Maliye

Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır

İşlerinizi yürütmek ve meşgul profesyonellerin ve varlıklıların tamamlamak için zamanlarının olmadığı günlük görevleri göz önünde bulundurarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, kendi kişisel konsiyerj işinizi başlatmayı düşünebilirsiniz.

Minimum başlangıç ​​maliyetleri ve çeşitli görevleri yerine getirme yeteneği sayesinde, bu, evden çalışmak istediğiniz mükemmel iş fırsatı olabilir.

Kişisel Concierge İş Nedir?

Kişisel bir konsiyerj hizmeti, büyük olasılıkla çeşitli görevleri yerine getireceğiniz için çok açık uçlu bir iş tanımıdır. Belki kişisel bir konsiyerj tanımlamanın en iyi yolu, sanal asistanın şahsi versiyonu.

Müşteriniz zengin ve varlıklı işletmelerden, düzenli çalışan profesyonellere kadar değişebilir. İstemciniz kim olursa olsun, aşağıdaki görevlerin bir kombinasyonunu gerçekleştirmeyi bekleyebilirsiniz:

 • Randevu ayarı
 • Temel onarım
 • Sebze-meyve satın almak
 • Yemek pişirmek
 • Köpek yürüyüş
 • Kuru temizlemeyi bırakmak
 • internet araştırması
 • Işık ev veya ofis temizliği
 • Posta paketleri
 • Haftalık program düzenleme
 • Çocukları okuldan almak
 • Planlama etkinlikleri ve taraflar
 • Tamir teknisyenlerinin çalışma günü gelmesi bekleniyor

Her müşterinin farklı konsiyerj ihtiyaçları vardır, bu nedenle yukarıda listelenen pek çok görevi ve burada listelenmeyen birkaçını gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek bir programla çeşitli görevleri yerine getirme olanağınız olduğundan, “tüm işlemlerin krikosu” olmaktan hoşlanıyorsanız ideal bir aday olabilirsiniz.

Örneğin, sadece bir Lyft sürücüsü olmak veya diğer müşteriler için e-postaları yanıtlamaktan çekinebilirsiniz. Bazıları için, çeşitlilik gerçekten hayatın baharatıdır ve kişisel bir konsiyerj haline gelmek sizin aradığınız çağrı olabilir.

Kişisel bir konsiyerj olarak ne kadar para kazanabilirsiniz?

Kişisel bir konsiyerj olarak, saatte 25 ile 150 dolar arasında bir ücret talep edebilirsiniz. Potansiyel olarak yılda 40.000 ile 60.000 dolar arasında kazanabileceğiniz bu gelir akışı, mevcut günlük işinizin yerini alabilir. Ne kadar kazandığınız, çoğunlukla, yaptığınız hizmetlere ve haftada kaç saat çalışmak istediğinize bağlıdır.

Yeni bir iş girişiminde olduğu gibi, istikrarlı bir müşteri tabanı oluşturmak biraz zaman alabilir, bu yüzden ilk önce kapıcı işinizi boş zamanlarınızda bir yan işe koşmak zorunda kalabilirsiniz. Müşterileri ekledikçe veya ek hizmetler sunduğunuzda, işinizi seçerseniz bile asistanlar kiralayabilirsiniz.

Yıllık Üyelik Ücretleri

Ayrıca müşterilerinizi yıllık ya da aylık üyelik ücreti ödemeyi de düşünebilirsiniz. Bu, müşterilerin sık sık hizmetinize ihtiyaç duymadığı durumlarda bile, öngörülebilir bir maaş kazandığınızda kişisel konsiyerj işletmeleri ve diğer “asistan” pozisyonları için yaygın bir uygulamadır.

Bir fikir sahibi olmak için, diğer yerel konsiyerj hizmetlerinin benzer hizmetler için ücret aldığı üyelik ücreti oranlarını karşılaştırmayı düşünebilirsiniz.

Kişisel Bir Concierge Olmak Ne Kadar Maliyetli?

Kişisel bir konsiyerj olmayı düşünmenin nedenlerinden biri, başlangıçtaki minimum başlangıç ​​maliyetleridir. Ofis alanı kiralamak veya pahalı ekipman satın almak için para ödünç almak zorunda değilsiniz. İşinizi mutfak masanızdan başlatmak ve sahip olduğunuz araçları ve becerileri kullanmak tamamen mümkün.

İhtiyacınız olacak bazı öğeler şunlardır:

 • Telefon (Potansiyel olarak telesekreterli veya 800'lü bir sabit hat)
 • İnternet erişimi olan bilgisayar
 • Mevcut hizmetler ve iletişim bilgilerinizi listeleyen bir web sitesi
 • Intuit Quickbooks gibi muhasebe yazılımı
 • Güvenilir araç
 • Temizlik, temel onarımlar veya sunduğunuz diğer hizmetler için gereken sarf malzemeleri
 • Sigorta

İlk müşterinizi inmek için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahip olduğunuz iyi bir şans var, bu yüzden artık müşteri tabanınızı oluşturmaya ve ödeme almaya devam edebilirsiniz.

İş Planı Yap

Her yeni işinizde, çabalarınızdan ne kadar kazanç sağlamanız gerektiğini belirlemek için bir iş planınızın olması gerekir. Hiç kimse ücretsiz çalışmak istemez, bu yüzden alt dolarınızı doğru bir şekilde hesaplamanız gerekir, böylece kişisel konsiyerj işiniz başarılı olabilir.

Bir tuğla-harç işletmesi gibi bir işletme kredisi için başvurmayacağınız için, iş planınızın yalnızca bir sayfa olması gerekir, çünkü bunu yalnızca iş koçunuz veya tavsiye almak istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir Reklam Bütçesi Belirleyin

Belki de sizden konsiyerj hizmetleri sunmak için başvurabileceğiniz bir müşteri listeniz var. Eğer öyleyse, nimetlerini sayın. Ancak, işinizi gerçekten sıfırdan başlatıyorsanız, büyük olasılıkla bazı reklamları yapmanız gerekecektir.

Ağız reklamı sözcüğü hemen hemen her zaman en iyi reklam kaynağıdır, bu yüzden ilk adımınız, ailenizden ve arkadaşlarınızdan hizmetlerinizden faydalanabilecek herhangi bir kişi olup olmadığını sormalıdır. Ayrıca, bu reklamcılık yöntemi tamamen ücretsizdir ve bu da yeni bir girişimci için büyük bir avantajdır.

Bundan sonra, Facebook'taki reklamları, Craigslist gibi yerel çevrimiçi ilanlarınızı düşünmeniz ve hatta yerel kütüphane, yerel merkeziniz veya spor salonunuz da dahil olmak üzere yerel işletmelerde veya kartvizitlerinizde kartvizitler ve broşürler yayınlamanız gerekir. Ücretli reklamlar hızlı bir şekilde pahalıya mal olabileceğinden, hangi yöntemin en iyi yanıta sahip olduğunu görmek için dijital ve basılı reklamlarda birkaç dolar harcayabilirsiniz.

Facebook'ta bu reklamla reklam vermeyi öğrenin: Facebook Reklamları ile güzelleşin.

Yerel Ticaret Odasına Katılın

Yerel Ticaret Odasına yerel iş liderleri ile iletişim kurmak ve bir topluluk varlığı oluşturmak için katılmayı da düşünebilirsiniz. Ağ, yaşamın birçok yönünden çok önemli bir bölümdür.

Bazen, sadece gelecekteki bir müşteriye giden bir bağlantı kurmak için bir iş lideri, kilise üyeleri ya da diğer sivil örgüt üyeleriyle omuzları ovuşturur.

İsminizle bir yüze bağlanarak, güvenilirlik kurabilirsiniz. Müşterinizin kişisel veya ticari işlemlerini tamamlamanızın sorumluluğunu üstlendiğinizden, potansiyel müşteriler, kişisel bilgileriyle size güvenmeden önce sizinle tanışmak isteyebilirler.

İlk Müşterinizi Nasıl Alabilirsiniz?

Yerel ve çevrimiçi bir mevcudiyete sahip olmak, konsiyerj müşterilerini çekmek açısından çok önemlidir. Yaptığınız herhangi bir fiziksel ve sosyal medya reklamına ek olarak, aşağıdaki kapıcı web sitelerinin bazılarında bir profil oluşturmayı da düşünmelisiniz:

 • Bakım
 • Instacart
 • TaskRabbit

Bu web sitelerinde, bir kerelik ve yinelenen istemciler için eksiksiz hizmet paketinizi tanıtabilirsiniz. Adınızı mümkün olduğunca çok sayıda platformda listelemek, ilk müşterinizi çekme olasılığını artırır.

İyi bir geri bildirim aldığınız için, itibarınız ve kişisel markanız büyüyecek ve gelecekteki müşterileri daha az çaba sarf etmek daha kolay olacaktır. Bunun nedeni, hizmet kalitenizin kendisi için konuşması ve itibarınızın olumlu yansımalarıdır.

Güven seviyeniz büyüdükçe, oranlarınızı artırmaya başlayabilirsiniz ve ayrıca yeni müşterileri nerede arayacağınızı da bilirsiniz. Umarım, önceki müşterileriniz sizi arkadaşlarına yönlendirir, böylece müşterilerinizi aramak yerine para kazanmak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

Ücretsiz veya İndirimli Hizmetler Sunuyoruz

Hizmetlerinizi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmak istiyorsanız, bir dolandırıcıya benzemiyor ya da iyi bir iş yapamazsınız, ancak ilk müşterilerinizi çekmek için başlangıçta daha düşük ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Müşterileri çekmek için potansiyel bir yol, müşteri başka hizmetler için ödeme yapmayı kabul ederse ücretsiz hizmetler sunmaktır.

Bu ücretsiz servis haftalık, aylık, altı ayda bir yapılabilir. Bilgisayar bilginiz varsa, verilerini düzenli olarak bir bulut ağına yedeklemeyi veya en yeni yazılım güncellemelerinin yüklendiğinden emin olmanızı önerebilirsiniz. Hepimizin eşsiz bir hediyesi var, bu yüzden sizi diğerlerinden ayıran “haksız avantaj” ı bulun.

Kişisel bir konsiyerj olarak daha fazla para kazanmak için ek ipuçları

Kendi kişisel konsiyerj işinizi başlatmak heyecan verici bir zamandır. İlk birkaç ayınız, uzun vadeli müşteriler oluşturmak için daha düşük ücretler talep ettiğinizde en zor olabilir.

Mümkün olduğunca fazla para kazanmak, düşük nakit akışı olan yeni bir işletme olarak daha önemli olabilir. Her ay banka hesabınızda daha az paraya sahip olmak, işinizi büyütmek ve gelecekteki harcamalarınız için tasarruf sağlamak için daha küçük bir mali yastığınız olduğu anlamına gelir.

Bu ipuçları, kısa vadede kâr marjlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir, böylece işinizi kurmaya odaklanabilirsiniz.

Cash Back Uygulamaları ile Alışveriş Yapın

Ne kadar yükleneceğini bilmek, başarılı bir iş yürütmek için denklemin bir parçasıdır. Denklemin ikinci yarısı iş giderlerinizi minimumda tutuyor.

İki açık yol, her bir müşteri için tamamen yeni bir envanter satın almak yerine mümkün olan en verimli yakıt aracını kullanmak ve halihazırda mevcut olan kaynakları kullanmaktır. Müşteri, tedarikçileri sağlıyorsa, bu farklı bir hikaye.

Maliyetleri azaltmanın en kolay yolu, müşterileriniz için alışveriş yaparken bu uygulamaları kullanmaktır:

 • Ebates
 • Ibotta
 • Swagbucks

Bu üç uygulama, çevrimiçi alışveriş yaparken nakit ödüller kazanmanıza yardımcı olur. Ibotta uygulaması, teklifleri aktive ederek ve makbuzunuzun bir kopyasını tarayarak birçok bakkal ürününde bonus para kazandıkça market satın almak için mükemmeldir.

Önceki Müşterilerle Takip

Takip, aynı zamanda, müşterilerinizle halihazırda var olan bir ilişkiniz olduğu için, başarının anahtar bir bileşenidir. Gelecek iş için sizi aramayı unutabilecek meşgul insanlar için kişisel işler yapıyorsunuz. İletişim iki yönlü bir yoldur, bu yüzden onlara bir çağrı vermekten veya herhangi bir yardıma ihtiyaç duyup duymadıklarını soran bir metin mesajı göndermekten çekinmeyin.

Çağrı yapmak veya kısa mesaj göndermek sadece birkaç dakika sürer. Şu anda bu müşteri için çalışmayacağınız için, kaybetmeniz gereken tek şey, tekrar hizmetinize ihtiyaç duymamaları halinde birkaç dakikadır.

Takip etmenin bir diğer önemli nedeni geri bildirim istemektir. Bu konuşmalar, nasıl büyüdüğünüzü ve nerede geliştirebileceğinizi keşfetmenin mükemmel bir yolu olabilir. Geri bildirim önemli değilse, neden bu kadar çok müşterinin tüketici görüşlerini almak ve pazar araştırması yapmak için ücretli anketler sunduğunu düşünüyorsunuz?

Yeni beceriler öğren

Yeni müşteriler istemediğinizde ya da yeni müşteriler oluşturmuyorsanız, yeni beceriler öğrenmek için zaman ayırın. Potansiyel müşterileri ile konuştuğunuzda, kasabanın ihtiyaç duyduğu yoğun profesyonellerin ne kadar konsiyerj hizmeti sunduğunu öğreneceksiniz. Bu alanlardan bazılarında en emin değilseniz, bunları evde pratik yapın ya da Skillshare'da bir video dersi alın.

Her gün yeni bir şeyler öğrenme kavramı okulu bitirdiğinizde bitmek zorunda değildir!

özet

Her çalışma alanından daha fazla insan, iş günleri uzadıkça kişisel konsiyerjü rutin olarak kullanır. Çeşitliliği seviyor ve evden çalışmak istiyorsanız, yine de başkalarıyla kişisel olarak etkileşim kurma fırsatınız var. Minimum başlangıç ​​maliyetleri ile kişisel konsiyerj işinize başlamak düşündüğünüzden daha kolaydır.

Videoyu izle: Devrim Arabaları (2008 - HD). Türk Filmi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

IRA Kılavuzu için Komple 401k Rollover
Maliye

IRA Kılavuzu için Komple 401k Rollover

Bir IRA'ya 401 bin'lik bir rollover için hayatlarının en büyük parasal kararıdır. Bir emeklilik hesabından biriktirdiğiniz en büyük parayı bir diğerine aktarmayı hayal edin. Endişelenmeniz gereken cezalar var mı? Vergiler ne olacak? Hareketle daha yüksek ücretler mi ödeyecek misin yoksa ceza mı vereceksin?
Devamını Oku
Evinizde bir oda kiralamak için 22 ipucu
Maliye

Evinizde bir oda kiralamak için 22 ipucu

Evinizde veya dairenizde ekstra bir oda doldurmak, çevrimiçi randevuya çok benzer. Öncelikle, başvuruyu güzel fotoğraflar ile çırpmanın bir yoluna ihtiyacınız var. Ardından, uyumlu olduğunuzdan emin olmak için bu kişiyi taramanız ve veteriner almanız gerekir. Bu, kişisel ve profesyonel profillerini incelemeyi içerir: Bu kişi ile birlikte yaşayabileceğiniz biri var mı?
Devamını Oku
DAHA FAZLA BİLGİ!
Maliye

DAHA FAZLA BİLGİ!

Görüntü kredisi: Flickr Henüz okul zımbaları için alışveriş yapma şansınız olmadıysa, korkmayın, daha fazla indirim var! 250.000 artı perakendecinin e-ticaret verilerine göre, 9 Eylül haftası okul fırsatlarına geri dönüş için en uygun zamandır. Eylül ayının ikinci haftası en kötü haftaya göre% 18 daha fazla satışa sahiptir (Temmuz ayının ilk günü).
Devamını Oku
Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?

Bize biraz kendinden bahset. Benim adım Renae Justin ve ben Midwest'de yaşayan bir iç mekan tasarımcısıyım. Ben de başarılı bir iç tasarım işinin sahibi ve işletmecisi olan 4 yaşında bir ev hanımı ve ev okulu annesiyim. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca benim işimi kurdum, Lasting Impressions Design, bir zamanlar sadece “elit” in tüm bütçe seviyelerine uygun iç tasarım seçeneklerine sahip bir işletmeyi karşılayabildiği bir hizmetten geçmek için çalışıyor. Hem yerel hem de sanal olarak çalışabilirim.
Devamını Oku