">
Maliye

Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?

Dave Ramsey'in kitabının toplam parası olan “Total Money Makeover” adındaki büyük adımlarından biriyim. Sadece 18 ayda 52.000 dolarlık tüketici borcundan kurtulmamıza yardımcı olan bebek adımları oldu ve biz tek değiliz. Milyonlarca insan kursunu aldı ve onları da kullandı, bu nedenle bu adımları kullanırsanız, siz ve aileniz için güçlü bir mali temel oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bugün her adımı ayrıntılı olarak ele alacağız ve finansal bağımsızlık yolunuzu hızlandırmak için hayati önemi olduğunu açıklayacağız.

Dave Ramsey'in Bebek Adımları

  • Bebek Adım 1 - Acil bir fona 1.000 dolar
  • Bebek Adım 2 - Borç Kartopu kullanarak tüm ipotek dışı borçlarını ödeyin
  • Bebek Adım 3 - 3 ila 6 aylık tasarruf masrafları
  • Bebek Adım 4 - Hanehalkı gelirinin% 15'ini Roth IRA'lara ve vergi öncesi emekliliğe yatırım yapın
  • Bebek Adım 5 - Çocuklar için Finansman Koleji
  • Bebek Adım 6 - Evini erken ödeyin
  • Bebek Adım 7 - Zenginlik oluşturun ve bir demet verin

Her Adımın Dağılımı

Buradaki süreçte nerede olduğunuzu anlamanıza yardımcı olmak için, her bebek adımının neye yol açtığının bir dökümüdür.

1. 1.000 $ kazanın

Dave bu adımı “bebek acil yardım fonu” olarak adlandırıyor. Bu parayı borcu düşürmek için koyabildiğinizde, bankadaki bir biniciyi çalmak saçma gibi görünebilir, ama işte bu ilk bebek adımının ardındaki mantık:

Beklenmedik harcamalar herkese gerçekleşir ve bazı nedenlerden dolayı borçtan çıkmaya kararlı olduğunuzda genellikle daha fazla olma eğilimindedir. Bu beklenmedik masrafları karşılamak için kredi kartlarınızı kullanmaya kalkışmaktan kaçınmak için, hızlı bir 1.000 $ tasarruf edin ve bu acil durumlardan bir tampon olarak bir kenara koyun.

Eğer borcunuzu ödeyeceğiniz süre içinde, başlangıçtaki acil durum fonunuzdaki paranın bir kısmını kullanmanız gerekiyorsa, sadece borcunuzda fazladan ödeme yapmamaya başlayabilir ve tekrar $ 1000 dolara ulaşana kadar yeni acil durum fonu için ekstra para yatırırsınız. Bu adım, kredi kartı bakiyenizin azalmaya ve devam etmemesine yardımcı olur.

Bonus: Başlangıçtaki acil durum fonu da, hem acil durumlarda para ödemek hem de para tasarrufu alışkanlığı geliştirmek için eğitim alanı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca, acil durum fonunuzu biraz daha artırırsanız, Radius Hybrid Checking hesabı gibi bir faiz kontrolü hesabı açarsanız, paranızı sizin için çalışmaya başlamanın bir yolu olabilir. Faiz oranı şu anda 2,500 $ 'lık bakiyede% 0.85'dir.

2. Borç Kartopu

Borç çığının (en yüksek faiz oranına göre borçların ödenmesi) uzun vadede paradan tasarruf edeceğinden şüphe yok, ancak borç kartopu, çoğu zaman borçlanmanın uzun yolculuğuna insanları motive etmek söz konusu olduğunda daha iyi bir seçimdir. ücretsiz.

Borç kar topu yöntemi ile borçlarınızı en küçükten büyüğe kadar listeleyerek başlarsınız. Tüm borçlar için asgari ödeme yaparsınız, ödenmemiş olana kadar en küçük borçlara ekstra para yatırırsınız.

Ardından, en küçük borcu ödediğiniz minimum ödeme tutarını, bir sonraki en büyük borcun asgari ödemesini ve herhangi bir ek parayı alırsınız ve bu parayı ödediğinize kadar bir sonraki en büyük borca ​​yatırırsınız.

Toplam aylık asgari ödemelerinizin aynı kalması (gerçekte ödenmesi gereken daha küçük miktardaki ödemelerle birlikte sadece yerine geçmek) ile birleştiğinde, mevcut en küçük borca ​​yönelik herhangi bir ekstra fon eklemek, borcunuzu daha hızlı bir şekilde ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Bonus: Bu küçük borçları “Tam Ödenmiş” olarak daha hızlı bir şekilde işaretleyebilmek, borca ​​karşı savaşı gerçekten kazanabileceğiniz daha fazla motivasyon ve inanç sağlayacaktır.

Aşağıdaki Borç Kartopu formunu indirin:

ŞİMDİ FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

3. Acil Fonu Bitirmek

Ramsey'in bir sonraki adımı, acil yardım fonu için, eviniz için 3 ila 6 aylık bir masrafa sahip olana kadar arttırmaktır. Bunu hızlı bir şekilde yapmanın yolu, borç kartopuna (şimdi ödenmesi gereken) doğru koyduğunuz parayı almak ve acil durum fonunuzu bitirmeye doğru koymaktır.

3 ila 6 aylık bir acil durum fonu, sizi ve ailenizi işten çıkarmalar ve büyük ev onarımları gibi büyük beklenmeyen harcamalar gibi büyük finansal acil durumlara karşı iyi bir şekilde koruyacaktır.

Bonus: BÜYÜK para tasarrufu için bir alışkanlık geliştirmek, beklenen büyük masraflar için ayrı bir geri sayım fonuna para koyma alışkanlığını geliştirmenizi kolaylaştıracaktır.

4. Emekli Yatırımı En Üst Düzeye Çıkarın

Tüketici borcu gitti ve acil durum fonu tamamen finanse edildikten sonra, Ramsey emeklilik yatırımınızı maksimize etmenizi önerir.

2016 için bu, IRS'nin 401 (k) 'lık yılda bir yıllık 18.000 ABD Doları ve IRA'lar için yılda 5.500 ABD Doları tutarında izin verilen yasal maksimum değere kadar katkıda bulunması anlamına gelir (Ramsey gelirinizin% 15'ini önerir.. Bu 50 ve daha fazlası, 401 (k) 'lık ek bir $ 6,000 ve IRA sahiplerine ek bir 1.000 $ katkıda bulunabilir.

Emeklilik fonlama hedeflerinize dayalı emeklilik yatırımınızı maksimuma çıkararak, altın yıllarınızın güvenli ve konforlu olmasını temin ediyorsunuz.

5. Çocukların Üniversite Fonlarını Hazırlayın

Total Money Makeover kitabının kolej bölümünden hoşlandığım şeylerden biri de Ramsey'in kolejinizin çocuklarınız için garantili bir kariyer başarısı olmadığı konusunda net olduğu. Çocuğunuzu okula giderken yılda 25.000 dolar harcamak için göndermeden önce, maliyetin ve okulun faydasını hesaplamanın ne kadar önemli olduğuna dair önemli ayrıntılara girer.

Bu adımda, eşinizle çocuğunuzun (ren) eğitimine ne kadar para harcayabileceğiniz hakkında konuşmak önemlidir.

Dolar tutarı tamamen size kalmış.Sadece farklı üniversite kaydetme seçeneklerini araştırdığınızdan emin olun ve çocuklarınızın üniversite eğitimlerine katkıda bulunmayı planladığınız şeyin aileniz için uygun olduğundan emin olun.

Ayrıca, planınızı çocuklarınıza açık hale getirin, böylece kolej eğitiminin yardımı ile ilgili olarak sizden ne beklediklerini tam olarak bilirler.

6. Ev İpoteğini Ödeyin

Tüm tüketici borcunu ödedikten sonra, tam olarak finanse edilen bir acil yardım fonu, gelirinizin en az yüzde 15'inin emekliye ayrılmasına katkıda bulunuyor ve çocuklarınızın kolej eğitimlerine katkıda bulunma planı var, ipoteği boşaltma zamanı.

Tüm ipoteğinizi (sağlam bir bütçe oluşturduktan sonra) o ipoteğe koyun ve mümkün olan en kısa zamanda ödemeyi tamamlayın. Bankaya ödediğiniz o kadar az faiz, o rüyalar ne olursa olsun, değerli nedenlere vermeniz ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için gereken paradır.

7. Zenginlik inşa edin ve bir Demet verin

İşte tartışmasız en iyi adım! Artık kimseye borcunuz olmadığına ve biriktirdiğiniz paraya sahip olmanıza rağmen, ciddi bir servet oluşturmaya başlama zamanı.

Bu servet oluşturma, çeşitli biçimlerde olabilir. Yatırım fonlarına yatırım yapabilir, gayrimenkul yatırımını yapabilir ya da parayı yüksek faizli bir kazanç bankasına sokabilirsiniz.

Amaç, finansal hedefleriniz ne olursa olsun, dünyayı dolaşmak, hayalinizdeki evi inşa etmek ya da bir hayırsever olarak yaşamak demek olsun, mümkün olduğunca fazla para koymaktır.

Tamamen borçsuz olduğunuz ve ciddi miktarda zenginlik topladığınızda, dünya sizin istiridyenizdir ve hayalleriniz sınırsızdır. Bu yüzden bugün hayatınızdaki bebek adımlarını çalışmaya başlayın ve tüm hayallerinize ulaşmak için çalışın.

Dave Ramsey'in Bebek Adımlarını çalışmaya mı başladın? Eğer öyleyse, deneyiminiz nasıldı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda bize haber verin!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Bir hayat sigortası poliçesi için alışveriş yaptıysanız, bu tür kapsama alanlarının genel finansal planlamanız için ne kadar önemli olduğunun farkında olabilirsiniz. Çünkü, o olmadan, sevdiklerinizi veya diğer mağdurları mali sıkıntı riski altında bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası planı satın almadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı farklı kriterler var.
Devamını Oku
GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar
Maliye

GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_098_6_Steps_Before_Retirement.mp3 Emeklilik nadiren kaza ile olur. Çoğu insan için, nihayetinde iyilik için işten ayrılmak, yavaş bir tırmanmanın sonucudur - finansal kaynakların yeterli olmasını sağlamak için belirli hareketlerin yapıldığı bir tırmanış - ve güvenli bir yerde saklanmaktır.
Devamını Oku
Bu Blogun Amacı
Maliye

Bu Blogun Amacı

Jim Collins'teki Good to Great kitabında “Hedgehog Concept” i tanıttı. Hedgehog ve Fox'un hikayesini anlatır. Tilki kurnaz ve her zaman Hedgehog'a atlamak için yollar arıyor. Ancak, zaman geçtikçe tilki kirpi aşağı alamaz. Neden, sorabilirsin? Çünkü Kirpi bir şeyde iyi, kendini savunma.
Devamını Oku
Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar

Sınırsız dakikalar ve ücretsiz uzun mesafeli telefon planları ile bugün cep telefonu planlarının çoğu yurt içi telefon görüşmeleri için ekstra ücret ödemiyor. Yabancı bir ülkede birisini aramanız gerektiğinde bu genellikle doğru değildir. Neyse ki, dünyadaki hemen hemen her ülkeye aile, arkadaş ve iş müşterileriyle bağlantı kurmak için ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın yolları vardır.
Devamını Oku