Maliye

Kullanılmış Kullanılmış 10 Şey

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, paranızı harcadığınız paraya iyi bakın. Yemek ve yaşam masrafları gibi ihtiyaçlardan bahsetmiyorum, aksine sizin için çok fazla para ödüyorsunuz.

Aslında, ihtiyacınız olmadığında tam fiyat ödeyebileceğiniz birkaç şey var. CreditDonkey.com, her zaman satın almanız gereken en iyi on şeyi açığa çıkarır.

1. Otomobil

Birincisi gerçekten bir hayırsever. Yeni otomobillerin hemen değerini kaybetmesi bir sır değil. Aslında, bazı uzmanlar, bir araba, otomobilin dışına çıktığınız saniyenin% 20'sini kaybettiğini söylüyor.

Buna karşılık, az kullanılan bir araç, etiket fiyatına ve sigorta maliyetine geldiğinde çok önemli olabilir. Yine de araştırmanı yap. Arabanın geçmişine göz atın ve aracın gerçek değerini, ödediğiniz şeye kıyasla karşılaştırın. Kesinlikle satın aldığın şeyin limon olmadığından emin olmak istiyorsun.

2. bisiklet

Aynı bisikletler için de geçerli. Profesyonel dereceli bir bisiklet aramıyorsanız, kullanılmış olana iyi bir anlaşma yapabilirsiniz. Perakende satış fiyatının bir bölümünü bir garaj satışında bile ödeyebilirsiniz.

Şanslar önceki sahibi bile zar zor ve sadece garajda daha fazla yer yapmak istiyor. Aynı şey çocuklar ve bisikletleri için de geçerlidir.

Çocuklar çok hızlı büyürler; Genellikle bir iki yılda bisikletlerinden çıkarlar. Bisiklet nispeten iyi durumda olduğu sürece büyük bir olasılıkla karşılaşabilirsiniz.

3. Çocuk Giysileri

Söylediklerimi tekrar edeyim. Çocuklar hızlı büyürler. Giyim söz konusu olduğunda, muhtemelen bir mevsimden fazla bir şey giyemezler. Bu yüzden çocuk kıyafetlerini satın almak çok mantıklı geliyor.

Gibi konsinye mağazaları alışveriş eğer perakende maliyetinin% 50-75 arasında tasarruf edebilirsiniz Çocuk Kid. Ebeveynler bazen resmî zaman için özel kıyafetler dener ve kurtarırlarsa, önceki sahibinin sadece bir kez giydiği veya muhtemelen hiç giymediği bazı kıyafetleri bile kaydedebilirsiniz.

4. Çocuk Oyuncakları

Çocuklar elbiselerini çabucak yitirirken, aynı zamanda yeni oyuncaklardan da hızlıca geçer. Çocuklar, en son oyuncak için yanınızda olmakla meşguldürler, sadece önümüzdeki haftadan vazgeçmek için. Birçok oyuncak sadece oyuncak kutusunun dibinde biter.

Cüzdanınıza bir mola verin ve yerine hafifçe kullanılmış oyuncaklar satın alın. Sadece geri çağrılmış olabilecek öğeleri kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Spor Malzemeleri

Oyuncaklarda olduğu gibi, merak ettiğiniz spor yıldızının gerçekten bir sezondan daha fazla oynamak isteyip istemediğini asla bilemezsiniz. Kendinle dalga geçme; Spor ekipmanı, büyüklükte bir oyuncu için yapılmış olsa bile pahalıdır.

Yeni bir hokey sopası, yeni futbol pabuçları veya yeni bir golf klübü için kazanılan paranı çıkarmadan önce çocuğunuzun bunları denemesine izin verin. Kullanılan spor ekipmanlarını satın al Tekrar Oyna Spor Çocuğunuzu bir sporun içine sokmak için onları hayal kırıklığına uğratmadan rahatlatmak için harika bir yoldur.

6. Egzersiz Ekipmanları

Yetişkinler için büyük egzersiz ekipmanı söz konusu olduğunda, muhtemelen aynı anlaşmaya bakıyorsunuz. Satılık “hafif kullanılmış” bir koşu bandı, ağırlık bankı veya sabit bisiklet kaç kez gördünüz?

Hepimiz büyük niyetlerle başlıyoruz, ancak çoğu zaman bu tip öğeler onları asan bir kıyafetle sonuçlanıyor. Satın almadan önce kendinize bir iyilik yapın ve önce kullanılmış egzersiz ekipmanını kontrol edin.

7. Müzik Aletleri

Okul orkestrasında veya okul bandında oynarken, çocuğunuzun beğenisine göre daha fazlası varsa, bunun için ikinci el mağazasından da tasarruf edebilirsiniz. Aletler kolayca birkaç yüz dolarlık yukarı doğru çalışır.

Mozart bir sonraki odada antrenman yapmadığı sürece, büyük paraları kabartmadan önce bir deneyin.

8. Ders Kitapları

Üniversitede bir çocuğun var mı? Eğer öyleyse, ne kadar para olduğunu biliyorsunuz. Harçtan sonra, en büyük maliyetlerden biri ders kitapları için olabilir.

Kolaylıkla 100 $ ile 200 $ arasında bir parçaya mal olabilirler! Bu büyük bir değişime yol açar.

Yapabilirseniz, kullanılmış kitapları kitapçılarda veya çevrimiçi olarak bulmaya çalışın. Onları bulabilirseniz, büyük olasılıkla çok para kazanacaksınız. İyi durumda kalırlarsa, sonraki dönemlerde başka bir öğrenciye satarak maliyetin bir kısmını telafi edebilirsiniz.

9. Büyük Bebek Dişli

Spektrumun diğer ucunda, yeni bir bebeğiniz varsa, her şeyi yepyeni almanıza gerek yok.

Mama sandalyesinden bebek salıncağına, portatif bebek yatağına kadar, yeni satın alırsanız 100 dolar ya da daha fazla paraya mal olacaktır. Bu eşyaların çoğu sürecek şekilde üretildi, bu yüzden neden çok fazla para biriktirip satın almayın. Yine de, bebeğinizi güvende tutmak için geri çağrılan ürünleri kontrol ettiğinizden emin olun.

10. Elektrikli El Aletleri

Bir ev yüklenicisi, hatta bir hafta sonu remodeling gurusu olduğu iddiasında bulunmuyorsanız, muhtemelen garajınızda oturan aletlerden fazla yararlanamazsınız. Ancak, elektrikli aletleri ateşlemeniz gereken bir zaman gelecek.

Onlara fazla aşınma ve yıpratmadığınızdan, araçları yerel bir garaj satışında veya Craigslist'te toplamayı düşünün. Çalıştığı sürece, muhtemelen piyasadaki en yeni modele ihtiyacınız yoktur.

Öyleyse, eğer biraz para kazanmak istiyorsanız, satın aldığınız zaman satın almayı düşünün. Açıkçası, bunu her şeyle yapmak istemezsiniz, ama nereye bakacağınızı biliyorsanız, orada bazı gerçek fırsatlar vardır.

Videoyu izle: Tecavüzcüleri Önlemek İçin Sinema 10 Özel Kadın Aleti

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın
Maliye

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın

En büyük evcil hayvan değil mi? Köpekler, “insanın en iyi arkadaşı” ismini hiçbir şey için kazanmadılar ve çoğu insan için, evcil hayvanlar aile üyeleriydi. Evcil hayvanlarımız düştüğümüzde bize rahatlık verir ve en çok ihtiyacımız olduğunda bizi güldürür ve en azından bekleriz; karşılığında, onlara bir ev, yiyecek ve çok sayıda snuggles sağlıyoruz.
Devamını Oku
Çocuklarınıza Öğretmeniz Gereken 4 Pratik Para Becerileri
Maliye

Çocuklarınıza Öğretmeniz Gereken 4 Pratik Para Becerileri

Mükemmel bir dünyada, ebeveynler ve eğitimciler (toplumdan bahsetmemek), çocuklarımızın finansal okuryazar olmalarını sağlamak için çok çalışacaklardır. Bu ütopik idealde, para becerilerinin okuma, yazma ve aritmetik kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, bebekler para kitaplarında dişlerini kestirecekler ve bütçenin nasıl okuryazar olarak aynı damgalanacağını bilmeyeceklerdi.
Devamını Oku
Hayalinizdeki evi inşa etmek için 23 yol
Maliye

Hayalinizdeki evi inşa etmek için 23 yol

Hey Pinterest insanları! Bu gönderiyi beğendiyseniz, 70 Para Tasarrufu Kolay Yolu'nu da beğenebilirsiniz. Ayrıca karımın blogu Rose of House'u da kontrol et. Ana Sayfa Turu sayfası 1 milyondan fazla kez sabitlendi. Yowzers! Bu yıl bir ömür boyu bir maceraya başladık. İlk özel evimizi kurduk - rüya evimiz.
Devamını Oku
10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri
Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler.
Devamını Oku