Maliye

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl

Bir milyoner olmak, çoğumuzun bir anda hayal ettiğimiz bir şeydir. Büyük miktarda servete sahip olanlara baktık, oraya nasıl gittiklerini ve oraya nasıl gidebileceğimizi merak ediyoruz. Ancak, servet yolu sabır gerektirir, ancak oraya ulaşmak için gereken adımlar nispeten basittir.

Milyoner olmanın nasıl bir yol olacağını bilmek istiyorsanız, yolculuğunuza finansal özgürlüğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Zihniyetinizi Değiştirin

Olumsuz bir zihniyet - “yoksunluk” zihniyetini tanımlamaktan hoşlandığım şey, benim düşünceme göre, zenginlik ya da başka bir şey elde etmenin ana yoludur. Sürekli olarak kendinizi fakir olarak görüyorsanız, hem bilinçli hem de bilinçaltında net değerinizi azaltan harcama kararları alacaksınız.

Bilinçaltı “Kullanım nedir? Her zaman kırılacağım. ”Mesajı, uzun vadeli hedefinize uygun olarak, harcama kararlarını düşünmek yerine harcama kararları ile ilgili kısa vadeli memnuniyeti düşünmenizi sağlayacaktır.

Kendinizi zenginlik oluşturmak ve servet inşa etmek için akıllı para kararları vermeye yetecek kadar seven bilgiye sahip (bilmedikçe al) sahibi bir bilge kişi olarak görmeye başlayın ve net değer artışları kısa bir süre sonra gerçekleşecektir.

2. Sürekli Eğitime Devam Etmek

Milyoner olmaya gerçekten ilgi duyuyorsanız, TV'yi kapatın ve milyonerlerin nasıl yaşadığı konusunda eğitmeye başlayın ve bunları milyoner statüsüne getiren şeyleri yapın ve yapın. Milyonerler ve diğer başarılı insanlar dünyanın% 95'inin farklı şekilde yaşamaktalar: bu yüzden dünyanın% 95'inden daha fazla paraya ve başarıya sahipler. Yaşamı nasıl yaşadıklarına ve karar verdiklerine dair kendinizi eğitmeye başlayın; sonra bir milyoner gibi düşünmeyi öğrenmeyi seç.

3. Yazılı bir Plan Geliştirin

Bir milyoner olma konusunda ciddiyseniz, zaman ayırmak ve kağıt üzerinde milyoner statüsüne ulaşmak için planınızı yazmak önemlidir. Kendinizi milyonerler ve nasıl yaşadıklarını, nasıl çalıştığını ve yatırım yaptıkları konusunda eğitildikten sonra, kendi planınızı geliştirin ve mevcut finansal durumunuzdan Bay veya Bayan Millionaire'a gitmek için atmanız gereken adımları not edin.

Ne yapacağınıza, ne yapmayı keseceğinize, neleri satacağınıza ve net değerinizi artıracağınıza karar verin. Sağlam, akıllı bir mali plan hazırlayın ve planı takip edin.

4. Varlıklarını Değerlemeden Satın Alma

İnsanları kırdı, genel olarak, sadece değer kaybeden malları satın alma alışkanlığı var. Emlak yatırım yapmak yerine yeni arabalar satın alırlar. Endeks fonlarına yatırım yapmak yerine, kumarhaneye giderler. Rüzgâr paralarını borçlarını veya yatırımlarını ödeyerek net değerlerini arttırmak yerine, tatile gitmek için parayı kullanırlar. Yukarıda belirtilenlerin hiçbiri kendi başına kötü değildir, ancak varlıkların değerlenmesinin aksine amortismanlı varlık satın alma alışkanlığı, milyoner statüsüne ulaşma şansını kesinlikle alıkoyacaktır.

5. Aracınızın Altında Yaşamaya Başlayın

Bir yüzde seç - herhangi bir yüzde - Gelirinizi ve yeni gelirinizi geri kalanını yatırıma veya tasarruflara yatırın. Basitçe, gelirinizin% 90'ını yaşamaya başlayın ve diğer% 10'unun mevcut olmadığını varsayalım. Ardından, yatırım stilinize uyan akıllı yatırım tercihleri ​​yapmak için bu% 10'u kullanın. Daha az yaşamaya alışkın olmanız ve bütçenizin% 10'unun eksik olduğunu fark etmeden uzun sürmeyecek. Bu arada,% 10'luk bir milyoner yapmak için çalışıyor olacak.

6. Çalışanlarınız Olarak Dolarını Görmeye Başlayın

Paranızı oynamak zorunda olduğunuz bir şey olarak görmek yerine, çalışanlarınızı dolar olarak görmeye başlayın. Onları koruyabilir ve onları sizin için çalışmaya, servetinizi büyütmeye ya da onları kovmanıza (yani onları harcayabilir) ve işinizi büyütmek için daha az çalışanı olan milyoner olma işine girebilirsiniz. Akıllı bir iş insanı, gelecekteki başarıyı sağlamak için işlerini büyütmek ve büyütmek için çalışır. Akıllı bir iş adamı olun ve doyumunuzu, akıllı yatırımla servetinizi oluşturmanıza yardımcı olacak çalışanlar olarak kullanın.

7. Uygun Olmayı Reddetme

İncil'de Romalıların kitabında okuyan bir ayet vardır. “Bu dünyaya uyma, ama zihninizin yenilenmesiyle dönüştürülün, Tanrı'nın iyi, kabul edilebilir, kusursuz iradesini kanıtlayabileceğinizi”. Milyoner statüsüne gelince, bu dünyaya uyulmaması önemlidir. Bu dünyanın büyük bir kısmı, Jones'lara ayak uydurmanın ve başarılarını “malzeme” ile göstermenin başarıya ulaşmanın doğru yolu olduğuna inanmaktadır; gerçekte, değer kaybeden varlıkların birikimi milyoner olma şanslarını yok etmektedir. Bu hatayı yapmayın ve “lideri izleyin” paketine düşmeyin. Bunun yerine, kendi yolunuzu finans özgürlüğüne bırakın ve başkalarının sizi nasıl takip edeceğini gösterin.

8. Pasif Gelirin Nasıl Yapılacağını Öğrenin

Milyonerlik durumuna ulaşma yolunda size yardımcı olacak pasif gelir gibi bir şey yok. Paranızı, sizin için çok az bakım gerektiren veya hiç bakım gerektirmeyecek bir şekilde sizin için işe koyduğunuzda, para kazanmanın ya da sadece hayattan zevk almanın başka yollarını bulmakta özgürsünüz. Pasif gelir elde etmenin ve yaşam tarzınıza ve tutkularınıza uyan ve banka hesabınızın büyümesini izleyen pasif gelir fikirlerini hayata geçirmenin akıllı yollarından kendinizi eğitin.

9. Persevere'yi seçin

Değer vermeye değer bir şey beklemeye değer. Milyonerlik durumuna giden yolunuz büyük olasılıkla birlikte barikatlar ve kesintilerle karşılanacaktır. Beklenmeyen harcamalar gerçekleşecek. Yatırımlar para kaybedecek. İşiniz değişebilir. Bu aksaklıkların oluşacağını ve ne zaman yaptıklarını kabul ederseniz, kendinizi tozdan arındırmayı, geri çekilmeyi ve tekrar denemeyi seçin. Eskilerin söylediği gibi: Artık denemekten başka bir başarısızlık yok. (Elbert Hubbard, Amerikalı bir yazar ve yayıncı).  Denemelere rağmen denemeye devam etmeyi seçin ve milyoner durumu gelecektir.

10. Planınızı Düzenli Olarak Analiz Edin

Hayat değişir ve bu yüzden bir milyoner olmak için planınız da değişime açık olmalıdır. Milyoner planınızı üç ayda bir veya altı ayda bir analiz edin. Neyin işe yarayıp neyin işe yarayıp yaramadığını ve neyin işe yarayıp yaramadığını görmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu belirleyin. Son birkaç ay boyunca hedeflerinizin ve hayatınızın nasıl değiştiğini ve mevcut yaşam tarzınıza uyacak ve hala milyoner durumu hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak ayarlamalar yapmanız gerektiğini düşünün.

Milyoner olunmayı öğrenmek zaman alır, ancak birçok kişi gösterdiği gibi, bu olası bir rüyadır. Gerekli fedakarlıkları yapmaya istekli olanlar için akıllı bir plan uygulayın ve bekleyişe devam edin, milyoner durumu kesinlikle elde edilebilir.

Şu an üzerinde çalıştığınız büyük bir hedef nedir? Milyoner olmak isteyenlere tavsiyeniz nedir?

Videoyu izle: genç yaşta milyoner olan insanların hikayesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim
Maliye

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim

Akran baskısına girmeye gelince, ben mutlak bir uşağım. Altı yaşındayken dilimi dondurucudan çıkarılmış bir metal buz tepsisine yapıştırmaya cesaret edildim. Hayatımın bu noktasında, Bir Noel Hikayesi filmini görmedim, bu yüzden gelecek olan sonuçları anlayamadım. On beş dakika ve bir ham dil daha sonra dersimi aldım.
Devamını Oku
Haziran Blog Gelir Raporu
Maliye

Haziran Blog Gelir Raporu

Aylık blog gelir raporu için tekrar zamanı. Bu raporları takip ediyorsanız (diğer aylık raporlarımı buradan kontrol edebilirsiniz), bu yılın Şubat ayında izlemeye ve raporlamaya başladığımdan beri bunun en düşük gelirli ay olduğumu bileceksiniz. Gelirdeki düşüşün en büyük nedenlerinden biri, blog'la teknik bir hata yapmamdır. Bu, görüşlerin neredeyse yüzde seksen oranında düşmesine neden oldu.
Devamını Oku
Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek
Maliye

Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek

Black Friday, yılın en büyük alışveriş günlerinden biri, bilmeden önce burada olacak. Alışveriş yapanlar, Noel hediyeleri ve satın almak istedikleri diğer öğeler hakkında en iyi fırsatları bulmak için mağazalar ve çevrimiçi alışveriş portallarından geçecek. Yılın en büyük satışlarından bazıları Cuma günü cuma günü gerçekleşir ve size bu büyük fırsatlarda nasıl daha fazla para tasarrufu yapacağınızı gösterebiliriz.
Devamını Oku