Maliye

Kullanılan Kitapları Bağlamak İçin En İyi 12 Yer

Evinizin raflarını sıralıyorlar. Bazıları eski, bazıları yenidir, bazıları kolejdendir ve bazıları size yaşam, aşk, yemek pişirme ve ilişkiler hakkında bir iki şey öğretir. Bazıları köşede istiflenmiş ve hatta houseplant için dinlenme yeri olarak hizmet edebilir. Sahip olduğun tüm kitaplardan bahsediyorum!

Boş bir raf bulamazsanız, sevdiğiniz kitaplarla kaplı olduğundan, bir daha asla açılmaz, onları bağışlamayı düşünmelisiniz. Bu kitaplara bir aşk hissedebilirsiniz çünkü onları seviyorsunuz, ama onları gerçekten seviyorsanız, toz ve sararma sayfalarını toplamakla sınırlı bir hayattan ziyade, diğer insanlar tarafından okunmasını ve keyif almasını serbest bırakacaksınız.

Kitabı gerçekten bırakamazsanız, dijital bir kopya ile değiştirin. Tüm kitaplarım sesli kitap ya da e-kitaplar ya da fiziksel sayfalarda dolaşmayı takdir etsem de, ben de düzenli olmayan mekanımı çok daha fazla seviyorum.

Şimdi, sonunda gitmelerine izin vermeye hazır olduğun için, bir sonraki adım onları bağışlamak için en iyi yeri bulmak.

Bu, iyi bilinen ikinci el dükkanlarından (Kurtuluş Ordusu) daha az bilinen kar amacı gütmeyen kuruluşlara (hapishanelere bağış) kadar bağışlarınızı kabul edecek bazı kuruluşların listesidir.

Seçeneklerin neler olduğunu anlamak istiyorsanız, eski kitaplarınızla bilgi birikimini paylaşabileceğiniz ve kitaplarınızın daha uzun bir raf ömrüne sahip olacağı konusunda gönül rahatlığıyla aşağıdaki yerlere göz atın!

Ayrıca, bağışların vergiden düşülebileceğini de unutmayın, bu yüzden makbuz almayı ve kaydetmeyi unutmayın, vergi mevsimi gelsin.

İkinci El Mağazalar

1. Kurtuluş Ordusu

Kurtuluş Ordusunun 1865'ten beri olduğunu biliyor muydun? Kurtuluş Ordusu 25 milyon Amerikalıya yardım ediyor ve dünya çapında 128 ülkeye hizmet veriyor.

Büyük şehirlerin çoğu, ihtiyaç sahibi, yoksul, evsiz ve işsizlere yardım etmek için tasarlanmış dünyanın en büyük sosyal yardım kaynaklarından biri olduğu için Kurtuluş Ordusu'na sahiptir.

Size en yakın yeri bulmak için web sitelerini kontrol edin.

2. Şerefiye

Mahallenizde Kurtuluş Zırhları yoksa, Şerefiye'ye bakın. Her türden bağış kabul ederler ve hatta bağışlanan eşyalarınızın ne kadar değerli olduğunu gösteren bir Değer Kılavuzuna sahiptirler.

Gelirler, özellikle bir engellilik veya başka bir zorluktan dolayı daha fazla ihtiyaç duyan kişiler için iş eğitimi ve işe yerleştirme programlarının finanse edilmesine yardımcı olacaktır.

Yerel Noktalar

3. Mahalle Kütüphane'niz

Yerel kütüphaneniz tarafından çağrı yapın veya durun ve kitaplarınızı bırakmak için durmadan önce bağış yönergeleri hakkında bilgi alın. Çoğu kütüphanede neleri kabul edip kabul etmeyecekleri bir liste vardır.

4. Evsiz Sığınaklar

İhtiyaç duyulan birçok sivil toplum kuruluşunda olduğu gibi, evsiz barınaklarda genellikle hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilere sağlanacak kitaplara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bağış yapmadan önce yerine getirilmesi gereken bir gereksinim listesi olup olmadığını öğrenmek için yerel sığınağınızı arayın veya e-posta ile gönderin.

Kitaplarınızı bağışlayıp bağışlayamayacağınızı görmek için yerel bölgenizde iletişim kurabileceğiniz birkaç yer daha var:

 • Çocuk hastaneleri
 • Okul kütüphaneleri ve kreşler
 • Destekli yaşam tesisleri
 • Yerel tasarruf mağazaları
 • Kilise

Kitaplarınızı Mail ile Gönderin

Bağış yapacak kutularınız ve kutularınız yoksa, kitaplarınızı nereye göndereceğiniz konusunda biraz daha seçici davranabilirsiniz. Çevrimiçi bağış siteleri, kitaplarınızın nereye gitmesini istediğiniz için birçok seçenek sunar.

Pek çok sitenin, kitaplarınızı bağışlamaya ek olarak gönderim masraflarını karşılamanızı bekleyeceğini unutmayın.

5. Askerler için Kitaplar

Askerler Kitabı aracılığıyla kullanılmış kitaplarınızı göndererek birliklere destek olun. Kar amacı gütmeyen kuruluş 2003 yılında kuruldu ve kitapların da dahil olduğu 30 milyon dolarlık bakım paketini taşıdı. Şirket bağışlarda yüzde 100 çalışıyor, bu yüzden siteleri PayPal üzerinden bağış istemektedir.

6. çalışma kağıt

Ayrıca, 1999'dan beri, ABD'de denizaşırı Amerikan askerlerine ve veterinerlere ve askeri ailelere göndermek için hafif kullanılmış kitapların toplanmasına yardımcı olan Operation Paperback de bulunuyor.

Site size para bağışında bulunma seçeneği sunuyor ya da kitapları kitaplarla birlikte nakliye masraflarını karşılayacak şekilde doğrudan askerlere gönderebilirsiniz.

Operation Paperback'in, aşağıdakiler için gönderilen kitap bağışlarından yararlanan bir dizi başka projesi vardır:

 • ABD'de bulunan yaralı savaşçı programları ve gazileri hastaneleri ve havaalanı transit noktalarındaki USO merkezleri.
 • Çocuklarını web kamerası ya da video yoluyla okuyan askerlere çocuk kitapları temin etmek
 • Servis üyeleri ve aileleri için yıllık bir kitap hediye kutusu sağlanması

7. Afrika için kitaplar

Afrika'daki birisine, kitaplarını Afrika Kitaplarına bağışlayarak ellerinde tutmasına yardım edin. 1988'de kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş, her türlü kurgu, kurgusal olmayan ve ders kitaplarını kabul ediyor ve Afrika'ya 40 milyondan fazla kitap teslim etti.

Kitapları posta yoluyla kabul ediyorlar (her kitabı Afrika'ya göndermek için 50 sente mal oluyorlar), aynı zamanda St. Paul, MN veya Atlanta, GA bölgesinde yaşamanız halinde kitap bırakarak da kitap kabul ediyorlar.

İşte bağış yapmak için kısa bir rehber:

 • 15 yaşından küçük kitaplar
 • 2000'den sonra yayınlanan K-12'den kolejlere ders kitapları
 • 2005 veya daha sonra yayınlanan referans kitapları
 • 2000 yılından sonra yayınlanan tıbbi, hemşirelik, bilişim ve hukuk kitapları

Afrika kitapları, kitapların gönderilmesinin maliyetini karşılamak için bağışta bulunmanızı da teşvik ediyor. Kitapları bağış sayfasından nereye göndereceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

8. Barlar Üzerinden Kitaplar

Barlar Üzerinden Kitaplar, hapiste hizmet verenlere kitap sağlar. Bir hapishaneye bağış yaptığınız için, bağışlayabileceğiniz ve bağışlayamayacağınız kurallar daha sıkıdır. Yüksek talep listesindeki kitapların çoğuna sahipseniz, bu seçeneğin en iyisi olduğunu unutmayın.

Aşağıdaki konulara ait çeşitli ciltsiz kitaplarınız varsa, bunları Kitaplık Çubuğu'na bağışlayın.

Amazon Listesinin yanı sıra, aşağıdaki kitap türlerine de her zaman ihtiyaç duyuyorlar:

 • Ciltsiz sözlükler
 • Çizim yapmayı veya boyamayı öğreten öğretim sanatı
 • Dövme sanatı
 • Tarihsel çalışmalar
 • Kentsel kurgu
 • Kitap nasıl (sıhhi tesisat gibi bir ticaret veya beceri öğrenmek için)
 • Bulmaca kitapları
 • Gerçek suç

İstedikleri Kitaplar:

 • Hardback kurgu
 • Aşk romanları
 • Güncel olmayan ders kitapları
 • Kötü durumda kitaplar

9. Mahkumlara Kitaplar

Barındırılan Kitaplar gibi, Seattle'da bulunan Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Kitapları, “parmaklıklar ardındaki okuma sevgisini teşvik etmek, bilgi arayışını özendirmek ve kendini güçlendirmeyi teşvik etmek ve yeniden suç işleme döngüsünü kırmak” için açık bir misyona sahiptir.

Yazma sırasında, kağıtsız olmadıkça ve aşağıdaki konulara ait olmadıkça, herhangi bir kitap kabul etmemektedirler:

 • Sözlükler
 • Thesauruses
 • Afrika kökenli Amerikalı tarih ve kurgu,
 • Yabancı dil kitapları (özellikle İspanyolca nasıl konuşulur)

Bağış yapmadan önce, kitapların durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. İşte daha fazla gereksinimleri:

 • Durumun iyi olması gerekir: Kapaklar gözden geçirilmiş olmalı, sayfalar hala omurgaya eklenmeli, sayfalar vurgulamalardan ve yazılardan nispeten daha az olmalı
 • Çok eski olmamalı
 • İçeriği kontrol edin: kitaplar alkol, uyuşturucu ya da şiddet, çıplaklık ya da dövüş sanatları eğitimi ile ilgili olmamalıdır.

Mahkumlara Kitaplar ayrıca para bağışında bulunmak istiyorsanız PayPal'ı kullanan bir bağış sayfası vardır.

10. Daha İyi Dünya Kitapları

Kendilerine “Ruh ile Çevrimiçi Kitabevi” diyorlar. Daha İyi Dünya Kitapları çevrimiçi olarak kitap toplayıp satıyor ve daha sonra dünyanın dört bir yanındaki okuryazarlık girişimlerini finanse etmek için kârları bağışlıyor. 8 milyonun üzerinde yeni ve kullanılmış kitap var ve misyonları okuryazarlığı teşvik etmektir.

Better World Books'a bağış yapmaya hazırsanız, bağış sayfalarını ziyaret edin ve kitaplarınızı listelenen adrese postalayın. Kitabın kabul koşullarını karşıladığından emin olun.

Daha fazla kitap satın almak için kaşıntıyı aldıktan sonra, kitaplarınızı da satın almak için Better World Books'ı kullanmayı düşünün.

Alacak Yerler

11. Pickup Lütfen

Eğer bir kitap yığınında oturuyorsanız ve onları almak için yardım isterseniz, Pickup Lütfen dikkate almaya değer olabilir. Sitelerine göre, Pickup lütfen kabul edecekleri konusunda biraz daha esnektir:

 • Ders kitapları
 • Dergiler
 • Ciltli kitaplar
 • Yumuşak kapak
 • Çocuk kitapları
 • Kurgu, kurgu olmayan

Kitaplarınız, ABD'li gazileri ve okuma ve okuryazarlık etrafında genel girişimleri desteklemeye yardımcı olacak.

Bir pikseli kendi sitesinden planlayabilir ve kitaplarınızın 24 saat içinde alınmasını bekleyebilirsiniz (bulunduğunuz yere bağlı olarak). Bir program hazırladıktan sonra kitaplarınızı bir kutu veya torbaya koyun, ancak açıkça etiketlendiğinden emin olun.

Evde olmanıza bile gerek yok, sadece etiketli kutuyu veya çantanı evinizin dışına bırakın. Kitaplarınız alındıktan sonra, sürücü size sizin için bir bağış ve vergi indirimi makbuzu bırakacaktır. Ne olursa olsun ne alacağını vurguluyorlar - yağmur ya da parlıyorlar.

12. Bağış Kasabası

Lütfen Pickup'a benzer bir şekilde, Donation Town kitaplarınızı çeşitli hayır kurumları için alacak. Bir alma zamanını planlamak için posta kodunuzu girmeniz ve DonationTown ile ortaklık kurmuş olduğunuz sadaka göstermeniz gerekir. Pick up ücretsizdir.

Bir Ton Kitabınız Varsa, Bağış Yapmadan Önce 3 İpucu

Kitaplarınızın ikinci bir hayat verebileceği bu kaynakların çoğuna bakarken - hiçbir şey ve her şeyi kabul etmediklerini fark etmiş olabilirsiniz.

Bazılarının diğerlerinden daha sıkı gereksinimleri vardır, ancak sürece başlamadan önce, özellikle çok fazla kitabınız varsa, bu ipuçlarına sadık kalın.

Bağış için yeterince iyi durumda olmadığınızı düşündüğünüz kitap yığınları için, bunları çocuklarınızla yaratıcı projeler için kullanın. Eski kitapların geri dönüşümü için Pinterest'teki bazı harika ve yaratıcı fikirlere göz atın. Kitap sayfası güllerinden Noel kitaplarına, fikirler sonsuzdur.

1. Durumun İyi Olduğundan Emin Olun

Kitaplarınızın yepyeni bir durumda olması beklenmiyor, ancak gerçekten kullanılanları bağışlamayın. Ne hakkında konuştuğumu biliyorsun. Yırtık sayfalar, karalamalar, yırtık kapaklar, su hasarı veya omurgadan ayrılan sayfalar.

Düzgün okunacak kadar karışıklık varsa, şanslar, kabul edilmeyeceklerdir.

2. Aynı Kutulara Benzer Kitaplar Gruplandırın

Kitaplarınızı gözden geçirin ve aşağıdakileri bir araya getirin, bu yüzden belirli nedenlere bağışta bulunmayı kolaylaştırır. Yumuşak kapaklı kitapların çoğuna sahipseniz, mahkumlara bağış yapmak sizin için en iyi seçenek olabilir. Çok sayıda çocuk kitabınız varsa, bir okula bağış yapmak en iyisi olabilir.

 • Ders kitapları
 • Kurgu
 • Kurgusal Olmayan
 • Çocuk kitapları
 • karton kapaklı kitap
 • Ciltli

İpucu no. 1, kitap kötü durumda ise, bu kitaplar için ayrı bir yığın oluşturun. Bunlar dışarı atılabilir.

3. İhtiyaç Listesini Kontrol Edin

Bağış yapmaya karar verdiğiniz her yerde, ne tür kitaplar almayacaklarını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu önceden bilmek daha iyidir, bu yüzden yerel tasarruf mağazasına götürmek için zaman kaybetmeyin, sadece reddedilmek için.

Dijital Olma Zamanı Nedir?

Yıllar boyunca biriktirdiğiniz kitapları bağışlamak sizin için çok yararlıdır ve kitaplarınızın ömrünü uzatır. Ancak, bunu birkaç yılda bir yapmak istemiyorsanız, dijitalleşmeyi düşünün. Bunun birkaç artıları ve eksileri var.

Büyük bir yanlısı, muhtemelen sadece bir kez okuyacağınız ve bir daha asla açamayacağınız pek çok kitap biriktirme yükü hakkında endişelenmenize gerek olmamasıdır. Eğer dağınık olmayan bir ev sizin için önemliyse, dijitalleşmeyi deneyin.

Son üç yıldır e-kitapları kullanıyorum ve duyuyorum. Okumak ya da tekrar dinlemek istediğim eski kitapları referans olarak kullanmak son derece kolay. Sesli kitapları çok seviyorum, bu yüzden aynı kitabı iki kez dinleyip okumaktan daha çok eğiyorum. Koleksiyonumu her an erişebildiğim bir bulutta bulundurmak da seyahat ederken çok kullanışlıdır.

Tabii ki, bir con, kitapları okurken bunları bağışlayamayacak olmanızdır. Sözleşme yasaları (telif hakkı yasaları değil) bunları dijital olarak bağışlayabilmenizi kısıtlar. Bir kitabı dijital olarak paylaşmak bile çok kolay değil, daha az bağış yapın.

Ama itiraf etmeliyim ki, kitap okumak, sayfalarını hissetmek ve doğruca dalış yapmaya hazır olduğunuzda tekrar açabilmek gibi bir şey yok. Pillerden endişelenmenize gerek yok, bir uygulamayı açıyor veya yüklenmesini bekliyor.

Ancak kitapla işim bittiğinde, bir yığın haline gelir ve kesinlikle bağışlanacak.

Kitap bağışlamanın en sevdiğin yol nedir?

Videoyu izle: Sevdiği Kızı Kendine Bağlamak İçin Büyü Yapmayı Öğrenen Gencin Sonu! (TAKİPÇİ HİKAYELERİ # 56)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu
Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir. Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde.
Devamını Oku
GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC035_.mp3 Piyangoyu kazanma olasılığınızın 10.000.000'inde 1 olduğunu söylediler. Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim! Tamam… aslında ben kazanmadım. Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. Once Bir zamanlar bir müşterim bana sordu, “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?
Devamını Oku
Yaşam Planınızı Kişiselleştirmenin Önemi
Maliye

Yaşam Planınızı Kişiselleştirmenin Önemi

Farkında olsun ya da olmasın, hepimiz bir yaşam planımız olmalı. Tabii, hayat boyunca dolaşabilir, asla nasıl ve nerede ya da nerede çalışacağınızı planlayamazsınız. Ya da paranı nasıl yöneteceksin? Ama günün sonunda, hayatınızın nasıl görünmesini istediğinize dair bir plan oluşturmak daha mutlu bir yaşama yol açacaktır.
Devamını Oku
ISurvey Dünyası incelemesi
Maliye

ISurvey Dünyası incelemesi

Çevrimiçi para kazanmanın yollarını aradıysanız, birkaç anket panosuna rastladınız. Bu anket web siteleri, anketleri doldurmak isteyen hedef kitlelerinde tüketicilerle müşteri görüşleri arayan işletmelerin bağlantı kurmasına yardımcı olur. Bu bir kazan-kazan durumu, işletmeler cevaplarını alıyor ve tüketiciler zamanları için ödüllendiriliyor.
Devamını Oku