Borç

Battling Borç Geldiğinde, Kadınlar Kick Erkek Popo

İlk olarak 1994'te para sıkıntısı çeken insanlara yardım etmeye başladığımdan beri, bir ortak iş parçacığı fark ettim, kadınlar genellikle borçtan kurtulma sürecine daha çok dahil oluyorlar.

Çocuklar, yüzleşelim, zaman zaman tembeliz. Kabul edeceğim. Ayrıntılara yönelik tüm bu çağrılarla ilgilenmek için sabrım olmadığını da itiraf ediyorum. Sadece ne zaman ve nereye gitmem gerektiğini söyle, ben de mutluyum. Tanıdık geliyor mu?

Borçlarla uğraşırken kadınların genel olarak daha iyi olduğu noktasını pekiştiren favori değişimlerimden biri şöyle oldu:

Steve: “Merhaba Bob, borcunuzla ilgili yardım için beni aradınız?”

Bob: “Geri aradığınız için teşekkür ederim. Evet, yardıma ihtiyacımız var. İşte karım. ”

Susan: “Selam, adım Susan.”

Steve: "Merhaba Susan. Borç durumunuz hakkında beni bilgilendirir misiniz lütfen? ”

Susan: Bob'a döner ve şöyle bağırır: “Borç durumumuz nedir?”

Bob cevap verir ve bu daire yaklaşık beş dakika sürer. ve sonunda “Susan, bu eğlenceli oldu ama Bob'la doğrudan konuşursam daha iyi olmaz mı?” diyorum.

Susan: “Kesinlikle öyle ama Bob böyle çalışmıyor.”

Steve: “Ne diyorsun ve ben sadece bununla ilgilenirim ve istersen Bob'u geçebilirsin?”

Susan: “Bu kulağa harika geliyor.”

Okurların çoğu kadındır

Kadınların genel olarak daha fazla meşgul olma eğiliminin devam ettiğini görmek için uzaklara bakmaya ihtiyacım yok. Tek yapmanız gereken, sorular sormuş olan okuyucuların isimleri arasında gezinmek veya sitenin genel olarak bildirilen demografik özelliklerine bakmaktır. Kadınlar yönetir.

Kadınlar daha sık eyleme geçsin

Orlando Sentinel'deki bir makaleye göre, kadınlar borcun tamamını boynuzlardan alıyorlar.

Kadınlar, eyaletteki müşterileri olan bazı kredi danışmanlığı işlemlerinden elde edilen yeni rakamlara göre, borç sorunları için profesyonel yardım almak söz konusu olduğunda Florida'da geniş bir marjla üst düzey erkekler. - Kaynak

Hikaye şöyle devam ediyor: “Pek çok araştırma, kadınların çoğu zaman ailelerinin fatura ödeme ve diğer finansal kararlarını yerine getirdiğini tespit etmelerine rağmen, erkeklerden daha fazla kadının neden kredi danışmanlığı hizmetlerine yöneldiğini açık değil.

Anlaşılır değil? Benim tecrübemde kadınlar harekete geçiyor ve zor zamanlarla başa çıkmaya hazırlar.

Cosmopolitan dergisine göre bu, kadınların daha sıcak evrimleşmesinden dolayı, ama ben digress. Aslında bunu bulmuşlar:

  • Kadınlar, erkeklerin sorunlarından konuştuklarından çok daha fazladır. Kadınların yüzde elli üçü, erkeklerin yüzde 29'unun tersine, onları strese sokan şey hakkında arkadaşlarıyla konuşuyor.
  • Kadınlar erkeklerden daha iyi dinleyiciler, mentorlar, problem çözenler ve çoklu görevlilerdir.

Geçmişte yürüttüğüm bir araştırmada, kadınların borçtan çıkmakla daha iyi başa çıkabileceğinin altta yatan nedenlerinden birinin, borcun kadınları duygusal olarak daha sert bir şekilde vurma ve onları daha fazla depresyona bırakma olasılığının yüksek olduğunu buldum.

Bu iyi ve kötü bir şey olsa da, sonuç, kadınların harekete geçmeye zorlayan altta yatan sinyallerden daha fazla haberdar olduğu görülmektedir. Erkekler, biz sadece reddetmek için biraz daha uzun yaşıyoruz.

Araştırmada kadınların yüzde 58'inin erkeklerin yüzde 36'sına kıyasla hafif ve majör depresyon belirtileri gösterdiği bulunmuştur. On kadından altısı, borç düzeyinin çok kötü olduğunu bildirirken, erkeklerin yüzde 46'sı durumlarını bu şekilde açıkladı. Kadınlar borç sıkıntılarını erkeklerden daha sık düşünürler ve sorunlarını çözmek için daha az yetkin hissederler, ya da öyle dediler. Kadınların yarısından fazlası stres düzeylerinin yüksek veya çok yüksek olduğunu bildirmiştir.

Ankette, bekar kadınlar, finansal sorunlara ilişkin depresyon için en büyük risk altındadır.

İşte Diğer Bazı Kişisel Finans Blogcular Düşünür ne

Ailelerde ve evliliklerde kadınlar satın alma kararlarının% 80'ini oluştururlar ve borçtan çıkmak ancak harcama kararını veren kişi alımlarda kesinti yapmayı kabul ederse ve parayı daha iyi yönetmeye yardım ederse yapılabilir. - Kelly “Centsible Life” dan

Kadın, daha az inatçı oldukları için (kadınlar kaybolduğunda yön sorma yeteneğine sahip oldukları için) borçtan çıkarken erkeklerden “daha ​​akıllı” dırlar. Bir hata yaptığını gören bir kadın onu kabul etmeyi ve devam etmeyi daha kolay bulur. Hikayenin öbür tarafı, erkeğin daha kabul görmesidir (kararlılık olumlu formunda inatçıdır) ve bu da, kabul etmenin duygusal direncini kırdıktan sonra hatayı ele almasıdır. - “Zengin Bir Hayattan” Rob

Bir toplumsal cinsiyetin kendinden daha akıllı olduğunu veya diğerlerinden daha iyi olduğunu sanmıyorum, ancak normalde erkeklerden daha az kazanma ve erkeklerden daha uzun yaşamaktan kaynaklanan kısıtlamalar altında bir bütçeyi dengelemek zorunda kalan kadınları övüyorum, dolayısıyla emeklilik için daha fazlasına ihtiyacım var. - Paula “Afford Anything” den

Janet Guyon, 2005 yapımı bir Fortune dergisinde, karar verme sürecinde kadın ve erkekler arasındaki farklılıklar hakkında yazdı.

  • Erkekler ders vermeye bayılır; Kadınlar dinlemeyi sever.
  • Erkeklerin, başkalarını suçlamaya yatkın olmaları daha yalnızdır; Kadınlar işbirliği yapar, dinler ve ekipler oluşturur.
  • Erkekler uzun vadeli sonuçlara daha fazla odaklanır; Kadınlar kısa vadeli hedeflere odaklanıyor.
  • Erkekler kararın rekabet ortamını nasıl etkileyeceğine daha fazla ağırlık veriyorlar; Kadınlar ekibi nasıl etkileyeceğini düşünüyor.
  • Erkekler sahip oldukları karar verme gücünü kullanırlar; Kadınlar karar verme yetkisine sahip olsalar bile insanlarla çalışmak isterler..
  • Erkekler bir kriz nedeniyle daha fazla körleştirilmiştir; Kadınlar krizle daha sık karşılaşıyor (örneğin, Enron felaketini bekleyen bir kadın).

Çalışma diyor: Kadınlar evde daha fazla kararlar

2008 Pew Research çalışmasına göre, kadınlar doğal olarak evdeki kararları daha da artırıyor.

Anket, tüm çiftlerin% 43'ünde, erkekten daha fazla alanda kararlar alan kadının olduğunu ortaya koyuyor. Aksine, erkekler kararların tamamını çiftlerin yalnızca dörtte biri (% 26) oranında alırlar. Yaklaşık üçte bire yakın çift (% 31) karar verme sorumluluklarını eşit olarak paylaştı.

Araştırma, kadınların ev için büyük şeyler satın almaya karar verdiklerinde, erkeklerin çekimini arama eğilimi gösterdiğini ortaya koydu. Büyük bir alım yaparken, katılımcılar kararın yüzde 30'unu kadına verdiğini, yüzde 37'sini erkeğin ve yüzde 28'inin ortaklaşa kararını verdiğini söyledi.

Evdeki maliyeyi yönetmeye geldiğinde, kadınlar zamanın% 45'ini yaptığını, zamanın% 23'ünü ve birlikte karar verdiklerini,% 29'unun geldiğini söyledi.

“Ancak, erkeklerin ve kadınların bu soruya nasıl cevap verdiklerini karşılaştırmak, ailenin cüzdanlarını nihayetinde kontrol edenlere karşı iyi bir toplumsal cinsiyet anlaşmazlığı olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 2-1 yaşlarında kadınlar, kocalarının aile peşinde koşmalarını kontrol etmediklerini söylüyor (% 45'e karşılık% 23). Fakat dar bir çoğunluk erkek, eşleri değil, aile maliyesini yönetiyorlar (% 37'ye karşılık% 30). ”- Kaynak

İşte düşündüğüm şey

Sadece geniş bir bağlamda konuşan (ceza amaçlanan, inleyen) kadınlar borç sorunlarına daha fazla uyum gösteriyor. Daha önce acıyı hissetme olasılıkları daha yüksektir ve yardım için ulaşmak isterler. Uzman yardımına ihtiyaç duyduklarını, daha iyi problem çözücü olduklarını ya da zor zamanlarında konuşabilecekleri bir arkadaş edinmek istedikleri için onlara ulaşabilirler. Araştırmaların gösterdiği gibi, kadınlar evdeki maliyeyi yönetmede erkeklerden daha büyük bir rol oynuyorlar.

Pam ile bugün öğle yemeğinde bu konu hakkında konuşuyordum ve 1989'daki finansal sorunlarımız sırasında, evdeki finansmanı yönetmede daha büyük bir rol oynamış olsaydı, işlerin o kadar kötü olduğunu daha iyi anlayacağını söyledi. Yaralılardı.

Ve şimdi biliyorsunuz, o zamandan beri neden evimizin finansmanı yönetiminde daha büyük bir rol oynadı.

Nedeni ne olursa olsun, tek bildiğim kadının büyük bir hayranıyım ve borç dünyamda harekete geçiyorlar.

@GetOutOfDebtGuy

Steve Rhode korkunç borçlarla yaşadı ve geri dönüş yolu ile savaştı. Şimdi, insanlara borçtan nasıl kurtulacağı konusunda ücretsiz yardım ve tavsiye veriyor. Eğer bir sorunuz varsa, anonim bir şekilde borcunuzu aşmak isteyip istemediğinizi sorarsanız, borç uzmanlarına sorun.

Videoyu izle: PK Peekay 1080 HD BluRay Aamir Khan (Altyazı)

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının
Borç

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının

Maliyeleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri borcunu ödemek. Borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç farklı strateji vardır. Daha popüler stratejiler arasında borç konsolidasyonu vardır. Borç konsolidasyonu ile tüm borçlarınızı tek bir yerde toplarsınız. Tüm küçük kredileri ödeyecek ve sizi daha büyük bir kredi ile bırakan bir borç konsolidasyon kredisi alabilirsiniz ya da borç konsolidasyonunu sizden ödeme toplayan ve bunu alacaklılarınıza dağıtan üçüncü bir taraf aracılığıy
Devamını Oku
Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma
Borç

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Ticaretin finans danışmanıyken, bu her zaman mükemmel olduğum anlamına gelmez. Ailemle yaşadığım hayat, başkalarınınkine benzer - ödüllendirici ve şaşırtıcı ama aynı zamanda bazen kusurlu ve hatta stresli.
Devamını Oku
Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin
Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı. Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için, 2,000 dolar daha fazla almam gerektiğini hayal kırıklığına uğratmıştım.
Devamını Oku