Maliye

Şimdi Para Gerekir? Bugün Ödenen 14 Yasal Yol

Bazen sadece hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var - TODAY'ta olduğu gibi.

Belki de beklenmedik bir araba tamircisine sahipsin, çünkü şanzıman çıktı ya da lastiği patlattın.

Neyse ki, çabuk para almak için birçok yasal yol var.

Doğru çalışırsanız, aşağıda listelenen para kazanma fikirlerinin bir kombinasyonunu deneyebilir ve nakit akışınızı daha da artırabilirsiniz.

Listeye bakın, hangi para kazanma fikirlerinin yaşam tarzınıza en uygun olduğunu anlayın ve işe başlayın.

Hızlı Para Kazanmak için 14 Yolları

Parayı hızlı bir şekilde almanın birçok yolu olmasına rağmen, çoğu insan için yapabileceğimin yirmi bir yolunu seçtim. Yani, bu listede vücut sıvıları veya talaş kaldırma gibi garip şeyler bulamazsınız.

Bunlar, insanların her gün para kazanmalarına yönelik gerçek ve yasal yollardır.

1. İnsanları Etrafında Sürün

Lyft gibi şirketlerin etrafındaki insanları gezmek harika çünkü saatlerinizi hiç dikkat etmeden çalışmak için alabilirsiniz. Bu uygulamalar, yer almaları gereken insanlar için geziler sağlar.

Geleneksel bir taksi servisi üzerinden Lyft'i seçmeyi sevenler, bu tip rideshare şirketleriyle aldıkları hizmet, daha kişisel ve genellikle daha uygun fiyatlı

Bir rideshare sürücüsü olarak mükemmel hizmet sağlayarak ve yoğun sürüş süreleri boyunca sürerek daha hızlı daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bir rideshare şirketi için sürüş hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Lyft için Para Çekme Hakkında Makalemize bakın.

2. Swagbucks ile Telefonunuzda Oynayın

Swagbucks gibi siteler, muhtemelen zaten yaptığınız şeyleri yapmak için size para ödüyorlar. Swagbucks ile, aşağıdaki gibi şeyler yapmak için puan kazanabilirsiniz:

  • Oyun oynamak
  • Video izlemek
  • Alışveriş yapmak
  • Aramak
  • Anket yapmak

Yeterli puan kazandıktan sonra, Swagbucks bu puanları favori perakendecilerinizden hediye kartlarına dönüştürmenize veya PayPal hesabınıza para yatırmanıza izin verecektir.

Swagbucks'la bir ton para kazanamayacaksınız, ancak burada ve burada birkaç dolar kazanmanıza ve ödeme yapmadan yaptığınız şeyler için size para ödemenize yardımcı olacak.Şu anda bir Kaydolmak için sadece 10 $ bonus!

3. DVD ve CD satmak

Evinizin etrafında oturup hiç izlemediğiniz veya dinlemediğiniz DVD ve CD'lerin var mı? Neden onları hızlı para kazanmak için satmıyorsunuz?

Decluttr, eşyalarınızı satabileceğiniz ve paranızı gerçekten alabileceğiniz harika bir web sitesidir. İşte nasıl çalışır:

Öncelikle, Decluttr sitesine gidip satmak istediğiniz şeylerin barkodlarına girersiniz. Decluttr öncelikle CD ve DVD'leri satın alıyor, ancak aynı zamanda birkaç tane daha ürün alıyorlar:

  • Kitaplar
  • Oyunlar
  • Cep telefonları
  • Legolara

Evet, görünüşe göre, LEGO setleri satmak için büyük bir pazar var. Neyse, satmak istediğiniz öğeler için barkodları girerken, Decluttr otomatik olarak her bir ürün için size ne kadar ödeme yapacağını size söyler.

Decluttr'u kullanmak, eşyalarınızı hızlı bir şekilde satmanın kolay bir yoludur.

Bugün Decluttr'taki eşyalarınız için ne kadar alabileceğinizi görün.

4. Airbnb'de bir oda kiralamak

Evinizde boş bir yatak odanız mı var? Eğer öyleyse, Airbnb'daki yolculara kiralayabilirsiniz.

Airbnb, geleneksel otel kiralamalarında sıkça rastlanan kişisel duyguların yokluğundan ve yoksunluğundan kaçınmak isteyen gezginlere kiralık odalar, kanepeler veya tüm evler sunan bir sitedir.

Yaşadığım büyük metropol bölgesinde,Tek kişilik oda için haftalık haftalık kira ortalaması 297 $. Bir kaç günlüğüne birisinin evine çarpmasına izin vermek için çok para var.

Evinizde veya dairenizde bir oda kiralamak hızlı bir şekilde paranızın alınabilmesi için harika bir yol olabileceğini düşünüyorsanız, ev sahibi olmak hakkında daha fazla bilgi edinmek için Airbnb sitesini ziyaret edin.

5. Survey Junkie Anketleri Al

Telefonunuza göz atmak için boş zamanınız varsa, Survey Junkie'ye kaydolarak hızlı para kazanabilirsiniz.

Anket Junkie, insanlara fikirlerini paylaştıkları için öder ve şirket hakkındaki harika şey, istediğiniz zaman anketleri tamamlamanıza izin vermesidir.

Sitedeki anketleri tamamladığınızda, Survey Junkie puanları size ödüllendirir, bu da daha sonra favori mağazalarınızda hediye kartlarına veya PayPal hesabınıza aktarılan nakit paraya dönüştürülebilir.

Anketleri tamamlayarak zengin olmayacaksınız, ancak şu anda puan kazanmaya ve hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

18 yaşın üzerindeyseniz ve sadece telefonunuzdaki soruları yanıtlamak için para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, Survey Junkie'ye göz atın.

Survey Junkie ile televizyon seyrederken ya da diş hekimi randevunuz için bekleme odasında otururken bile para kazanabilirsiniz.

6. Bakkalları İnsanlara Gönderin

Instacart'ı duydun mu? Evinize yiyecek götürecekler ve müşterilere market alışverişi yapan insanlara hızlı bir şekilde para ödüyorlar.

Lyft'te olduğu gibi, market teslimatı vardiyaları için uygun bir şekilde oturum açabilirsiniz.

Her iki şirkette, bir teslimat fırsatı olduğunda sizi bilgilendirir ve işi alıp almayacağınızı seçebilirsiniz.

Kişisel bakkal alışverişi yapan kişi başına ödeme oranınız, market siparişi büyüklüğü ve teslimat için yönlendirilen mil gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişecektir.

Tipik bir raporMarket teslimatı için ortalama ücret saat başı 15 dolar. Diğer dağıtım hizmetlerinde olduğu gibi, doğrudan teslimat şirketinizden ne ödediğinizle ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Hangi şirket ile oturum açtığınıza bağlı olarak, müşterilerin sipariş verdikleri marketleri alıp götürüyor olabilirsiniz, ya da sadece teslimat yapıyor olabilirsiniz.

Sürüş yapmak ve bir markanın yakınında yaşamak istiyorsanız, Instacart için hızlı bir şekilde para kazanmanın mükemmel bir yolu olabilir.

7. İstenmeyen Giysilerinizi Satın

Şansınız dolapta en az birkaç istenmeyen kıyafet eşyası var.Hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa, bu kıyafetleri satabilir ve hızlı para kazanabilirsiniz.

Neyse ki eski kıyafetlerini satmanın birkaç yolu var. Çok fazla kıyafetiniz varsa, bir garaj satışına sahip olabilirsiniz, ancak insanlar bunu yapmak için genellikle yeterli kıyafetleri yoktur.

İnsanlardan belirli markaların kıyafetlerini satın alan ve daha sonra yeniden satışa sunan ThredUp gibi çevrimiçi şirketler var.

Giyiminizi gerçekten hızlı satmanın harika bir yolu olsa da, ThredUp gibi sitelerin giyim için fazla ödeme yapmadığını ve kabul ettikleri sınırlı sayıda markanın olduğunu bilmelisiniz.

Giysilerinizi satmak, hızlı para kazanmanızı ve aynı zamanda evinizi bölmenize yardımcı olabilir.

8. Bebek Bakımı / Evcil Hayvan Hizmetleri

Bu günlerde para kazanmanın popüler bir yolu, evde oturmak veya çocuk bakımı yapmaktır. Bu tür işlerle ilgili en önemli şey, genellikle işi yaptığınız günde veya işinizi bitirdiğinizde ödenmesidir.

Evcil hayvan bakıcısı ya da çocuk bakıcısına ihtiyaç duyduklarını ya da bir akşam dışarı çıkmak isteyip istemediklerini görmek için yerel arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle görüşün. Bebek bakım hizmetleri için makul bir ortalama ödeme oranı saat başına 10 $ 'dır - ve daha fazla çocuk izliyorsanız daha fazladır.

Arkadaşlarını, aile üyelerini ya da küçüklerini izlemeye yardım etmek isteyen komşularını bulamazsanız, bölgenizdeki bebek bakıcılarını bulmak için her zaman Care.com gibi bir web sitesine üye olabilirsiniz.

9. yiyecek teslim bir iş alın

Teslimat işleriyle ilgili harika şeyler, genellikle hızlı bir şekilde işe alınmanız ve hemen işe başlayabilmenizdir.

Muhtemelen birkaç hafta maaş almayacak olsanız da, işinizi doğru yaparsanız hemen ipuçlarını alacaksınız.

Bekleme görevlisi veya teslimat görevlisi olarak hızlı çalışma arayışında bulunmak için yerel zincir restoranlar ve pizza teslimat yerleri ile kontrol edin.

Ayrıca DoorDash için bir sürücü olmak için başvuruda kontrol edebilir ve boş zamanlarında insanlara hemen hemen her şeyi teslim edebilirsiniz,

10. Bir Gün veya İki Veya Uzun Süreli Mobil Araba Yıkama Hizmeti Çalıştırın

Mobil oto yıkama servisi, biraz para kazanmak için harika bir yoldur. Bazı basit malzemeleri bir araya getirin: bir kova, bazı paçavralar, kurutma için bazı havlular, bazı bulaşık sabunları, pencere temizleyicisi, bazı kağıt havlular ve portatif, şarj edilebilir bir vakum.

Mahalleye gidin (hafta sonları genellikle en iyisi - akşamlar da işe yarayabilir) ve mobil oto yıkama servisinizi sunan kapıdan kapıya gidin.

İnsanların ihtiyaç duyduklarını bildikleri, ancak çoğu zaman yapacak zamanlarının olmadığı bir görevdir. Onlardan ihtiyaç duyduğunuz her şey arabaları ve dış sularına ve su hortumlarına erişim.

Oranınızı, sizi ne kadar süreceğini düşündüğünüze ve aracın ne kadar karışık olduğuna karar verin. Müthiş bir iş çıkardın ve bazı ipuçları da kazanabilirsin.

11. Satın Aldığınız Ürünleri Geri Alın

Alışveriş yapmak ve paranızı bir sürü eşyaya ve başka şeylere harcamak istiyorsanız, aldığınız ancak henüz kullanmadığınız eşyaları iade ederek gerçekten hızlı para kazanabilirsiniz.

Evinizin ve dolabınızın sadece sahip olduğunuz DVD filmi veya henüz giymediğiniz kazak gibi şeyler için arama yapın.

Eşyalarını ve beraberindeki makbuzları topla ve hızlı para için saklamak için dükkana geri getir. Şansın gerçekten ihtiyacın yok değil mi?

12. Komşularınız İçin Çim Çalışması Yapın

Çim işi, birçok insanın ellerinden çıkardığı için memnuniyetle ödeyeceği görevlerden biridir. Hızlı nakit istiyorsanız, çeşitli çim bakımı hizmetleri sunabilirsiniz.

Çimleri biçebilir, yaprakları kesebilir, kışın kar kürek çekebilir veya temel kırpma ve çevre düzenlemesi yapabilirsiniz. Diğer fikirler arasında bahçeleri ayıklamak ya da kış için sebze ya da çiçek bahçelerini temizlemek bulunmaktadır.

Fiyatlar genellikle iş başına müzakere edilir ve iş biter bitmez ödeme yapılır. Kartlarınızı doğru oynarsanız, bazı müşteriler tarafından düzenli olarak işe alınabilir ve her hafta hızlı para kazanabilirsiniz.

13. Garaj Satışı Yapın

Evinizin etrafında asılı veya ihtiyacınız olmayan bir sürü şey varsa, bir garaj satışını tutmak hızlı bir şekilde para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Perşembeler, cumalar ve hafta sonları genellikle eşyalarınızdan kurtulmak için en iyi satış günleridir. Evinize gidin, eşyalarınızı toplayın ve rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın (perakende fiyatının% 10'u makul).

Eşyalarınızı çekici bir şekilde sergileyin ve insanların alışveriş yapmasını kolaylaştıracak şekilde düzenleyin. Garaj satışınızı Craigslist'e göndererek ve mahallenin etrafındaki tabelaları asarak daha fazla trafik kazanın.

Ayrıca pazarlık yapmaya istekli olun. Bir şey için bir şey almak, hiçbir şey almamaktan daha iyidir.

Satışınızı daha çekici hale getirmek mi istiyorsunuz? Ücretsiz veya ucuza aperatifler veya limonata teklif edin.

14. Gigwalk'ta Gigs yapın

Gigwalk, farklı türde bir görev sitesidir. Gigwalk, tüketici markalarının potansiyel pazarlama sorunlarını tanımlamasına ve düzeltmesine yardımcı olan bir şirkettir.

Bir gigwalker olmak için kaydolduğunuzda, şirketin perakende müşterileri için geri bildirim almasına yardımcı olacak çeşitli görevleri gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız.

Gigwalker görevleri, beş dakikadan birkaç saate kadar her yere götürür ve siz de onu alıp almayacağınıza karar vermeden önce görevi ve ödemeyi görürsünüz.

Uygulamanızı telefonunuza indirerek Gigwalk'ta hangi işlerin bulunduğunu öğreniyorsunuz. Bir Gigwalk görevinin aralığı, göreve bağlı olarak 3 ila 100 $ arasında olabilir.

Bir gigwalker bir restoranda bir menü fotoğrafını çekmek veya bir mağazada bir ürün ekran hakkında geri bildirim vermek için istenebilir.

Ödemeler doğrudan PayPal üzerinden yapılır.

özet

Gördüğünüz gibi, para kazanmak için çok sayıda fırsat var. Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için - özellikle iş türleri ile ilgili hizmetler söz konusu olduğunda - en iyi işinizi yaptığınızdan emin olun.

Bulduğunuz farklı işleri yaparken iyi bir üne sahip olmak, insanların gelecekte yardıma ihtiyaç duyduklarında sizi aramaya daha eğilimli oldukları anlamına gelir.

Para kazanmak için bu işlerden hiç birini yaptın mı? Para kazanmanın en sevdiğiniz yolları hangileridir?

Videoyu izle: Zengin Olmanın Kolay Yolu - Süper Numara

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İkinci Bir İpotek Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Maliye

İkinci Bir İpotek Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dürüst olalım, ipotekleri karmaşık ve kafa karıştırıcı, ancak ikinci ipotek daha da karmaşık ve daha kafa karıştırıcı. İkinci bir ipotek, servetiniz için son derece yararlı bir araç olabilir ya da finansal bir tuzağa dönüşebilir. İkinci ipotek dünyasına girmeden önce, düşünmeniz gereken birkaç farklı şey var.
Devamını Oku
Yakezie Karnavalı
Maliye

Yakezie Karnavalı

Yakezie'ye aşina olmayanlarınız için, web'in en büyük kişisel finans ve yaşam tarzı blog ağıdır. Her hafta, blogcuların en yeni makalelerini başka bir blogcu web sitesinde öne çıkarmaları için gönderdikleri bir “Karnaval” olarak adlandırılan bir fırsat sunuyorlar. İşte bu hafta için seçimler Yakezie karnaval: Kâr Payı Büyümesi Yatırımcı @ Kâr Payı Büyüme Yatırımcı, Kâr Payına Yatırım Yapıyor - Bilime Karşı Bilişim - Başarılı temettü yatırımını tanımlama süreci, bilimden daha çok sanattır.
Devamını Oku
2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu
Maliye

2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu

Harika bir işin var, bir ev aldın, emeklilik için gayretli bir şekilde tasarruf edin, şimdi kendinize odaklanmak ve bir insan olarak nasıl büyümek istediğinizi düşünmek için harika bir zaman. Kendinize yatırım yapmak, emeklilik hesaplarını açmaktan ve geleceğe ne kadar ihtiyaç duyacağınızı hesaplamaktan daha fazlası anlamına gelir (bu önemli de olsa).
Devamını Oku
403b İzin Verilen Maksimum Katkı
Maliye

403b İzin Verilen Maksimum Katkı

Önceki bir yazıda, 403 (b) Vergi Korunan Yilliklerin bazı temellerini paylaştım. Özet olarak, 403 (b), sadece kar amacı gütmeyen ve hükümet işlerinde çalışanlara sunulan bir tür emeklilik hesabıdır. Bu çalışanlar için 403 (b) 'si 401 (k) değerine eşittir. Çalışan limitleri, işveren tarafından desteklenen 401 (k) ile sunulanlar için aynı olmakla birlikte, 403 (b) 'ler, çalışanların hak kazandıkları takdirde daha fazla katkıda bulunmalarına yardımcı olan başka bir bileşen sunmaktadır.
Devamını Oku