Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım.

Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır. Şahsen, cenaze öncesi düzenlemeleri henüz yapmadım; Sadece benim 30'larımda olduğum için benim için biraz fazla morbid.

Tabii ki, ilgili ebeveynler ve unuttuğum biri tarafından genellikle gözden kaçan küçükler için bir sosyal fayda vardır. O Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı. Bu fayda aslında ücretlerinizi belirli bir tutar için otomatik olarak telafi etmek için kurulabilecek bir fon türüdür. Bu para, daha sonra Sosyal Güvenlik tarafından işletilen bir fonda yatırılan kredilere dönüştürülür. Size veya eşinize bir şey olsaydı, çocuklar da dahil olmak üzere bağımlılarınız, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fonları toplamaya hak kazanırlardı.

Sosyal Güvenlik Sağkalım Faydaları

Hayatta kalan yardımlar olarak da bilinen bu para, hem hayatta kalan eşlere hem de çocuklara (belirli durumlarda anne-babalara) verilir. Çalıştığınız süre boyunca asgari miktarda sosyal güvenlik kredisi kazanmanız gerekir. Ailenizin uygun olabilmesi için ihtiyaç duyabileceğiniz yıl sayısı, ölüm sırasındaki yaşınıza bağlı olabilir. Genç insanlar için, daha az yıl çalışmak zorunda kalacaksınız. Elbette, toplam fayda sağlamak için on yıldan fazla (kırk kredinin karşılığı) yoksa.

Bu ölüm faydaları iki şekilde toplanabilir. Birincisi toplu bir ölüm parası kontrolünden geçer. Sosyal Güvenlik İdaresi tarafından verilir. Diğer aylık ödeme şeklini alır. Bu ikinci seçenek, her iki ebeveyni kullanan ancak fonların ek denetimine ihtiyaç duyan reşit olmayanlara sağlanmak için daha muhtemeldir.

Sosyal Güvenlik Ölüm Avantajlarının Avantajları

Çocuklar için Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımının avantajlarına daha yakından bakalım. Birincisi, ölen bir ebeveynin bağımlı çocukları, yukarıda belirtilen yardımı alabilecektir. Çocuğun belirli kriterleri karşılaması gerekir. 18 yaşın altında, 19 yaşında veya daha gençken, 18 yaşından küçük, ya da 18 yaşından büyük, ancak başka bir şekilde engelli olmadıkları sürece, evlenmemiş olmaları gerekir.

Küçükler için diğer sosyal yardım türlerinde olduğu gibi, bu çocuk yasal yaşına gelene kadar düzgün bir şekilde yönetilmelidir. Bu, bir tür vasilik veya güven fonu şeklinde olabilir. Çocuk 18 yaşındayken, çoğu durumda Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı artık kullanılamaz. Bu, Sosyal Güvenlik İdaresinin daha fazla ödeme yapmak için temasa geçmesi gerektiği anlamına gelir. Devam eden ödemeler için yasal sonuçlar doğuruyor ve bu şekilde yardım alınmasını tavsiye ediyoruz.

Yardım için Yerel Sosyal Güvenlik Ofisi'ni arayın

Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı gibi küçükler için sosyal yardımlar hakkında daha fazla sorunuz varsa, durumunuz için doğru seçeneği bulmak için daha fazla araştırma yapmak en iyisidir. En iyi kaynağınız, yerel Sosyal Güvenlik ofisinizi aramaktır ve size çocuklarınızın hak ettiği kesin yardımı verebilir.

Birkaç yıl önce bunu öğrendim, son zamanlarda çocukların hak ettiği yararı değerlendirmek için yardımcı oluyor. CFP sınavından edindiğim bilgileri kullanmayı denedim, ancak SSA ofisine yapılan basit bir telefon görüşmesinin müşterime ihtiyaç duydukları bilgileri vermesini hızlıca öğrendim.

Videoyu izle: SGK Fazla Primleri Vatandaşa Geri Ödüyor

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?
Emlak

Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

Pencerenizin tam dışında cıvıl cıvıl cıvıl kuşlarla kendi yerinizde uyanmak harika bir duygu. Dışarı çıkın ve kahvenizin tadını arka verandada çıkarın, bir apartman dairesinde yaşamamış olan sessizliğin keyfini çıkarın. Komşular dost canlısı, güneş parlıyor ve bir ev sahibi olmanın başka güzel bir günü olacağını biliyorsunuz.
Devamını Oku
Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”
Emlak

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”

Bir ebeveyni kaybetmek zor. Babam öldüğünden birkaç yıl geçti, ama sadece dün gibi hissettiriyor. Babam geçtiğinde çok büyük bir servete sahip değildi, bu yüzden mülkünü ayırmak için çok fazla karışıklık yoktu. Bu anlamda şanslıydık. Aileleri, tüm “maddelerinin” nerede olduğu konusunda iletişim kurmaktan korkan bir çok müşteriye tanık oldum.
Devamını Oku
Kime güveniyorsun?
Emlak

Kime güveniyorsun?

Güvene ihtiyacınız var mı? Yaygın bir yanlış anlama, varlıkların zenginler için ayrılmalarıdır. Gerçek şu ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri olduğunu mu düşünüyorsun? Şaşırmış olabilirsin. Bir ailenin kurulabileceği birçok türde güven var. Her şey, başarmak istediğin güce bağlı.
Devamını Oku