Maliye

Airbnb ile Para Kazanmak

Sitede hep d─▒┼čar─▒da ekstra para kazanman─▒n en iyi yollar─▒ndan bahsediyoruz. Pizza da─č─▒t─▒m─▒ gibi aktif gelir kaynaklar─▒na yat─▒r─▒m yapan temettü gibi pasif gelir kaynaklar─▒ndan gelir kazanma kabiliyetiniz gerçekten kendi elinizde.

E─čer daha fazla nakit yapmak ve kiraya verebilir Evinizde fazladan bir oda var ar─▒yorsan─▒z, Airbnb gerçek para içine oday─▒ açmak için çok iyi bir f─▒rsat olabilir.

Airbnb, yüksek otel maliyetlerinden kaç─▒nmak isteyen yolculara ekonomik k─▒sa süreli kiral─▒k alternatifler sunan bir ┼čirkettir.

Site, i┼č veya seyahat amaçl─▒ seyahat eden ki┼čilerin ve gruplar─▒n günlük, haftal─▒k veya haftal─▒k olarak kiralayabilece─či odalar─▒, apartmanlar─▒ ve evleri kiralamaktad─▒r.

─░┼čte Steve ve Annette'in gerçek hayat hikayesi ve Airbnb deneyimleri. Okuyun ve Airbnb'deki bo┼č alan─▒n─▒z─▒ listeleyip, ekstra para kazanman─▒z için iyi bir yol olabilir.

Gerçek çift AirBnB ile para kazanmak

Arkada┼člar─▒m Steve ve Annette, tutarl─▒ gelir elde etmenin baz─▒ yollar─▒n─▒ ar─▒yorlard─▒. Birden fazla gelir ak─▒┼č─▒na sahip olman─▒n, ula┼čmak istedikleri finansal hedefleri olan ki┼čiler için gerçekten yararl─▒ bir araç oldu─čunu biliyorlar.

Steve ve Annette'in çocuklar─▒n─▒n hepsi büyüdü ve evden ta┼č─▒nd─▒. Bu, evlerinin di─čer yatak odalar─▒n─▒n ço─čunun bo┼č oturmas─▒ anlam─▒na geliyordu.

Sonra bir gün, Airbnb'daki ekstra odalardan baz─▒lar─▒n─▒ ekstra para için listeleyebilecekleri ortaya ç─▒kt─▒.

─░lk ba┼čta bir oday─▒ listelediler ve ayda yakla┼č─▒k 500 dolar kazand─▒lar. Nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒n ask─▒ya al─▒nmas─▒ndan sonra, evlerinde de ikinci bir oday─▒ listeleyip listelemedi─čine karar verdiler ve bu süreçte gelirlerini art─▒rd─▒lar.

─░┼če yarad─▒. Asl─▒nda, bu yaz─▒y─▒ yazarken o kadar iyi çal─▒┼čt─▒ ki, ayda ortalama 1.500 dolar yap─▒yorlar Airbnb'de listeleme odalar─▒!

Her┼čey Mükemmel De─čil

Airbnb taraf─▒ndaki hava ko┼čusu kesinlikle gelir getirirken, para kazanmak için her zaman sorunsuz bir yol de─čildir. Onlarla birlikte kalan insanlar─▒n ço─čunun harikayd─▒, ama ayn─▒ zamanda zorlu konuklara da sahip olduklar─▒ do─čru.

Steve bana bir erke─čin saat 11'de check-in yapaca─č─▒n─▒ söyledi─či bir zaman─▒ anlatt─▒. ama sonra saat 1: 30'a kadar gelmedi. Bu önemli, çünkü Steve ve Annette misafirlerini selamlamak ve yerle┼čmek istiyorlar. ─░nsanlar─▒ sabah─▒n erken saatlerinde tebrik etmek ideal olmaktan iyidir.

Ama bir irade oldu─čunda, bir yolu var. Steven ve Annette Airbnb listelerini de─či┼čtirmeye karar verdiler, böylece gece geç saatlerde check-in kabul etmeyeceklerini söylediler. Ayr─▒ca gelecekteki tüm misafirleri taramak istediklerini belirttiler.

Airbnb an─▒nda rezervasyon seçene─či ile, rezervasyon yapmadan ev sahibinden onay alman─▒z gerekmemektedir. Ancak, bir toplant─▒ sahibinin ÔÇťkapal─▒ÔÇŁ olarak ayarlanm─▒┼č bir anonim seçene─či varsa, tüm ba┼čvuru sahiplerini tarama yetene─či vard─▒r.

An─▒nda kapal─▒ olarak ayarlanm─▒┼č bir kitab─▒n olmas─▒, bir anasistemin son dakika yolcular─▒ndan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde para kazanma kabiliyetini etkileyebilir. Konuklar─▒n rezervasyon yapt─▒rmadan önce potansiyel misafirleri tarama yetene─či, misafirlerin misafirlerin i┼č / ya┼čam dengesine uydu─čundan emin olmalar─▒n─▒ sa─člar. ihtiyac─▒ vard─▒r.

─░┼č ve ya┼čam dengesine müdahale edebilecek konuk tiplerinden kaç─▒nmak için dikkat çekmek, Steve ve Annette için önemlidir. Dolay─▒s─▒yla, Airbnb an─▒nda rezervasyon seçene─či sunsa da, misafirlerini yerine önceden görüntülemeyi tercih ediyorlar.

Airbnb'i Kim Kullan─▒yor?

Steve ve Annette, çe┼čitli nedenlerle onlarla birlikte kalan insanlar vard─▒. Bir çift onlarla kald─▒ çünkü onlar Hindistan'dan Arizona'ya yerle┼čiyorlard─▒ ve daha kal─▒c─▒ bir konut bulana kadar kalmak için geçici bir yere ihtiyaçlar─▒ vard─▒.

Onlar da tatildeyken onlarla birlikte kalan insanlar vard─▒. Steve ve Annette Arizona'da ya┼čad─▒─č─▒ndan, k─▒┼č─▒n etrafta dolan─▒rken bu son derece faydal─▒d─▒r.

Phoenix bölgesinde ortalama s─▒cakl─▒k k─▒┼č─▒n yakla┼č─▒k 67 derecedir. Böylece insanlar s─▒caktan zevk almak ve kardan uzakla┼čmak için her yere seyahat ederler.

Bunlar AirbnbÔÇÖyi kullanan tek sebep de─čil. ─░nsanlar─▒n bir Airbnb konakç─▒s─▒ ile oda rezervasyonu yapabilmesinin di─čer nedenleri ┼čunlard─▒r:

 • Bir çal─▒┼čma konferans─▒ için kalmak
 • Uzun bir süre boyunca hasta bir arkada┼č─▒n─▒ veya aile üyesini ziyaret etmek
 • Super Bowl veya World Series oyunu gibi büyük bir etkinli─če gitmek için
 • Bir mutfa─ča eri┼čimin oldu─ču yerde kalmak
 • Kald─▒klar─▒ yerde çama┼č─▒r y─▒kama olanaklar─▒na sahip olmak
 • Para tasarrufu yapabilmek için: Airbnb rezervasyonlar─▒ ço─ču otelden daha ucuzdur

Airbnb'de Host olarak ne kadar kazanmay─▒ bekleyebilirim?

AirBnB ile yap─▒lacak kesinlikle para var, ancak giri┼činiz için ne kadar ücret alabilece─činizi, mülkünüzün ne kadar büyük oldu─čuna, ne kadar güzel oldu─čuna, kaç ekstra kolayl─▒─ča sahip oldu─čuna ve ne kadar yak─▒n oldu─čuna ba─čl─▒ olarak de─či┼čebilir. Spor stadyumlar─▒ ve di─čer mekanlar gibi popüler yerler.

Steve ve Annette'in davas─▒nda, her oday─▒ gecelik 55 $ için listeliyorlar. Bu say─▒, mevsime ba─čl─▒ olarak de─či┼čebilir. Yaz aylar─▒nda, Arizona'da çok s─▒cak oldu─ču için genellikle daha dü┼čük fiyatlar al─▒rlar.

K─▒┼č aylar─▒nda hava ko┼čullar─▒ çok iyi oldu─ču için daha fazla ücret alabilirler, çünkü Arizona so─čuk ve kardan uzakla┼čmak isteyen insanlar için s─▒cak bir yerdir.

Yani, Airbnb ev sahibi olmaya karar verdiyseniz ve evinizde veya dairenizde bir yedek odaya yer verdiyseniz ve ay─▒n yar─▒s─▒ (yani 14 gün) için yedek daireniz için gecelik 50 $ kazanmay─▒ ba┼čarm─▒┼čsan─▒z, ayda 700 dolar.

Airbnb ile listeleme hakk─▒nda harika bir ┼čey, tam olarak ne misafir ┼čarj edin olsun. Airbnb vergi ve harçlar─▒ gecelik oran─▒n─▒z─▒n üstüne yükler. Yani, gecelik 50 dolardan ücret al─▒rsan─▒z, bunun kar┼č─▒l─▒─č─▒nda ödeme al─▒rs─▒n─▒z.

Birçok ki┼či, ödeme almak için PayPal'─▒ kullanmay─▒ tercih eder, ancak Airbnb ödeme i┼čleme ücretini bile öder, bu da sizin için endi┼čelenmeniz gereken bir ücret de─čildir.

Bütün evimi listelemek istersem ne olur?

Airbnb, tüm evlerini listelemek isteyen konuklara da ev sahipli─či yapabilir. Tüm ev listeleri için ücretler de de─či┼čir, ancak bunu yaparak kesinlikle daha fazla para vard─▒r.

┼×ahsen, e┼čim ve ben oldukça güzel olan gecelik 125 $ için bir ev kiralad─▒k. Yani, bu say─▒y─▒ hesaplar─▒m─▒z için kullanal─▒m. Ay─▒n üçte ikisi veya 20 gün boyunca bütün bir evi listeleyebildiysen, ayda 2.500 dolar kazanabilirsin.

Gördü─čünüz gibi, tek bir oday─▒ listelemenin aksine tüm evi listeleyerek çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Daha lüks bir evim var. Ne Yapabilirim?

En az─▒ndan ço─ču durumda, daha güzel bir ev Airbnb'de daha fazla para için listelenecektir. Ben Scottsdale, Arizona (çok varl─▒kl─▒ bir ┼čehir) bir 4 yatak odas─▒, 3 banyo ev için arad─▒ ve gecelik $ 2500 kadar gece ba┼č─▒na 550 $ aras─▒nda ┼čarj evlerinde bulundu.

Bu, gerçekten güzel bir eviniz varsa ve gecelik 2500 dolar alabiliyorsa, ayda iki gece, ayda 20.000 dolar kazanabilirsiniz demektir. Aç─▒kças─▒, bu normal de─čil, sadece olas─▒l─▒klar─▒n fark─▒nda oldu─čunuzdan emin olmak istedim.

Yerinizi Ana Bilgisayar Olarak Listelerken Ne Beklemeli?

Airbnb'deki yerinizi listelerken kendinizi kapt─▒rd─▒─č─▒n─▒zdan emin olmak isteyeceksiniz. Airbnb'de bir ev sahibi olman─▒n birçok yönü vard─▒r ve mülkünüzü listelerken mümkün oldu─čunca eksiksiz oldu─čunuzdan emin olmak istersiniz.

Herhangi bir potansiyel misafirin, bir oda ya da mülkünüz üzerinde bir ev rezervasyonu yapmadan önce neler beklemeleri gerekti─čini bilmesi önemlidir.

┬áDü┼čünülmesi gereken ┼čeyler var:

 • Herhangi bir ┼čeyin k─▒r─▒lmas─▒ durumunda bir güvenlik teminat─▒ isteyin. Güvenlik depozitosu, genellikle tüm bir evi kiralad─▒─č─▒nda, ancak genellikle tek bir oday─▒ kiralarken ücret al─▒nmad─▒─č─▒nda tahsil edilir.
 • Önünüzde bir temizlik ücreti al─▒n, böylece misafirlerinizi temizlemek için kendi vaktinizi temizlemek veya ödemek için birilerini i┼če alabilirsiniz. Evinizin tamam─▒n─▒ listelediyseniz, temizlik ücretleri yüzlerce dolara kadar özel bir oda için 15-50 USD aras─▒nda de─či┼čebilir.
 • Giri┼činizdeki evcil hayvanlara izin verilip verilmedi─čine ve e─čer öyleyse hangi tür ve boyutlara sahip oldu─čuna dikkat edin. Mesela, köpeklerin 30 poundun alt─▒nda olmas─▒na izin verebilirsin ama 30 kilodan fazla de─čil. Özel bir oday─▒ listeliyor ve kendi evcil hayvanlar─▒n─▒z varsa, giri┼činizde de not ald─▒─č─▒n─▒zdan emin olmal─▒s─▒n─▒z.
 • Yerinizin çocuk dostu olup olmad─▒─č─▒n─▒ belirtin. Tek bir oday─▒ listeliyor olsan─▒z bile, birisi bir çocu─ču yan─▒na getirebilir ya da getirebilir.
 • Kablosuz internet, kablolu TV, çama┼č─▒r y─▒kama ve kurutma makinesi, havuz vb. Gibi tüm olanaklar─▒n listelendi─činden emin olun. Ayr─▒ca bölgenizde hangi popüler noktalar─▒n bulundu─čunu ve bunlardan ne kadar uzakta oldu─čunuzu da belirtin. En büyük yerel havaalan─▒ndan da mesafenizi belirtmek isteyebilirsiniz.
 • Ki┼čiler haftal─▒k veya ayl─▒k olarak kal─▒yorsa indirim sa─člay─▒n (bu, daha az temizlik gerektiren ve daha az bo┼č alan oldu─ču için iyidir).
 • Yenileme veya güncellemeler yap─▒yorsan─▒z, ki┼čilerin bu zamanlarda rezervasyon yapamayacaklar─▒ tarihleri ÔÇőÔÇőengelleyin.

Airbnb Deste─činden Ne Beklemeli?

E─čer bir konuk ya da bir misafir hakk─▒nda bir sorunuz varsa, haftada 7 gün, günde 24 saat canl─▒ bar─▒nd─▒rma deste─či insanlar var. Destek temsilcilerinden baz─▒lar─▒ ABD d─▒┼č─▒ndaki ülkelerde bulunmaktad─▒r, ancak ço─ču zaman sorular─▒n─▒z─▒ cevaplamak için çok dikkatli, yetkin ve yard─▒mc─▒ olurlar.

Yorumlar Hakk─▒nda Bilinçli Olun

Yan─▒n─▒zda kalan her ki┼či, inceleme yapma seçene─čine sahiptir ve ev sahibi olarak konuk için bir inceleme b─▒rakabilirsiniz. ─░ncelemeler güvenilirlik sa─člar ve sizi ÔÇťSüper SunucuÔÇŁ durumuna yönlendirir. Ki┼čiler bölgenizde arama yapt─▒─č─▒n─▒zda Süper Ana bilgisayar durumu sizi listenin en üst k─▒sm─▒na do─čru hareket ettirir.

Konu─čun önceki ana bilgisayarlar─▒ndan al─▒nan yorumlar, bu ki┼činin konuk odan─▒za uygun olup olmayaca─č─▒ konusunda size çok ┼čey söyleyecektir. Bir konuk, konaklad─▒klar─▒ ki┼čilerin ço─čunda veya hepsinde olumsuz yorumlar b─▒rak─▒rsa, rezervasyonlar─▒n─▒ onaylamadan önce bunu dikkate almak isteyebilirsiniz.

─░ncelemeler Airbnb'nin ba┼čar─▒s─▒n─▒n önemli bir parças─▒ oldu─ču için, listeledi─činiz oda veya evlerin kar┼č─▒land─▒─č─▒ndan emin olmak için elinizden gelenin en iyisini yapman─▒z önemlidir. Konuklar─▒n─▒z için davetkar bir atmosfer yaratmak için baz─▒ ipuçlar─▒.

 • Oda ve evin temiz oldu─čundan emin ol. Toz, vakum veya süpürme zeminleri, yataklar─▒n temiz ve temiz oldu─čundan emin olun ve evi temiz tutun.
 • Bir otel gibi küçük ekstralar dü┼čünün. Güzel katlanm─▒┼č havlu ve havlular sa─člay─▒n. Ki┼čisel boyutlu sabunlar, ┼čampuanlar ve di─čer hijyen ürünlerini sunun. Odaya ┼či┼če su koyun ya da buzdolab─▒nda saklay─▒n.
 • Her oda için ya da bölgenizdeki ilgi çekici yerleri ve iyi restoranlar─▒ payla┼čan ev için bir bro┼čür olu┼čturmay─▒ dü┼čünün. Lyft, Uber veya yerel taksi servisine numaralar ekleyin.
 • Ki┼čili─či art─▒ sa─člay─▒n. Nazik ve konuksever olun, ama müdahaleci de─čil. Konu─čun önemli olmayan konu┼čmalar─▒n ço─čunu ba┼člatmas─▒na izin verin.

De─čerlendirmeler hakk─▒nda kibar öneriler vermek de sorun de─čil. Misafirlerimizin yazd─▒klar─▒n─▒ kontrol edemesek de, onlarla ilgili yazmam─▒z─▒ istedikleri ve onlarla ilgili yorumda bulunduklar─▒ için minnettar oldu─čumuz ┼čey hakk─▒nda onlarla konu┼čuruz.

özet

Bir Airbnb sunucusu olarak ba┼čar─▒n─▒z─▒ en üst düzeye ç─▒karmak için, kendinizi di─čer giri┼člerden ay─▒rmak istersiniz, böylece bo┼č pozisyonlar─▒ s─▒n─▒rland─▒rmaya yard─▒mc─▒ olabilirsiniz.

Steve ve Annette bunu, bazen misafirlerinden baz─▒lar─▒yla ak┼čam yeme─či payla┼čarak yap─▒yorlar. Ziyaretçileriyle büyük sohbetler yapm─▒┼člar ve hatta onlarla birlikte kalan ve devletlerine yeniden yerle┼čmi┼č olan baz─▒ insanlarla arkada┼č olmu┼člard─▒r.

Konuklar─▒n ki┼čisel mahremiyetlerini, konukseverlerin ki┼čisel mahremiyetine izin vermek ya da sahip olmak istemeyecekleri aras─▒nda bir denge olsa da, konuklar─▒n ne kadar gizlilik sahibi olabilece─čine ya da sahip olmak istemedi─čine dair ipuçlar─▒n─▒ kullanarak, her bir konu─čun ki┼čisel tercihlerini yerine getirmesini sa─člayabilirsiniz.

Bir konuk sizinle konu┼čmak, payla┼čmak veya sosyal zaman geçirmek konusunda tereddütlü görünüyorsa, buna sayg─▒ gösterin. Ancak, dostça sorular sordu─čunda aç─▒l─▒rlarsa, bu, sosyal becerilerinizi payla┼čman─▒z ve ortak bir ak┼čam yeme─či gibi ek türden jestler sunman─▒z için bir f─▒rsat oldu─čunu belirtebilir.

Her bir misafirin kendi ki┼čisel tercihlerine (en az─▒ndan olabildi─čince kibarca ke┼čfedebilir) ula┼čmas─▒ için çal─▒┼čmak, evinizi popüler bir Airbnb destinasyonu haline getirmenize yard─▒mc─▒ olacak ve sizi potansiyel olarak h─▒zl─▒ bir ┼čekilde Super Host durumuna getirecek ve böylece bu popüler gelir ak─▒┼č─▒n─▒ en üst düzeye ç─▒karmaya devam edebileceksiniz. .

Steve ve Annette hakk─▒nda daha fazla bilgi edinmek için sitelerini ziyaret edin MoneySmartFamily.com, günlük e┼čyalar─▒ para biriktirmek için ke┼čfettikleri binlerce yolu payla┼čt─▒klar─▒ ve bu tasarruflar─▒n borçsuz bir hayat sürmelerine nas─▒l izin verdi─čini payla┼čt─▒.

Videoyu izle: Para Kazanma Y├Ântemleri (├ľ─črenci ve Yeni Ba┼člayanlar ─░├žin)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Siyah Cuma g├╝n├╝ para kazanmak i├žin en iyi kesmek
Maliye

Siyah Cuma g├╝n├╝ para kazanmak i├žin en iyi kesmek

Black Friday, y─▒l─▒n en b├╝y├╝k al─▒┼čveri┼č g├╝nlerinden biri, bilmeden ├Ânce burada olacak. Al─▒┼čveri┼č yapanlar, Noel hediyeleri ve sat─▒n almak istedikleri di─čer ├Â─čeler hakk─▒nda en iyi f─▒rsatlar─▒ bulmak i├žin ma─čazalar ve ├ževrimi├ži al─▒┼čveri┼č portallar─▒ndan ge├žecek. Y─▒l─▒n en b├╝y├╝k sat─▒┼člar─▒ndan baz─▒lar─▒ Cuma g├╝n├╝ cuma g├╝n├╝ ger├žekle┼čir ve size bu b├╝y├╝k f─▒rsatlarda nas─▒l daha fazla para tasarrufu yapaca─č─▒n─▒z─▒ g├Âsterebiliriz.
Devam─▒n─▒ Oku
├ťcretsiz Gaz almak i├žin 8 Legit Yollar─▒
Maliye

├ťcretsiz Gaz almak i├žin 8 Legit Yollar─▒

Bor├ž getirisini h─▒zland─▒rmay─▒ ve zenginlik olu┼čturmay─▒ ├Ânerdi─čimiz yollardan biri, harcamalar─▒n─▒z─▒ m├╝mk├╝n oldu─čunca azaltmakt─▒r. M├╝cadele Her ┼×ey B├╝t├žesini kullanarak, g├╝nl├╝k harcamalar─▒n─▒zda harcad─▒─č─▒n─▒z paray─▒ azaltman─▒n veya ortadan kald─▒man─▒n yollar─▒n─▒ bulabilirsiniz. ├ľrne─čin, araba, hayat ve ev sahibi sigorta poli├želerinde y─▒ll─▒k daha d├╝┼č├╝k bir prim alabilece─činizi g├Ârmek i├žin farkl─▒ sigorta ┼čirketlerine ba┼čvurabilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
14 Anneler i├žin Evde ─░┼člerde Me┼čru Konaklama (ve Daha Fazlas─▒)
Maliye

14 Anneler i├žin Evde ─░┼člerde Me┼čru Konaklama (ve Daha Fazlas─▒)

Bir├žok nedenden ├Ât├╝r├╝, insanlar evde anne olarak kal─▒rken para kazanman─▒n me┼čru yollar─▒n─▒ daha aktif olarak ar─▒yorlar. Neyse ki, giderek daha fazla ┼čirket bu ger├že─či kabul ediyor ve evden ├žal─▒┼čmak isteyen veya ihtiya├ž duyan insan say─▒s─▒n─▒n artmas─▒ i├žin i┼č pozisyonu niteliklerini ayarl─▒yor.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir araba kiralamak veya sat─▒n almak daha m─▒ iyi?
Maliye

Bir araba kiralamak veya sat─▒n almak daha m─▒ iyi?

Bir araba kiralama ya da sat─▒n alma karar─▒ finansal sonu├žlar do─čursa da, bir anla┼čma ├╝zerinde teti─či ├žekmeden ├Ânce dikkate alman─▒z gereken tek fakt├Âr de─čildir. Ki┼čisel tad─▒ ve ya┼čam tarz─▒n─▒z da bir ara├ž almaya veya kiralamaya karar vermenizde ├Ânemli bir rol oynamal─▒d─▒r. Arabalar s├Âz konusu oldu─čunda, bir ki┼či di─čeri i├žin tamamen yanl─▒┼č olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku