">
Maliye

Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı

Borçtan 110 bin dolar nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu?

2008'de, bu güzel, akıllı, mükemmel kızı benimle evlenmeye ikna ettim. Başıma gelmek için en iyi şeydi, ve bugüne harikaydım. Aşağıda, bir tür gerçek hayat aşkı hikayesi vardır: büyülü krallıklar yok, sadece iki kişi birlikte nasıl geçeceğine dair net bir görüş elde ediyor.

2008 Temmuz'unda Teksas tepe ülkesindeki bir Vineyard'da evlendiğimizde üniversiteden çok uzakta değildik. Her birimiz araba kredileri, kredi kartları ve öğrenci kredisi borçları vardı.

Eğer öğrenci kredi borcunda 30.000 dolar, 20.000 dolarlık bir araba notu ve 5.000 dolarlık kredi kartı borcunu düşünürseniz, 20'li yaşlarının ortalarında biri için oldukça standart bir borç profili. Bunu ikiye katlayın ve altı rakamdan fazla borca ​​sahip olmak kolay.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Normal hissettirdi.

Tanıdığımız herkesin bir araba ödemesi ve öğrenci kredisi ve muhtemelen kredi kartı borcu vardı. Ama gözümdeki canavara gerçekten baktığımda, özellikle ilk oğlumuzla birlikte iç karartıcı ve ürkütücüydi. Dürüstçe bu borç dağına baktığımda olumlu bir şekilde ürkütücüydi ve dönecek hiçbir yerde başarısızlık gibi hissettim. Bu noktaya kadar, benim yaklaşımım gerçeğini görmezden gelebilmem için işlev görebilmekti.

Korkuyla ilgili en büyük şey, izin verirseniz * mümkün olan en iyi motive edici olabilir. Korku beni istediğim kenardan uzaklaştırdı ve bu konuda bir şeyler yapmamı sağladı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

26 ay.

Yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır, en azından bizim durumumuzda. Her ay oturup oturup bütçemize bakardık. Faturaları ödedikten sonra kalan her bir dolar * tek bir şeye gitti: önce bir kredi kartı, sonra bir araba. Yavaşça en küçükten en büyüğüne kadar borçlarımızı ödedik.

Bir araba ödemek için bizim için gerçek bir kutlama oldu, sonra biraz sonra bir öğrenci kredisi. Kazançlar büyüdü ve daha büyüktü ve hayatımızın değişme yolunu hissedebiliyorduk.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Geliştirdiğim bir Google Dokümanlar bütçesi kullanmak, kullandığımız # 1 kaynağıydı ve 2 yıllık yolculuk boyunca yaptığımız ve harcadığımız her bir doları tam anlamıyla takip ettik. basitçe gözleme Paranın nereye gittiği, hayat değiştiren bir olaydır, bu çok şey ortaya çıkarır.

İlerlemeyi görmek ve her ay arta kalan para ile 1000 dolar + araç ödemesi yapmak eğlenceliydi. Bütçe skor kartımızdı ve harcamalarımızı kontrol edebildiğimiz için kazanabilirdik. Oyunu kurmamız çok önemliydi ki kazanabilmemiz için.

Tersine, pazarlamacılar ve kredi kartı şirketleri tarafından oluşturulan varsayılan oyun kurulur, böylece başarısız olur ve hayatınızı tüketici borcuna bir köle harcayabilirsiniz. İnsanların hayatta kalmasını sağlarken, insanlığın hayatta kalmasını sağlayan makineler için tüm insanlığın varolduğunu keşfettiğiniz “Matrix” deki sahneyi düşünüyorum. Zenginlik görünümünü korumak için tüketici borcunu ödemek için bir işte işten çıkarılma fikri benim için de aynı tür bir kayıp senaryosudur.

Kazanabileceğin bir oyun oluşturmak için bilinçli bir çaba gerektirir, ama herkes yapabilir. Binlerce kişinin üzerinde binlerce var, sadece bir süre için biraz farklı olmaya istekli olmalısınız.

Borç Kartopunu 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için kullandık!DEBT SNOWBALL FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Kesinlikle, ama neredeyse tüm insanın kendi kendine çeşitliliği vardı. İş arkadaşlarınıza pahalı arabalar ve büyük evler satın aldığınıza bakarsınız ve 'bunu finanse edebilirim' diye düşünürsünüz, ama hayatımın geri kalanının yörüngesini değiştirebilmemeyi tercih ederim. '

Borçtan kurtulmak kâğıt üzerinde mükemmel bir anlam taşır, ancak zihinsel ve duygusal bir mücadele olabilir, çünkü hepimiz kendimizi sürekli olarak akranlarımızla karşılaştırırız. Yolculuğumuz sırasında hayatın temel gereksinimlerini asla istemedik, ancak aşırı tüketen bir toplumda huzursuzluğa neden olabilir ve bir süreliğine kasıtlı olarak vazgeçebiliriz.

500 $ 'lık bir araba ödemesi yapmak için yeterli para kazandığımda $ 6.000 Honda Accord kullanıyordum, ama bu borcu öldürecektim ve bu hedef içimde yanan ateşi tutuyordu.

Bir bütçe kullanmaya alıştıkça, her ay para biriktirmek ve hedeflerinizi yenmek için eğlenceli bir oyun haline gelebilirsiniz. Mutlu olmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok, ama harcanabilir gelire sahip olduğunuzda bu tüketimde yakalanmak çok kolaydır = mutluluk yatar. Milyonlarca dolarlık milyonlar, kendinizi yetersiz hissetmek için harcanıyor.

Oyun sizi varsayılan olarak başarısız yapmak için ayarlanmıştır, bu yüzden kendi oyununuzu yaratmanız ve kazanabileceğiniz bir oyun yapmanız gerekir. İşler seni mutlu etmeyecek ve bu kısır devir döngüsünden kurtulmak için özgürleşiyor.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Dave Ramsey'in "Total Money Makeover" ı ilk okuduğumda ve eşimden borcumdan çıkacağımızı söylediğinde ağladı.

Ona: (yüzünde gözyaşları olan küçük bir sesle) “Yeni bir araba almaya ne zaman başlayacağım?”

Ben mi: “Um, birazcık bebek için değil.”

Kısa süreli fedakârlık ona çok eğlenceli gelmiyordu! Ve kim onu ​​suçlayabilir? Tüm hayatımızı okuldan geçmek ve iyi yaşamak için iyi işler elde etmek için çalıştık.

Ama bir kez planımızı bir araya getirip sonuçları görmeye başladığımızda ortak misyon ve ortak başarı hissi sadece güzel bir şeydi.

Borç canavarı öldürmek de felakete karşı bir risk oluşturuyordu. Hepimiz, paranın evlilikle ilgili en büyük nedensellik ve boşanma nedeni olan istatistiklerini duyduk. Mali işlerimiz hakkında inanılmaz derecede dürüst ve net bir şekilde anlaşabildik ve altı yıllık evliliğimizde asla parayla mücadele etmedik.

Bana göre, bu büyük bir kazan.

Ailemizin nasıl etkileştiği ve çocuklarımızı ne öğrettiğimiz için bir aşama oluşturdu.

Borcunu öderken, yaşamak için ne yapıyordun?

IT satışlarındaydım ve karım Anaokuluna öğretiyordu.

Borçtan çıktıktan kısa bir süre sonra, eşim evde kalmayı ve iki oğlumuzu yetiştirmeyi başardı. Bu, dolar cinsinden ölçülmeyen bir hediye oldu. Eşimin çocuklarımızı büyütmesi ve çalışmak zorunda olmaması bir nimettir.

Açıkçası, iki çocuğumuz için günlük bakım için ödeme yapmak zorunda değilsiniz! Tabii ki, çocukların günlük bakımda takılmak yerine pek çok inanılmaz deneyime sahip olabilmeleri, paradan çok daha önemli, ancak biri diğerine yol açıyor.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Hayatımda o noktaya kadar böyle bir şey yaşamamıştım.

Kontrol, başarı, barış, sıkı uyum ve paylaşılan vizyon duygusu inanılmazdı ve yaşadığımız herhangi bir geçici rahatsızlığa değdi. Bu boğucu yük, ilk oğlumuzu omuzlarımızdaki bu borcun ağırlığı olmadan hayatımıza kabul ettiğimiz için kaldırıldı.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi ipuçları var?

İlk önce, bunu kimin yaptığını insanlarla dolaş! İnsanların bilinçsizce birbirlerini ne kadar taklit ettikleri şaşırtıcıdır, bu yüzden bir gruba katılın ya da yapmak istediğiniz işi yapan insanların etrafında dolaşmanın bir yolunu bulun.

İkincisi, hemen bir bütçe kullanmaya başlayın. Rakamları aramak ve paranı ne kadar kötü yönetiyor olmanın şokunu aşmak birkaç ay alabilir. Benim için büyük bir şok oldu ve alışmaya başladı.

Bugün güzel evimiz var, tüketici borcuna sahip olmamanın huzurunu yaşıyoruz, evliliğimizde huzurumuz var, ve bizim için büyük, hayatı değiştiren şeyler yapan bir gayrimenkul yatırım şirketi kurduk. Bunların hiçbiri, mali ve zihinsel dayanak olmaksızın, tüketici borcundan çıkmanın iki yılını almamızı sağlamazdı.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Eğer bir Borç Başarı Hikayesi Bunu duymayı çok isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Benim 10 bin tl param var, Benim bin liram var zekat saat mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru"/>
Maliye

Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru

Eğer güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, tetiği çekmeden önce bilmeniz gereken çok şey var, ne kadar size mal olacak gibi. Bu süreçte size yardımcı olmak için, sizin için doğru hareket olduğundan emin olmak için 11 soruya cevap vermek üzere Pick My Solar ile çalışıyoruz. 1. Benim hizmetim, şebekeye geri koyduğum enerji için bir fatura kredisi sağlıyor mu?
Devamını Oku
Ibotta İnceleme: Gerçekten Para Alış Gıdalar Yapabilir miyim?
Maliye

Ibotta İnceleme: Gerçekten Para Alış Gıdalar Yapabilir miyim?

Hakkında duyduğunuz alışveriş uygulamalarının gerçekten tasarruf etmenize veya para kazanmanıza yardımcı olup olmadığını merak ettiniz mi? Para biriktirmeyi sevenler, Ibotta hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek isteyebilirler. Eğer Ibotta'yı ve onun güçlü bir para tasarrufu uygulamasını daha önce duymamışsanız, okudum arkadaşlarım. Ibotta 4.5 Özet Eğer alışveriş yaparken para biriktirmek isterseniz ve bunu yapmak için biraz çaba sarfetmeye istekli iseniz, Ibotta uygulaması cebinizde güzel bir
Devamını Oku
Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama
Maliye

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama

Kredi kartı ödülleri hızlı bir şekilde toplayabilir ve size inanılmaz avantajlar sağlayabilir. Daha iyi bilinen avantajlardan bazıları, seyahat noktaları veya soğuk sabit nakit ödülleri ile ödenen seyahatler gibi şeylerdir. Kim bu ikramlarda para kazanmak istemez ki? Bu bedava para! Burada en iyi ödüller kartları hakkında daha fazla bilgi edinin. Ancak, insanların (benim dahil olmak üzere) kredi kartı ödülleri kazanmalarının en yaygın nedeni, sizi sonsuza kadar yükleyebilecek büyük bir kredi kar
Devamını Oku
Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler
Maliye

Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler

Kolej maliyetleri hem öğrenciler hem de ebeveynler için giderek artan bir yük getiriyor. Bu yükü hafifletmenin bir yolu üniversite öğrencilerine iş bulmaktır, ancak bir işi tam zamanlı bir üniversite yüküyle dengelemek zor olabilir. Bugün üniversite öğrencileri için 7 harika işin bir listesini, üniversite öğrencilerinin yoğun programında çalışabilecek, ancak yine de iyi bir maaş kazanmayı başarabilecek işleri paylaşacağız.
Devamını Oku