Maliye

Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş

Birçoğu için, bir tuhaflık olmak susuzluk gerçek. Güneşli bir Karayip sahiline gitmek, Avrupa'daki tarihi kasabaları gezmek ya da Amerika'nın her yerinde dolaşmak, pek çok insan evden çok “orada” olmayı tercih ediyor.

Bu kederli gezginler için iyi haberler var! Aynı zamanda çalışabilir ve seyahat edebilirsiniz. Seyahat ederken çalışırken, seyahat ederken seyahat etmenize ya da boş zamanlarınızda seyahat ederken ofisten uzaklaşmanıza izin veren birçok iş var.

İşte seyahat etmeyi seven insanlar için en iyi 23 işimiz var.

1. Havayolu Pilotu

İnsanlar birçok sebepten dolayı havayolu pilotları olmayı tercih ediyor. Bazıları uçmayı sever, bazıları her gün farklı yerlere gitmek ister.

Tarifeli ticari ve kargo havayolu pilotları dünyanın herhangi bir yerinde gönderilebilir. Pilot zamanlama sistemine bağlı olarak, programları onları günün sonunda eve getirir ya da başka bir yerde iki günlük bir yerlere koyar.

Bazı hava yollarında pilotlar, kıdem bazında favori programları için teklif verebilirler. Diğer hava yollarında rastgele atanır. Her iki durumda da, o gün ya da o ay nerede olacağınızı bilmeden oldukça canlandırıcı.

Charter havayolu pilotları için, görev daha da egzotik olabilir. Charter pilotları asla aynı uçuş programına sahip değildir. Bir müşteri Asya'ya uçuş gerektirebilir, o zaman başka bir müşteri aynı uçağı Avrupa yolunu uçurmak isteyebilir.

Havayolu pilotları için maaş çılgınca değişebilir. Ancak Glassdoor'a göre, havayolu pilotları için ortalama maaş 113.709 $.

Çalışırken dünyanın dört bir yanındaki şehirleri kontrol etmenin bir yolunu arıyorsanız, havayolu pilotu olmak en iyi yoldur. Pilotluk yapmak için yıllarca süren eğitimin sizin ve kokpitte sol koltuk arasında durduğunu unutmayın.

2. Uçuş Görevlisi

Havayolu pilotları gibi, uçuş görevlileri kokpitte meslektaşları olarak aynı türden globetrotting yaşam tarzının tadını çıkarırlar.

Çoğu ticari uçuş görevlisi üç tipte planlama sistemini takip eder:

  • Kıdem bazında (Tercihli Teklif Sistemi)
  • Zaten birleştirilmiş bir grup vardiyaya teklif ver (satır ihalesi)
  • Seçim yapılmadan rastgele ödev

Uçuş görevlileri, egzotik destinasyonlarda bir veya iki gün süren düzenleyicilerle çok günlük güzergahlara gidebilirler. Ya da günün sonunda kendi yataklarında onları geri getiren bir arka plan programı ile kurulabilirler.

Bir konaklama, havayolu şirketiniz için ödeme yaparken, egzotik bir yerel bölgeyi kontrol etmek için bir fırsat anlamına gelir. Yine de, uçuşları da yapmalısın.

Hem uçuş görevlileri hem de pilotlar uçuş avantajlarına hak kazanır. Bir koltuk mevcut olduğu sürece, istedikleri yerde istedikleri zaman uçabilirler.

Uçuş görevlileri ayrıca nispeten yüksek maaş alırlar. Salary.com 'a göre, 31 Temmuz 2018' den itibaren yıllık yıllık uçuş görevlisi maaşı 73.507 $ 'dır.

Sadece uçuş görevlisi olmanın seçici bir süreç olduğunu unutmayın. Örneğin, 2016 yılında Delta Airlines'da uçuş görevlisi olarak başvuran 150.000 kişiden sadece% 1'i devam etmeyi seçmiştir. Business Insider'e göre 2021 Harvard sınıfından daha kötü bir kabul oranı.

Uçuş görevlisi olarak işe başlamak için, açık bir işe alım sezonu için bir havayolu şirketinin web sitesini kontrol ettiğinizden emin olun.

3. Seyahat Hemşiresi

Hemşirelik endüstrisinin aşina olmadığınız bir alt kümesi seyahat hemşireleridir. Bu hemşireler, hemşirelik eksikliklerini hafifletmek için geçici sözleşmeler üzerinde çalışmakta ve her hastanede birkaç hafta veya birkaç ay boyunca etrafta kalmaktadırlar.

Personel veya seyahat acenteleri konut veya seyahat masrafları sunabilir. Ancak büyük cazibe, seyahat eden hemşirelerin bir sonraki noktaya gittikleri yeri seçmeleri ve kendiliğinden bir karar vermeleridir.

Halihazırda 31 devlet bir Hemşire Lisans Sözleşmesi'ne katılıyor. NLC, katılımcı bir ülkede bulunan hemşirelerin, başka bir katılımcı ülkede bir hemşire olarak çalışabilmelerine izin verir. Bu durum, hemşirelerin ehliyeti çok daha taşınabilir olduğundan, bu eyaletlerde seyahat eden bir hemşire olmanızı çok daha kolay hale getirir.

Glassdoor.com'a göre, seyahat hemşireleri yılda ortalama 78,120 dolar kazanıyor. Aynı anda çalışmak ve seyahat edebilmek için oldukça iyi bir maaş.

Seyahat hemşiresi olmak için işe yerleştirme / istihdam ajanslarını aramalısınız. Bu kurumlar, tam zamanlı daimi hemşirelerle bekleyeceğiniz seyahat hemşirelerine 401 (k) ve sağlık yardımı gibi faydalar sunabilir.

4. Yönetim Danışmanı

McKinsey & Company ve Accenture gibi şirketler için çalışan arkadaş ve aile üyeleri, muhtemelen danışmanlar. Uzmanlıkları farklılık gösterse de, muhtemelen bir iş problemini çözmek için uzak bir kasabada bir müşteri için çalışıyorlar.

Danışmanlar arasında ortak bir program, Pazar akşamı veya Pazartesi sabahı Müşterinin şehri için ayrılıştır. Önümüzdeki birkaç gün ve gece orada geçirecekler ve daha sonra bir Perşembe akşamı eve uçacaklar.

Müşterinin onlara ihtiyacı olduğu sürece bunu yapmaya devam edecekler. Sözleşme imzalandığında, başka bir müşterinin projesine gönderilinceye kadar ofiste zaman harcayacaklar.

Birçok projede yer alan kapsamlı uçuş nedeniyle, birçok danışman havayolu ve otel programlarında elit statü kazanmaktadır. Bu, tatil için yolculuk zamanı geldiğinde, onların çalışmalarının yararlarından zevk alır.

Ancak, olumsuz, kendi seçiminiz olmayan bir destinasyona yapılan kapsamlı seyahattir. Ama hareket halindeyken iş problemlerini çözmek için bir şakaya sahip olmak, bir danışman olmak hayal kurmak olabilir.

Glassdoor'a göre, yönetim danışmanları için ortalama ücret yaklaşık 75.000 dolar. Ancak bu sektörde büyük yıllık bonuslar tipiktir.

Danışman olmak için, bu danışmanlık firmalarının birçoğu adayları bir üniversite programından çıkarmaya çalışır. Ya da, adaylar geniş, üst düzey endüstri deneyimi ile sektöre geliyor. Nasıl başlayacağınız konusunda daha fazla bilgi için bu danışmanlık firmasının kariyer web sitelerine göz atın.

5. Tur Rehberi / Tur Lideri

Kültür, tarih, mimari veya önemli yerler hakkında bilgi sahibi iseniz, bir Tur Rehberi veya daha özel olarak Tur Liderliği yapabilirsiniz. Bir tur lideri olarak, ülkelerin, şehirlerin, kültürel hazinelerin ve daha fazlasının gezi turlarına çıkabilirsiniz.

Wanderlust, “Ülkelerin genel manzaralarını gezen, Nil'i bir dhow'da gezen, safarilere rehberlik eden, dağ bisikletçiliği yapan, Avrupa kültür turları yapan, ata binen, koruma çalışmalarını yürüten, karayolu kamyonlarını süren, yürüyüş yapan ve aile gezileri yapan işler var” diyor. .

Ayrıca, bazı liderlerin sadece yoğun sezonda çalıştıklarını, birçoğunun tam zamanlı bir iş olarak yaptığını belirtiyorlar.

Tam zamanlı bir tur lideri olan Nick Nikolsky, Wanderlust'a “Kendiniz hakkında çok şey öğrenecek ve sıradan ve olağanüstü durumlarda kişilerarası ve liderlik becerilerinizi geliştirecek” diyor.

Elbette, bunun bir dezavantajı var. Bu tur turu değişebilir, ancak tur şirketi tarafından belirlenen sabit bir güzergah izliyorsunuz. Ayrıca, sizin isteğinize bağlı olarak, bir profesyonel ya da yardımcı olabilecek bir sırt çantasından da geçiniyorsunuz.

Buna ek olarak, turscales.com'a göre tur liderleri için ortalama ücret saat başına 12,16 dolar. Dolayısıyla bu mesleğe dair ipuçlarına güvenmek bir zorunluluktur.

Liderlik ve kişilerarası becerileriniz varsa, bu sizin için bir iş olabilir. Açıklıkların mevcut olup olmadığını görmek için bağımsız seyahat tur şirketleri için web sitelerine göz atın.

6. Memur

Hükümet için çalışmak iyi bir iş gibi görünmeyebilir, ama olabilir. Yurt içinde veya yurt dışında başka bir yerde konuşlandırılabilir.

Seyahati içeren en yaygın kamu hizmeti ABD Dışişleri Bakanlığı bünyesinde çalışmaktadır. Özellikle bir kariyer diplomatı veya elçilik personeli olarak. Beceriniz için ihtiyaç duyan elçilikler içine yerleştirileceksiniz. Ve uzak konumlara yeniden atayabilirsiniz.

Fakat hükümetin her seviyesinde seyahat gerektiren başka işler var. Bir şehir için Ekonomik Kalkınma Direktörü, federal bir kurum için halkla ilişkiler ve hatta yasa uygulama işleri gibi (IRS veya FBI gibi).

Sadece dikkate alınmak için bir kamu hizmeti sınavı gibi yeterlilik temelli bir sınava girmeniz gerektiğini unutmayın. Özellikle, federal hükümet ile, ödeme ön tarafa bilinir ve ilerleme ve gelecekteki artışlar için potansiyeliniz, kamulaştırılmış ödeme ölçekleri / ödeme notunda iyi belgelenmiştir.

Bir kamu hizmeti işi, iyi belgelenmiş, şeffaf ve ön tarafa yerleştirilmiş bir kariyer yoludur. Eğer bunun güvencesini seviyorsanız ve hak kazanma deneyiminiz varsa, bir kamu hizmeti işi sizin için uygun olabilir. Daha fazla bilgi için usajobs.gov adresine bakın.

7. Uluslararası Yardım Çalışanı / STK

Uluslararası yardım çalışanı veya Sivil Toplum Örgütleri (STK) olarak çalışmak çok tatmin edici olabilir. Eğer bir amaç, sosyal adalet ve merhamet duygusu varsa, bu çok tatmin edici bir iş olabilir.

Uluslararası Yardım İşçilerinin yoksulları, mültecileri mültecileri beslediğini ve tıbbi bakım sağladığını hayal edebilirsiniz. Fakat tarlada çalışmak bundan çok daha fazlası.

STK'lar, sanayileşmiş ülkelerde bile her yerde bulunabilir. Hepsinin, hizmet ettikleri toplulukların yaşamlarını iyileştirmede çeşitli rolleri vardır. Mikro finansman sağlama veya çocuklara öğretme dahil.

Diğer bir deyişle, uluslararası bir yardım çalışanı olmak, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin ortasında bir off-the-grid olması gerektiği anlamına gelmez.

Bir Uluslararası Yardım Çalışanı veya bir STK için çalışmaya başlamak için, bulunduğunuz bölgede çalışmakta olan organizasyonlara göz atın. Daha sonra kariyer ve işlerini onlarla araştırın.

Ödeme çılgınca değişebilir. Uluslararası yardım program müdürleri başlayabilmek için en az 52.000 $ 'lık para kazanabilirler, diyor internationalrelationsedu.org.

Bir İşçi İşçisi olarak kalıcı bir iş olarak satılmıyorsanız, pek çok STK geçici veya kontrat pozisyonu sunmaktadır. Ya da bir hizmet projesi olarak gönüllü olabilirsiniz.

8. Barış Gücü

Yapılandırılmış bir ortamda topluluklara hizmet etmek istiyorsanız, Barış Gücü'nde çalışmak iyi bir uyum olabilir.

ABD Hükümeti tarafından işletilen bu gönüllü kuruluşun şu anda programda 7000'den fazla gönüllü var. Barış Gücü, “… Amerika'nın en değerli kaynağını halkını paylaşarak dünyanın en zorlu mücadelelerine sürdürülebilir çözümler geliştirmek için yurtdışındaki topluluklarla ortak olmaktan” sorumluydu.

Bunu “halktan insanlara kamu hizmeti ve halk düzeyinde diplomasi düzeyinde” gerçekleştirerek yapıyorlar.

Peace Corp'ta, üç ay boyunca antrenman yapacak ve daha sonra ödev ülkesinde iki yıl görev yapacaksınız. Gönüllüler için en yaygın yerleşim yeri, 2017 yılında 2017'de gönüllü olarak uygulanan gönüllü gücün% 46'sı ile Afrika'dadır. Tıbbi yardım ve diş bakımı ile birlikte bir yaşam ödeneği alırsınız.

Gönüllüler için en yaygın iş eğitim ve sağlık gerektirir.

Barış Gönüllüleri'nde gönüllü olmanın sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için, peacecorps.gov adresini ziyaret edin. Başvurmak için 18 yaşından büyük bir ABD vatandaşı olmanız gerektiğini unutmayın.

9. İngilizce Öğretmeni

20'li yaşlarındakiler için popüler bir meslek, yabancı bir ülkede İngilizce öğretmeni olmaktır. Bu öğretmenler için en dikkate değer ihtiyaç, hem yazılı alfabenin hem de konuşulan kelimelerin Güney Koreli, Japonya, Çin ve diğer Asya ülkeleri gibi Almanca dilinde köklenmediği ülkelerdir.

İngilizceyi İkinci Dil (ESL) öğrencileri olarak, kariyerlerini ilerletmek, ufkunu genişletmek ve seyahat etmek ya da uluslararası olarak çalışmak için İngilizce öğrenmeye çalışırlar.İngilizce Öğretmeni olarak, iletişim yaşamını ve dil eğitimi aracılığıyla yukarı doğru hareket etme şansını sağlıyorsunuz.

Yurtdışındaki İngilizce öğretmenleri genellikle maaş ve bazen konut ve diğer yardımları sağlayan yerleştirme kurumları aracılığıyla çalışırlar.

Yurtdışındaki İngilizce öğretmenlerinin ortalama ücreti çılgınca değişmektedir. Japonya'da, gooverseas.com'a göre, ücret ayda yaklaşık 1.700 ila 5.000 dolar. Bir öğretmen bile, denizaşırı öğretim için yılda 100.000 dolar kazanma yolculuğunu belgeledi.

Dikkat edilmesi gereken tek şey, yabancı ülkelerdeki İngilizce öğretmenleri yabancı işçilerdir ve bu ülkeler tarafından belirlenen vize kısıtlamalarına tabidir. Yerel yasalara ve geleneklere aşina olmayan İngilizce öğretmenlerinden yararlanan yerleştirme kurumları ve okullar rapor edildi.

Yurtdışında İngilizce öğretmeni olarak çalışacak bir sözleşmeyi kabul etmeden önce kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olun. Durum tespiti yaptıktan sonra, İngilizce konuşan öğrenciler için İngilizce öğretmeni olmanın hayatınızdaki en ödüllendirici deneyimlerden biri olduğunu fark edebilirsiniz.

10. Saha Servis Teknisyeni

Bir esnaf iseniz, iş için seyahat etmek istiyorsanız, bir alan servis teknisyeni olmak iyi bir kariyer hareket olabilir. Hiç sanayi, işçilerin işlerini yapabilmeleri için makinelere ve bileşenlere uygun şekilde işlev göstermeye dayanır. Elektrik araçları, hücresel servis sağlayıcıları için cep telefonu kuleleri ve diğerleri için jeneratörler düşünün.

Bu işlerin hepsi, bu makinelerde çalışmak için servis teknisyenlerinin sahaya girmesini gerektiriyor. Kendi kasabandaki buzdolaplarını tamir etmekten bahsetmiyoruz. Ancak, en yakın kasabadan yüzlerce kilometre uzakta bulunan makineler.

Bu makineler düştüğünde, Saha Servis Teknisyenleri işe gider. Kendi başlarına ya da bir takım olarak, ihtiyaç duydukları yere giderler.

Kendi çalışma sitelerini kuruyorlar, sorunu nasıl çözeceklerini buluyorlar ve sonra ev ofisine rapor veriyorlar. Bir kerede ya da haftalarca yolda kalabilirler, uzak müşteri ofislerini veya kırsal ekipman kurulumlarını ziyaret edebilirler.

Bu teknisyenler nerede olacağını asla bilmezler, ancak şirketlerinin makinelerinin her zaman çalıştığından emin olmak için kendi bölgelerinin etrafında gezeceklerini bilirler.

Glassdoor'a göre, saha servis teknisyenleri için ortalama ücret 47.000 dolar. Başlamak için, ilgilendiğiniz sektör için ekipman üreten şirketleri inceleyin. Ardından, bu makinelere nasıl hizmet verildiğini araştırın.

11. Profesyonel Yat Ekibi

Kaptan'dan Deckhand'e, Mühendis'den aralarındaki her şeye, profesyonel yat ekibi üyeleri bir misyona sahiptir. Bir yatın her an işlevsel, hazır ve mekanik olarak bir anda duyulmasını sağlamalıdırlar.

Müşterileri, yat sahibi, büyük olasılıkla çok iddialı. İster iş ister oyun oynayın, sahibi büyük yatırımları için en iyi ekibi ister.

Profesyonel yat ekibi yatın kendisinde yaşıyor. Mürettebatın her üyesinin önemli bir işlevi vardır, ancak yatın uçtan uca tutulması için birlikte çalışmalıdırlar. Bir şef Stewart misafir bakımı ve personelden sorumludur, bir Kaptan yatın idaresinden sorumludur ve tüm araç üstü sistemlerden bir Mühendis sorumludur.

Bazı insanlar, bir yat üzerinde uzun bir tatil olarak çalışmayı düşünebilirler. Bu kesinlikle değil. Ancak, bir yat üzerinde çalışırken tüm yaşam masraflarınızla ilgilenilir. Konut sahibi, üniforma ve sahibi tarafından ihtiyaç duyabileceğiniz her şey var. Maaşınız doğrudan banka hesabınıza gider.

Crewfinder.com'a göre, yardımcı mühendisler yılda 42.000 dolar - 72.000 dolar kazanabilir, bir şef yılda 36.000-55.000 dolar kazanabilirken, bir kaptan yılda 65.000 dolar - 200.000 dolar kazanabilir!

Bir yat ekibindeki bir iş için düşünülmesini istiyorsanız, daha fazla bilgi için çeşitli yat ekibi istihdam ajansı web sitelerini ziyaret ettiğinizden emin olun.

12. Yolcu Gemisi Personeli

Eğer küçük bir yatta olmanız bir şey değilse, ama bir teknede olmak istiyorsanız, bir gemi gemisinde çalışmak sizin için daha ilginç bir iş olabilir. Bir yolcu gemisini doldurmak için yüzlerce pozisyon var. Daha açık olanlar kaptanı, mühendisi, sosyal yönetmeni ve şefi içerir. Ama pek çoğunun düşünmediği yüzlerce kişi var.

Modern yolcu gemileri temel olarak yüzen şehirlerdir. Bir şehirde hayal edebileceğiniz her fonksiyon bir teknede bulunur. Ancak her iş bir müşterinin tatilini keyifli ve keyifli hale getirmeye yöneliktir.

En ilginç işlerden bazıları keşif lideri, sağlık personeli ve şovmen. İkincisi, yolcu gemileri hakkında belgesellerde sık sık yer alıyor, çünkü bu sporcular performans oyunlarının en üstünde olmalı ve bir gemi ileri geri sallanırken bir şov sunmalıdır.

Yolcu gemisi personeli tipik olarak belirli bir süre için gemide çalışmak üzere sözleşmeler imzalar. Konut, yiyecek, sağlık bakımı ve maaş verilecektir.

Bir yolcu gemisinde çalışmakla ilgileniyorsanız, kariyer fırsatları için seyahat hattı web sitelerini kontrol ettiğinizden emin olun.

13. Au Çiftleri

Au Pair olmak bir güven meselesidir. Aileler çocuklarını büyütmeye yardım etmek için sana güveniyor. Çocukları ilgilendiren işleri (yani çocukları okula götürmek) koşturup çocuğun ihtiyacına katılacaksınız.

Bir gece, çocuğa ev ödevlerinde yardımcı olmakla görevlendirilmiş olabilirsiniz. Başka bir gecede, çocuklarla saatlerce oynayabilirsiniz. İki gün aynı değil, konum çok yönlü.

Fakat Au Pair olmak, çok temel bir şekilde Dadı olmaktan farklıdır. Au Çiftleri genellikle başka bir ülkeden.

Au Pairs, ev sahibi aile ile yaşar, kültürlerini ve dillerini öğrenir. Konaklama, yemek ve deneyim karşılığında, Au Pair çocuk bakımı ve ilgili hizmetler sunmaktadır.

Au Pair'ın ödülleri, Glassdoor'a göre genellikle haftada 200 doların altında veya ayda 800 dolar.

Ev sahibi aileye güvendiğiniz için, genellikle Au Pair olmak için bir inanç sıçramasıdır. Birçok Au Pair, röportajlar, referanslar ve tarama gerektiren bir yerleşim ajansı kullanır.

Au Çiftleri ayrıca, normalde yerleştirme ajansı tarafından ifşa edilen, o ülkede olmak için vize almalı veya diğer giriş koşullarını sağlamalıdır.

Au Pair olmakla ilgileniyorsanız, çok sayıda işe alım ajansı web sitesini ziyaret edin.

14. Öğretmen (her türden)

Başkalarına bir beceri öğretmek için bir yeteneğiniz varsa, aynı zamanda bir öğretmen ve seyahat edebileceksiniz. Öğretmenler her zaman talep görmektedir. Bir yoga öğretmeni, bir bilgisayar programlama öğretmeni, bir kayak hocası veya aralarında bir şey olabilirsiniz.

Becerileriniz dünyanın herhangi bir yerinde talep görüyor ve çoğu zaman okulların dolduracak sınırlı süreli sözleşmeleri var. Yoğun mevsimlerde ya da yıl boyunca devam eden bir ihtiyaç olarak. Sevdiğiniz şeyleri öğreten farklı yerlerde farklı okullara atlayabilirsiniz.

Eğer bir alanda bir pozisyon sunan bir okul bulamazsanız, bir uzmansınız, kendi sınıfınızı kurabilirsiniz. Bir girişimci olarak, örneğin kendi yoga derslerinizi öğretmek için bir yoga stüdyosu kiralayabilirsiniz. Ya da diğer öğrencilere öğretenlere eğitim hizmeti vermeyi öğretebilirsin.

En temelde, bir K-12 okulu için yedek öğretmen olabilirsiniz. Ödevler her gün değişir ve çoğu zaman önemli bir günlük ücret alırsınız, bazen günde 100 dolar veya daha fazladır.

Maaşlar, seyahat eden bir öğretmen ve içinde bulunduğunuz konu alanı olarak çılgınca değişebilir. Yapılacak en iyi şey, öncelikle alanınızda bir ihtiyacı tanımlamak ve daha sonra oradan gitmek. Bazı öğretmenler iş için sertifikasyon gerektirir, bu nedenle seyahat eden bir öğretmen olmadan önce ek sertifikalar izlemeniz gerekip gerekmediğini kontrol edin.

15. Barınak

Dünyada nereye giderseniz gidin, yerlileri mutlu etmek için bir mahalle barı var. Bu barların her biri, içecek önermek, müşterilere hizmet etmek ve sağlam bir bira, şarap ve kokteyl listesi oluşturmak için yetenekli bir barmen gerektirir.

Fakat bir hizmet endüstrisi işi olmak, barmenlik işleri genellikle yüksek ciro gerektiren işlerdir. Şansınız varsa, eğer barmenlikte becerikliyseniz, gittiğiniz her yerde bir işe girebileceksiniz.

Dahası, elit barmenler (miksologlar) genellikle kokteyl yapım yarışmalarında rekabet ederek büyük metropol şehirlerde onları çok arzu ediyorlar. Bu mikropologlar, barın arkasında çalışan bir maaş primine komuta edebilirler. Ama aynı zamanda barlar için de büyük para danışmanlığı yapabilirler.

Jobshadow.com 'a göre, bir mikrop uzmanı 200-400 $' lık bir vardiya yapabilir. Bir danışman olarak, bir tarifte 100-500 dolar kazanabilirler.

Her iki durumda da, barmenler mesleğini sürdürebilmek için ipuçlarına güveniyorlar. Her vardiyada yüzlerce dolarlık ipucu duyulmuyor.

Barmen olmak için içecekleri incelemelisin. İlk önce bir engel oluşturarak kapınıza bir ayak atabilmeniz mümkün olabilir. Herhangi bir işte olduğu gibi, yolunuz üzerinde çalışmanız ve bar sahibine müşterileriyle etkileşime geçmek için pirzola sahip olduğunuzu göstermeniz gerekir.

16. Busking / Sokak Göstermeni

İster inanın ister inanmayın, dünyanın dört bir yanında yaşamakta olan bir çok insan var. İster bir müzik aleti çaldırıyorlar, ister kalabalık için başka bir performans sergiliyorlarsa, benzersiz bir şov yapabilen ya da eşsiz bir yetenek sergileyenler için işçiler kazançlı olabilir.

Sanatçılar için, busking onlara endüstriye girme ya da yeni projeler denemelerini de sağlıyor. Ve aynı zamanda onların el sanatları bilemek ve aşağıdakileri inşa etmelerini sağlar.

Mentalfloss'a göre, birçok ünlü ilk olarak başlangıçta başladı. Rod Stewart, Tracy Chapman, Robbin Williams ve B.B.

Maaşlar, çalgılar için çılgınca değişirken, Time dergisi, saat 21.22 dolara mal olan başarılı bir barakacıyla röportaj yaptı.

Bu mesleğin kalbi zayıf değil. Zanaatını korumak için çok çalışkan, özveri ve zaman harcıyor. Fakat bir takip ederseniz ve iyi bir fırsat yakalarsanız, üst potansiyel çok yüksektir.

17. Serbest Grafik / Web Sitesi Tasarımı

Tamamen lokasyondan bağımsız olabilecek en bariz bir meslek varsa, serbest grafik ve web sitesi tasarımcıları.

İş bir parça yaratıcı ve bir kısım analitik. Ancak işi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir dizüstü bilgisayar, yazılım ve internet bağlantısı. Kendinizi pazarlayabildiğiniz ve yeni müşteriler bulabildiğiniz sürece, istediğiniz yerde çalışmayı tamamlayabilirsiniz.

Serbest grafik ve web sitesi tasarımcıları, sektördeki yazılım ve tasarım gelişmelerini takip etmeye devam etmelidir. Bu, yeni yazılımlarla sürekli yeniden eğitim ve yeniden alıştırma anlamına gelir. Ve bir serbest meslek olmak, aynı zamanda sağlık hizmetleri, vergiler ve benzerlerinden siz sorumlusunuz.

Flip tarafında, yüksek ücretli bir ülkenin ücretini ödemek için işinizi düşük maliyetli bir ülkeye götürebilirsiniz. Evdeyseniz veya Karayipler'deki bir plajdaysanız müşterileriniz asla farkı bilmeyecek.

Glassdoor'a göre, bu serbest çocuk çocuklarının ortalama maaşı yılda yaklaşık 56.000-60.000 dolar.

Serbest grafik veya web sitesi tasarımcısı olmak istiyorsanız, önce ofis tabanlı bir tasarım işinde veya tasarım ajansında çalışan bir deneyim yaşamak yararlıdır. Temel yetenekleri öğrendikten sonra, kendi başına nasıl grev yapacağınızı ve müşteri oluşturmayı öğrenmelisiniz.

Serbest meslek sahibi olmak için birçok kitap ve kaynak var. Birçok serbest çalışan, kendi kişisel blogları aracılığıyla deneyimlerini çevrimiçi olarak da yazar.

18. Kamyon Sürücüsü

Birçok Amerikalı, ürünlerin satın almak için bir mağazaya nasıl gittiğini gösteren lojistiği göz ardı etme eğilimindedir. Normalde, kamyon şoförlerini bir dağıtım deposu ve yerel mağaza arasındaki temel bağlantı olarak kullanmakta ve ihtiyacı olan müşterilere ürünleri getirmektedir.

Aslında, Time dergisine göre, “… ABD'li toplulukların% 80'i günlük malların teslimatı için kamyon sürücülerine bağımlı.”

Kamyon sürücüleri Amerika'yı ve kimi zaman kara sınırları boyunca Kanada ve Meksika'yı da katediyor. Satılık ürünler, nakliye için kimyasal maddeler, posta postaları veya aklınıza gelebilecek başka şeyler taşıyor olabilirler.

Kamyon şoförü ve işveren arasındaki düzenleme çılgınca değişebilir. Bazı kamyon sürücüleri taşeronluk yapıyor, yani şirketin mallarını teslim etmek için bir şirketin kamyonunu kullanıyorlar. Diğerleri ise, sahiplerinin kendi operatörleri ile çalıştıkları ve işlettikleri, bu sırada ödevleri ve sözleşmeleri topladıkları anlamına gelir.

Düzenleme ne olursa olsun, bir kamyon şoförü olmak sizi bir anda saatler ve günler için yola koymaktadır. Ailenizden uzaktayken, tüm Amerika'yı ve daha fazlasını görebilirsiniz.

CNN Money'e göre, 2015 yılında özel bir filo için çalışan bir kamyon şoförü için ortalama maaş 73.000 $ 'dır.

Kamyon sürücüsü olmak için bir kamyonu sürmek için uygun lisansları almanız gerekir. Ayrıca kamyon sürüş okuluna gitmeniz gerekecek. Amerika'daki kamyon şoförlerinin sıkıntısı düşünüldüğünde, bazı kamyon şirketleri kapıda sizi almak için garantili planlar veya yüksek maaş ödemeleri sunuyor.

Bir kamyon şoförü olmakla ilgileniyorsanız, kendi filosunu işleten şirketler için iş ilanlarını kontrol etmeyi ve ayrıca işletmeleri açıklıklar için kamyonla yüklediğinizden emin olun.

19. Demiryolu İşçisi

Bu oldukça geniş bir etiket olmasına rağmen, demiryolu çalışanları işlerini tamamlamak için raylar boyunca seyahat edebilir. Bazıları pistin üzerinde çalışıyor, diğerleri trende çalışıyor.

Demiryolu endüstrisindeki meslekler arasında iletkenler, yöneticiler, lokomotif mühendisleri, anahtar operatörleri ve bahçe mühendisleri bulunur. Bu işlerin her biri, mal ve yolcuların ülke çapındaki geniş demiryolu ağımıza yayılmasını sağlamak için şarttır.

İş ne olursa olsun, demiryolu endüstrisinde bir işi düşünmek için demiryolu meraklıları iyi bir şekilde sunulacak. İşçi İstatistikleri Bürosu'na göre, demiryolu işçileri için medyan ücreti 59.780 $ ve sektörde çalışan yaklaşık 105.500 Amerikalı var.

Demiryolu işçisi olmak için başlamak için lise diplomasına sahip olmanız gerekir. Lokomotif üzerinde çalışmak için genellikle iş başında eğitim ile başlayacaksınız.

Bir belediye başkanı olarak, katılmak için eğitim programları var. Raylı sistem mühendisleri, devam etmekte olan işbaşı eğitim ve öğretim programlarının bir kombinasyonunu sunar. Ve ayrıca Federal Demiryolu İdaresi'nden mühendisler için bir sertifika var.

İşler, büyük demiryolu şirketi web sitelerini ziyaret ederek bulunabilir.

20. Çin'de “Kiralık Yabancı” Olun

Bir yabancıyı kiralamak, Çin'de hiçbir iz bırakma belirtisi göstermeyen bir olgudur. Çinli şirketler genellikle beyaz veya yabancı görünümlü bireyleri taklit eden bir CEO ya da güvenilirliği ödünç veren başka önemli bir kişi olarak yer almak için işe alırlar.

Bu, uluslararası sahnede çekiş yapmak isteyen ya da yeni alıcıları kendi topluluğuna çekmek isteyen yerel bir emlak geliştirme şirketi arayan bir anakara Çinli şirket olabilir.

Dışardan bakıldığında, aldatıcı bir meslek olarak görülebilir. Fakat Çinli işletmeler için her zamanki gibi bir iş. Özellikle bir hayal dünyası yaratmanın püf noktası olduğu bir ülkede önemlidir.

CNN bu aktörlerden birkaçıyla röportaj yaptı. Biri, New York'tan bir mimar… yerel yetkililere yeni bir müze için tasarım planları yapıyormuş gibi yaptı. ”

Başka bir aktöre, bir çift Rus modeli ile birlikte, bir Henan eyaletindeki küçük bir şehre, bir mücevher mağazasının büyük açılış törenine bir konuşma yapması için 2.000 yuan (yaklaşık 300 $) ödendi. ”

Çin'in yabancı bir aktörü olan alt çizgi, yeni bir ülke hakkında her şeyi öğrenirken ekstra para kazanmak için iyi bir yoldur. Ahlaksızlıklarını bir kenara bırakabilirseniz, o zaman iş de ilginç olabilir.

21. Yollar

Çoğu zaman bir konserin arkasındaki görünmez ellerde, yolların turlarının bir aksama olmadan gitmesini sağlamak için ünlü gruplarla çalışma görevi vardır. Grup şehirden sonra şehri ziyaret ettikçe, yolların hareket ettirilmesi, müzik enstrümanlarının kurulması ve aralarında herhangi bir şey olması yollardan sorumludur.

İşler ses mühendisliği, sahne elleri, aydınlatma teknisyenleri ve daha fazlasını içerir. Ancak, daha büyük olasılıkla, yoldaki kariyer hareket ekipmanlarınızı kullanmaya başlayacaksınız; roadie totem direğinin alt kısmı.

Her işi bir yol arkadaşı olarak çalışmak için uygun becerilere ihtiyacınız olacak. Özellikle ses mühendisi gibi teknik pozisyonlara geldiğinde.

Ödeme çılgınca değişebilir. Careersinmusic.com 'a göre, yollar 80 $' dan 400 $ 'a kadar bir ücret ödemeyi bekleyebilirler. 2015 Wall Street Journal öyküsüne göre, yollar yılda 57.000 dolar, bazı durumlarda daha büyük ünlüler için yılda 200.000 dolara mal oluyor.

Bir yol arkadaşı olmak istiyorsanız, uzun bir yolculuk için hazırlanın. Daha küçük, isimsiz gruplarla başlamanız ve daha sonra ağ üzerinden çalışmanız gerekir. Daha fazla bilgi için Müzikte Kariyer gibi sitelere göz atın.

22. Seyahat Fotoğrafçı / Fotoğrafçı

Seyahat eden bir yaratıcı profesyonel olmak kazançlı olabilir. Özellikle de bu iş, seyahat dünyasına odaklanmış bir fotoğrafçı ya da fotoğrafçı olmayı gerektirdiğinde. Eğer işiniz seyahat sanatını belgelemekse, işi yapmak için seyahat etmelisiniz.

Seyahat videosu ya da fotoğrafçı, seyahat eden bir fotoğrafçı ya da seyahat fotoğrafçısı ile karıştırılmamalıdır. Kendinizi bir çekime taşıyabilmek benzersiz bir beceri değildir.Bununla birlikte, bir yörenin güzelliğini uygun bir şekilde yakalamak, eşsiz bir beceridir.

Bu alandaki işler çılgınca değişebilir. Seyahat hakkında bir şov yapmaktan sorumlu yapım şirketi için çalışabilirsiniz. Ya da aslında bir turizm acentesi tarafından ülkelerini en iyi şekilde yakalayabilmek için işe alınabilirsiniz. Ya da seyahat ederken fotoğraf ve video çekebilir ve bunları çeşitli para birimlerine satabilirsiniz.

Anlaşma ne olursa olsun, böyle bir işte iyi bir yaratıcı göze sahip olmanız şarttır. Nerede bittiğini asla bilemezsiniz, ancak bu yerel ayarı en iyi ışıkta yakaladığınızdan emin olmanız gerekir.

Seyahat videosu veya fotoğrafçı olarak bir iş bulmak, kalbin zayıfı için değil. Potansiyel müşterilere göstermek için bir iş portföyü oluşturmak isteyebilirsiniz. Ya da, sektördeki kişileri geliştirmek için öncelikle bir seyahat pazarlaması ya da turizm acentesinde çalışmak isteyebilirsiniz.

23. Atletik İzci

En ünlü sporcular nasıl meşhur oldu? Yeteneklerinin bir izci tarafından tanınması.

Atletizm izcileri, sahada ya da sahada oynanan en yeni yetenekleri bulmak için ülke çapında seyahat eder. İyi bir gözcü olmak için keskin bir göz, keskin bir sezgi ve spor ve oyuncu performans istatistiklerini iyi anlar.

Elbette, tüm bu seyahatler, yüzlerce yerel spor oyununu izleyeceğiniz anlamına geliyor. Bu, işin seyahat ve oyun seyretme kısmı için çok fazla oturma anlamına gelir. Ama bunu yapmak için çok az ödüllendirileceksiniz.

Bir profesyonel spor izcisinin ortalama maaşı, ödeme notu.com'a göre yılda 56,681 $ 'dır.

Atletik bir izci olmak için bir parti beceri ve tek parça şans alır. Bir üniversite derecesi ile başlamak ve uygun sertifikalar ile birlikte, kendinizi spor oynarken kapsamlı bir deneyime sahip olmanız gerekir.

Sonra, yarı zamanlı bir yetenek scouter olarak bir iş bulmanız gerekir. Bazen bu bağımsız olarak veya bir ekiple çalışmak anlamına gelir. Ekibin kendisiyle bir ilişki kuracak ve onlara potansiyel yetenekleri tanımlayabileceğine güveneceksiniz.

Ardından, seyahat ederken iletişim listenizi oluşturmalısınız. Antrenörler, bir izcinin bir yetenek havuzunun içinde iyi bir göze ve büyük bir erişime sahip olduğuna güvenmek ister.

Hangi işlerden hangisini seçerseniz seçin, işinizin bir parçası olarak seyahat edeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu, ödeme alırken ülkeyi veya dünyayı göreceğiniz anlamına gelir. Bazı işler diğerlerinden çok daha fazla iş gücü içerir, ama her iki şekilde de, yine bir loş ışıklı kübik çiftlikte sıkışıp kalmayacaksınız!

Bu işlerden birini daha önce yapmış mıydınız? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın, böylece başkaları sizin havalı işiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilir!

Videoyu izle: 21.000 $ İLK SINIF UÇAK KOLTUĞU

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?"/>
Maliye

Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?

Dave Ramsey'in kitabının toplam parası olan “Total Money Makeover” adındaki büyük adımlarından biriyim. Sadece 18 ayda 52.000 dolarlık tüketici borcundan kurtulmamıza yardımcı olan bebek adımları oldu ve biz tek değiliz. Milyonlarca insan kursunu aldı ve onları da kullandı, bu nedenle bu adımları kullanırsanız, siz ve aileniz için güçlü bir mali temel oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.
Devamını Oku
Bağlandın mı?
Maliye

Bağlandın mı?

Şu anda kendinize ne sorduğunuzu biliyorum, “Yeleğe ne diyorsunuz?” Hayır, Old Navy'deki son fırsatlarını paylaşmıyorum. Benim bahsettiğim şey, emeklilik planlarınızla ilgili olarak planlarını almaktır. Tasfiye programı… .ne nedir? Bir hakediş programı, işvereninizin onlarla birlikte kalmak için size bir teşvik vermesi için bir yoldur.
Devamını Oku
Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri
Maliye

Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri

18 yaşın altındaki çocuklara yönelik birçok anket sitesi var ama güvende mi? Bir çocuk genç yaşına geldiğinde para kazanmaya başlamak isteyeceği anlaşılabilir bir durumdur. Bir genç olarak, ziyaret ettiğiniz anket sitelerinin ebeveyninizin onayına sahip olacağını bilmek istersiniz. Ve bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun güvenli olan anket sitelerini kullandığını bilmek istersiniz.
Devamını Oku
Hangisi daha iyi Hulu veya Netflix?
Maliye

Hangisi daha iyi Hulu veya Netflix?

Ailemizin kablo TV için ödeme yapmasından bu yana üç yıldan biraz fazla zaman geçti ve gerçeği onu kaçırmadığımız söylendi. Sadece kablolu TV şovlarını kaçırmıyoruz, ev geliştirme kanalları ya da bilim kanalları gibi özel teklifleri kaçırmıyoruz ve kesinlikle 60 dolar ödeyerek para kazanıyoruz. kablo şirketine.
Devamını Oku