Maliye

4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli

Bugün, kocasıyla birlikte on binlerce doların borcunu ödeyen Sarah'dan borç başarı hikayesini paylaşıyoruz!

Bize biraz kendinden bahset

Merhaba! Benim adım Sarah ve ben bir eşim ve evden çalışan bir anne ve iki küçük kızım, 2 ve 1 yaşlarım var. Kişisel finansmanı ve para kazanmayı veya tasarruf etmeyi içeren her şeyi seviyorum! Kendi kişisel finans blogumu işletiyorum Frugal Milyonerve diğer çeşitli kişisel finans siteleri için yazabilirsiniz. Yakın zamanda AZ'den NC'ye taşındık, bu yüzden boş zamanlarımda şehri keşfetmeyi, dışarıda vakit geçirmeyi, ekmek yapmayı ve ailemle birlikte olmayı seviyorum.

Borç 40,500 dolar nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Kocamla ilk buluşmaya başladığımızda kombine kredi kartı borcunda 7,500 dolar vardı, 15.000 $ 'lık bir arabanın kredisi vardı ve 18.000 $' lık bir öğrenci kredisi vardı. Bu borç toplamda 40.500 dolar! Hayır teşekkürler!

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Hiç ilerlemeyeceğimizi, çok daha azını ödeyeceğimizi hissettim. Ben yalan söylemeyeceğim - bunun yüzünden çoğu gece uyumakta zorlandım. Kredi kartı alımlarından pişman oldum, ancak işten çıkarmak için yapabileceğim hiçbir şey olmadığını biliyordum.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Borç geri ödeme planımızla ilgili ciddi bir şey yaptıktan sonra, kredi kartlarını yaklaşık beş ayda ödedik. Araba kredisi ve öğrenci kredisi bundan iki yıl sonra ödendi.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kişisel finans alanında, çoğunlukla Dave Ramsey'e atıfta bulunan birkaç site okuyoruz. Ama çoğunlukla, birbirimize sadece finanse açık ve dürüst olmak, değer bazlı harcama alışkanlıklarının faydasını öğrenmek ve mümkün olduğunca çok para kazanmak için güveniyorduk.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Oh evet! Bu süre zarfında iki bebeğimiz vardı, böylece tıbbi faturalar borç ödeme sürecini hızlandırdı ve yavaşlattı.

Borç, evliliğinizi nasıl etkiledi?

Finansal olarak düzenli olarak iletişim kurduğumuz sürece (haftada en az iki kez), iyiydik. Hem pahalı olayları kaçırmak hem de para harcamak yerine eğlenmek için bedava şeyler bulmakla iyi vakit geçirdik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Kredi kartlarımızı ödememiz sırasında büyük bir üniversite için ironik bir mali danışman olarak çalışıyordum. Kocam, şu an hala bir ressam / yüklenici olarak çalışıyordu. Kredi kartlarımız ödendikten kısa bir süre sonra evde kaldığım bir anne oldum ve yanımda serbest yazılar yazdım. Yaptığımız ekstra gelirler araba ve öğrenci kredisine doğru gitti.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

FANTASTİK!! Son borç ödemesini yapmak çok iyi hissettirdi! Sonunda özgür hissettik ve hayatımızın ve maliyetimizin kontrolünü elimizde tuttuğumuz gibi.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bir plan ve bir bütçe yapın ve sonra ona bağlı kalın! Borçlarınızı daha hızlı ödeyebilmeniz için hem tasarruf hem de para kazanmanın yaratıcı yollarını arayın.

Borçtan uzak kalmak ya da zenginlik oluşturmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Şu an işletmemizi büyütmeye ve meyvelerce yaşayabildiğince çok para kazanmaya odaklanıyoruz. Geçtiğimiz yıl çok düşük bir faiz oranına sahip bir araç kredisi aldık, ancak bunun dışında borçsuzuz. Her ay yapabileceğimiz kadar para biriktiriyoruz ve emeklilik ve yatırım hesaplarımıza katkıda bulunuyoruz. Hayalimiz, önümüzdeki 5 yıl içinde bir ev için nakit ödeme yapmak (veya en azından büyük bir peşinat ödemesine sahip olmak). Bunu yapıp yapamayacağımızı göreceğiz!

Sarah ve ailesinin milyoner durumuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için blogunu The Frugal Millionaire'da bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: ROBLOX 1 GÜNDE NASIL 100 BİN ROBUX KAZANDIM?!? / ROBLOX TÜRKÇE / ROBLOX İZLE / AMAÇSIZ KEMAL

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Kadın 3.5 yılda 55.000 $ 'lık Borcunu Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Kadın 3.5 yılda 55.000 $ 'lık Borcunu Nasıl Ödeniyor?

55.000 dolar borcunu nasıl aldın? Tüm kredi kartı / teminatsız borç olan borcumu yarattım, çok sessizce, tek seferde bir satın alma. Yirmili yaşlarımın başında kredi kullanmaya başladım ve sağlıksız para alışkanlığımla başa çıkmadan on yıl önce borç biriktirdim. Üniversitedeyken kredi kartlarını kullanmaya başladım ve aylık bakiyeye eklemeye devam ettim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru"/>
Maliye

Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru

Eğer güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, tetiği çekmeden önce bilmeniz gereken çok şey var, ne kadar size mal olacak gibi. Bu süreçte size yardımcı olmak için, sizin için doğru hareket olduğundan emin olmak için 11 soruya cevap vermek üzere Pick My Solar ile çalışıyoruz. 1. Benim hizmetim, şebekeye geri koyduğum enerji için bir fatura kredisi sağlıyor mu?
Devamını Oku
Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı
Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir. Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz.
Devamını Oku