Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım.

Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır. Şahsen, cenaze öncesi düzenlemeleri henüz yapmadım; Sadece benim 30'larımda olduğum için benim için biraz fazla morbid.

Tabii ki, ilgili ebeveynler ve unuttuğum biri tarafından genellikle gözden kaçan küçükler için bir sosyal fayda vardır. O Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı. Bu fayda aslında ücretlerinizi belirli bir tutar için otomatik olarak telafi etmek için kurulabilecek bir fon türüdür. Bu para, daha sonra Sosyal Güvenlik tarafından işletilen bir fonda yatırılan kredilere dönüştürülür. Size veya eşinize bir şey olsaydı, çocuklar da dahil olmak üzere bağımlılarınız, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fonları toplamaya hak kazanırlardı.

Sosyal Güvenlik Sağkalım Faydaları

Hayatta kalan yardımlar olarak da bilinen bu para, hem hayatta kalan eşlere hem de çocuklara (belirli durumlarda anne-babalara) verilir. Çalıştığınız süre boyunca asgari miktarda sosyal güvenlik kredisi kazanmanız gerekir. Ailenizin uygun olabilmesi için ihtiyaç duyabileceğiniz yıl sayısı, ölüm sırasındaki yaşınıza bağlı olabilir. Genç insanlar için, daha az yıl çalışmak zorunda kalacaksınız. Elbette, toplam fayda sağlamak için on yıldan fazla (kırk kredinin karşılığı) yoksa.

Bu ölüm faydaları iki şekilde toplanabilir. Birincisi toplu bir ölüm parası kontrolünden geçer. Sosyal Güvenlik İdaresi tarafından verilir. Diğer aylık ödeme şeklini alır. Bu ikinci seçenek, her iki ebeveyni kullanan ancak fonların ek denetimine ihtiyaç duyan reşit olmayanlara sağlanmak için daha muhtemeldir.

Sosyal Güvenlik Ölüm Avantajlarının Avantajları

Çocuklar için Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımının avantajlarına daha yakından bakalım. Birincisi, ölen bir ebeveynin bağımlı çocukları, yukarıda belirtilen yardımı alabilecektir. Çocuğun belirli kriterleri karşılaması gerekir. 18 yaşın altında, 19 yaşında veya daha gençken, 18 yaşından küçük, ya da 18 yaşından büyük, ancak başka bir şekilde engelli olmadıkları sürece, evlenmemiş olmaları gerekir.

Küçükler için diğer sosyal yardım türlerinde olduğu gibi, bu çocuk yasal yaşına gelene kadar düzgün bir şekilde yönetilmelidir. Bu, bir tür vasilik veya güven fonu şeklinde olabilir. Çocuk 18 yaşındayken, çoğu durumda Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı artık kullanılamaz. Bu, Sosyal Güvenlik İdaresinin daha fazla ödeme yapmak için temasa geçmesi gerektiği anlamına gelir. Devam eden ödemeler için yasal sonuçlar doğuruyor ve bu şekilde yardım alınmasını tavsiye ediyoruz.

Yardım için Yerel Sosyal Güvenlik Ofisi'ni arayın

Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı gibi küçükler için sosyal yardımlar hakkında daha fazla sorunuz varsa, durumunuz için doğru seçeneği bulmak için daha fazla araştırma yapmak en iyisidir. En iyi kaynağınız, yerel Sosyal Güvenlik ofisinizi aramaktır ve size çocuklarınızın hak ettiği kesin yardımı verebilir.

Birkaç yıl önce bunu öğrendim, son zamanlarda çocukların hak ettiği yararı değerlendirmek için yardımcı oluyor. CFP sınavından edindiğim bilgileri kullanmayı denedim, ancak SSA ofisine yapılan basit bir telefon görüşmesinin müşterime ihtiyaç duydukları bilgileri vermesini hızlıca öğrendim.

Videoyu izle: SGK Fazla Primleri Vatandaşa Geri Ödüyor

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?
Emlak

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?

Emeklilik sırasında varlıklarınızı bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsanız, hesap bakiyesini varislerinize hesabın vergi ertelenmiş büyüme potansiyelini uzun süre koruyacak şekilde en verimli şekilde transfer etmek için iyi bir fikirdir. olabildiğince. Birçok Amerikalı için, serveti çok kuşaklı bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir çözüm olabilir.
Devamını Oku
Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?
Emlak

Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?

Geri dönüşlü bir güven kaynağı olarak bilinen bir aile güveni kavramı, pek çok insan tarafından çok iyi anlaşılmamıştır. Örneğin, bir güven ve basit bir irade arasındaki farklar sıklıkla karıştırılır. Her ne kadar biraz daha fazla zaman harcadığı ve bu nedenle, daha pahalı bir aile güveninin iraden daha hazırlıklı olmasına rağmen, birçok kişiye olan güvenin önemli faydaları vardır.
Devamını Oku