Maliye

Ne Kadar Ev Alabilirim?

Bir ev sat─▒n almay─▒ dü┼čünüyorsan─▒z ya da ┼ču anki evinizden yükseltme yap─▒yorsan─▒z, fiyat─▒ merak ediyor olabilirsiniz. Ne kadar ev alabilirsin? Hangi fiyat aral─▒─č─▒nda al─▒┼čveri┼č yapmal─▒s─▒n─▒z?

Bunlar cevaplamak için her zaman kolay sorular de─čildir, ancak biraz bilgi ile daha kolay olabilirler. Bir ev sat─▒n alma büyük bir ya┼čam olayd─▒r, bu yüzden mümkün oldu─ču kadar çok bilgi toplamak önemlidir.

Ne tür sorular dü┼čünmelisiniz? Ev sahipli─čine girmeden önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Ödeyebilece─činiz bir ev sat─▒n alman─▒za yard─▒mc─▒ olmas─▒ için bu ipuçlar─▒na göz at─▒n.

Bir ev sat─▒n alabilirsiniz

Yeni evinize ta┼č─▒rken istedi─činiz en son ┼čey nakit olarak ba─član─▒r. Ev sahibi, kirac─▒lar─▒n sahip olamayaca─č─▒ pek çok ekstra masrafla gelir.

Tamir faturalar─▒, bak─▒m faturalar─▒ ve ev geli┼čtirme maliyetleri vard─▒r. Y─▒ll─▒k emlak vergileri, ev sahibi sigorta maliyetleri ve daha fazlas─▒ vard─▒r.

Ev sat─▒n al─▒m─▒n─▒zda ne kadar harcama yapaca─č─▒n─▒za karar verdi─činizde dü┼čünmeniz gereken baz─▒ ┼čeyler. Yeni evinizde ne kadar harcama yapaca─č─▒n─▒z─▒ anlaman─▒za yard─▒mc─▒ olacak bir hesap makinesi tasar─▒m─▒n─▒ da payla┼čaca─č─▒z.

Rahat bir ev sat─▒n alma fiyat─▒ seçmenize yard─▒mc─▒ olabilecek bilgileri bilmek, ev sat─▒n alma sürecini daha sorunsuz hale getirmeye yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Mevcut Finansal Durumunuz nedir?

Mevcut finansal durumunuzun net bir resmini almak için bir ev sat─▒n almadan önce iyi bir fikir olabilir. Mevcut finansal numaralar─▒n─▒z─▒ yazmak için bir e-tablo veya bir ka─č─▒t parças─▒ kullan─▒n.

Tüm varl─▒klar─▒n─▒z─▒, yükümlülüklerinizi ve cari ayl─▒k harcamalar─▒n─▒z─▒ not edin. Henüz sahip de─čilseniz, mevcut harcamalar─▒n─▒z─▒n ayl─▒k bütçesini olu┼čturun. E─člence giderleri ve çe┼čitli harcamalar gibi küçük ve ekstra harcamalar─▒ dahil etmeyi unutmay─▒n.

Varsa, tasarruf hesab─▒n─▒z─▒ ve mevcut evinizdeki özkaynaklar─▒ de─čerlendirin. Yeni ev sat─▒n al─▒m─▒n─▒za ne kadar para yat─▒rman─▒z gerekti─čini belirleyin.

Mali aç─▒dan nerede durdu─čunuzu tam olarak bilmek sat─▒n alma karar─▒n─▒z─▒ verirken size yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Ne tür bir ev istiyorsun?

Art─▒k finansal olarak nerede durdu─čunuzu tam olarak bildi─činize göre, ba┼čka bir soru üzerinde dü┼čünmek isteyeceksiniz. Bu soru ÔÇťNe tür bir ev gerçekten istiyorum?ÔÇŁ

Evet, muhtemelen alabilece─činiz en büyük ve en iyi evi sat─▒n almak cazip. Sonuçta sahip oldu─čumuz ev, ba┼čar─▒m─▒z─▒n bir sembolü, de─čil mi?

Tüketici bankac─▒l─▒─č─▒ ve ipotek konusunda 15 y─▒l çal─▒┼čt─▒ktan sonra ilginç bir ┼čey fark ettim. Bankac─▒l─▒kta çal─▒┼čmak bana en zengin insanlar─▒n her zaman en iyi evlere sahip olmad─▒─č─▒n─▒ ö─čretti. Tersine, en iyi evlere sahip insanlar─▒n daima varl─▒kl─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ da ö─črendim.

Buradaki uzakla┼čma, bir evin sizin ba┼čar─▒n─▒z─▒n bir sembolü olarak görünebilirken, kar┼č─▒layabilece─činizden daha fazla sat─▒n al─▒rsan─▒z, büyük bir yük olabilir.

Yani, ne kadar evin kar┼č─▒layabilece─čini dü┼čündü─čünüzde, di─čer faktörleri de dikkate alman─▒z gerekir. Gibi faktörler:

  • Büyük bir evimi tamir etmeye ve sürdürmeye haz─▒rland─▒m m─▒?
  • Büyük bir evi temizlemek ister miyim?
  • Gelirimin ne kadar─▒ her ay konutta harcamak ister?
  • Bu eve sahip olmak için kaç y─▒ld─▒r i┼čime ba─čl─▒ kalmak istiyorum?

Seçti─činiz evin türü, hayat─▒n─▒z─▒n di─čer birçok alan─▒ üzerinde etkili olacakt─▒r. Her ay─▒n sonunda ne kadar ek gelir kaybetti─činizi belirleyecektir. Evinize ödeme yapmak ve bunu korumak için zaman─▒n─▒z─▒n ne kadar─▒n─▒n kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ belirleyecektir.

Ödeyebilece─činiz en büyük evi sat─▒n almak cazip gelse de, uzun vadeli dü┼čünmek önemlidir. Siz, e┼činiz ve iki çocu─čunuz için 3.500 metrekarelik bir eve ihtiyac─▒n─▒z olmayabilir.

Bu kadar büyük bir ürün sat─▒n almak, tüm hafta sonlar─▒n─▒z─▒ temizleyip koruyacaksa, daha ucuz bir ┼čey dü┼čünmek isteyebilirsiniz.

Ucuz Her Zaman Daha ─░yi De─čil

Tersine, ihtiyaçlar─▒n─▒z için çok ucuz veya küçük bir ┼čey sat─▒n almak istemezsiniz. Her haftasonu üzerinde çal─▒┼čmak istemiyorsan─▒z bir fixer sat─▒n almay─▒n. Çocuklar─▒ birbirinin üzerine atlayacak olan 1.000 metrekarelik bir ev sat─▒n almak için iki kez dü┼čünün.

─░ki çocu─čunuz varsa iki yatak odal─▒ bir ev almay─▒n ve iki tane daha eklemeyi planlay─▒n. Orada ya┼čamay─▒ planlad─▒─č─▒n─▒z sürece size uyacak bir ev al─▒n. Ve bir ev sat─▒n almak zorunda kalman için mutlu olursun.

Sevmedi─činiz veya çok büyük veya küçük bir ┼čey sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z konusunda dikkatli olun. Mükemmel olmasa bile sevebilece─činiz bir ┼čey sat─▒n al─▒n. Çok fazla insan, istedikleri takdirde kolayca hareket edebilecekleri dü┼čüncesiyle önemli ev özelliklerinden fedakarl─▒k ediyorlar.

Be┼č y─▒l içinde hareket etmeyi planlayabilirsin, ama baz─▒ ┼čeyler de─či┼čiyor. Sonsuza dek bir evde tak─▒lma fikrine dayanam─▒yorsan─▒z, bakmaya devam etmek isteyebilirsiniz. Özellikle evinize ya da mahalleye dair sizi ç─▒ld─▒rtan ┼čeyler varsa.

Her insan─▒n ve ailenin farkl─▒ ki┼čisel ve grup ihtiyaçlar─▒ vard─▒r. Geliriniz, ki┼čisel alan ihtiyac─▒n─▒z, evinizde geçirdi─činiz zaman; her ┼čey önemli. Ve ne tür bir ev sat─▒n almak istedi─činizi belirledikçe hepsi de devreye girmelidir.

Benim tavsiyem? Çok al─▒┼čveri┼č yap. Bir sat─▒n alma karar─▒ vermeden önce birkaç farkl─▒ ev ve ev tipine bak─▒n. D─▒┼čar─▒dan bak─▒m yapmak istemiyorsan─▒z, bir ev ya da apartman dairesini dü┼čünün. Ya da her hafta çimenlik hizmet için i┼če al─▒nmay─▒ dü┼čünün.

─░htiyaçlar─▒n─▒z için do─čru miktarda ev sat─▒n al─▒n - hem uzun hem k─▒sa süreli.

Di─čer Finansal Hedefleriniz neler?

Di─čer finansal hedefleriniz, ev sat─▒n alma i┼člemlerinizle bir ilgisi varm─▒┼č gibi görünmeyebilir, ancak yaparlar. Evinizde harcad─▒─č─▒n─▒z paran─▒n miktar─▒ di─čer finansal hedefleriniz üzerinde do─črudan bir etkiye sahip olacakt─▒r.

Sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ev için harcad─▒─č─▒n─▒z her kuru┼č, di─čer hedeflerinize harcayamayaca─č─▒n─▒z bir dime. Fiyat─▒n çok önemli olmas─▒n─▒n önemli bir nedeni budur.

Birincil hedefiniz seyahat ediyorsa, ev ödemenizin bu hedefi engellemedi─činden emin olmak istersiniz. Yak─▒nda finansal ba─č─▒ms─▒zl─▒─ča ula┼čmak istiyorsan─▒z ayn─▒ ┼čey geçerli.

Ne kadar evin kar┼č─▒layaca─č─▒na karar vermeden önce di─čer finansal hedeflerinizi belirlemek faydal─▒ olabilir. Böylece gelirinizin ne kadar─▒n─▒ di─čer hedeflere do─čru hunile┼čtirmeniz gerekti─čini belirleyebilirsiniz. Kalan art─▒k konutta ne kadar harcamak istedi─činize karar vermek için kullan─▒labilir.

Konut sat─▒n al─▒m─▒m─▒zla ilgili di─čer finansal hedefler hakk─▒nda s─▒k s─▒k dü┼čünmüyoruz. ─░potek ödememizi di─čer sat─▒n al─▒mlar─▒ engelleyene kadar göremeyiz.

Finansal ba─č─▒ms─▒zl─▒k hakk─▒nda bir kitap okudunuz ve 10 y─▒l içinde oraya nas─▒l gidebilece─činizi gösterir. Ancak, büyük ev ödemeniz, tasarruf etmek için fazladan paran─▒z olmad─▒─č─▒ anlam─▒na gelir.

Ya da çocu─čunuzun kolejini ödemek için tasarruf etmek istiyorsunuz, ancak ekstra paran─▒z yok. Evin fakir olmas─▒, ev ödemenizin o kadar büyük oldu─ču anlam─▒na gelir ki, ekstralar için ödenecek hiçbir ┼čey kalmaz.

Kolej için, emeklilik için ya da sadece yemek için d─▒┼čar─▒ ç─▒kmak için para biriktirmek olsun, hepsi önemli. ─░potek ödemeniz, ihtiyari gelirinizin diledi─činiz ┼čekilde ya┼čaman─▒za izin verecek kadar küçük olmal─▒d─▒r.

Ama Kredi Memurum Diyor kiÔÇŽ

Biliyorum biliyorum. Kredi memurunuz, bu makalenin yapabilece─či ┼čeylerin çok daha büyük bir ev sahibi olabilece─čini söylüyor.

Ve belki sen yapabilirsin. Ancak, ulusal olarak tan─▒nan bir mortgage ┼čirketine sat─▒┼č asistan─▒ olarak 5 y─▒l çal─▒┼čmak bana baz─▒ ┼čeyler ö─čretti.

Birincisi, kredi memurunuz muhtemelen, alabilece─či maksimum ipotek tutar─▒ için sizi nitelendirmek isteyecektir. ─░kincisi, bu miktar büyük olas─▒l─▒kla paran─▒za bir yük getirecektir.

─░potek sektörünün nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ biraz aç─▒klayay─▒m. Her bir kredi türü için (geleneksel, FHA vb.) ÔÇťÖn uçÔÇŁ ve ÔÇťarka uçÔÇŁ borç-gelir oranlar─▒ (DTI) vard─▒r.

Ön uç oran─▒n─▒z, yaln─▒zca ev ödemeniz ile DTI'nizdir. Arka uç oran─▒n─▒z, ipotek ödemeniz ve di─čer tüm borçlar─▒n─▒z dahil olmak üzere DTI'nizdir.

Örne─čin, brüt gelirinizin ayl─▒k 5.000 dolar oldu─čunu varsayal─▒m. Öngörülen ev ödemeniz 1500 dolarsa, ön uç DTI'n─▒z yüzde 30'dur. Diyelim ki 300 dolarl─▒k bir araç ödemeniz ve her ay 100 dolarl─▒k bir ö─črenci kredisi ödemeniz var. Eklenen, bu, arka uç DTI'n─▒z─▒n yüzde 38 oldu─ču anlam─▒na gelir.

Bir borç verenin, geleneksel bir kredinin 35/41 back-end, ön uç DTI's─▒ hakk─▒nda bir kural─▒ olabilir (bu tipik bir durumdur). Öyleyse, ipotek ödemeniz brüt gelirinizin yüzde 35'inden fazlas─▒n─▒ alamaz. Ve kombine borçlar─▒n─▒z brüt gelirinizin yüzde 41'inden fazlas─▒n─▒ alamaz.

Sorun ┼ču ki, gerçekten ayda 5.000 dolar alm─▒yorsunuz. Vergilerden, fayda indirimlerinden vb. Sonra, muhtemelen eve ayda 3700 dolar daha fazla gelirsiniz.

1750 $ 'l─▒k bir ödeme (5,000 $' ─▒n% 35'i), net gelirinizde brüt gelirinizden daha büyük bir etkiye sahip olacakt─▒r.

Bu nedenle, istedi─činiz bir ipotek ödemesinin ne kadar büyük oldu─čunu hesaba katt─▒─č─▒n─▒zda net gelirinizi kullanman─▒z önemlidir.

Eviniz Sadece Finansal Hedefiniz Olmamal─▒d─▒r

Di─čer masraflar─▒n─▒z─▒ ve di─čer finansal hedeflerinizi de dikkate almak önemlidir. Sadece ÔÇťsistemÔÇŁ bir ödeme yapabildi─činizi söyledi─či için, ödemenin ya┼čam tarz─▒n─▒z─▒ engellemeyece─či anlam─▒na gelmez.

Kredi memurunun size yard─▒mc─▒ olma konusunda en iyi niyetleri olmas─▒na ra─čmen, sistemin hedefi para kazanmakt─▒r.

─░potek i┼čindeyken, daha büyük krediler için onlar─▒ onaylayarak mü┼čterilere ÔÇťyard─▒m etmekÔÇŁ konusunda sürekli e─čitildik. Ev sahipli─či hayallerini gerçekle┼čtirmelerine yard─▒mc─▒ olmak için nas─▒l ÔÇťi┼čimizÔÇŁ oldu─čunu anlatt─▒k.

Onlar─▒ onaylamas─▒ için alabildi─čimiz kredi ne kadar büyük olursa, onlara hayallerine daha çok ÔÇťyard─▒mc─▒ oluyordukÔÇŁ. Bir kredi asistan─▒ olarak, mü┼čterilere böyle büyük bir ÔÇťyard─▒mÔÇŁ oldu─ču için övgüye de─čer hissettim.

Ama geriye bak─▒p konut piyasas─▒ kazas─▒nda ya┼čamak, ┼čimdi çok farkl─▒ ┼čeyler görüyorum. ─░nsanlar─▒ do─črudan finanslar─▒ üzerinde nas─▒l kontrol edebilecekleri konusunda be┼č y─▒l çal─▒┼čarak bana farkl─▒ ö─čretti. Bana, finansal güvencenin hayalindeki evden daha yararl─▒ oldu─čunu ö─čretti.

Yani gerçekten ne kadar ya┼čayabilece─činiz bir ödemenin ne kadar büyük oldu─čunu belirlerken kendi savunucunuz olun. Kredi memurunun sözlerini dikkate al, ama neyi kar┼č─▒layabilece─čini nihai olarak belirleyen ki┼či ol.

Ne Kadar Ev Alabilirim? Hesap makinesi

Bu çevrimiçi hesap makinesi, ne kadar evin kar┼č─▒layabilece─čini belirlemenize yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. Buradaki hesaplamalar─▒n sadece bir örnek oldu─čunu unutmay─▒n. Sadece ne kadar evin kar┼č─▒layabilece─čini gerçekten belirleyebilirsin.

Hesap makinesini, belirli DTI parametrelerine dayanarak bir ev miktar─▒ seçecek ┼čekilde ayarlad─▒k. Hesap makinesi,% 28 ön yüzde oran─▒ ve% 36 arka uç oran─▒ içinde kalman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Bu parametreler, ço─ču borç verende bulaca─č─▒n─▒zdan daha dü┼čüktür, ancak a┼č─▒r─▒ borçlanmay─▒ önlemek için size yard─▒mc─▒ olurlar.

Mortgage Hesaplama
Mortgage Raporlar─▒

Say─▒lar ne gösterdi? Hesap makinesi yapabilece─čini dü┼čündü─čünden daha fazla ev alabilece─čini mi gösterdi, yoksa daha m─▒ az?

Sadece sizin için rahat bir ev ödemesi ne oldu─čunu belirlerken, di─čer fikirleri almak yard─▒mc─▒ olabilir. Hayat─▒n─▒z─▒ ya┼čaman─▒z için yeterli finansal esnekli─če sahip olman─▒z─▒ sa─člayacak bir ev seçti─činizden emin olun.

Uygun fiyatla sat─▒n almak için daha fazla ipucu

Daha önce de belirtti─čim gibi, borç verenler genellikle burada önerdi─čimden çok daha yüksek ön uç / arka uç izin verilebilir oranlara sahiptir. Asl─▒nda, mevcut evimizi sat─▒n ald─▒─č─▒m─▒zda borç veren,% 45'lik bir arka uç oran─▒na izin verdi.

─░potek ödememiz, gelir düzeyimiz için gerçekten rahats─▒z oldu, ancak mükemmel bir krediye sahip olmam─▒z nedeniyle oranlar─▒ gerittiler.

Böyle büyük bir mortgage ödemesi yapman─▒n ilk birkaç y─▒l─▒ e─členceli de─čildi.Yemek için d─▒┼čar─▒ ç─▒kmayacakt─▒ ve beklenmeyen her harcama mali bir yük oldu. Buna ÔÇťev fakiriÔÇŁ denir.

Baz─▒ insanlar, gelirleri iyi yönetmedikleri için ödeme yapmakta ya da ihtiyari gelir elde etmekte zorlan─▒yorlar. Bu tür senaryolar, ayl─▒k bir bütçe belirleyerek ve kullanarak basitçe çözülebilir.

House Zavall─▒ Olma

Ancak, kesinlikle bütçeleme yap─▒yorsan─▒z ve yine de sona ermek için mücadele ediyorsan─▒z, evinize kötü davranabilirsiniz. Rakamlar gittikçe, ÔÇťev fakiriÔÇŁ, gelirinizin% 40'─▒n─▒ a┼čan bir ipotek ödemesine sahip olarak tan─▒mlanabilir. Bu makalede daha çok ev fakiri olman─▒n nas─▒l önlenece─či üzerine konu┼čuyorum.

Basitçe söylemek gerekirse, ev yoksullar─▒, geliriniz için çok büyük bir ev ödemenizin oldu─ču anlam─▒na gelir. Bu, ipotek ödemenizin o kadar büyük oldu─ču anlam─▒na gelir ki, di─čer ┼čeyler için bütçenizde çok az kald─▒.

Bir evin ne kadar büyük oldu─čuna karar verirken, ödemenizin tek faktör olmad─▒─č─▒n─▒ hat─▒rlamak önemlidir. Evler her zaman ek masraflarla gelir. Tamir masraflar─▒ var. Ve bak─▒m maliyetleri var.

De─či┼čtirme maliyetleri vard─▒r ve bu maliyetler genellikle oldukça büyüktür. Yeni bir f─▒r─▒n veya merkezi hava ünitesinin binlerce dolara mal olmas─▒ nadir de─čildir. Yedek çat─▒, pencere ve ev aletleri de oldukça pahal─▒d─▒r.

Evinizin sizi evinizde fakir oldu─čunuz bir yere sokmas─▒n─▒ nas─▒l önleyebilirsiniz? ─░┼čte baz─▒ öneriler.

Ön Uç Oran─▒n─▒z─▒ Yirmi Sekiz Yüzde veya Daha Dü┼čük Tutun

Yukar─▒da belirtti─čim gibi, olu┼čturdu─čumuz hesap makinesi 28/36 ön uç / arka uç oran─▒ kullanmaktad─▒r. Baz─▒ finansal uzmanlar% 28'inin yüksek oldu─čunu ve ipotek ödemelerinizin gelirinizin% 25'inin alt─▒nda kalmas─▒n─▒ öneriyorlar.

Mortgage ödemeniz ne kadar az gelirse, eviniz ne kadar az gelirse o kadar az olur. Evler için al─▒┼čveri┼č yaparken bunu akl─▒n─▒zda bulundurun.

Ev Onar─▒m Fonu ba┼člat─▒n

Evin fakir olmas─▒n─▒n önlenmesinin bir di─čer yolu, gelecekteki konutla ilgili masraflar için ayr─▒ bir tasarruf hesab─▒ ba┼člatmakt─▒r. Hepimiz, f─▒r─▒nlar─▒n, pencerelerin ve ev aletlerinin eninde sonunda de─či┼čtirilmesi gerekti─čini biliyoruz.

Sorun ┼ču ki, bu e┼čyalar─▒n ne zaman ba┼čar─▒s─▒z olmaya ba┼člayaca─č─▒n─▒ asla bilemezsiniz. Gelecek ay olabilir ya da be┼č y─▒l içinde olabilir. Her iki durumda da haz─▒rl─▒ks─▒z yakalanmak istemezsiniz.

Bu tür harcamalara haz─▒rlanman─▒n bir yolu, bütçenizi evdeki acil durumlar için para içermesi için de─či┼čtirmektir. ÔÇťEv onar─▒m fonunuzÔÇŁ için ayl─▒k bütçenize bir sat─▒r ö─česi ekleyin. Her ay biraz para koyun.

Ev onar─▒m hesab─▒ büyüdükçe, pencereler gibi ö─čeleri de─či┼čtirmek için nakit ödeme yapmaya daha haz─▒rl─▒kl─▒ olacaks─▒n─▒z. Bir cihaz söndü─čünde veya tavan─▒n de─či┼čtirilmesi gerekirse, onu kapatacaks─▒n─▒z.

Daha sonra, büyük bir fatura ile sunulma ve ödeme yapmak için nakit paraya sahip olmaman─▒z─▒n ┼čokunu önleyebilirsiniz. Paray─▒ ev onar─▒m fonundan ç─▒kar─▒r ve yolunuza devam edersiniz.

Acil Durum Fonu Olu┼čturma

Ev ödemenizin paran─▒z─▒ almas─▒n─▒ engellemenin bir ba┼čka yolu da temel bir acil durum fonuna sahip olmakt─▒r. Ev onar─▒m fonu, özellikle evdeki e┼čyalar─▒ kapsayacak ve acil durum fonu farkl─▒ olacakt─▒r.

─░┼čsiz kald─▒─č─▒n─▒zda bir acil durum fonu faturalar─▒n─▒z─▒ ödemenize yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. ─░┼činizden ç─▒karsan─▒z, gelirinizin azald─▒─č─▒ bir zaman diliminiz olabilir.

Bu ev ödemenizi de bir yük haline getirebilir. Bir acil durum fonu, bu ÔÇťgelir yokÔÇŁ döneminde ev ödemeleri (veya ev ödemenizin bir k─▒sm─▒) yapman─▒za yard─▒mc─▒ olur.

Acil bir fondaki para, özellikle i┼č kayb─▒ s─▒ras─▒nda gelir de─či┼čimi olarak kullan─▒lmaktad─▒r. Acil durum fonunda ne kadar nakit olmal─▒?

En az üç ayl─▒k ya┼čam harcamalar─▒, tercihen alt─▒ ila on iki ayl─▒k ya┼čam harcamalar─▒ öneriyoruz. Bu, de─či┼čtirme geliri bulana kadar size sa─člam bir mali yast─▒k verecektir.

De─či┼čken Kredi Oran─▒ Seçme Hakk─▒nda ─░kili Dü┼čünme

De─či┼čken konut kredisi kredisi oranlar─▒, potansiyel ev sahiplerine cazip gelebilir, çünkü bunlar genellikle sabit oranlardan daha dü┼čüktür. Ancak, beklenmedik oran artar - ve bunlarla birlikte ortaya ç─▒kan daha yüksek mortgage ödemeleri - ev sahiplerine yük getirebilir.

Evi uzun süre sahiplenmeyi dü┼čünmüyorsan─▒z, de─či┼čken / ayarlanabilir oranl─▒ ipotek iyi bir anla┼čma olabilir. Ama evi 3 ila 5 y─▒ldan daha uzun bir süre boyunca ya┼čayaca─č─▒n─▒z─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, sabit bir oran en iyisidir.

Gelecek y─▒llar için güvenebilece─činiz istikrarl─▒ bir ev ödemesi sa─člayacakt─▒r. Tabii ki, vergi ve sigorta tutarlar─▒ de─či┼čebilir, ancak temel anapara ve faiz ödemesi sabit kalacakt─▒r.

En Az Yirmi Yüzde Dü┼čtü

Kendi ba┼č─▒na büyük bir pe┼činat, ev sahibi olman─▒za engel olmayacak olsa da, size para kazand─▒racak. Özel ipotek sigortas─▒ ta┼č─▒mak için% 20'den az olan geleneksel krediler gereklidir.

Özel ipotek sigortas─▒, ilk ipotek tutar─▒n─▒za ba─čl─▒ olarak ayda birkaç yüz dolarl─▒k bir maliyete mal olabilir.

E─čer% 20 indirim yaparsan─▒z ve ipotek sigortas─▒ yapt─▒rmaktan kaç─▒n─▒rsan─▒z, bu endi┼čelenmeniz gereken daha az masraf demektir. ÔÇťDaha az masrafÔÇŁ uzun vadede toplanacak ve gelir dalgalanmalar─▒n─▒ daha da kolayla┼čt─▒racakt─▒r.

Ev sahipli─či, birçok büyük fayda ile geliyor. Kendinize ait bir ┼čey elde etmenizi ve diledi─činiz gibi tasarlaman─▒z─▒ sa─člar. ─░potek faiz indirimleri ve öz sermaye birikimi gibi finansal faydalar da vard─▒r.

Birçok ki┼či ev sahipli─či yoluyla net de─čerlerini önemli ölçüde art─▒rd─▒. Anahtarlar ak─▒ll─▒ca sat─▒n al─▒yorlar. ─░htiyaç duyulan kapsaml─▒ onar─▒m dönemlerinde bile rahat ödemelere izin verecek bir ev seçin.

Ev sahipli─činin tüm yönleri için finansal olarak plan yap─▒n ve di─čer hayallerinizi engellemeyen bir ev sat─▒n alma fiyat─▒ seçin.

─░potek ödeme tutar─▒n─▒z─▒n seyahat etmeyi, oynamay─▒ ve yapmay─▒ sevdi─činiz di─čer ┼čeyleri yapabilmenizi sa─člar.Ev sahipli─čini e─členceli k─▒lan ┼čeyin bir parças─▒ hala evinizin d─▒┼č─▒nda ya┼čamak için para kazanmay─▒ ba┼čarmakt─▒r.

Sat─▒n almadan önce finansal durumunuz hakk─▒nda dikkatli bir de─čerlendirme yap─▒n, böylece çok fazla harcama yapmay─▒n. Kendinize ek finansal güvenlik sa─člamak için büyük bir pe┼čin ödeme fonu, bir ev onar─▒m fonu ve bir acil durum fonu olu┼čturun.

Ev sahibi misiniz yoksa biri olmay─▒ dü┼čünür müsünüz? E─čer öyleyse, uygun fiyatlarla sat─▒n almak için hangi ad─▒mlar─▒ al─▒yorsunuz - veya ald─▒n─▒z m─▒? A┼ča─č─▒daki yorumlar bölümünde payla┼č.

Videoyu izle: Ev Kredisi Nas─▒l Al─▒n─▒r (Finans B├Âl├╝m 2)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

├ľ─črenci Kredi Borcunda 40.000 ABD Dolar─▒n─▒ Nas─▒l ├ľden├╝r?
Maliye

├ľ─črenci Kredi Borcunda 40.000 ABD Dolar─▒n─▒ Nas─▒l ├ľden├╝r?

Bor├žta ÔÇť$ 40,000ÔÇŁ i nas─▒l elde ettiniz? Bu bor├ž ne t├╝rden olu┼čuyordu? 40.000 $ 'l─▒k borcumu t├╝m ├Â─črenci kredilerimden ald─▒m. ├ť├ž derecem var - lisans derecelerim bir B.S. ─░┼č ve bir B.A. y├Ânetimde. Ve sonra bir de Finans MBAim var. ├ťniversite boyunca tam zamanl─▒ ├žal─▒┼čm─▒┼č olmama ra─čmen, ├Â─črenci kredilerime ger├žekten fazladan fazla para vermedim.
Devam─▒n─▒ Oku
─░lk Y─▒lda K├╝├ž├╝k ─░┼čletmenizi B├╝y├╝tmek i├žin En ─░yi Para Uygulamalar─▒
Maliye

─░lk Y─▒lda K├╝├ž├╝k ─░┼čletmenizi B├╝y├╝tmek i├žin En ─░yi Para Uygulamalar─▒

E─čer bir i┼čletme sahibi olarak yeni ba┼čl─▒yorsan─▒z, kendi i┼činizde ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z ilk y─▒l i├žinde hayatta kalmaktan kurtulabilirsiniz. D├Ând├╝─č├╝n├╝z ├žok fazla plaka olsa da, kendiniz i├žin ├žal─▒┼č─▒rken mali durumunuzun ├╝st├╝nde kalman─▒z ├Ânemlidir. Brilliance ve Badassery Konferans─▒'n─▒n kurucu orta─č─▒ ve ├ževrimi├ži bir i┼čletme y├Âneticisi olan Carrie Smith Nicholson, ÔÇťParan─▒z─▒ kontrol etmek i├žin kesinlikle bir rutin olu┼čturmak zorundas─▒n─▒zÔÇŁ diyor.
Devam─▒n─▒ Oku
Kiralama ├ľzelliklerine Yat─▒r─▒m Yapmak i├žin 10 ─░pucu
Maliye

Kiralama ├ľzelliklerine Yat─▒r─▒m Yapmak i├žin 10 ─░pucu

ABD kiral─▒k pazar─▒ patl─▒yor. Kirac─▒lar, uzun vadeli kira s├Âzle┼čmelerine gelecekteki konut al─▒mlar─▒nda tasarruf sa─člamak i├žin uygun maliyetli bir alternatif olarak d├Ânmektedir. Ayr─▒ca, ekonomi ve konut piyasas─▒ ge├žti─čimiz y─▒llarda d├╝┼čt├╝─č├╝nde, bir├žok aile piyasada daha fazla kirac─▒ yaratan k─▒sa sat─▒┼č ve hacizlere zorland─▒.
Devam─▒n─▒ Oku