Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. ABD'nin konut balonunun zaman çizelgesine göre, ev hacizleri 2005'te 885.000'den 2006'da 1.259.000'e yükseldi. Bu rakam, yaklaşık% 42'lik bir artışa işaret ediyor. Uzmanlar bize Amerikalıların yaklaşık yarısının “likit varlık fakiri” olarak nitelendirilen şey olduğunu, yani esasen maaş maaşı ödemekte olduklarını söylüyorlar. Bu kadar çok insanın maaş-maaş çekmeye devam etmelerinin büyük bir nedeni, tüm gerçeklikte, ev fakiri.

“House Poor” nedir?

Evin yoksulluğu, ev ödemenizin aylık bütçenizin% 40'ını geçtiği zamandır. Bu sayı hakkında ilginç olan şey şu ki, bugün birçok mortgage şirketi, iyi bir kredi ve asgari borçla borçlunun borçlarını ödeyecek. brüt aylık gelir. Yani, birçok yönden, endüstri borçluları başarısızlığa uğratıyor.

Bu nedenle, tüketiciler olarak, kendi finansal kararlarımızın ve hedeflerimizin kontrolünü ele almalıyız ve kendimize ne kadar ev ödemesi yaptığımızın büyüklüğünü ve bir evin ödemesinin büyük bir kısmının gelecekte finansal durumumuzu gelecekte bize zor bir duruma sokabileceğini belirlemeliyiz. değişiklik. bizi finansal fırtınalara karşı koyabilecek bir yere koymalıyız, böylece diğer tarafta finansal olarak güvende olabiliriz.

Bu, ev fakiri olmamaya ya da maddi olarak sekteye uğramışsa konut durumunuzu değiştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler.

Değişken Kredi Oranlarına Dikkat

ARM ya da “ayarlanabilir faizli mortgage” kredisi, insanlar için en fazla evi elde etmek için yollar aradıkça, konut balonunun patlamasından önce popülaritesi çokça arttı. Bu, ilk etapta konut erimesinin en büyük nedenlerinden biriydi.

Konut oranları birkaç yıldır tarihi en düşük seviyelerdeydi ve geleneksel olduğu gibi, Amerikalılar iyi mali zamanlar içinde aşırı rahatlamışlardı. Kabarcık patlaması ve faiz oranları yükselmeye başladığında, insanların ARM kredi faiz oranları da artmaya başladı ve birçok kişinin ev ödemeleri için ayda birkaç yüz dolar ekledi. “KOL ve Bacak!” Ödeyerek konuşun. Sonuç olarak, pek çok insan bir gecede “ev fakiri” oldu ve bir zamanlar uygun fiyatlı bir ev olan şey, kolay olmayan bir yük haline geldi.

Hızlı bir şekilde ödenmeyecek uzun vadeli bir krediye baktığınız zaman, sabit bir ücretle gitmek genellikle daha güvenlidir, böylece ev ödemenizin ne olacağını her zaman bilirsiniz. Değişken oranlı bir kredi alma hatasını gerçekleştirdiyseniz, SoFi gibi bir şirketle sabit oranlı bir ipoteğe geri ödeme yapıp yapamayacağınızı görün. Sadece öğrenci kredilerini değil, diğer kredileri de yeniden finanse ediyorlar.

Konutunuzda Bütçe Sınırı Belirleme

Birçok finans uzmanı, konut bütçeniz için aylık bütçenizin% 40'ına kadar çıkmanın güvenli olduğunu söylüyor. Finansal guru Dave Ramsey,% 25'lik daha muhafazakar bir konut bütçesi belirliyor. Konut masrafları için bütçe yüzdeleri belirlerken sizin için en rahat olanı biliyorsunuz, ancak gelirinizin konut maliyetlerine doğru daha düşük bir yüzdede düştüğünü söylemek güvenli bir şeydir. işten çıkarılma, boşanma veya başka bir sebepten dolayı olsun.

Bir konut bütçesi için rahat olduğunuz yüzdeyi ayarlarken, gelir değişkeni faktörleri için yer ayırdığınızdan emin olun. Böylece, gelirdeki ani veya beklenmedik bir değişim, ev ödemeleri yapmak için uğraşmanıza neden olmaz. Konut masraflarını planlarken bütçenizde bıraktığınız daha fazla serseri odası, gelir değişikliklerini, emlak vergisi artışlarını, ev onarımlarını ve benzerlerini ele alabilmenizi daha iyi bir hale getirecek ve böylece “ev fakiri” olmaktan kurtulabileceksiniz.

Bir Acil Durum Fonu'nun Önemi

Ev yoksulluğundan kaçınmanın bir başka yolu da sağlıklı bir acil durum fonu kurduğundan emin olmaktır. Altı ila on iki aylık gelir idealdir, özellikle daha büyük bir ev ödemesi alıyorsanız, ancak en azından, acil yardım fonu için üç aylık bir gelir elde etmeyi düşünmelisiniz.

Tasarruf yastığınız ne kadar büyükse, bir sebepten ötürü daha fazla gelir elde edersiniz. Bu evi satın almadan önce, beklenmeyen harcamalara veya gelirde düşüşe hazırlanmak için güzel bir acil durum fon yastığını ayırdığınızdan emin olun. Evinizi daha önce satın aldıysanız, Craigslist'e gereksiz materyaller satarak veya geçici olarak ikinci bir işe girerek sağlıklı bir acil durum fonu birikimine öncelik verin.

Rahatsız Olmaktan Rahatsız Olun

Zaten bir ev sahibi değilseniz, işte başlangıçta ev sahibi olmaktan nasıl kaçınabilirsiniz. Öncelikle, aylık bütçeniz için konut maliyetinizin yüzdesini azaltmaya yardımcı olacak önemli bir peşin ödeme yapmanız gerekir.

İkincisi, mevcut yaşam tarzınızı küçültmeyi de düşünebilirsiniz, ki bu da daha büyük bir peşin ödeme için daha fazla nakit çekmeye ve acil yardım fonu çok daha hızlı bir şekilde inşa etmeye yardımcı olmanın en kolay yoludur. Yarı zamanlı bir iş veya başka bir yan işe karıştıran ve aylık 300 - 1000 dolarlık bir miktarın, ev sahibi olma yolunda zaman çizelgenizi nasıl hızlandıracağını görebilirsiniz.

Zaten evde kötü bir durumdaysanız…

Satma Zamanı Ne Zaman Bilinir

Zaten evde kötü bir durumdaysanız, durumunuzu dürüst bir şekilde analiz etmek için zaman ayırın ve satmanın ve daha uygun bir şeye geçmenin zamanı olup olmadığına dair bir karar verin. Birçok kişi ve aile, parayla ilgili azalan stresin hayalinizdeki evi bırakmaya değer olduğu gerçeğini ifade etti.

Ev ödemenizin stresinin çok fazla artmakta olduğu bir durumdaysanız, başka bir şehre gitmek anlamına gelse bile, evi daha ucuza satmayı düşünün. Hiçbir maddi öğe, finansal olarak stresli bir durumun yaşamına getirdiği zorluklara değmez.

Bir ev satın almak istiyorsanız, noktalı çizgide oturum açmadan ve kendinizi 15 veya 30 yıl vadeli kredi ödemelerine tabi tutmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmak ve planlamak akıllıca olacaktır. Bütçeniz için çok büyük olan bir ev ödemesinden kaçınmayı seçtiğinizde ortaya çıkacak olan finansal güvence, ev satın almanız için bütçenize uygun bir seçim yapmak için harcadığınız zaman ve çabaya değecektir.

Ayrıca konut satma, ev kiralama ve başka yerlerde yaşamayı düşünün, bir ev arkadaşı ya da gelirinizi arttırmanın ya da ödemenizi azaltmanın başka bir şeklini almayı düşünün, böylece konut giderlerinizle daha rahat olabilirsiniz. Finansal güvence ile gelen ödüller ve huzur, “ev fakiri” yaşamak zorunda kalmamanın feda edilmesine değer.

Doğru büyüklükteki evi mi satın alıyorsun yoksa fakir ve satmayı mı düşünüyorsun? Yorumlarda konuşmaya devam edelim!

Videoyu izle: Hamilelik Çatlakları ile Nasıl Başa Çıktım? Doğumdan Sonra Karın. Giyen Bayan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Airbnb ile Para Kazanmak
Maliye

Airbnb ile Para Kazanmak

Sitede hep dışarıda ekstra para kazanmanın en iyi yollarından bahsediyoruz. Pizza dağıtımı gibi aktif gelir kaynaklarına yatırım yapan temettü gibi pasif gelir kaynaklarından gelir kazanma kabiliyetiniz gerçekten kendi elinizde. Eğer daha fazla nakit yapmak ve kiraya verebilir Evinizde fazladan bir oda var arıyorsanız, Airbnb gerçek para içine odayı açmak için çok iyi bir fırsat olabilir.
Devamını Oku
İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey
Maliye

İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey

Sıkıntı, bir şey yapmanıza neden olan bir tetikleyici olabilir. Umarım bir şey jogging, ev temizliği veya hafta için sağlıklı atıştırmalıklar yapmak gibi üretken ve sağlıklıdır. Kapak tarafında bazen can sıkıntısı pek olumlu değil. Atlantik'e göre, kötü sürüş, akılsız atıştırma, tıkınırcasına içme ve kumar gibi davranışsal konularla bağlantılı.
Devamını Oku
Yakınımdaki Anahtarları Almak İçin En İyi 22 Yer
Maliye

Yakınımdaki Anahtarları Almak İçin En İyi 22 Yer

Bir anahtarın kopyasını almanız gerektiğinde nereye gidebileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Araçlarınızdan biri için ekstra bir anahtar seti veya eviniz veya garajınız için yedek bir sete ihtiyacınız olabilir. Şans eseri, anahtar teslimi hizmetler, yakınınızdaki çeşitli yerlerde oldukça kolay bir şekilde kullanıma hazırdır. Birkaç hafta önce bir anahtar teslim almak için yerel büyük kutu mağazamıza girdiğimde şaşırdım.
Devamını Oku
Ne Kadar Ev Alabilirim?
Maliye

Ne Kadar Ev Alabilirim?

Bir ev satın almayı düşünüyorsanız ya da şu anki evinizden yükseltme yapıyorsanız, fiyatı merak ediyor olabilirsiniz. Ne kadar ev alabilirsin? Hangi fiyat aralığında alışveriş yapmalısınız? Bunlar cevaplamak için her zaman kolay sorular değildir, ancak biraz bilgi ile daha kolay olabilirler. Bir ev satın alma büyük bir yaşam olaydır, bu yüzden mümkün olduğu kadar çok bilgi toplamak önemlidir.
Devamını Oku