Maliye

Tasarruf Hesabınızı Büyütmenin 7 Yolu

İyi Kept Cüzdan, bu yıl tasarruf hesabınızı büyütmenize yardımcı olacak bir görevde. Bir pelüş acil durum fonu - az borçlu ya da hiç borçsuz ile birleşti- finansal bağımsızlık ve finansal özgürlüğün yaratılmasında kilit bir faktördür. Borcunuzu boşalttığınızda ve geceleri huzur içinde uyumanızı sağlayacak bir tasarruf hesabı bakiyesi oluşturduğunuzda, mali altyapınızı sağlam kayanın üzerine inşa etmede ilk önemli adımları attınız.

Bu Marketwatch raporu bize Amerikalıların çoğunun - çarpıcı bir% 62'sinin - bir tasarruf hesabında 1.000 $ 'dan daha azına sahip olduğunu söylüyor. Bu, Amerikan ailelerinin ve bireylerinin yarısından fazlasının, işten çıkarılma, tıbbi bir acil durum veya büyük bir araba veya ev onarımı nedeniyle beklenmedik masrafları veya gelir kaybını karşılamak için ellerinden gelenin altında bir maaştan daha azına sahip olduğu anlamına gelir.

Mali uzmanların çoğu, acil yardım fonu için akıllı bir miktar olarak 3 ila 6 aylık harcamalar önerdiğinden, çoğu insanın tavsiye edildiği gibi bir mali acil durum için hazırlanmadığı kadarını hesaplamak çok zor değildir.

Ancak, bu şekilde olmak zorunda değildir. Bugün bu sene tasarruf hesabınızı büyütmenin 7 yolunu paylaşacağız. Bazı eğitim ve biraz zaman ve çaba ile tasarruf hesabı bakiyenizi, mali refahınızı ve huzurunuzu aynı anda artırabilirsiniz.

1. Otomatikleştirin

Tasarruf hesabınızı aylık fatura gibi ele almak gibi tasarrufları artırmak için hiçbir şey işe yaramıyor. Her bir maaş tasarrufunda biriktirdiğiniz para miktarını otomatikleştirerek, bir aylık fatura gibi ödeyerek, bu parayı siz görmeden önce kontrol hesabınızdan çıkarırsınız. Gerçekten ihtiyacınız olmayan veya istemediğiniz bir şey için para.

Maaş çekmenizin bir kısmını otomatik olarak birikime otomatik olarak yatırma olanağı sunup sunmadıklarını görmek için işvereninizle iletişime geçin ve bazılarını, tasarruf edebileceğiniz paranızı daha da azaltma şansını azaltmaya yardımcı olmak için kontrol edin. Eğer işvereniniz böyle bir seçenek sunmuyorsa, her hafta, ayda iki kez veya ayda bir kez bankanızdan veya kredi birliğinizden tasarruf kontrolünden doğrudan aktarım kurun.

Tasarruf hesabınızdan çıktıktan sonra parayı kendi hesabınızdan çekmeye çalışmaktan endişe ediyorsanız, ayrı bir bankada ayrı bir tasarruf hesabı açın ve bu hesap için bir nakit kart almayı reddederek hesabınızdan ekstra para çekmeyi unutmayın. zor. Nakit kartı erişimi olmayan ayrı bir hesaptan para çekmek için gerekli ekstra zaman ve çaba, paranın gerçekte elinizde tutulmadan önce harcanmasının sonuçlarını değerlendirmek için size daha uzun bir zaman verecektir.

2. Bir Harekete Katılın

Bu yıl gerçekten heyecan duyduğumuz projelerden biri de Save 50 projesi. Bu projenin amacı, gelirlerinin yarısını korumak ve mali bağımsızlıklarını artırmak için çalışan büyük bir grup insanı bir araya getirmektir. İnsanların gücünü kullanın - daha fazla tasarruf etmek ve daha az harcamak için motive olursanız diğerleriyle yan yana yürüyün.

3. Bir Yan Hustle Alın

Bir iş yeriniz olsun - işte fazla mesai, ikinci bir iş ya da kendi işinizi kurmak için bir plan olsun - ve tasarruf hesabına kazandığınız her ekstra kurumu koymaya çalışın. Bir kişinin kısa bir süre için fazladan para kazanmak için yapabileceği çok sayıda kısa vadeli yan haydutlar var, bu da büyük bir geliri ve tasarruf hesabı bakiyenizde büyük bir artış olacak.

4. Gereksiz Giderleri Dökün

Bu hafta bir arkadaşımla sık sık kullandığı kablolu televizyon paketinde ayda 216 dolar harcadığından bahsetmiştim. Arkadaşlar, yılda yaklaşık 2.600 dolar tasarruf hesabına girebilir! Onun yerine Sling TV'ye geçse bile, bir ton para biriktirecek!

Her şey için bir bütçe ve bir harcama izleme planını kullanarak, sadece 12 ay boyunca ne tür harcamalar yapabileceğinizi görmek için çalışın ve tasarruf hesabınızı asla hayal bile edemeyeceğiniz sayılarla büyütün.

5. UM'nizi Kaydedin

Beklenmedik bir para ya da “UM” olarak adlandırılan bazı insanlar, tüm şekil ve boyutlarda gelir ve daha büyük bir tasarruf hesabı için güçlü bir yoldur. Beklenmeyen para şu şekilde olabilir:

  • İş yerinde vergi iadesi veya ikramiyesi
  • Satın almanız gereken bir şey için parasal tasarruf
  • Doğum günü hediyesi veya fatura veya restoranın beklenmedik bir şekilde ödenmesi gibi parasal bir hediye başkasının kontrolünde
  • Satın almanız gerektiğini düşündüğünüz bir şey üzerinde para tasarrufu sağlayın ama sonra

Tasarruf hesabınıza doğrudan girmeyi beklemediğiniz bu parayı koymayı seçerek, tasarruf bakiyenizi acısız ve sorunsuz bir şekilde büyütmenize yardımcı olabilirsiniz.

6. Eşyalarını Sat

Çoğu insanın nadiren ya da asla kullanamadıkları bir ev veya dairesi vardır. Her dolaba, çekmeceye ve depolama ünitesine gittiğiniz ve artık istemediğiniz ya da kazıkta kullandığınız eşyaları koyun. O zaman Craigslist, EBay ya da bir Facebook grubu aracılığıyla bunları sat. İstenmeyen şeylerin satışından elde edilen tüm parayı doğrudan tasarruf hesabınıza koymayı taahhüt edin. Kullanılmayan eşyaları satmak, sadece 18 ay içinde 52.000 $ 'lık tüketici borcunu ödemek için çalışırken Deacon ve Kim'in başarısının büyük bir bölümünü oluşturuyordu.

7. küçültmek

Aracınız ya da eviniz (kiralanıp sahip olunmayacağı), ihtiyacınız olandan daha pahalıya mal oluyorsa, her ay tasarruf yapmak için küçültmeyi düşünün. Daha ucuz konut almak için yollara bakın ve arabanızı satma ve daha az maliyetli güvenilir bir araba satın alma olasılığına bakın. Aracınızı veya evinizi küçülterek ayda 100 dolar tasarruf edebilecek olsanız bile, yıl sonuna kadar tasarruf hesabınıza 1.200 dolar artı faiz ekleyeceksiniz.

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç ​​demektir, arkadaşlarım. Tasarruf hesabınızı - ve net değerinizi - artırmak için yeni bir yıla başlamakla birlikte gelen motivasyonu kullanın.Bu, mali özgürlüğünüzü hayal etmeye doğru attığınız ve sınırlar bıraktığınız yıl olsun.

Videoyu izle: Bedene Kadar Büyütmeye Çözüm Güzellik Bakım

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları
Maliye

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları

Eğlence pahalı olabilir. Bir filmin maliyeti 12 dolar ve şehirdeki bir gece ikiye katlanırsa (ya da üçlü), bütçeye uygun eğlence bir efsaneye benziyor. Ancak sizi ve bir arkadaşınızı eğlendirmek% 100! Eğer bir kart desteniz varsa, bütün gece boyu eğlenmenizi sağlayacak 59 iki kişilik kart oyunu için okumaya devam edin.
Devamını Oku
Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?

Bize biraz kendinden bahset. Benim adım Renae Justin ve ben Midwest'de yaşayan bir iç mekan tasarımcısıyım. Ben de başarılı bir iç tasarım işinin sahibi ve işletmecisi olan 4 yaşında bir ev hanımı ve ev okulu annesiyim. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca benim işimi kurdum, Lasting Impressions Design, bir zamanlar sadece “elit” in tüm bütçe seviyelerine uygun iç tasarım seçeneklerine sahip bir işletmeyi karşılayabildiği bir hizmetten geçmek için çalışıyor. Hem yerel hem de sanal olarak çalışabilirim.
Devamını Oku
Daha Büyük Bir Ev'e Yükseltilmeniz Gerekir mi?
Maliye

Daha Büyük Bir Ev'e Yükseltilmeniz Gerekir mi?

İlk evimizde yaklaşık beş yıl yaşadıktan sonra, yükseltmeye hazırdık. Yolda ikinci bir çocukla (ve çok uzak olmayan bir gelecekte en az üçte biri) daha fazla alana ihtiyacımız vardı, bu yüzden daha büyük bir evin vakti olduğunu biliyorduk. Daha büyük bir ev satın almak yerine, rüya evimizi inşa etmeyi tercih ettiğimizden biraz farklı bir yaklaşım geliştirdik.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama C
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama C

Sağlık sigortası, özellikle Medicare söz konusu olduğunda sürekli olarak değişmektedir. Kapsama ve miktar kafa karıştırıcı olabilir, ancak ihtiyacınız olan mükemmel sağlık hizmetlerini almanız önemlidir. Medicare, milyonlarca yaşlıyı özel bir sigorta şirketi aracılığıyla karşılayamayacakları sağlık sigortası yardımına yardımcı olan mükemmel bir hükümet programıdır.
Devamını Oku