">
Maliye

Gerçekten Hayat Sigortasına mı ihtiyacınız var?

Hayat sigortan var mı? Ona ihtiyacın var mı? Ne tür bir ihtiyacın var?

Kimse hayattaki kötüyü düşünmek istemez, ama ne de beklenmedik bir şey olursa aileleri maddi olarak paramparça etmek istemez. Öyleyse, hayat sigortasının sizin için doğru olup olmadığına karar verirken kendinize sormanız gereken soru “Hayat sigortası buna değer mi?”

Gerçekten Hayat Sigortalarına İhtiyacım Var mı?

Bu çok sorulan bir soru. Kısa cevap, buna bağlı. Kendine sigortalı olmayan herkesin hayat sigortası olması gerekir - özellikle bir eşiniz varsa ve size bağımlı olan çocuklar varsa. Beklenmedik bir şey olursa ailenizin bir şeye ihtiyacı olacak ve bu şeyleri ödemek için paraya ihtiyaçları olacak.

Eğer kendi sigortanız varsa, hayat sigortasına ihtiyacınız olmaz, fakat kendi sigortalı olmanın ne anlama geldiğinden bahsetmeden önce, finans uzmanlarının çok sordukları diğer sigorta sorusu hakkında konuşalım.

Hayat Sigortası veya Vadeli Hayat Sigortası Almalı mıyım?

Kendi sigortalı değilseniz, bir hayat sigortası poliçesi almak akıllı bir paradır. Bir hayat sigortası poliçesinin sizin için akıllı bir hamle olduğuna karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk adım, fiyat teklifleri için alışveriş yapmaktan keyif almaktır.

Tüm sigorta şirketleri aynı değildir, bu yüzden hepsi aynı oranları talep etmez. Bu nedenle, politikanızda en iyi anlaşmayı elde etmek için alışveriş yapmanız gerekir. Hayat sigortası için alışveriş yaparken, sigorta acentası tarafından size sorulacak ilk sorulardan biri, hayat sigortası veya ömür sigortası isteyip istemediğinizdir.

Tüm hayat sigortası poliçeleri hayatınız boyunca ya da doksan beş yaşına kadar devam eder. Vadeli sigorta poliçeleri belirli bir süre için geçerlidir. Şahsen, ben vadeli hayat sigortası hayranıyım. Vadeli hayat sigortası masrafları daha azdır ve genellikle yirmi yıllık bir dönem için poliçe sahiplerini kapsamaktadır, bu da çocukların büyüdüğü ve evden çıkabileceği ve “kendi sigortalı” olmanızı sağlayacak bir mali plan yapabilecek kadar uzun bir süredir.

Yani bu benim ilk tavsiyem: hayat sigortası alacaksanız, vadeli hayat sigortası ile uğraşın. Tüm hayat sigortası genellikle en akıllı para seçimi değildir ve çoğu insan için genellikle gerekli değildir.

Bir politikaya ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, en iyi fiyat için alışveriş yapmak çok fazla iş olabilir, bu nedenle bilgilerinizi alan ve sizin için alışveriş yapan Politika Genius gibi bir şirketi aramak isteyebilirsiniz.

Politika oranlarındaki fark oldukça önemli olabilir ve bu ekstra parayı servet oluşturmaya karşı koyabildiğinizde politikanızda gerekenden daha fazlasını harcamak istemezsiniz.

Şimdi kendi sigortalı olma konusuna dönelim.

Kendinden Sigortalı Olmak Ne Demek?

Kendinden sigortalı olmak, son masraflar için ödeme yapmak için yeterli paranız olması ve beklenmedik bir şey olması halinde uzun vadede ailenizi mali olarak desteklemeniz anlamına gelir.

Kendinden sigortalı olmak genellikle birkaç farklı finansal hedefe ulaşmış olmaktan oluşur.

Tamamen Borçsuzsunuz

Kendi hesabınıza sigortalı olmanın bir parçası, ipoteğin de dahil olmak üzere tüm borcunuzu ödemek, ya da en azından tasarrufta ve yatırımda yeterli paraya sahip olmak, böylece tüm borcunuzu ödeyebilmeniz ve ailenizin yaşam masraflarını karşılayacak kadar paranız olması bir ila yirmi yıl veya daha fazla. Borcunuz varsa, hala hayat sigortası almayı düşünmelisiniz.

Önemli tasarruflarınız ve yatırımlarınız var.

Kendi sigortalı olmanın diğer kısmı, tasarruf ve yatırımlarda büyük bir dolar tutarıdır. “Büyük” olarak, en az on yıl, tercihen yirmi ila otuz yıl boyunca tüm temel ve potansiyel ekstra yaşam giderlerini karşılayacak kadar demek istiyorum.

Borçsuz iseniz, bu hesaplamak için oldukça kolay bir sayı olmalıdır. Her ay ailenizin temel yaşam giderlerini alın, beklenmedik harcamalar için yüzde on ila yirmi bir tampon ekleyin ve aylık sayısının ailenizin mali kapsamına sahip olmasını istediğiniz ay sayısına göre değiştirin.

Örneğin, temel aylık yaşam harcamalarınız 2500 dolarsa ve ailenizin harcamalarını yirmi yıl boyunca karşılamak için yeterli paraya sahip olmak istiyorsan, 2500 doları alacaksın, yüzde yirmi kadar bir tampon ekleyeceksin ve bu sayının ayda 3,000 dolara çıkmasını sağlayabileceksin. Times on ikide (bir yıldaki ay sayısı) toplam sayıyı yılda 36.000 dolara getiriyor. Bu rakamlar yirmi kadar (sigortalı olmak istediğiniz yıl sayısı için) ve hayat sigortası poliçelerinde 720.000 $ ya da kendi sigortalı olmak için tasarruf ve yatırımlar için 720.000 $ 'a ihtiyacınız olacaktır.

Bu rakamlar yirmi kadar (sigortalı olmak istediğiniz yıl sayısı için) ve hayat sigortası poliçelerinde 720.000 $ ya da kendi sigortalı olmak için tasarruf ve yatırımlar için 720.000 $ 'a ihtiyacınız olacaktır.

Bu bir çok nakit, bu yüzden, kendi sigortalı olmak için çalışırken, yeterli bir hayat sigortası poliçesi, ailenizin güvenliği için çok önemlidir. Kendi sigortalı olmanıza yakınsanız, panik yapmayın ve tükenmeyin ve bir politika satın almayın. Amacınız 700 bin dolarsa, ancak “sadece” 500 bin dolar tasarruf ve az borçlu veya hiç borcu olmayan yatırımlarınız varsa, geliriniz alınsa bile ailenizin iyi olacağına eminim.

Mesele şu ki, kendini sigortalı olarak görmek için masrafları karşılamak için bir hayat sigortası poliçesine ihtiyaç duymadığınızı düşünmek için, oldukça fazla miktarda nakit paraya sahip olmanız gerekir.

Bir hayat sigortası poliçesi almayı kontrol etmek her zaman eğlencelidir, ancak mali bağımsızlığa doğru ilerlerken aradan geçen iyi bir ürün.

Ne kadar hayat sigortası satın almalısınız

Tipik bir başparmak kuralı, mevcut yıllık maaşınızın 10 katıdır. Örneğin yılda 50.000 dolar kazanırsanız, hayat sigortanızda en az 500.000 dolar olmalıdır. Ancak, herkesin durumu farklıdır, bu yüzden göz önünde bulundurulması gereken bazı şeyler vardır.

Ne kadar borcun var?

Bir ipotek, kredi kartı borcunuz veya araç krediniz varsa, bu şeyler ne kadar ihtiyacınız olabilir.

Bu senaryoyu düşünün:

  • İpotek: 200.000 $
  • Kredi Kartları: 10.000 $
  • Araba Kredileri: 30.000 $

Bu 240.000 dolar borca ​​çıkıyor. Yani isteyebilirsiniz Borç toplamınızı 10x kuralına eklemeyi düşünün. Yani eğer 50.000 dolar kazanırsanız, o zamanki hayat sigortası için 740,000 dolar istersiniz (500.000 $ + 240.000 $). Mantıklı olmak?

Kaç çocuğun var?

Çocuklar harika, ama pahalı olabilirler. Unutmayın, hayat sigortası fikri eşiniz ve çocuklarınız için gelecekteki gelir ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Düşünülmesi gereken şeyler var:

  • Üniversiteye gitmeleri için para ödemek ister misin? Belki de çocuk başına yaklaşık 40.000 dolar.
  • Onların düğünlerini ödemek ister misin? Belki çocuk başına 20.000 dolar düşünün.
  • Bir şey olsaydı günlük bakım masraflarını ödemek zorunda mısınız? Çocuğunuzun yaşına ve yaşadığınız alana bağlı olarak bu büyük olabilir.

Açıkçası, çocuklarda faktoring yaparken göz önünde bulundurulması gereken daha birçok şey vardır, ancak bu, hayat sigortası satın alırken gelecekteki maliyetlerin ne olacağı konusunda size bir fikir vermelidir. Diyelim ki iki genç çocuğunuz var ve bunlardan üçü için ödemek istiyorsunuz.

Yani 120.000 dolarlık ilave bir ücret isteyebilir ve günlük bakım masrafları ne olursa olsun. Daha 96,000 dolar (24.000 $ 4 yıl) diyelim.

Bu büyük toplamı 956.000 dolara getirecek ($740,000+$120,000+$96,000).

Sigorta ile Kişisel Deneyimim

En uzun süre, sigorta ödemekten nefret ettim. Para kaybı gibi görünüyordu. Bir şeyin olması durumunda bir şirkete aylık ücret ödersiniz. Ve hayat sigortası, gerçekten buna ihtiyacım var mı?

İlk araba kazamı aldığımda hatırlıyorum. Üniversitede pizza veriyordum ve önümde bir araba yeşil ışıktan geçtikten hemen sonra sola dönüş yapmaya karar vermişti. Bir anlaşma kadar büyük olmazdı, ama adam orta şeritte tam olarak çekmedi. Bu, tamponunun sağ arka tarafını hala benim şeridimde bıraktı.

Bir şeritte ilerlemeyi düşündüm, ama diğer tarafımda bir araba vardı, o yüzden yapamadım. Tamponunu kıstırıp başka bir arabaya çarpmamak için elimden geleni yaptım.

O anda, korku ve endişe duyguları ile doluydum.

Ben sadece bir üniversite öğrenciydim, tamir için nasıl ödeme yapacağım?

Banka hesabına 1000 dolar hiç sahip olmadım ve hatta üniversitedeki şeyleri ödemek bile bir mücadele oldu; Bu yüzden ilk etapta pizza dağıtıyordum.

İki araba arasında, maliyet binlerce dolar.

Neyse ki araba sigortası yaptırdım, bu yüzden adamı doğrudan zararlarından ödediler. Arabamı tamir etmemeye karar verdim, çünkü hala bin dolar düşebiliyordum.

Bunu sana neden anlatıyorum?

Çünkü sigortam olmasaydım, cebimde olmayan herşeyi param yoktu. Bu yüzden sigorta çok önemli. Sigortacılığın tamamı, beklenmedik olayların gerçekleşmesi durumunda sizden riski bir başkasına transfer etmektir. Hayatınızın seyrini sonsuza dek değiştiren küçük bir araba kazası veya trajik bir kaza olsun.

Hayat sigortasının geldiği yer burası

Evlendiğimde artık sadece ben değil karımdan da sorumlu olduğumu fark ettim. Onun finansal refahını da içerdiğine dikkat edildiğinden emin olmak istiyorum. Sonra birkaç yıl ileride, şimdi yeni doğmuş bir bebek kız ve iki yaşında bir oğlumuz var. Yani sadece karım için endişelenmiyorum, şimdi de iki çocuğum da.

Bana bir şey olursa kendime sordum:

'Eşimin işleri ayakta tutmak için üç işte çalışmak zorunda mıyım?'

'Çocuklarım, öğrenci kredisi borçlarıyla uğraşmadan üniversiteye gidebilir mi?'

“Okulların iyi olduğu ve kaliteli bir eğitim aldıkları bir bölgede yaşayabilecekler mi?”

Evden bir daireye küçültmek zorunda kalacaklar mı?

'Öyleyse köpeklerden kurtulmak zorundalar mı?'

'Eşim üç iş çalışıyorsa çocuklarımı kim yetiştirecek?'

Kendine bu soruları hiç sordun mu? Ya da sizin için bir şey olsaydı ailenizin nasıl etkileneceği ile ilgili benzer sorular.

Bu sorular bana bir şey olursa benim ailemi nasıl koruyacağımı öğrenmek için beni motive etmek için yeterliydi. Araştırmamı yapmaya başladığımda, iki ana tipte hayat sigortası olduğunu gördüm: Dönem ve bütün. Hayat sigortası ücretinin yüksek olduğunu ve hayat sigortasının çok düşük maliyetli olduğu ve belirli bir süre için daha kalıcı bir ürün olduğunu gördüm.

Neden dönem hayat sigortası ile gittim

Amacım, hayat sigortasına ihtiyaç duymadan ailemle ilgilenmek için yeterli paramın olduğu, kendi sigortalı olmak. Ancak, bu bir gecede olmayacak. Önümüzdeki beş yıl içinde ödemeyi planladığımız bir ipotek var ve şu an yatırımlarımızda fazla bir şey yok, bu yüzden kısa vadeli bir çözüme ihtiyacımız var. Ve kısaca, yirmi yıl demek istiyorum.

Vadeli hayat sigortası sağlayan birçok şirket var ve teklif almak için en iyi yolu Politika Genius adlı bir araç kullanarak buldum. Ancak, hayat sigortası satmıyorlar, size bazı hayat sigortası şirketlerinden gerçek zamanlı rekabetçi teklifler alacaklar, bazılarınız zaten biliyorsunuzdur ve muhtemelen hiç duymadığınız kişiler.Kelimenin tam anlamıyla, 2 dakika içinde aşağıdaki gibi bir teklif alabilirsiniz:

Bu, yirmi yıl boyunca ayda 25 dolardan daha az olan 500.000 $ 'lık bir hayat sigortası poliçesidir.Çoğu insan haftada sadece bir kez yemek yiyor!

Neden evlerimizde, arabalarımızda, hatta uçak biletlerinde veya postadaki nakliye işleriyle uğraşmak için para ödüyoruz? Ancak, en çok önem veren şeyleri korumaya öncelik vermeyiz.

Ailemi korumanın önemini düşündüğümde, bu bana bir şey olursa kapsanacaklarını düşünmek için küçük bir bedel.

Ailenin sana bir şey olması durumunda mı? Değilse, bunu önümüzdeki hafta için yapılacaklar listesine eklemeyin. Buraya tıklayın ve ailenizi korumak için iki dakikayı TODAY.

Vadeli hayat sigortanız var mı? Eğer değilse, hiç almayı düşündün mü? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Not: Her bireyin durumu benzersizdir, bu yüzden ciddi finansal kararlar alırken lisanslı bir uzmanla konuşmayı düşünmelisiniz. Ayrıca, teklif almak yaklaşık 2 dakika sürecektir, ancak hayat sigortası alma süreci bundan daha uzun olacaktır. Gerçek hayat sigortası poliçesinin verilmesi söz konusu olduğunda her şirketin kendi süreci olacaktır.

Hayat sigortanız var mı? Kendine sigortalı olmak için yolda mısınız?

Videoyu izle: Sigorta Yaptırmaya mı İhtiyacınız var? Biz Yapıyoruz!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yabancılar size para vermek için nereden 9 siteleri
Maliye

Yabancılar size para vermek için nereden 9 siteleri

Bugünlerde sanal yabancılardan para istemek yeni bir şey değil. Talebi karşılamak ve bağış yapmak isteyenler için ihtiyacı olanları birleştirmek için birçok yeni web sitesi filizlendi. Diğerleri, finanse edilmek için gitme kaynağı olarak kendilerine bir isim kattı ve sağlamlaştırdı. İnsanlar Neden Bu Sitelerde Para İstemek?
Devamını Oku
10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri
Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler.
Devamını Oku
Şubat Blog Gelir Raporu
Maliye

Şubat Blog Gelir Raporu

Çevrimiçi gelir raporlarımı paylaşmaya karar verdim, böylece blog aracılığıyla nasıl para kazandığım hakkında ayrıntılı bilgi verebileceğim. Odağım gerçekten de yakın zamana kadar blog’dan doğrudan para kazanmıyor. Her ne kadar işimi bırakabildim ve üç yıl kadar önce finansal koç ve SEO uzmanı olarak kendim için çalışmaya başladım, diğer blog yazarlarının çevrimiçi gelir raporlarını okuyorum ve parayı bıraktığımı fark ettim. Tablo bu alanda şeyleri ince ayar yapmak için daha fazla çalışmıyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu

Sizi para harcamaya bırakmanın bazı yollarını mı arıyorsunuz? Eh, doğru yere geldiniz. Alışverişe gitmek veya gerçekten istediğiniz ürünleri satın almak için zorlanmaya karşı koymak zor olabilir. Burada, dürtüyle savaşmanıza ve paranızı sırayla almanıza yardımcı olacak 10 ipucu var. 1. Kredi kartlarınızı dondurucuya koyun Kredi kartınızda her ay bir bakiyeye sahip olma eğilimindeyseniz, ödeme yapmak için paranız yoksa, bu harika bir çözüm olabilir.
Devamını Oku