Maliye

Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yollar─▒

Y─▒llar boyunca insanlar gelirlerini, harcamalar─▒n─▒ ve kesintileriyle ilgili evraklar─▒ toplay─▒p yerel vergi yöneticisi ofisine sürüklüyorlar. Baz─▒ insanlar da ister çevrimiçi ister ki┼čisel olarak i┼člerini kendileri yapabilirler.

Çevrimiçi vergi haz─▒rlaman─▒n icad─▒, benim dü┼čünceme göre dahiydi. ─░nsanlar─▒n evlerinin rahatl─▒─č─▒nda vergi dosyalama yard─▒m─▒ yapmas─▒na ve bu süreçte birkaç dolar kazanmas─▒na izin veren birkaç program olu┼čturun.

Vergi Online Dosya için En ─░yi Yaz─▒l─▒m

Ama hangi vergi haz─▒rl─▒k sitesi en iyi - ve en ucuz? Tüketici olarak, vergilerinizi çevrimiçi dosyalamak istiyorsan─▒z, seçim yapabilece─činiz birkaç seçenek vard─▒r. Burada en popüler seçeneklerden baz─▒lar─▒n─▒ ve her birinin sunabilece─či program türlerini özetleyece─čiz.

1. Turbo Vergi

Turbo Vergi, 1980'lerden beri ucuz ve ücretsiz vergi iadesi ba┼čvurusu sunuyor. Intuit ┼čirketi 1993 y─▒l─▒nda sat─▒n ald─▒ ve o zamandan beri en yayg─▒n kullan─▒lan çevrimiçi vergi dosyalama web sitelerinden biri oldu.

Turbo Vergisinin sundu─ču farkl─▒ programlar─▒n ve her birinin farkl─▒ özelliklerinin ve faydalar─▒n─▒n neler oldu─čuna bak─▒n:

Turbo Vergi Serbest Bask─▒

Turbo Vergisinin Ücretsiz Sürümünün hiçbir maliyeti yoktur; Federal getiri için 0 $, eyalet iadeleri için 0 $ ve dosyalama ücretleri için 0 $. Bu ürüne uygun olabilmek için belirli gereksinimleri kar┼č─▒laman─▒z gerekmektedir.

 • 1040EZ veya 1040A formu doldurmak zorundas─▒n─▒z.
 • Geliriniz 100.000 ABD Dolar─▒ndan az olmal─▒
 • Herhangi bir kesinti yap─▒lm─▒yor
 • Hiç yat─▒r─▒m satmad─▒n
 • Senin evin yok
 • Büyük bir sa─čl─▒k masraf─▒n─▒z yoktu.
 • 1099-Misc geliriniz yoktu ve bir i┼činiz yok

Bunlar, Turbo Vergisinin Ücretsiz Sürümüne hak kazanman─▒z─▒ sa─člayan 1040EZ veya 1040A formunu doldurmak için kullan─▒lan geni┼č parametrelerdir. Temel olarak, e─čer W-2 geliri ve kesintileri olmayan gerçekten temiz bir vergi durumunuz varsa, bu sizin için i┼če yarayabilir.

Turbo Vergi Deluxe Edition

Bu, Turbo Vergisinin en popüler sürümü. Federal vergi beyannamesi için 39.99 dolar ve eyalet ba┼čvurusu için 36.99 dolar. Turbo Tax Deluxe ile, Free Edition ile birlikte gelen her ┼čeyi elde edersiniz, ayr─▒ca hay─▒r indirimi, ipotek faizi ve daha fazlas─▒ gibi kesintileri ay─▒rabilir.

Otomatik Kesinti Bulucu, en büyük geri ödemeyi garanti etmek için 350'den fazla vergi indirimi arayacak. Ayr─▒ca bu program ile mü┼čteri hizmetleri ekibinden talep üzerine vergi yard─▒m─▒ almaya hak kazan─▒rs─▒n─▒z.

Turbo Vergi ─░┼čletme Sürümü

Turbo Tax Premier Edition, bir ana evin üstündeki ve üzerindeki yat─▒r─▒m holdingleri ve gayrimenkul holdinglerine yöneliktir.

Bu süreyi kullanarak federal dönü┼čünüzü yapmak için $ 59.99 ve eyalet iadenizi dosyalamak için $ 36.99. Bu sürüm ile Premier ile Deluxe Edition'a gelen her ┼čeyi elde edersiniz, ayr─▒ca yat─▒r─▒m bilgilerinizi otomatik olarak yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ tuttu─čunuz finansal kurumdan alabilir ve sermaye kazançlar─▒, kay─▒plar─▒ vb.

Ayr─▒ca yeni kiral─▒k mülkler olu┼čturma konusunda ad─▒m ad─▒m k─▒lavuzluk etme hakk─▒na sahip olursunuz ve iste─če ba─čl─▒ yard─▒m merkezine tam eri┼čime sahip olursunuz.

Turbo Vergi Serbest Çal─▒┼čan Sürümü

Kendi Kendine ─░┼členen Sürüm, bu ek özelliklerle birlikte ─░┼čletme Sürümü'nde sunulan her ┼čeyle birlikte gelir:

 • ─░┼čletme sahipleri, serbest çal─▒┼čanlar ve ba─č─▒ms─▒z yükleniciler için özel rehberlik
 • Sektörünüze özgü kesintilerle ilgili rehberlik
 • Gider takibi, kilometre takibi ve daha fazlas─▒ QuickBooks Self-Employed'den
 • Standart kilometre, gerçek ofis indirimleri ve daha fazlas─▒ hakk─▒nda ek rehberlik

Bu bas─▒m federal dosyalama için 89.99 dolar ve eyalet ba┼čvurusu için 36.99 dolar.

Turbo Vergi Canl─▒

Bu, bu y─▒l Turbo Vergisinden yeni bir teklif. Canl─▒ bask─▒ ile Self-Employed Edition'─▒n tüm avantajlar─▒n─▒ elde edersiniz, ayr─▒ca sizden önce bir CPA (Certified Public Accountant) veya EA (Kay─▒tl─▒ Ajan; federal yetkili bir vergi uygulay─▒c─▒s─▒) ile bire bir bire bir inceleme al─▒rs─▒n─▒z. dosya.

Ayr─▒ca sahada deneyimli uzmanlardan canl─▒ vergi dan─▒┼čmanl─▒─č─▒ da alabilirsiniz. Bu sürüm federal dönü┼č için 149.99 dolar ve devlet iadesi için 36.99 dolar. Bu, kendi kendilerine yazd─▒klar─▒ gibi uzman rehberlik isteyen karma┼č─▒k getirileri olanlar için harika bir seçenek olabilir.

Gördü─čünüz gibi turbo vergisi ile seçebilece─činiz çok ┼čey var. Ayr─▒ca garantili maksimum geri ödeme ve garantili kesin hesaplamalar vard─▒r veya paran─▒z─▒ geri al─▒rs─▒n─▒z.

2. Vergi Yasas─▒

Vergi Yasas─▒ 1998'den beri faaliyet göstermektedir ve Turbo Vergi ile ciddi rekabet sa─člamaktad─▒r. ─░┼čte sunduklar─▒ farkl─▒ ürünler ve her birinin maliyeti ne kadar.

Vergi Yasas─▒ Free Edition

Vergi Yasas─▒'n─▒n ücretsiz bask─▒s─▒, eyalet veya federal vergi beyannamenizi dosyalamak için kesinlikle hiçbir maliyeti olmad─▒─č─▒ için Turbo Vergi'ye benzer. Bu bas─▒m 1040EZ ve 1040A form filtreleri ile s─▒n─▒rl─▒d─▒r. 1040EZ filtrelerin ve 1040A filtrelerinin, tek tek formlara ba─čl─▒ olarak s─▒n─▒rl─▒ indirimleri oldu─čunu unutmay─▒n.

1040EZ filtrelerin y─▒lda 100.000 dolardan az olmas─▒ ve herhangi bir kesinti yap─▒lmamas─▒ gerekir. Ayr─▒ca, herhangi bir ba─č─▒ml─▒y─▒ talep edemezsiniz ve 1500 $ 'dan fazla kazan─▒lan faizi talep edemezsiniz.

1040A filtreleri, di─čer gelir kaynaklar─▒n─▒ dahil etme yetene─či de dahil olmak üzere dosyalamalar─▒nda biraz daha fazla esnekli─če sahiptir.

1040EZ veya 1040A'y─▒ dosyalamaya hak kazan─▒p kazanmama konusunda daha fazla gelir elde etmek için bu IRS makalesine göz at─▒n.

Vergi Yasas─▒ Plus Edition

Vergi Yasas─▒'n─▒n Art─▒ Sürümü, standart dökümantasyon kesintileri olanlara yöneliktir. Federal bir dönü┼č için 29.95 dolar, devlet iadesi için 37 dolar. Hay─▒rsever ç─▒karmalar, ipotek faiz indirimleri ve yat─▒r─▒m gelirleri gibi kesintileriniz varsa, bu sürüm sizin için i┼če yarayabilir.

Vergi Yasas─▒ Art─▒'n─▒n baz─▒ özellikleri ┼čunlard─▒r:

 • 300'den fazla kesinti türüne eri┼čim
 • Vergi Yasas─▒'n─▒n 100.000 $ Do─čruluk Garantisi
 • Di─čer kesintileri, vb. Aç─▒klayan ki┼čiselle┼čtirilmi┼č bir mali de─čerlendirme raporu

Ayr─▒ca bu sürümde bir fiyat kilitleme garantisine de sahiptirler, bu da asl─▒nda dosyaya ne zaman kay─▒t olursan─▒z olun, iadenize ba┼člad─▒─č─▒n─▒z anda teklif etti─činiz fiyat─▒ ödemenizi garanti eder.

Vergi Yasas─▒ Freelancer Sürümü

Bu bask─▒, iyi, serbest oyunculara yönelik. Ba─č─▒ms─▒z bir yüklenici veya tek mal sahibiyseniz, bu sizin için en iyi Vergi Yasas─▒ sürümü olabilir. Bu sürüm için federal iadeniz 44.95 $ 'dan, ve eyalet iadeniz 37 $' a mal olacak.

Bu sürümün faydalar─▒ndan baz─▒lar─▒ ┼čunlard─▒r:

 • Kesinti Maksimizatörü; Serbest çal─▒┼čan bir ki┼či olarak olas─▒ tüm kesintileri bulman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için tasarlanm─▒┼č bir araç
 • Vergi Yasas─▒'n─▒n 100.000 $ Do─čruluk Garantisi
 • Sermaye kazançlar─▒n─▒ vb. Kolayca ithal edip kaydedebilmenizi sa─člayan bir özellik.
 • Vergi faturan─▒z─▒ azaltma f─▒rsatlar─▒n─▒ tespit etmenize yard─▒mc─▒ olacak ücretsiz bir de─čerlendirme raporu

Hiçbir ek çal─▒┼čan─▒ olmayan küçük, ba─č─▒ms─▒z bir i┼čletme yürütenler için harika bir versiyon.

Vergi Yasas─▒ Premium Edition

Vergi Yasas─▒ Premium Edition, Vergi Yasas─▒ web sitesine göre, ÔÇťnihai gönül rahatl─▒─č─▒ÔÇŁ isteyen tüm dosyalara yöneliktir.

Ba┼čka bir deyi┼čle, bu sürüm size bir atlamay─▒ kaç─▒rmaman─▒z için vergi dosyalama sürecinde ad─▒m ad─▒m yol gösterecektir. Premium Edition, federal vergi iadeleri için 59.95 ABD dolar─▒ ve eyalet vergisi beyannameleri için 37 ABD dolar─▒d─▒r.

Freelancer sürümünün tüm avantajlar─▒ ile birlikte, Premium Edition al─▒c─▒lar─▒, bir denetim durumunda kendinizi savunman─▒za yard─▒mc─▒ olan Vergi Yasas─▒'n─▒n Denetim Savunmas─▒ özelli─čini al─▒r.

Her ne kadar ço─ču 1040EZ ve 1040A filmeçinin muhtemelen bu versiyondan çok fazla faydalanmasa da (ÔÇťak─▒lda kal─▒c─▒l─▒kÔÇŁ yönünden ba┼čka bir ┼čey de─čil), kendileri hakk─▒nda nas─▒l ba┼čvurulacaklar─▒n─▒ bilemeyecek kadar ayr─▒nt─▒l─▒ olmayan kesilenler için yararl─▒ olabilir.

Potansiyel Vergi Yasas─▒ mü┼čterileri ve Turbo Vergi mü┼čterileri için birçok harika seçenek. ┼×imdi uzun zamand─▒r devam eden bir vergi haz─▒rl─▒k ┼čirketine; H & R Blok.

3. H & R Blok

H & R Block, 60 y─▒l─▒ a┼čk─▒n bir süre önce 1955'te i┼če ba┼člam─▒┼č olan listemizde en fazla deneyime sahip olan vergi haz─▒rl─▒k ┼čirketidir. Çocuklu─čumu (┼čimdi 50 ya┼č─▒nday─▒m) ve vergi süresi boyunca H & R Blok reklamlar─▒n─▒ gördü─čümü hat─▒rl─▒yorum.

Bu ┼čirketin çevrimiçi vergi dosyalama ile ilgili seçim için dört farkl─▒ seçenek vard─▒r. Her birinde kepçe var.

H & R Blok Daha S─▒f─▒r

H & R Block More Zero plan─▒, federal dosyalama için 0 ABD dolar─▒ ve eyalet dosyalama için 0 ABD dolar─▒d─▒r. Web sitesi, yeni dosya üreticileri, basit dosya sahipleri ve ev sahipleri için en iyisi oldu─čunu söylüyor. Bu, bu sürümle ipotek faizini dü┼čürebilece─činiz anlam─▒na geliyor.

Ayr─▒ca, ┼čimdiye kadar bahsetti─čimiz di─čer ücretsiz ürünlerden ho┼č bir ek olan ba─č─▒┼člar─▒, ö─črenci kredisi faizini ve çocuk bak─▒m masraflar─▒n─▒ da dü┼čebilirsiniz.

Bonus: H & R Block, Vergi Pro ─░ncelemesi olarak ekleyebilece─činiz bir bonus özelli─čine sahiptir. Bu özellik, bir H & R Blok vergi uzman─▒ taraf─▒ndan geri dönü┼čünüzün çevrimiçi bir incelemesine eri┼čmenizi sa─člar, sadece bir ┼čeyleri kaç─▒rmad─▒─č─▒n─▒z için size huzur verir.

Daha fazla S─▒f─▒r program─▒ sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒zda, bir eklenti olarak Tax Pro Review almak için 49.99 $ maliyeti.

H & R Blok Deluxe

Bu program, Daha S─▒f─▒r program─▒n tüm özelliklerini içerir ve hobi geliri ekleme becerisi gibi baz─▒ ek avantajlar da ekler (─░yi Korunmu┼č Cüzdan dünyas─▒nda ÔÇťyan ko┼čum geliriÔÇŁ olarak bilinen), Sa─čl─▒k Tasarruf Hesab─▒ kesintiler, indirgeme Pro olarak bilinen kullan─▒┼čl─▒ bir ödev arac─▒ ve sohbet yoluyla s─▒n─▒rs─▒z vergi tavsiyesi.

H & R Block Deluxe program─▒, federal dönü┼čünüzü 34.99 dolar ve eyalet iadenizi dosyalamak için 36.99 dolar. Bu paketle Vergi Pro ─░ncelemesine eklemek istiyorsan─▒z, incelemeniz gereken daha fazla bilgi olmas─▒ nedeniyle More Zero program─▒yla ödeyece─činiz $ 49.99 yerine $ 79.99'a mal olacaks─▒n─▒z.

H & R Blok Premium

H & R Block Premium program─▒, ┼čirkete göre, serbest çal─▒┼čanlar, ba─č─▒ms─▒z yükleniciler, yat─▒r─▒mc─▒lar ve kiral─▒k emlak sahipleri için en iyisidir.

Bu program Deluxe program─▒n tüm özelliklerinin yan─▒ s─▒ra Stride gibi uygulamalardan harcama bilgilerinin aktar─▒labilmesi ile birlikte gelir. Ayr─▒ca bu sürümle sohbet ederek s─▒n─▒rs─▒z vergi dan─▒┼čmanl─▒─č─▒ da alabilirsiniz.

Not: H & R Block web sitesi, bu program─▒n yaln─▒zca serbest / ba─č─▒ms─▒z yüklenici gelirinde 5.000 dolardan az olanlara uygun oldu─čunu, ancak hisse senedi gelirlerini ve kira gelirlerini girebilece─činizi söylüyor.

Bu sürümün bedeli, federal iadeniz için $ 54.99 ve eyalet iadeniz için $ 36.99. Bu sürümde Vergi Pro ─░nceleme ekleme maliyeti 89.99 $ 'd─▒r.

H & R Blok Kendi Kendine ─░┼če Yarad─▒ Online

Bu program, sadece yan hustlers de─čil, ciddi olarak serbest çal─▒┼čanlara yöneliktir. Premium versiyonun özellikleri ile birlikte, tüm küçük i┼čletme gelirlerinizi ve harcamalar─▒n─▒z─▒ dahil etme olana─č─▒na sahipsiniz.

Self-Employed sürümü, federal dosyalar için $ 74.99 ve devlet geri dönü┼čünüzü eklemek için 36.99 USD'dir. Bu sürümde Vergi Pro ─░ncelemesi sat─▒n almak istiyorsan─▒z size 89.99 $ mal olacak.

H & R Block'un sundu─ču iyi bir seçenek de, basit vergi beyannameleri ve serbest meslek sahiplerine en çok teklif vermi┼č gibi görünüyor.

4. E-file.com

Bir 1040ez dosya için uygun iseniz, E-file.com ile ücretsiz olarak dosyalayabilirsiniz. Ayr─▒ca, web sitelerine göre, basit vergi beyannamelerine sahip ço─ču dosya, E-file.com yaz─▒l─▒m─▒ ile 15 dakika veya daha k─▒sa sürede çevrimiçi olarak dosya gönderebilir.

E-fiile.com'u kullanmak için tek yapman─▒z gereken ücretsiz bir hesap olu┼čturmak, vergi bilgilerinizi, gelirinizi, kesintilerinizi girmek ve yaz─▒l─▒m─▒n geri dönü┼čü hesaplamak ve haz─▒rlamakt─▒r. Ard─▒ndan, çevrimiçi olarak oradan dosyalama seçene─činiz veya vergi beyannamenizde yazd─▒rabilir ve postalayabilirsiniz.

E-file.com ayr─▒ca sorular─▒n─▒z─▒ cevaplamak için çevrimiçi mü┼čteri hizmetleri deste─čine de sahiptir.Bu, IRS'yi aramak zorunda kalman─▒za ve beklemede kalman─▒za veya vergi soru┼čturman─▒z─▒n tümünü bir soruyu sorabilmek için bir uzmana sürüklemenize neden olabilir.

Bir 1040ez dosyaya hak kazanamazsan─▒z, E-file.com ile kullanabilece─činiz ba┼čka seçenekler de vard─▒r.

Deluxe Plus E-dosyas─▒

Deluxe Plus E-dosyas─▒ federal için 24.99 dolar ve eyalet için 19 dolar. E─čer ipotek faizini indirmeyi, ba─č─▒ml─▒larla dosyalamay─▒ veya emeklilik geliri elde etmeyi planl─▒yorsan─▒z, ihtiyac─▒n─▒z olacak plan budur.

Bu plan ayr─▒ca 1040A deste─či ile birlikte geliyor.

Premium Plus E-dosyas─▒

Premium Plus E-dosyas─▒ federal için 45,99 ABD dolar─▒d─▒r.

Bu sürümle, tüm vergi kredileri ve kesintileri desteklenir, ayr─▒ca i┼č ve ki┼čisel gelir için de kullanabilirsiniz. E─čer kesintilerinizi detayland─▒rmay─▒ planl─▒yorsan─▒z, ihtiyaç duyaca─č─▒n─▒z plan budur.

5. TaxSlayer

Bu sene k─▒z─▒m─▒n bir arkada┼č─▒n─▒n onu kulland─▒─č─▒n─▒ söyledi─či zamana kadar TaxSlayer'─▒ hiç duymam─▒┼čt─▒m. Ne sunduklar─▒na bakmaya ba┼člad─▒─č─▒mda, 1965'ten beri etrafta olduklar─▒n─▒ ö─črenince ┼ča┼č─▒rd─▒m.

2014'te Florida'n─▒n Gator Bowl'su TaxSlayer Bowl'u yeniden adland─▒rmak için bir anla┼čma yapt─▒klar─▒nda kolej futboluna kat─▒l─▒rsam onlar─▒ duymu┼č olurdum. Ama bu ne burada ne de orada de─čil. Ürünleri üzerine.

TaxSlayer Sadece Ücretsiz

TaxSlayer'─▒n Simply Free program─▒, hem federal getiri için 0 $ maliyeti. Ancak, sadece 1040EZ formunu dolduranlar bu sürümü kullanmaya hak kazan─▒r. Ücretsiz sürüm - yan─▒ s─▒ra di─čer tüm TaxSlayer programlar─▒ - canl─▒ telefon deste─či ve ücretsiz e-posta deste─či içerir.

TaxSlayer Klasik

TaxSlayer Classic program─▒, federal dönü┼čünüzü yapmak için 17 ABD dolar─▒ ve eyalet iadenizi dosyalamak için ilave 22 ABD dolar─▒d─▒r. Bu sürümü tüm büyük IRS formlar─▒yla kullanabilirsiniz, ancak web sitesi tam olarak ne olduklar─▒n─▒ belirtmese de baz─▒ s─▒n─▒rlamalar vard─▒r.

TaxSlayer Premium

TaxSlayer Premium sürümü, federal vergi iadeniz için 35 ABD dolar─▒, eyalet iadeniz için 22 ABD dolar─▒d─▒r. Klasik program─▒n faydalar─▒ ile birlikte, Audit Assistance, Tax Pro yard─▒m─▒, Canl─▒ Sohbet Deste─či ve Öncelikli Destek isteyin.

Bu, ipotek faizi, hay─▒rsever kesintiler vb. Gibi normal standart indirimleri olanlar için iyi bir versiyon gibi görünüyor.

TaxSlayer Serbest Çal─▒┼čan Sürümü

Bu sürüm, serbest çal─▒┼čanlar, ba─č─▒ms─▒z yükleniciler, kiral─▒k mülk sahipleri, vb. Olanlar için en iyisidir. Bu sürümü seçerseniz, Premium sürümün tüm avantajlar─▒n─▒ ve ayr─▒ca devlet iadenizi ücretsiz olarak dosyaland─▒rabilirsiniz. Bu paketin maliyeti: 55 $.

Tüm TaxSlayer sürümleri, DeductionFinder arac─▒n─▒ içerir, ancak ücretsiz sürüm mü┼čterileri için çok iyi bir ┼čey yapamayaca─č─▒ndan ┼čüphe duyuyorum, çünkü 1040EZ formunu dosyalad─▒─č─▒n─▒zda yaln─▒zca ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz, ancak di─čerini sat─▒n alan ki┼čiler için iyi olur sürümleri, özellikle serbest çal─▒┼čanlar.

Sonuçta TaxSlayer'dan da çok çe┼čitli seçenekler var. eSmart Tax, listemizdeki bir sonraki çevrimiçi vergi haz─▒rl─▒k ┼čirketidir.

6. eSmart Vergi

Bu, daha önce hiç duymad─▒─č─▒m bir ba┼čka çevrimiçi vergi haz─▒rl─▒k ┼čirketidir (evet, biliyorum; daha fazla d─▒┼čar─▒ ç─▒kmal─▒y─▒m). eSmart Tax'─▒n seçebilece─či çe┼čitli programlar─▒ var. Ancak, Ebates ile programlar─▒nda ekstra para biriktirebilirsiniz. Bu nedenle, eSmart TaxÔÇÖi kullanmadan önce EbatesÔÇÖe kaydoldu─čunuzdan emin olun.

eSmart Vergi Ücretsiz

Ücretsiz program eSmart vergi teklifleri, burada listelenen di─čer ücretsiz sürümlere benzer: Yaln─▒zca 1040EZ formunu destekliyor, ancak ayn─▒ zamanda bir Program B'yi de destekliyor. Bu sürümle federal vergilerinizi dosyalamakta serbest olsa da, 29.99 dolara mal olacak. devletinize geri dönün.

Bu ve eSmart Vergi programlar─▒n─▒n tümü ile ücretsiz sohbet ve e-posta deste─či mevcuttur.

eSmart Vergi Temel

ESmart Tax Basic program─▒, federal dosya sahipleri için 24,95 ABD dolar─▒ ve eyalet iadenizi de dahil etmek için ek 35,95 ABD dolar─▒ ücrete tabidir.

Ücretsiz sürümün tüm özelliklerinin yan─▒ s─▒ra, temel sürüm sat─▒n al─▒mlar, kalemlere i┼členmi┼č kesintiler, i┼č gelirleri ve temel i┼č harcamalar─▒, amortisman, sa─čl─▒k tasarruflar─▒ hesab─▒ indirimleri ve faiz gelirlerini içerir.

Bu sürüm, 1040 ile, 8853 formu ve A ve B programlar─▒ ile çal─▒┼č─▒r. Web sitesi, bu sürümün, çe┼čitli küçük kesintilere sahip aileler için en iyi oldu─čunu söylüyor.

eSmart Vergi Deluxe

eSmart Tax'un Deluxe sürümü, federal dosyalar için 38.95 ABD dolar─▒, eyalet iadenizi de eklemek için 35,95 ABD dolar─▒d─▒r. Bu sürüm, web sitesine göre, yat─▒r─▒mc─▒lar için en uygun olan─▒d─▒r. Temel sürümün tüm özelliklerine sahip olursunuz, tek ki┼čilik gelir ve ev ofisinden kesintiler ekleyebilirsin.

Bu sürüm 1040, 4562, 8829, 4136 ve A, B ve C formlar─▒n─▒ destekler. Tam zamanl─▒ bir yat─▒r─▒mc─▒ ya da kendi hesab─▒na çal─▒┼čan bir ki┼či iseniz ve sadece ara s─▒ra bir yanda┼č de─čilseniz, bu sizin için daha iyi bir versiyon olabilir.

eSmart Vergi Primi

ESmart Premium sürümü, ciddi olarak kendi hesab─▒na çal─▒┼čanlara uyum sa─člamak için uygundur. Deluxe versiyonun tüm özelliklerinin yan─▒ s─▒ra, çe┼čitli emlak kiralama gelirleri, kazançlar, kar ve zarar ve S Corp bilgileri ve herhangi bir ev bilgisinin sat─▒┼č─▒n─▒ da kapsayabilirsiniz.

Bu sürüm, federal dosyalar için 49,99 ABD dolar─▒ ve devlet belgeleri için 35,95 dolar. Bu sürümü hemen hemen herhangi bir vergi dosyalama durumu için kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için eSmart Tax web sitesine bak─▒n.

eSmart Tax ayr─▒ca, sahip olabilece─činiz her türlü soru için mü┼čterileri için canl─▒ destek sunar. ESmart Tax, burada bahsetti─čimiz di─čer ┼čirketlerden baz─▒lar─▒ kadar iyi bilinmemekle birlikte, maksimum geri ödeme alma ve do─čru bir geri dönü┼čün sa─članmas─▒n─▒ garantileyen birçok garantiyi sunmaktad─▒r.

IRS ile Do─črudan Çevrimiçi Dosya Edebilir miyim?

Do─črudan IRS web sitesine gidebilir ve çevrimiçi olarak vergilerinizi dosyalayabilir misiniz diye merak ediyor olabilirsiniz. Evet, asl─▒nda yapabilirsin.IRS, Free File olarak adland─▒rd─▒klar─▒ bir dosyalama arac─▒na sahiptir ve federal vergi beyannamenizi do─črudan onlarla birlikte dosyalayabilirsiniz.

─░ki versiyonlar─▒ var; Bir y─▒l için 66.000 $ alt─▒nda gelir ve bir y─▒lda y─▒lda 66.000 $ üzerinde gelir olanlar için bir tane. Y─▒l için tam 66.000 dolar gelirseniz hangi sürümü kullanaca─č─▒n─▒z─▒ sormay─▒n; belirtmiyor. 😊

Bu, baz─▒lar─▒ için iyi bir vergi dosyalama seçene─či olsa da, IRS'nin Ücretsiz Dosya program─▒nda gördü─čüm temel sorun, burada bahsetti─čimiz di─čer ürünlerin teknik deste─či sunmamas─▒d─▒r.

Di─čer bir deyi┼čle, süper kolay bir geri dönü┼čünüz yoksa veya vergi yasalar─▒ hakk─▒nda çok ┼čey bilmiyorsan─▒z, Free File program─▒, kendi bilgileriniz üzerinde geri dönü┼čünüzde yer alacak bilgileri ö─črenirken sizin için ciddi bir çal─▒┼čma gerektirecektir.

Free File ile IRS arac─▒l─▒─č─▒yla dosyalama yaparken di─čer engel ise, devlet iadenizi desteklememeleridir. Bu, devlet iadenizi kaydetti─činizde s─▒f─▒rdan ba┼člayaca─č─▒n─▒z anlam─▒na gelir.

Bununla birlikte, yukar─▒da bahsedilen ücretli sürümlerden birini kulland─▒─č─▒n─▒zda, genellikle bilgilerinizi kolayca ve genellikle otomatik olarak durumunuzu eyaletinizin durum formuna aktar─▒rs─▒n─▒z. Bu size zaman kazand─▒racak ve zaman dedikleri gibi parad─▒r.

Hükümet taraf─▒ndan sunulan veya profesyonel bir vergi ┼čirketi taraf─▒ndan sunulan ücretsiz bir program─▒ kullan─▒p kullanmayaca─č─▒n─▒za karar verdi─činizde, profesyonellerin sunduklar─▒n─▒n kolayl─▒─č─▒ ve kolayl─▒─č─▒n─▒n sizin için ne kadar önemli oldu─čuna karar vermeniz gerekir.

Ki┼čisel olarak, vergi gibi çok fazla bilmedi─čim bir konuyla ilgili çal─▒┼čma saatlerinden tasarruf etmek anlam─▒na gelirse, her zaman kolayl─▒k için ödeme yapaca─č─▒m. Asl─▒nda, bir vergi haz─▒rlay─▒c─▒s─▒n─▒ yirmi y─▒ldan fazla bir süredir vergi verdim. Tek yapt─▒─č─▒m evrak i┼člerini halletmek ve ona kaz─▒k vermek. Yirmi dakika sonra - onun hizmetleri için bir çek yazd─▒ktan sonra, - Ben kap─▒dan ç─▒kt─▒m.

Baz─▒ insanlar bir y─▒la gitmeyi, vergilerini doldurma konusunda ö─črenecekleri her ┼čeyi ö─črenirler ve kendilerine ve ba┼čkalar─▒na her y─▒l ücretsiz olarak yard─▒mc─▒ olacak ya┼čam için kullanabilecekleri bir beceriye sahip olurlar ve e─čer siz buysa, size daha fazla güç verir.

─░çerik türünü ö─črenmeyi ilginç buluyor ve vergi yasas─▒ konusunda kendinizi e─čitmek için her zaman uygunsa, her y─▒l kendi dönü┼čünüzü yapmak için kendinizi e─čitmek çok faydal─▒ olabilir.

Bununla birlikte, bu türden bir bilgi türünü bulursan─▒z ya da a─čr─▒l─▒ bulursan─▒z (benim için kesinlikle ikinci olacakt─▒r), vergi iadenizi profesyonellere b─▒rakarak ve bir servis ya da yerel bir sa─člay─▒c─▒ kullanarak daha iyi olabilirsiniz. hayat─▒n─▒z─▒ kolayla┼čt─▒rmak için nakit.

Burada sunulan çe┼čitli vergi haz─▒rl─▒k ┼čirketleri hakk─▒ndaki bilgiler sayesinde, vergilerinizi çevrimiçi ortamda yay─▒nlamak için birçok ucuz ve ücretsiz yol oldu─čunu görebilirsiniz.

Hangisini seçeceksin? Geçmi┼čte burada bahsedilen ┼čirketlerden herhangi birini denediniz mi?

Videoyu izle: 6 Entegrasyonlu Serbest Meslek Makbuzu Kesme ─░┼člemi

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kar┼č─▒l─▒kl─▒ G├╝ven Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi
Maliye

Kar┼č─▒l─▒kl─▒ G├╝ven Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi

Genel finansal planlamaya bak─▒ld─▒─č─▒nda hayat sigortas─▒ kapsam─▒ ayr─▒lmaz bir par├ža olabilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortas─▒ poli├žesinden elde edilen kazan├žlar─▒n, hayatta kalanlar taraf─▒ndan bor├žlar─▒n ├Âdenmesi, g├╝nl├╝k faturalar─▒n bir e┼č ve di─čer ba─č─▒ml─▒ ki┼čiler taraf─▒ndan ├Âdenmesi ve / veya bir ki┼činin cenaze ve di─čer mali harcamalar─▒n─▒n ├Âdenmesi de dahil olmak ├╝zere ├žok say─▒da ┼čey i├žin kullan─▒labilece─čidir.
Devam─▒n─▒ Oku
ÔÇťDolayl─▒ RolloverÔÇŁ nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

ÔÇťDolayl─▒ RolloverÔÇŁ nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplar─▒yla ba─člant─▒l─▒ olarak ÔÇťrolloverÔÇŁ terimini s─▒kl─▒kla duyar─▒z. ─░nsanlar ├žo─ču zaman bir emeklilik hesab─▒ndan di─čerine para aktar─▒r. En b├╝y├╝k rollover t├╝rlerinden biri, bir ki┼či i┼čten ayr─▒ld─▒─č─▒nda ve 401 (k) plan─▒n─▒ bir IRA'ya devretti─činde ortaya ├ž─▒kar (i┼čte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nas─▒l yap─▒l─▒r).
Devam─▒n─▒ Oku
Giri┼čimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak
Maliye

Giri┼čimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak

Bize biraz kendinizden bahsedin. ─░simlerimiz Holly Thrifty'den Holly ve Greg Johnson (CLUB THRIFTY LLC). Yakla┼č─▒k 10 y─▒ld─▒r mutlu bir ┼čekilde evlenmi┼č olan thirtysomethings ve iki sevgili k├╝├ž├╝k k─▒z─▒m─▒z var. Evlili─čimizin ilk y─▒llar─▒nda, olduk├ža fevkalade ya┼čad─▒─č─▒m─▒z─▒ hissettik.
Devam─▒n─▒ Oku
2018'de Kablo TV'ye En ─░yi 7 Alternatif
Maliye

2018'de Kablo TV'ye En ─░yi 7 Alternatif

Teknoloji yar─▒┼člar─▒ artt─▒k├ža TV izleme i├žin daha fazla se├ženek var. ─░nsanlar kablolu televizyona bir├žok alternatifin fark─▒nda oluyor. Pahal─▒ kablo TV paketleri, insanlar─▒n b├╝t├želerine ve finansal hedeflerine ciddi bir zarar verebilir. ─░nsanlar─▒n kablo veya uydu TV paketleri i├žin ayda 100 dolar, ayda 200 dolar veya daha fazlas─▒n─▒ ├Âdemesi nadir de─čildir.
Devam─▒n─▒ Oku