Maliye

StudySoup İnceleme: Bu Kolejde Para Kazanmak için bir yasal yol mu?

İtiraf zamanı - Ben en iyi üniversite öğrencisi değildim. En azından birinci sınıfta ya da ikinci sınıfta değil.

Çünkü uykuya dalmayı tercih ettim ve sabah derslerimi düzenli olarak özledim, bazen arkadaşlarımın ve sınıf arkadaşlarının nezaketine kendimi notlarını verdim. Sorun şu ki ... notları korkunç değildi.

Sınıflarımdaki en iyi öğrenciler tarafından alınan notları küçük bir ücret karşılığında aldığım zamanlar oldu. Notlar kampüs kitabevi yakınlarında satıldı ve bence fiyat notların ne kadar uzun olduğuna ve hangi sınıfa ait olduğuna bağlıydı.

Daha büyük önkoşullu dersler için, bu notlara yoğun bir şekilde güvendim ve sabah gibi meydan okumuş olan milletlere yardımcı olmak için zamanında ders verebilecek daha çalışkan öğrenciler için minnettarım.

O zamanlar bunu fark etmemiştim ama bu gayretli öğrenci sınıfta harika notlar almaktan para kazanıyordu.

StudySoup İncelemesi
4.5

özet

O zamanlar bunu fark etmemiştim, ama öfkelenen notlar alarak ön sırada oturan öğrenci, sadece sınıfa gitmek için StudySoup ile para kazanmaktı! StudySoup için not almak, daha fazla dikkat etmelerine ve muhtemelen daha yüksek notlar almasına yardımcı oldu.

StudySoup nedir?

StudySoup adlı bir şirket ile bir noter olmak üniversitede iseniz ekstra gelir elde etmenin bir yoludur. 2014 yılında başlatılan StudySoup, öğrenciler için eşler arası öğrenme pazarıdır. StudySoup, öğrenciler için öğrenciler tarafından yapılan notları, yardımcı kılavuzları ve ders materyallerini sağlar.

StudySoup, 1.2 milyondan fazla öğrenciye yönelik sınıf notları sunar ve üzerinde çalışmak için bir milyondan fazla belgeye sahiptir. En iyi konulara ve okullara göz atabilirsiniz.

StudySoup ayrıca MCAT gibi standart sınavlar için çalışma materyalleri sunar.

Para kazanmak için notlarınızı platforma yüklemeniz gerekir ve eğer satıyorsa küçük bir komisyon kazanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bir e-posta adresi veya Facebook hesabı ile kaydolmak. Kayıt yaptırmak ücretsizdir ancak diğer öğrencilerin notlarını gerçekten kullanmak istiyorsanız bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir (abonelik fiyat dökümü için aşağıya bakın).

Sitenin dönem ödevinizi yazmak için birini bulması ya da kopya almayı veya köşeleri kesmeyi gerektirecek herhangi bir materyal sağladığını unutmayın. Bu kesinlikle notlar ve ders çalışma kılavuzları sağlayan bir çalışma sitesi.

Öğrenciler Neden Notlar İçin StudySoup Kullanıyor?

Yani belki bir yıldız öğrencisiniz ve notlar için StudySoup'u kullanmanız gerekmiyor, ancak birçok öğrenci dersleri ile çeşitli nedenlerle mücadele ediyor ve yardıma ihtiyaçları var.

Olası nedenler şunlardır:

 • Kendi notları yeterli değil ve fazladan yardım ve malzeme istiyorlar.
 • Birkaç sınıfa cevap vermediler çünkü sınıfa katılmalarına izin verdiler
 • Birkaç haftalığına Nepal'e gittiler ve şimdi panik yapıyorlar çünkü ara sınav geliyor
 • Sınıfta uykuya daldılar ve dersi tamamen kaçırdılar… tüm dönem boyunca

Sebep ne olursa olsun, bu adamlar yardımınıza ve uzmanlığına ihtiyaç duyarlar.

Bir Not Verici Nasıl Olulur?

Bir noter olmak istiyorsanız, iki yol vardır. Öncelikle not alabilir ve siteye yükleyebilirsiniz. Birisi satın alırsa, küçük bir komisyon kazanırsınız.

Daha fazlasını yapmakla ilgileniyorsanız, aşağıdakilerden herhangi birini gerektiren bir Elite Notetaker olmalısınız:

 • Sınıfta 50'den fazla öğrencisi olan bir kursa kayıtlısınız
 • Sınıfta en az üç sınav var
 • Haftalık not alma şansınız olduğu için sınıf dersleri düzenlidir.
 • Lise giriş sınavına hazırsınız (LSAT gibi)
 • Başvuru sürecinden geçmeli ve bir eğitim oturumu almalısınız.

Not: Sınıfınız 50 öğrenciden küçük olsa bile, hala bir noter olabilirsiniz. Tek uyarı, daha küçük sınıf büyüklüğünün, söz konusu sömestr için tam ödeme tutarına hak kazanamayacağınız anlamına gelebileceğidir.

Başvurunuz onaylandıktan sonra, bilmeniz gereken şeylere hız vermenize yardımcı olacak bir danışmanla randevu ayarlamanız gerekir.

Kendinizi ve çalışma alışkanlıklarınızı herkesten daha iyi bilirsiniz. Sürekli olarak iyi notlar kazanırsanız ve teşekkür notlarınız varsa, muhtemelen StudySoup'da başarılı olursunuz. Notlarınızı yüklemeden önce notlarınızı yazmanız önerilir.

Ama şaşırtıcı bir şekilde, el yazısı notları kabul edilir. Ancak, materyallere ihtiyaç duyan öğrencileri düşünün. Muhtemelen tavuk çizgilerinden çok yazılı materyalleri okumak isterler. Dizüstü bilgisayarınızı sınıfa getirin ve notlarınızı yazın.

Belki de inanılmaz bir ihanetiniz varsa ve bir yıldız spelleriysen, el yazısıyla yazılmış notları çevirmekten kurtulabilirsin!

Ne Kadar Kazanabilirsiniz

StudySoup'a göre, Elite Notetakers kurs başına 300 $ ile 500 $ arasında herhangi bir kazanç sağlayabilir. Notları yüksek olanlar her sömestr için 2.300 $ 'a kadar para kazanırlar.

Satışlar için baz ödeme ve komisyon ödersiniz. Komisyon, satış yapmamış olsanız bile bir çeşit ödeme alacağınız anlamına gelir. Elite Notetakers için komisyonlar yüzde 50'dir.

Her dönem için en fazla üç ders yükleyebilir ve sınıf notlarınızı yüklemekten küçük bir miktar yapabilirsiniz, ancak burada ve burada birkaç kuruştan daha fazla para kazanmak istiyorsanız, Elit Not Defteri.

Bir Elite Notetaker olmak için onaylanmanız gerekiyor ve bir kez, site notlarınız ve çalışma kılavuzlarınız için dönem başına 500 $ 'a kadar kazanabileceğinizi söylüyor.

Daha fazlasını yapmanın bir başka yolu, bir sınav çalışma kılavuzu oluşturmaktır. Sınava girmeden önce üç çalışma rehberini tamamlamanıza izin verilir. Bu notların testten en az 4 gün önce yüklenmesi gerekir.

Süper Başar Notlar Yapmak İçin 6 İpucu

1. Onların Hall of Fame'i Kaynak Olarak Kullanın

Ne tür çalışma kılavuzlarının geçmişte iyi performans gösterdiğine dair iyi bir fikir edinmek isterseniz, StudySoup Hall of Fame adlı bir sayfa oluşturdu.

Tüm bu Koridorlar Salonunun ortak bir yönü var: organizasyon. Her ne kadar formatlar farklı olsa da, notlar anahat biçiminde düzgün bir şekilde yapılandırılmış ve yazılmıştır.

2. Akılda bir Hedefle Notları Yaratın

Sınıf için müfredatın etini düşünün. Kendinize aşağıdakileri sorun, ardından notları bu hedeflere göre biçimlendirin.

 • Profesör öğrencilerin anlamalarını ister mi?
 • Bunu öğrenmek için adımlar nelerdir?
 • Sağlamak için hangi bilgiler en değerli?

3. Düzgün ve Özlü Biçim Kullanın

Notlarınızı biçimlendirirken, yapınıza bağlı olarak bilgiyi nasıl daha kolay (ya da zor) olduğunu düşünün. Bir öğrencinin kolayca karıştıramayacak kadar karmaşık bir şekilde kaymasını kolaylaştırarak mümkün olduğunca kolaylaştırın.

Bunlar dikkate almanız gereken biçimlendirme ipuçları şunlardır:

 • En önemli bilgileri vurgulayın.
 • Mermileri kullanın, önemli kelimeleri kalınlaştırın ve çeşitli renkleri veya önemli noktaları kullanın
 • Büyük metin parçalarını ayırın
 • Büyük metin parçalarını ve yeni konuları ayırmaya yardımcı olmak için alt başlık kullanın
 • Özlü ve noktasal olmak

4. Notlarınızı Pazarlamak için Paylaşım Araçlarını Kullanın

Yani inanılmaz notlarınızı yazmayı bitirdiniz ve şimdi bazı satışlar için paylaşmanız gerekiyor.

StudySoup, arkadaş sınıf arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı teşvik etmek için paylaşım araçlarına erişmenizi sağlar. Site aracılığıyla oluşturulan bir bağlantı üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu bağlantı otomatik olarak kişileri doğrudan materyallerinize yönlendirir.

Bu nedenle, çalışma kılavuzunu oluşturmayı tamamladıktan sonra, sınıf arkadaşlarınıza e-postayla gönderin ve okulunuz tarafından kullanılan sınıf mesajlaşma aracınıza gönderin.

5. Hataları ortadan kaldırmak için Gramer'i kullanın

İçinde bir sürü yazım hatası olan notları okumaktan daha fazla cesaret kırıcı bir şey yok. Notlarınızı elle yazıyorsanız ve en iyi speller değilseniz, bunları yazmayı ve hatalar konusunda yardımcı olması için Grammarly gibi ücretsiz bir büyü ve dilbilgisi kontrol programını kullanmayı düşünün.

Her şeyin mantıklı olduğundan emin olmak için kendi notlarınızı birkaç kez okuyun.

6. Çalışma Kılavuzları Yaratın

Öğrencilerin yaklaşan bir sınav için öğrenim görmelerine yardımcı olacak bir çalışma kılavuzu oluşturulur ve sınava girmek için çok önemli olan tüm önemli bilgilerin yoğunlaştırılmış halidir.

Çalışma kılavuzuna neyin dahil edileceğine dair hızlı bir referans:

 • En önemli kavram ve terimler
 • Atanan her bölümden / bölümden önemli kavramlar (yapabiliyorsanız sayfa numaralarını dahil edin)
 • Ödemeye hak kazanabilmek için çalışma rehberini sınavdan en az 4 gün önce teslim etmelisiniz.

Ayrıca çalışma rehberiniz olarak hareket etmek için notlarınızı tüm sömestrden de kullanabilirsiniz. Haftalık notlarınızı yükleyin, notların derslerin açık olduğundan emin olun ve sınıf arkadaşlarınızla paylaşın.

StudySoup'dan Ücret Alın: Bilmeniz Gerekenler

Hesabınıza giriş yaparak ve "Param" bölümünü tıklayarak kazanmış olduğunuz tutarı takip edebilirsiniz.

StudySoup ayrıca bir arkadaşınızın veya sınıf arkadaşınızın her biri için 5 $ kazanacağınız bir tavsiye programına da sahiptir:

 • StudySoup için işaretler
 • Elite Notetaker eğitimini alır
 • Bir dizi notu yükler

Notlarınız satıldıktan sonra, StudySoup PayPal'ı kullanır ve 50 dolara ulaştıktan sonra, parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca doğrudan depozito ile ödeme alabilirsiniz.

PayPal'dan ödemelerin neredeyse anında gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz, ancak bazen 2-5 iş günü sürebilir. SSS sayfası ödeme ile ilgili birçok soruyu açıklıyor.

Karma Puanlar nedir?

StudySoup, öğrencilerin ihtiyaç duydukları dersler için materyal indirmelerine yardımcı olan Karma Puan adı verilen bir dahili para birimi sistemini kullanır. Karma Puanlar, abonelik için kayıt yaptıran ve ödeme yapan kişilere otomatik olarak verilir.

Karma Puanları elde etmek için bir Elit Not Defteri de olabilirsiniz. Daha sonra diğer elit not alıcılarından ek notlar ve çalışma kılavuzları satın almak için bunları kullanabilirsiniz.

Notlara ve çalışma kılavuzlarına erişmek için katılmak istiyorsanız üç abonelik seçeneği vardır:

 • 1 Yıl: Ayda 133,87 veya 11 dolar
 • 6 Ay (1 dönem): Ayda 133.87 veya 22 $
 • 1 Ay: Ayda 32,87 dolar

Abonelikler iade edilmez ve abone olduğunuzda hemen ödeme alırsınız.

StudySoup Legit mi?

StudySoup kesinlikle öğrencilere not almaktan ekstra para kazanmanın bir yolunu sunan meşru bir sitedir. Size bir ton para kazanmayacak, ama akademisyenlerle çok yakından ilişkili olduğu için bunu denemeniz mantıklı olabilir.

StudySoup yorumcuları ve önceki kullanıcıların incelemesi üzerine Glassdoor'da çeşitli olumlu ve olumsuz yorumlar vardır.

Harika deneyimlere sahip olanlar, hala okuldayken fazladan gelir elde etmenin harika bir yolu olduğunu söyledi. Bir olumlu eleştirmen StudySoup için çalışmanın akademik açıdan yararlı olduğunu söyledi çünkü derste daha fazla not alması için onu daha fazla dikkat çekmeye zorladı ve sonuç olarak daha iyi notlar aldı.

Bu mantıklı. Bir öğrenci olarak, neden doğrudan kurslarınıza ve çalışmalarınıza bağlı bir şeyden para kazanmak istemiyorsunuz? Öğrenim beynini, öğrenmeye ve öğrenmeye ve biraz para kazanmaya devam etmek için kullanabilirsin.

Elite Notetaker olmak için başvuruda bulunursanız, standart test materyallerini bir araya getirerek ekstra para kazanmanız da hoş bir şeydir çünkü yoğun olmadığınızda yapmanız gereken bir şey olabilir.

Siteyi kullanarak zor bir zaman geçiren yorumcular, StudySoup'un müşteri hizmetlerinin yanıt vermediğini veya ödemelerini zamanında almadıklarını belirtmiştir. Kullanıcılar ayrıca para kazanmanın bazı şartlarının çok net olmadığını belirttiler.

Senin için bir sonraki Gig mı?

Sınıflarınızın üstünde kalmak zor ama aynı zamanda kolej yaşam masrafları, bütçeleme için ödeme konusunda endişelenmeniz gerekiyor ve elbette ki öğrenci kredileriyle başa çıkmak hızlı bir şekilde yükseliyor olabilir. Üniversite zor!

Kredilerinizi desteklemeye yardımcı olmak için ekstra gelir elde etmeyi seçmek, para tasarrufu yapmanın, harçlarınızı ödemenin ve gelecekteki borcunuzu en aza indirmenin akıllı bir yoludur.

Üniversitede gelir elde etmenin en sevdiğin yol nedir?

Videoyu izle: StudySoup İncelemesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Google ile Çevrimiçi Para Kazanmak için 12 Yasal Yolları
Maliye

Google ile Çevrimiçi Para Kazanmak için 12 Yasal Yolları

En çok kullanılan arama motoruna sahip olan Google, hepimize tanıdık geliyor. İster beğenip beğenmeyin, Google büyük olasılıkla hayatınızın bir parçası. Bu makaleye, Google’ın dünya genelinde ne kadar yaygın olduğunu kanıtlayan bir Google aramasıyla bile girmiş olabilirsiniz. Google, geniş araç ve varlık setleriyle çok milyar dolarlık bir şirket oluşturdu.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama D
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar. Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor.
Devamını Oku
Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?
Maliye

Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?

Gün geçtikçe daha fazla emekli maaşı, emeklilik dönemlerinde en azından işte yarı zamanlı olarak kalmaya çalışıyor. Ek olarak, artan sayıda emekliler işgücüne tam zamanlı olarak bir sebepten ötürü yeniden giriyor. Günümüzün ekonomik ikliminde, birçok emekliler emeklilik döneminde en azından yarı zamanlı çalışmadan önceki yaşam tarzlarını sürdürmeyi zor buluyorlar.
Devamını Oku
SoFi İncelemesi
Maliye

SoFi İncelemesi

SoFi - Social Finance, Inc. için kısa - bir peer-to-peer (P2P) borç veren ve grup arasında yükselen bir yıldız. Şirket, öğrenci kredisi borçları için refinansman yapmaya başladı, ancak ipotek ve kişisel kredilere dönüştü. Ödünç vermenin ötesinde, şimdi servet yönetimi ve hayat sigortası sunuyorlar. California, Healdsburg'da yerleşik ve 2011 yılında kurulan SoFi, 425.000'den fazla üyeye 25 milyar dolardan fazla borç sağlamıştır.
Devamını Oku