Maliye

Google ile Çevrimiçi Para Kazanmak için 12 Yasal Yolları

En çok kullanılan arama motoruna sahip olan Google, hepimize tanıdık geliyor. İster beğenip beğenmeyin, Google büyük olasılıkla hayatınızın bir parçası.

Bu makaleye, Google’ın dünya genelinde ne kadar yaygın olduğunu kanıtlayan bir Google aramasıyla bile girmiş olabilirsiniz.

Google, geniş araç ve varlık setleriyle çok milyar dolarlık bir şirket oluşturdu. Para kazanmak için yarattıkları araçlardan bazılarını kullanabilirsiniz. Her ne kadar milyarlarca dolar kazanmayacak olsanız da, Google yanlarındaki haksızlıkları çabaya değer hale getirecek kadar para kazanabilirsiniz.

Çok çalışacak, ama biraz zaman ayırırsan güzel bir değişim yapabilmelisin.

Google ile Para Kazanmak için En İyi Yolları

1. AdSense

Bir web sayfasından nasıl para kazanılacağını düşünmek için zaman harcadıysanız, Google’ın Adsense olasılığı bir noktada ortaya çıktı.

Temel olarak, Adsense Google’ın tıklama başına maliyet (TBM) reklam kaynağıdır. Bir blogun veya başka bir web sitesinin sahibi olarak, Google Adsense kodlarını sayfanıza yerleştirebilirsiniz. Ziyaretçiler, reklamları tıkladıkça, her tıklama için farklı miktarda nakit alırsınız.

Bir blog başlatmak ister misiniz? Rehberimize buradan göz atın.

Unutulmaması gereken bir şey varsa, bloglama platformunuz olarak WordPress.com kullanıyorsanız Google Adsense'yi kullanamazsınız. (WordPress.com, WordPress.org'dan farklıdır).

Google Adsense ile ilgili en iyi bölüm, bir web sayfasının kullanılmasının herkes için ücretsiz olmasıdır. Kolayca kayıt olabilir ve web sayfanızdan hızla para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube videolarından Google Adsense ile para kazanabilirsiniz, ancak programın bu bölümü için onaylanmadan önce en az 10.000 kez görüntülemeye ihtiyacınız olacak.

2. AdWords

Google Adwords, Google Adsense'ye çok benzer, ancak reklamverenlerin kullanması için yapılmıştır. Doğrudan Google Adwords'i kullanarak para kazanmayacaksınız, ancak etkili bir şekilde AdWords kullanmak, sayfa görünümlerinizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla ziyaretçi daha çok gelir demektir, bu nedenle bu kesinlikle kullanmak için iyi bir stratejidir.

AdWords'ün en önemli özelliği, reklamlarınızı, ürün, hizmet veya web sitenizi arayan, ancak henüz bilmediğiniz internet kullanıcılarına sunmasıdır. Google Adwords'i kullanarak, web siteniz için hedef kitlenizi daha iyi çekebileceksiniz.

3. Google Görüş Ödülleri

Fikrinizi başkalarına özgürce vermekten hoşlanıyor musunuz? Görüşünüzü paylaştığınız için ödeme alabilir ve Google, yalnızca bunun için size ödeme yapmak ister. Google Opinion Rewards ile, yalnızca fikrinizi Google'a vermek için para kazanabilirsiniz.

Uygulamayı Google Play Store'dan indirebilir ve anketleri boş zamanlarınızda cevaplayabilirsiniz. Anketin hazır olması için size bir bildirim gönderilecektir. Çoğu anket sizin fikriniz için 1 dolara kadar ödeyecek.

Anket konuları değişir, bu yüzden soruları cevapladığınız konulardan asla sıkılmayacaksınız. Yaptığınız para miktarı küçük olabilir, ancak boş zamanlarınızda film ve oyun gibi eğlenceli şeyler için kullanmak için ekstra paranız olması her zaman güzel.

4. Google Play'de Uygulamalar Oluşturma ve Satış

Bir uygulama için harika bir fikrin var mı? Ardından, Google Play Store'dan kaldırmanız ve harika fikrinizden biraz para kazanmanız gerekir. Google Play Store'da bir uygulama ile para kazanmanın birden fazla yolu vardır.

Öncelikle, para için yarattığınız uygulamayı satarak para kazanabilirsiniz. Google Cüzdan ile bir Satıcı hesabı oluşturun. Ardından uygulamayı ücretli bir uygulama olarak yayınlayın ve parayı her indirme işleminden itibaren izleyin.

İkincisi, çok fazla adım atmadan uygulamanıza Google Reklamları ekleyebilirsiniz. Kullanıcı sayınız arttıkça, geliriniz de artacak!

5. Arama Motoru Değerlendirmesi

Arama motoru sonuçlarını değerlendirmek için ödeme alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Aradığın şeyle kesinlikle alakası olmayan bir web sayfasına rastlamak sinir bozucu olabilir. Arama motoru değerlendirme hizmetleri, arama motorlarını boşa harcanan zamandan tasarruf etmek için arama motorlarını optimize etmeye yardımcı olur.

Bir arama motoru değerlendiricisi olarak web sayfalarını, web sitelerini, reklamları ve daha fazlasını değerlendirmeniz istenir. Tüm notlarınızın gelecekteki aramalar üzerinde bir etkisi olacaktır. Temel olarak, arama motorunun aslında alakalı olan şeyleri bulmasını sağlamak için biraz ayak işi yapıyorsunuz.

Bunun sizin için iyi bir seçenek olması için internet ortamında rahatça çalışmanız gerekecek.

Bir arama motoru değerlendiricisinin normal hızı yaklaşık 12 saattir. Güzel bir taraf için çok kötü değil. Çalıştığınız şirkete bağlı olarak, saatlik ücretiniz az ya da çok olabilir.

Bu sizin için çok uygunsa, işveren eşleşmesini bulmak için bu şirketlere göz atın. Leapforce, Appen, iSoftStone ve Lionbridge, başlamak için iyi şirketler.

Leapforce ve Lionbridge, Google’ın en sevdiği iki şirkettir, bu yüzden Google’da eninde sonunda çalışmak istiyorsanız, bu seçeneklerden biriyle başlayacağım.

Bir Google araması yaparak bu makaleye yolunuzu bulduysanız, arama motoru değerlendirici işlerinin neden para kazanmanın meşru bir yolu olduğunu anlamanız gerekir. Bir algoritma şu ana kadar yalnızca arama sonuçlarını alabilir, son adım bir insan tarafından alınmalıdır. O insan sen olabilirsin!

6. Google Play'de Kitap Yazma ve Satış

Kelimelerle iyi misin? Ya da her zaman kendi romanını yazmayı hayal ettin mi? O zaman yazı yaz! Zor bir yayınlama sürecinden geçmek zorunda kalmadan Google Play Store'da güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

İlk olarak, kitabı yazmanız gerekecek, bu zor kısım. Bundan sonra, Google Kitap Ortağı Programı'nda bir yayıncı veya yazar olarak kayıt olabilirsiniz. Sadece bir kitap dosyası yükleyin ve işte bu kadar! Evet, gerçekten bu kadar basit.

Yazmayı gerçekten seviyor ve zaten bir kitap yazmak istiyorsanız, bu Google ile para kazanmak için harika bir seçenek olabilir.Bir kitap yazmanın zor bir iş olduğu konusunda sizi uyarmak isterim, bu yüzden gerçekten bir meydan okumayı hissetmediğiniz sürece bir kitap yazmaya çalışmayın.

Bu seçenekle bir kitap yayınlamak, yazı dünyasının sularını test etmenin gerçekten harika bir yoludur. Tam bir roman yazmayla ilgili emin değilseniz, her zaman bir dizi kısa öykü veya bağlı bir şiir dizisi yazabilir ve bunun yerine bunu yayınlayabilirsiniz! Sadece yazdıklarınızdan zevk aldığınızdan emin olmalısınız ya da başladığınız şeyi bitirmek zor olabilir.

7. SEO Danışmanlığı

Bir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) stratejisi, herhangi bir başarılı web sitesinin çok önemli bir parçasıdır. Herkes bir SEO stratejisini uygulamak istemesine rağmen, çok az insan etkili bir plan oluşturmak ve uygulamak için gerekli becerilere sahiptir.

Bu becerilere sahipseniz, hizmetlerinizi başka şirketlere ve web sitelerine sunmalısınız. SEO danışmanlığı çok kazançlı bir iş olabilir, ancak ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Diğer insanların web sitelerinde basitçe "kanat" yapmak adil olmaz.

SEO hakkında hiçbir şey bilmiyor olabilirsiniz, ancak bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Çok sayıda kaynak var, ama çoğu şey gibi, sadece zamana ihtiyacın var.

8. Google Uzaktan Kariyer

Google, birçok farklı kapasite için uzak çalışanlar işe alır. Google'da birçok geliştirici ve mühendislik uzaktan işi var. Operasyon veya idare pozisyonları için başka işlerde uzak iş açıklıkları bulacağınız pek olası değildir.

Google, kendisini sadece uzak çalışanlarla sınırlamamaktadır, ancak şirket politikası da her türlü serbest çalışmaya çok açık görünmektedir. Zaten bir serbest meslek kariyeriniz varsa, bu bakmak için bir şey olabilir.

Bir Google işini aramak için en uygun yer, çalışma masasında. Her zaman ulaşmak için iyi bir fikirdir. Ne olabileceğinden asla korkmayın, olabilecek en kötü şey, hayır derler. Bu gerçekten çok mu kötü?

9. Google Checkout

Google Checkout doğrudan size herhangi bir para kazandırmayacak olsa da, potansiyel müşterilerin sizden bir ürün satın alma konusunda rahat hissetmelerine yardımcı olabilir. Kullanıcılar Google'a güvenir, web sitenize güvenemeyebilir.

Google Checkout, siz ve müşterileriniz arasındaki işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir ödeme işlemi hizmetidir.

Söylemeye gerek yok, Google Checkout yalnızca bir işletmeniz varsa yararlı olacaktır. Zaten bir şey satmıyorsanız, bu taktik Google ile para kazanmanıza yardımcı olmayacaktır.

Elini bir şey satarak mı denemek istiyorsun? Öyleyse dene. Ne satılacağına dair bazı fikirler arıyorsanız, internetten satmak için 23 maddeye bu makaleye göz atın.

10. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google Anahtar Kelime Planlayıcı, işletmelerin ve web sitelerinin kullanıcıların sorgularında neleri aradıklarını anlamasına yardımcı olan bir araçtır. Bir web siteniz varsa, bu uzun vadeli başarınızın çok büyük bir anahtarı olabilir.

İnsanların ne aradığını biliyorsanız, malzemelerinizi kolayca düzenleyebilir veya ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. İçeriğinizi bu anahtar kelimelerle planlamak, düşük bir ödül işi gibi görünebilir. Kısa vadede, gelirde büyük bir artış görülmeyecektir, çünkü bu uzun vadeli bir stratejidir. Zamanla trafiğinizde büyük bir artış görmelisiniz.

Sitenize daha fazla ziyaretçi geldikçe, bu trafikten para kazanma ve zamanla büyük kârlar oluşturma fırsatına sahip olacaksınız.

Hemen sonuç görmüyorsanız cesaret kırmayın, sıkı çalışmanızın biraz zaman alması biraz zaman alabilir.

11. YouTube

Büyük bir izlemeye sahip bir YouTube kanalınız varsa, o trafiği Google ile kolayca paraya dönüştürebilirsiniz. En basit yöntem Google Adsense olurdu, ancak YouTube videoları ve Google ile para kazanmanın çeşitli yolları vardır. Sahip olduğunuz daha fazla izleyici, daha fazla para kazanacaksınız.

Zaten bir kitleniz yoksa, şimdi bir tane oluşturmaya başlayın!

12. Blogger

Blogger, bir blog oluşturmak ve çalıştırmak için kullanılabilecek ücretsiz bir platformdur. Büyük bir takip oluşturmak için Blogger'ı kullanabilirsiniz. Sadık takip ettikten sonra, bu trafiği Blogger aracılığıyla çok kolay bir şekilde paraya dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Diğer bloglarda olduğu gibi, sitenizi birden çok şekilde para kazanabilirsiniz. Google Adsense, bağlı kuruluş pazarlama ve sponsorlu yayınlar, başlamak için sadece birkaç şeydir.

Blogger Google’a aittir, dolayısıyla Google’ın yarattığı çoğu şey gibi, kurulumu ve kullanımı çok kolaydır.

Tavsiye Son Sonu

Bunların hepsi Google’la ekstra para kazanmak için harika yollardır. Bu paranın (ve her ayın), muhtemelen her gün zaten bilgisayarınızda olan bir şirket ile çalışarak ekstra para kazanmaktan daha fazlası mümkün.

Google (ya da herhangi bir çevrimiçi iş) ile çalışmak için fırsatlar ararken, uzak iş başvurusu söz konusu olduğunda emin olun. Bir işe başvurma fırsatını asla ödememelisiniz. Birisine kredi kartı bilgilerinizi vermeniz istenirse, fırsatın aslında bir aldatmaca olması muhtemeldir. Bunun için düşme!

Google ile çevrimiçi para kazanmanın pek çok meşru yolu vardır, bu yüzden iş başvurusu yaparken sizi online olarak rahatsız eden hiçbir şey yapmaya gerek yoktur.

Yakın gelecekte ek para kazanmak için Google’ı nasıl kullanacaksınız?

Videoyu izle: Evden Para Kazanmanın 10 Den Çekilen Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar
Maliye

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park ettiğinde ve kapıyı açmak üzereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin karşısındaki benzin istasyonunun galon başına 10 sent daha az olduğunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da başka bir zamanda oldu. Pompada maliyetleri azaltmanın yollarını arıyorsanız, ucuz gazı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı indirin.
Devamını Oku
Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez
Maliye

Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez

Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Finansal planlamacılar ve emeklilik hesaplayıcıları tarafından sağlanan normal öneri, emeklilik öncesi gelirinizin% 75 ila% 85'i (yaklaşık% 80'i). Ama bu güvenlik ile emekli olmak için gerçekten yeterli para mı? % 80 kuralı her koşulda çalışıyor mu, yoksa emeklilik planlama sürecini basitleştirmek için sadece kaba bir yaklaşım mı?
Devamını Oku
PanelPayday Anketleri İncelemesi
Maliye

PanelPayday Anketleri İncelemesi

Netflix'i kanepe sesinden izlerken para kazanmak nasıl? Harika, değil mi? İnternet sayesinde, kendi evinizin konforunda para kazanmanızı sağlayan yüzlerce site var. Harcama para kazanmanın en popüler yollarından biri, bir anket alanına katılmaktır. Hafta sonu pizza dağıtmak zorunda kalmadan ekstra para kazanmak istiyorsanız, anket programları bunu yapmanın en iyi yolu, ama hangisi en iyisi?
Devamını Oku