Maliye

Poshmark İnceleme: Kullanılmış Giysiler Alış ve Satmaya Değer mi?

Poshmark nedir?

Poshmark çoğunlukla tasarımcı ve isim bandı giyim için tasarlanmış, yavaşça kullanılan öğeleri satın almak ve satmak için bir uygulama. Ücretsiz uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Alış ve satış esas olarak uygulama üzerinden yapılır, ancak bunu web sitesinin masaüstü sürümünden de yapabilirsiniz.

Uygulamanın ilk online alışveriş sitesi, Kaboodle eski kurucusu Silikon Vadisi girişimci Manish Chandra tarafından 2011 yılında başlattı.

Poshmark, sosyal odaklı bir satın alma ve satış deneyimini benimsiyor. Potansiyel alıcılar öğeleri “beğenebilir” ve soruları doğrudan öğenin listelendiği sayfada sorabilir.

Tarzınızı seviyorlarsa dolabınızı da takip edebilirler. Daha fazla ürün satmakla ilgileniyorsanız, takipçilerinize ulaşmak, müşteri havuzunuzu oluşturmanın harika bir yoludur.

Poshmark
4.5

özet

Satmak için çok fazla şeyiniz varsa, Poshmark'ta kendi mağazanızı kurabilirsiniz. Ücretler üzerinde basitliği takdir ederseniz, Poshmark en iyi seçiminiz olabilir. Ancak, ücretlerle ilgili endişeleriniz varsa, eBay, LetGo veya Craigslist veya benzerlerini düşünebilirsiniz.

Neden Poshmark Kullanmaya Başladım

Altı yıl önce, artık istemediğim kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlardan kurtulmak için bir eBay mağazasına başladım. Biraz alışveriş bağımlılığım vardı, ama bu tamamen farklı bir hikaye.

O zamanlar, Poshmark gibi kullanışlı satış uygulamaları popüler değildi, bu yüzden eBay'i kullandım. Bir kutsama çünkü nihayet gönderdiğim her şeyi satmayı başardım, ama bir lanet çünkü en basit görevler beni sonsuza dek çözecek! Satmaya kaydolduktan sonra, eBay ile ilgili tüm satış araçlarını ve bilgilerini aştığımı hala hatırlıyorum.

Bence eBay, satın almak veya satmak için en kullanıcı dostu bir platforma sahip değil. 2012'den beri büyük ölçüde geliştirilirken, Poshmark olarak kullanımı kolay bulamıyorum.

Poshmark Artıları

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bir tasarımcıdan daha fazla para almak için tasarımcı dud'larından kurtulmak için bir arkadaşının önerisiyle Poshmark'ı kullanmaya başladım. Bunu hiç duymamıştım, ama iyi satış yapıyor gibi görünüyordu, bu yüzden Poshmark'ı kullanmaya başladım.

Hızlı bir şekilde Poshmark'ın harika olduğunu öğrendim. Ürünleri doğrudan uygulamadan göndermek, alıcılarla iletişim kurmak ve gönderim için sabit ücretleri anlamak çok kolay.

Kolay nakliye

Nakliye, 6.49 $ 'lık bir sabit fiyat gönderiminde olduğu gibi çok basittir ve alıcı bunu öder. Poshmark'tan bir gönderim etiketi basabilir ve Priority Mail'i USPS yoluyla gönderebilirsiniz. Poshmark'ın yalnızca ABD’ye gönderildiğini de bilmelisiniz.

Poshmark Eksileri

Sadelik bir fiyata geliyor ve Poshmark satışlarınızın yüzde 20'sini indiriyor. Öyleyse, zaman zaman eBay kullanmaya devam ettiğimi belirtmeliyim çünkü ücretlerin yüksek olmadığını görüyorum.

Poshmark, Alıcı ile Satıcıyı Yerine Getiriyor

Poshmark'ın kurulma şekli alıcıya yöneliktir. Alıcı herhangi bir sebepten ötürü öğenizden memnun olmazsa, bir hak talebi açabilir ve öğeyi size iade edebilir.

Poshmark'ı bir satıcı olarak kullanmanın bir başka dezavantajı, alıcının öğenizi aldıktan sonraya kadar ödeme yapamayacağınızdır. ve Satın alma işlemini kabul eder. Alıcının bunu yapması için üç günü var. Poshmark daha sonra dördüncü günde fonlarınızı serbest bırakır ve fonları serbest bırakma veya Poshmark'ta harcayabilme seçeneğiniz vardır.

Bu, alıcının ürünü alıp uygulamaya kabul edene kadar gerçekten parayı almamanız anlamına gelir. Özellikle ürününüzün USPS'den kaybolması veya gecikmesi durumunda, daha uzun bir bekleme süresi.

Her ne sebeple olursa olsun, alıcının eşyadan memnun olmadığını söyleyelim. Bu üç günlük pencereyi, yarışmayı veya ürünü iade etmek için kullanabilirler; bu durumda ödeme alamazsınız.

Poshmark bir mağaza için en iyi seçenek olmayabilir

Çok fazla eşya satmayı planlıyorsanız ve hafifçe kullanılmış kıyafetler satan bir iş kurmak istiyorsanız, yüzde 20'lik yüksek komisyon ücreti nedeniyle Poshmark muhtemelen en iyi platform değildir. İPage veya Shopify'tan kendi e-ticaret sitenizi başlatmanız daha iyi olacaktır.

Sosyal odaklı, Müşterilerle İlgilenen Çok Zaman Demektir

Müşterilerin soruları ve yorumları doğrudan öğenin sayfasında yayınlamasına izin verilir, böylece çok fazla soru olabilir, bu da yanıtlanması gereken çok zaman alabilir.

Müşterilerin sorularına cevap vermede yanlış bir şey olmasa da, sürekli pingli olmak en ideal durum değildir.

Satıcıların, boyut, renk vb. Hakkında tonlarca soruya cevap vermek zorunda kaldıkları konusunda şikayet ettiklerini duydum, ancak çok az satın alma ile sonuçlandı.

Satış amacı, zamanın çok fazla zaman almamasıdır, çünkü dedikleri gibi, zaman paradır.

Poshmark'ın Ücretleri

Sadeliği kucaklayan Poshmark'ın ücretleri doğrudur. 15 doların altındaki satışlar için 2.95 dolarlık bir sabit ücret alırlar, bu yüzden 14 dolarlık bir elbise satmış olsaydınız, 11.05 dolar kazanırdınız.

Maddenin maliyeti 15 dolardan yüksekse, Poshmark yüzde 20'lik bir kesinti alır. Aynı elbiseyi 16 dolara sattığını ve 12,80 dolar kazanacağını hayal et.

Satışınız alıcı tarafından teslim alındıktan ve teslim alındıktan sonra, satışınızdan elde edilen kazançlar sizindir.

Poshmark Nasıl Kullanılır?

Satmaya hazır olduğunuzda uygulamayı telefonunuza indirin.

Öğelerinizi gönderirken, Poshmark kameranıza telefonunuzda erişip erişemeyeceğini sorar ve oradan yapmanız gereken tek şey fotoğrafları çekmek ve bir açıklama ile göndermek. Kolay geliyor, ancak öğelerinize daha fazla müşteri çekmek için bazı püf noktaları ve yollar var.

Fotoğrafların Gücü

Daha önce eBay mağazamı aldığım için çevrimiçi satış konusunda bir bacağım olduğunu itiraf ettim, ama sanırım tüm çevrimiçi alışverişlerim, müşterinin zihnini anlamama yardımcı oldu.

Bir alıcı olarak, satıcının bulunduğu öğenin bulanık veya karanlık fotoğraflar içermesi ve net bir açıklama ya da iade politikası olmaması nedeniyle bir satıcının sayfasından geri döndüğümde çok fazla zaman vardı. Sonraki.

Bazı satıcıların fotoğraflarla ne kadar özensiz olduğunu hala beni şaşırtıyor. Görüntüler bazen karanlık, görülmesi zor (özellikle siyah veya koyu renkli öğeler) ya da yakın çekim bulanık ve neye baktığınızı bilmiyorsunuz.

Öğenin rengi doğru çıkmadıysa, açıklamasında şunu unutmayın. Bu günlerde akıllı telefonlar kadar müthiş, bazen hayatın gerçek bir öğesinin rengini yakalamıyor, bu yüzden öğenin zeytin yeşili veya gri olup olmadığını merak eden müşteriler yerine, sadece açıklamasında yaz.

Bunu yeterince vurgulayamıyorum: mümkün olduğunca ayrıntılı ve açıklayıcı olun ve kaliteli fotoğraflar çekin.

Poshmark, öğeniz için en fazla sekiz fotoğraf çekmenizi sağlar. Bundan yararlanın ve öğenizi farklı açılarda göstermek, yakın çekimler yapmak ve yapabiliyorsanız modellemek için sekizini kullanın. Bir askıya sarkmaktan ziyade, giyilen parçaların neye benzediğini görmeye yardımcı olur.

Fotoğraflarınızın harika olmasını sağlamak için beş mini cihaz var:

1. Doğal ışıkta fotoğraf çekin.

Eğer yapamazsan, içeride aydınlık olduğundan emin ol.

2. Fotoğraflarınızdaki bir karşılaştırma öğesini kullanın.

Öğe küçükse, fotoğrafı bir karşılaştırma öğesinin yanına ekleyin (örn. Bir madeni para, bir iPhone, evrensel olarak tanınan bir şey), böylece insanlar boyutu daha doğru bir şekilde anlayacaktır. Örneğin, bir zamanlar küçük elmas küpeler sattım, bu yüzden fotoğrafın boyutunu karşılaştırabilmek için fotoğrafa bir kuruş koydum.

3. Bir terzi mezura kullanın.

Fotoğraftaki mezura ile kıyafetleri düz bir şekilde döşeyin, böylece bir çok müşteri zaten okumadığı açıklamada yazmanız gerekmez.

4. Öğenin sahip olabileceği tüm kusurlar hakkında önceden haber verin.

Herhangi bir kusurun fotoğrafını çekmek çok önemlidir. Mümkün olduğunca şeffaf olun, alıcıyı şaşırtmazsınız. Sürprizler, sadece bir şey için çok para kazanmışken değil, doğum günü partileri için harikadır.

Bu sadece geri dönüşleri en aza indirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Poshmark'da satış yapmaya devam etmek istiyorsanız, çok sayıda olumlu yorum almak işinizi sürdürmenize yardımcı olur.

5. Telefonunuzun düzenleme aracını kullanın

Sadece kusurların fotoğraflarını çekmeyeceğim, aynı zamanda iPhone'umdaki düzenleme aracımı (Markup olarak adlandırılır) kusurun üzerine bir ok çizmek için kullanacağım, böylece müşterinin onu aramak zorunda kalmayacak.

Öğe Fiyat Nasıl

Öğenizin ne getirdiğini görmek için Poshmark ve eBay'de hızlı arama yapın. Öğenizi mümkün olduğunca rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmaya çalışın.

Tanımlayıcı ve Kullanım Sıfatları

Kanal altıncı sınıf İngilizce dersi ve açıklayıcı olsun. Mümkün olduğu kadar çok sıfat kullanın ve boyutu, rengi, durumu ve giydiğiniz zaman size nasıl uyduğu hakkında ayrıntılı bilgi verin.

Eklenen bir bonus, müşterilerin ürünü şık bir şekilde giyebilmeleri için yollar önerebilirsiniz.

Takip Edin

Instagram gibi diğer “Poshers” ı da takip edebilirsiniz. Eşyaları sattığım ilk hafta, kısa bir süre önce 50'den fazla takipçi kazandığımı görmek beni şaşırttı.

Bunu, fazladan para kazanmanın uzun vadeli bir yolunu yapmayı düşünüyorsanız, bunları takip edin.

Ayrıca, diğer kişilerin ürünlerini kendi takipçilerine düzenli olarak paylaşan Poshmark satıcılarını da duydum, bu yüzden müşteri tabanınızı oluştururken denemek isteyebileceğiniz bir şey.

Paketinize Güzel Not Ekleyin

Bir ürün sattığımda, müşterinin kutusundaki turkuaz mendil kağıdını doldurdum. Poshmark'la bir dava açmaktan ziyade, müşterilerle herhangi bir tutarsızlık veya sorun varsa, ilk önce benimle iletişime geçmelerini rica eden güzel bir notla birlikte veya beni olumsuz bir eleştiri bırakıyor.

Hogging ve En İyi Teklif Seçeneği

Poshmark'ın “teklif” seçeneği vardır, bu da alıcıların listelediğiniz fiyattan daha düşük bir teklif yapabileceği anlamına gelir. Öğenizi listelediğinizde bu seçeneği açık tutmak daha fazla müşteri ilgisi kazanmanıza yardımcı olabilir. Bir öğe için kabul etmek istediğiniz minimum fiyatı belirleyebilirsiniz.

Posh Partileri

Posh Partileri, satıcıların (ve alıcıların) alışveriş yapmak ve satmak için bir araya geldiği sanal, gerçek zamanlı alışveriş etkinlikleridir. Poshmark'ın uygulamaya yönelik sosyal katılımı teşvik etmesi ve daha fazla takipçi çekmesi için bir başka yol.

Bir partiye kolayca katılabilirsiniz. Parti başladığında girişinize gidin ve mevcut partiyi görmek için paylaş düğmesine basın. Paylaşmak isterseniz, düğmeye basın ve tarafa eklenirsiniz.

Sadece taraflar için satmak için öğeleri kaydedebilirsiniz. Yeni bir listeyi parti oluştururken eklemeniz yeterlidir ve paylaşma seçeneği sunulur.

Satıcı butik

Satmak için çok fazla şeyiniz varsa, Poshmark'ta kendi mağazanızı kurabilirsiniz. Ücretler üzerinde basitliği takdir ederseniz, Poshmark en iyi seçiminiz olabilir. Ancak, ücretlerle ilgili endişeleriniz varsa, eBay, LetGo veya Craigslist veya benzerlerini düşünebilirsiniz.

Eşyalarını satmak için Poshmark'ı kullandın mı? Aşağıda bir yorum bırakın, deneyiminizi duymak isterim.

Videoyu izle: FENTY GÜZELLİK Şimdi Ne Yaptınız? Jackie Aina

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site
Maliye

Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site

2016'da, tüketiciler sadece Etsy'de el yapımı ürünlere yaklaşık üç milyon dolar harcadılar - bu sadece bir mağazanın satış değeri. Çok para var, bu da her yerde işçilere el koyma fırsatına sahip olma ve el becerilerini online satarak para kazanma fırsatı veriyor. El yapımı eşyaların eline geçme yeteneği ve yeteneği olan insanlara hep hayran kaldım.
Devamını Oku
İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?
Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor? İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler: Bir ipotek için ön onay alın Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikirleri var.
Devamını Oku
5 Şaşırtıcı olmayan öğrenci kredisi
Maliye

5 Şaşırtıcı olmayan öğrenci kredisi

Muhtemelen bildiğiniz gibi, ABD'deki öğrenci kredisi sorunu artmaya devam ediyor. Her borçta olduğu gibi, koleje katılmak için insanların borç para alması her zaman norm değildi. Harvard'a katılan öğrenciler için ilk öğrenci kredilerinin 1840'a kadar olmadığı anlaşıldı. Dahası, 1958 yılına kadar, federal olarak desteklenen öğrenci kredilerinin herhangi bir okula giden üniversite öğrencilerine sunulması değildi.
Devamını Oku
Fannie ve Freddie Beyaz Saray Punts
Maliye

Fannie ve Freddie Beyaz Saray Punts

Bu ayın başlarında, Beyaz Saray bir NFL bahisçisinin rolünü oynadı ve Fannie Mae ve Freddie Mac ile çok uzak bir alanda ne yapılacağına dair bir punt yaptı. Aslında belki bir sonraki alan bitti. Tahvil yatırımcıları, Fannie Mae ve Freddie Mac'in geleceğine ilişkin ayrıntıları beklemişlerdi. Bu yatırımlar, U Yatırım Notu'ndaki tahvillerin neredeyse% 40'ını geride bıraktı.
Devamını Oku