta anlatmak istiyorum. Ama en önemlisi, girişimcilere aşırı ilgi duyma ve onları nereye götürmeleri gerektiğine dair bir adım atmanızı sağlayan şey.

CAVANAUGH: Jeff, sanırım diğer çocukların oynadığı ve dışarıda iyi vakit geçirirken o garip çocuklardan biri olma şansına düştüm, biraz da olsa bunu yapıyordum, ama her zaman hikayelerden ve hikayelerden hayran kaldım. rüyalar ve şeyleri sıraya koymak ve risk almak isteyen iş sahibinin hikayeleri. Öyleyse eğer bu hikayeleri bir çocuk olarak okursanız, o şeylerden bazılarını yapabileceğinizi düşünmeye başlarsınız, çünkü kimse size yapamayacağınızı söylemedi. Sanırım o yola düştüm. Chicago'da Chicago'da doğup büyüdüğüm çok sayıda fuara gittim. Chicago harika, mavi yakalı bir şehirdir, bu yüzden şehirdeki bu güçlü iş-et iş ahlakını elde edersiniz. Bence o ortamda olmak, yapabileceğim bir şey olduğunu hissettiğimde beni deneyebilir, deneyebilirim. Bu öyküleri okuyup, kitaplara gidebildiğim ya da kitap satabildiğim ya da kendi fikirlerimle neredeyse etrafta oynayabileceğim bir şehirde olmak, şeylerin şekillenmeye başladığını düşünüyorum. Sonra, lise yoluyla bu şeyler devam etti. İşler biraz daha karmaşıklaştı. Koleje gittiğimde, küçük işletme alanında örgütleri bir araya getiriyordum, bir proje kendi başıma. İşlerin başladığı yer burası.

JEFF: Hayatında hangi noktada bir girişimci olduğumu fark ettin. Bu benim kanımda. DNA'mda. Benim yapmak için doğduğum şey bu mu?

CAVANAUGH: Bence bu noktada olduğunuzda hissettiğiniz şeylerden biri, her gün bu zihninizle koşarak zemine koşmaktan vazgeçiyorsunuz. Bence içine girdiğim girişimciler, çok az uyurlar. Her zaman bir sonraki ya da bir sonraki fikrin ne olduğunu düşünüyorlar. Kendimi bu kategoride buldum, ama sonra kendi hayallerim, kendi fikirlerimden her zaman heyecanlandım, her zaman risk alma modunda olduğun hissine kapıldım. Her zaman dışarı çıkmak ve yeni bir şey denemek için istekli. Bence bu küçük işletmelerde olduğunuzu gerçekten bildiğiniz zaman, girişimci zihnin yer açmasıdır.

JEFF: İş girişiminiz olarak sınıflandırdığınız ilk girişimci faaliyetlerinizden birinin hikayesini veya deneyimini paylaşır mısınız?

CAVANAUGH: Sanırım öyle. Bence en çok göze çarpanlardan biri, tekrar işletmeyi yürüten bir çocuk olarak başlayıp, üniversitede bir organizasyon vardı. Girişimciliğimle çalışma sevgimi birleştirmeye ve sonra da Chicago'nun gençliğine geri vermeye çalışıyordum. Kâr amacı gütmeyen mekanda başladım, ancak Genç Girişimciler Programı olan YEP adlı bu organizasyonu geliştirdim. YEP özellikle 12-18 yaşlarındaki öğrencilerle, finansal okuryazarlık ve girişimciliğe maruz kalmamış olduğum bir şeye onları tanıtmaya çalışarak özellikle ilgilenmiştir. Yıllar boyunca öğrendiğim şeyleri nasıl alıp onlardan sonra onlara verdim. Bir gün, bir beyefendiden, Girişimci Dergisi için Jerry Fisher adında bir çağrı aldım,

“Ne yapmaya çalıştığını gördük. Senin için bazı fikirlerimiz var. Bu programda Entrepreneur Dergisi'nde bir yazı yazabilir miyiz? ”

Sadece Wow gibi hissettiğimi hatırlıyorum, şu an bu alanda yaşıyorum. Bu benim için çok eğlenceliydi ve sonra da dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağlantı kurduğunu gördü. Devletler içinde ve hatta dünyanın her yerinde e-postalar alacaksınız ve hatta Afrika'da bir okul için çalıştığımı söyleyen yerlere kadar. Benzer bir şey yapmaya çalışıyoruz. Nasıl yardımcı olabilirsin? Bu bölüm çok eğlenceli. O zaman takıldığımı biliyordum.

JEFF: Vay! Bu harika, Girişimci Dergisi. Bu büyük zaman. Artık girişimcilere daha fazla zaman, daha fazla para, daha fazla kontrol, daha fazla mutluluk vermemi söylediğiniz Entrepreneur Kafe'ye sahipsiniz. Bu işte ne kadar oldu ve bu noktaya ne oldu?

CAVANAUGH: Bence ilginç olan şu ki, Genç Girişimciler Programı, YEP yaptığım sırada, seçim yapmak için ihtiyacım olan yolda bu çataldaydım. O zamanlar bile o zamanlar olmak istediğim yerde 5-10 yıl düşünmeyi düşünüyordum. Entrepreneur Café on yıl önce farklı bir isim almış olabilir, ancak hala etrafta dolaşıyordu. Sadece bir zaman meselesiydi. 2003 yılındaki son hareketimizi yapmadan önce, küçük işletmelere, 3-4 çalışan veya daha fazla, en az 100.000 çalışmış olan bu küçük işletme geliştirme danışmanlık firması için planları bir araya getirmeye başladım çünkü hepsinin özel sorunları var. sorunlar. Bunlar yönetim, pazarlama, finansal konular ve kaynak bulma ile uğraşıyor. Hayatımın çoğunda bu ortamda olmak, girişimcilerin ve küçük işadamlarının düzenli olarak çalıştıkları noktayı tespit etme şansına sahip oluyorsunuz. İşler böyle başladı. 2003 yılı, Entrepreneur Cafe'ye geçişin ne zaman geldiğini söyleyebilirim.

JEFF: Bana süreç boyunca yürüyebilir misin? Ben bir girişimci olduğumu ve belki bir fikrim olduğunu veya belki de küçük bir işletme kurduğumu söyle, ama sadece bir sonraki adıma geçmeye çalışıyorum. Nereye gelebileceğinizi ve gelişmelerine yardımcı olabileceğinizi hissediyorsunuz.

CAVANAUGH: Şaşırırdın. Bir çok işletme iki yoldan biriyle başlıyor. Ya bir hobiden doğarlar, bu yüzden insanlar eğlenmek için yaptıkları şeylerle çok ilgilendikleri şeyleri alırlar ve bir şekilde dönerler, biraz daha ivme alırlar ve bu küçük işletme olurlar. Diğer bir şey ise insanlar kazara iş dünyasına düşüyor. Bu iki şey el ele gider. Buradaki problem çoğu zaman insanların bir hobi başlatması, bir iş haline geldiğinde farklı bir biçime bürünmesi ya da bir şirketin saf momentuma sadece iki yıl boyunca başlayabilmesi ve daha sonra kendilerinin yüzer hale geldikleri bir yere varmalarıdır. o küçük uzayda. Bir sonraki adımın nasıl atılacağını anlamaya çalıştıkları şeylerden sadece bir tanesi. Genelde bir şirketin nerede başladığını anlamaya çalışırım. Küçük işletme sürecinde hangi aşamada olduklarını bulmaya çalışıyorum. Sonra genellikle en büyük engelin ne olduğunu sorarım. Bunu tanımlayabilirlerse, harika. Aksi takdirde, şirketin en büyük engelinin ne olduğunu tespit etmeye yardımcı oluruz, biz de buna devam edip ilerleyeceğiz.

JEFF: Bana yaklaşan birkaç insanla konuştum ve her zaman bir girişimci olarak düşündüklerini hissettim, ama bir çok kez bu adımı alamayacaklarını düşünüyorum ve ne yapmaları gerektiğinden emin değiller. Belki iyi bir fikri olan veya bir girişim olan ve ne yapılacağından emin olmayan biri için bazı ipuçları veya bazı işaretçiler verebilir misiniz? Bazı yönergelere belki.

CAVANAUGH: İster inanın ister inanmayın Jeff, iş geliştirmenin radarında görünmeyen en büyük şeylerden biri, gerçekten de aynı şeyi yapabileceklerini görmeleri için insanları cesaretlendiriyorsunuz. Bill Gates'in yaptığı, Mark Zuckerburg'un yaptığı şeyler. Bence en büyük şeylerden biri insanları bu korku kümesine sokmak, bu ilk adımı atmaktan korkmak. Bir kez insanların bunun yapabilecekleri bir şey olabileceğini gördükten sonra bir adım atabilirsiniz, eğer bağlantı kurabiliyorsanız, işler toplanmaya başlar. İnsanları kendi fikirlerine ve bu işi bir üst düzeye çıkarma yeteneklerine inanabilirseniz, bunun gerçekten başlangıç ​​olduğu yer olduğunu düşünüyorum. Bir çok işletme sahibi için korkudan kurtulmak, hatta bir iş kurmaya ya da bir işi genişletmeye bile başlayabilirdi. Bu gerçekten kilitlemeye çalıştığım bir şey. Resmi onlar için çizmeye çalışıyorum. Bunu yaptıktan sonra, eğer bir iş zaten çalışıyorsa, o zaman tekrar karşılaştıkları en büyük engellere bakmaya çalışıyorum. Eğer yeni başlıyorlarsa, iş planlamasına, kapsamlı bir planlamaya bakıyoruz. Yine, işletmeler spektrum boyunca bir yere düşer ve nerede olduklarını ve en büyük sorunların neler olduğunu belirler. Biz her zaman orada başlarız.

JEFF: Yardım ettiğin tüm girişimcilerden, geliştirdiğin tüm küçük işletmeler, bu işlerin çoğunda ortak gördüğün bazı yaygın tuzaklar olduğunu söyleyebilir miydin?

CAVANAUGH: Kesinlikle. Bence bu bir şey. Ne iş yaptığının önemi yok, Jeff. Eğer teknoloji ya da endüstriyel iseniz, her ne olursa olsun, gerçekten küçük işletmelerin yüz yüze geldiğinden bahsettiğimiz yaklaşık dört şey var. Süreç içinde nerede oldukları önemli değil. Genellikle bir şirket yönetim meselesi ile uğraşırlar, yani endüstrinin düşündükleri kadarını anlamadıkları ya da personelin kendilerine yardımcı olmaları için onlara sahip olmadıkları anlamına gelir. Yani bunu tanımlamak. Diğer bir şey, insanların pazarlama açısından vardiya yapmasını sağlamaktır. Sanırım pazarlama, Web 2.0 ve diğer her şey ile geçtiğimiz on yılda bile, bu kadar uzun bir yol kat ettiğinden, insanların daha çok paralarını daha fazla getirmelerini sağlayan daha etkili pazarlama yapmaya geçişlerinde yardımcı oluyor. Diğer bir şey ise, onların paralarına gerçekten girmelerine ve paranın içeri girip girmediğine kilitlenmelerine yardımcı olmaktır. Para doğru zamanda mı çıkıyor? Rezervde yeterli para var mı? Finansmana ihtiyacımız var mı? Onları tanımak için onlara yardım etmek. Son şey gerçekten kaynakları bulmak için düşüyor. Bu büyük bir şey. Bir şirket büyümesine yardımcı olacak kaynakları bulamazsa, hala başı beladadır.

JEFF: Çocuklar için onlara yardım ettiğin için bir tutkunun olduğunu biliyorum. Duyduğum en havalı girişimci başarı hikayelerinden biri, David Orr'ın adında genç bir adam. Fruper.com adlı bir site kurdu. Duydun mu?

CAVANAUGH: Hayır, ama bu ismi seviyorum.

JEFF: Evet, o çılgın isimlerden sadece bir tanesi. Temelde kendi sitesinde en rastgele teknik şeyleri satıyor. 16 yaşına geldiğinde, işinden bir Range Rover için para ödeyebildi. Aslında burada Illinois'de yer alıyor, bence Effingham alanı. Harika bir hikaye olduğunu düşündüm. Genç bir insanla konuştuğunuzda, bir David Orr veya Mark Zuckerberg olmayı arzu ettikleri zaman, bir sonraki adım için genç bir kişiye verebileceğiniz bir yön nedir?

CAVANAUGH: Siz bahsettiğinizde, bu hikayeleri her zaman duymaktan hoşlanıyorum çünkü onlar gerçekten girişimciliğin ne demek olduğunu temsil ediyorlar. Bence bu kuşak, daha önce küçük isimlerdeki büyük isimlerden herhangi birisini almak ve bir adım daha ileriye götürmek için bir şansa sahip. Gençlerle düşünüyorum, onlar için harika olan şey, daha önce kutlanmadığımız için yeterince yaşlı olmadıklarıdır. Onlar hala bu yaratıcı düşüncenin içinde. Bütün bu tahribata ve tüm bu kararlılığa sahipler.O yaşta onlar için harika olan şey bu. Hiçbir sınır veya sınırlama görmüyorlar ve bu bir işe başlamada çok yol kat ediyor. Konuştuğumuz konuya geri dönmek, onların tutkulu olduklarını tanımlamaları için onlara yardım etmek. Gençlerin spor ya da akademisyenler ya da her ne olursa olsun bir şeylere kilitlendiğini ve onların tutkulu olduklarını öğrenmelerine yardımcı olmasını umarsınız. Bu da yetişkin işlerine gidebilir, ancak gençlerin bunu tanımasına ve daha sonra eğlenceli hale getirmesine yardımcı olabilir. Çoğu zaman ebeveynlerden aynı konuyla ilgili soruları alırım ve aynı şeyleri soruyorum. Onlar bir şey hakkında tutkulu ve eğer onların tutkusu ne olduğunu ya da zevk ve şeylerin ne olduğunu bulmak için yardım edemezlerse, paranın tadını çıkarırlar. Eğer paradan nefret ediyorlarsa ve gerçekten umursamıyorlarsa, bu süreçten uzaklaşıyor. Öğrenilmesi gereken çok fazla ders var. Çocuğunuzun lider olma özelliklerinin olduğunu görürseniz, çok kalıcı, tüm bunlar günümüzün büyük küçük işletme sahiplerinin bazı özelliklerine uygun düşüyor. Bunu teşvik etmek ve beslemek için yollar bulmak istiyorsunuz.

JEFF: Daha fazla bilgi isteyen herhangi bir işletme sahibi veya girişimci için, bir konsültasyon için sizinle iletişime geçmeniz belki de sizi ele geçirmenin en iyi yoludur.

CAVANAUGH: En iyi yol, web sitemiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilmeleridir. ecafellc.com veya 618-206-7013 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

JEFF: Onun da Facebook'ta olduğunu biliyorum. Onu Twitter'da da vurabilirsin çünkü onu takip ediyorum. Onu tutmanın başka yolları var. Orada tüm girişimciler için son sözler.

CAVANAUGH: Yıllar boyunca bulduğum şeylerden biri bence Jeff, bazı şekil, biçim veya modadaki herkesin bir şeyler yapmak için buraya konmasıydı. İnanılmaz bir şekilde kutsanmış gibi hissettiğim şeylerden biri, her gün kalkıp hayallerimi yaşamak ve diğer insanlara hayallerini bu süreçte yaşamalarına yardımcı olmak için bir şansım. Bu yüzden sizinle ya da The Entrepreneur Café ile iletişim halinde olan insanların bir anlamda hayallerini küçük işletmelerle yaşamalarına yardımcı olduğumuzu umuyorum. Bir hayalin varsa onu yaşamak için bir yol bul.

JEFF: Herhangi bir sorunuz varsa burada bir yorum bırakın. Cavanaugh'un sahip olabileceğimiz bazı sorulara cevap verip vermeyeceğini göreceğim. Sizden öğrenen muhteşem bir deneyim oldu.

CAVANAUGH: Teşekkürler bayım. Bunu takdir ediyorum.

JEFF: Bunu takdir ediyorum. Uğradığınız için teşekkürler. Bizi Facebook'ta da kontrol edin. Hayran sayfası var, bizi orada sevdiğinden emin olun. Bir dahaki sefere görüşürüz. Kendine iyi bak.

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Buna değer bir MBA mi kazandırıyor? Her yıl binlerce öğrenci bu soruyu soruyor, ancak çelişkili tavsiyeleri buluyor. Kâğıt üzerinde, MBA mezunları daha fazla kazanıyor olsa da (lisansüstü işletme okulları için savunan Mezun Yönetim Kabul Konseyi (GMAC), son bir çalışma, MBA mezunları için medyan başlangıç ​​maaşları lisans dereceleri neredeyse iki kat daha fazla olduğunu gösterdi ), lisansüstü okulun tamamlanması için altı rakam veya daha fazla mal olabilir.
Devamını Oku
Girişimci Olmak İçin Neye Sahip Olursunuz?

Girişimci Olmak İçin Neye Sahip Olursunuz?

Neler oluyor? Bu, kişisel finans ve finansal planlama ile ilgili ipuçları verdiğim goodfinancialcents.com'dan yine Jeff Rose'du, ama bugün özel bir muamele edindim. Bugün Entrepreneur Café'nin iş geliştirme direktörü Cavanaugh Grey ile röportaj yapacağım.
Devamını Oku
2013 Yılında Başlayacak En Kârlı Küçük İşletmeler

2013 Yılında Başlayacak En Kârlı Küçük İşletmeler

2013 yılı hala nispeten yeni iken, bununla başa çıkmak için daha iyi bir zaman yoktur ve şu an için uzun zamandır düşündüğünüz küçük işletmelere başlayabilirsiniz. Küçük işletmeler Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinin kalbidir ve bağımsızlığa giden bir yoldur. Küçük işletme sahiplerinin tahammül etmesi gereken birçok baş ağrısı ve kalp ağzı var.
Devamını Oku
Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Bir girişimci olarak, zamanınızın yarısının günlük koşuşturmaya ayrıldığını, bir şeyleri gerçekleştirdiğini, hedeflere ulaştığını biliyorsunuz. Bazı durumlarda, kendim gibi, zamanınızın yarısından biraz daha fazla harcayabilirsiniz. Half Diğer yarısı, nerede olmak istediğinizi ve hangi zaman diliminde olduğunu bilmek için ileriye bakıyor. Bazı girişimciler için belirsizliğin zihinsel kaygısının üstesinden gelmek ilk büyük adımdır.
Devamını Oku