Maliye

2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu

Harika bir işin var, bir ev aldın, emeklilik için gayretli bir şekilde tasarruf edin, şimdi kendinize odaklanmak ve bir insan olarak nasıl büyümek istediğinizi düşünmek için harika bir zaman.

Kendinize yatırım yapmak, emeklilik hesaplarını açmaktan ve geleceğe ne kadar ihtiyaç duyacağınızı hesaplamaktan daha fazlası anlamına gelir (bu önemli de olsa). Kendinize yatırım yapmak, kendi farkındalığınızı öğrenmek, büyütmek ve yükseltmek anlamına gelir. Bu sayede her gün en iyi versiyonunuz olabilirsiniz.

Bunu nasıl yapıyorsun? Günlük alışkanlıklarınıza ve alışkanlıklarınıza bakıp nelerin işe yarayıp neyin işe yaramadığını değerlendirerek başlar.

Daha sonra, hedeflerinizi küçük, ısırma büyüklüğündeki parçalar halinde nasıl gerçekleştirebileceğinize ilişkin bir plan oluşturmayı içerir. Değişim korkutucu olabilir, ama kendinize yatırım yapmak çok önemlidir.

Bunlar 2018'de kendinize yatırım yapmanın en iyi yolları.

1. Hedeflerinizi Belirleyin

Kendiniz için hedef belirlemediyseniz, şimdi bunu yapmak için zaman ayırın. Yıl boyunca neleri başarmak istediğinizi düşünün ve ardından finans, seyahat, kariyer ve kendini geliştirme gibi kategorilere göre hedefleri bölümlere ayırın.

Bu çok karmaşıksa, sadece üç ila beş hedef bir liste oluşturun ve basit tutun. Bu hedefleri takip ettiğinizden emin olun ve haftalık veya aylık olarak kontrol edin. Unutmayı düşünüyorsanız, Google takviminizde ayarlayın.

2. Endüstriniz Hakkında Yeni Bir Şey Öğrenin

Kariyerinizde veya işinizde durgunluk hissetmekten daha kötü bir şey yoktur, özellikle de bir süredir aynı sektörde iseniz.

İş yerinizle ilgili olarak yeni bir şey öğrenmek konusunda bilinçli olun. (Olmasa bile, bu da sorun değil!)

Bazı ücretsiz veya ucuz kaynaklar şunlardır:

 • Kitaplar (yerel kütüphanenizi ziyaret edin ve ücretsiz kitap kiralayın)
 • Podcast
 • Derinlemesine blog gönderileri
 • Web Seminerleri
 • Youtube videoları
 • Yerel buluşmalar

3. Sağlığınıza Odaklanın

Ne zaman düzenli olarak yedikleri yiyecekler hakkında insanlarla konuşursak, çoğunun karbonhidratı kesmeleri ya da çok daha fazla egzersiz yapmaları gerektiğini söylerler. Bu şeylerin yapamayacağını söylemiyorum, ama nedense, insanlar bunların kilo vermek için yapabileceği geçici şeyler olduğunu düşünüyorlar.

Diyet ve egzersiz, günlük rutininize dahil edilmesi gereken yaşam tarzı değişiklikleridir. Artık sağlıklı olmak, yaşlandıkça daha az sorun yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Sağlıklı olmak için gerçekten bir yönüne odaklanmak zorunda kalıyorsanız, yediğiniz yiyeceklerle başlayın. İşte daha sağlıklı olması için hızlı ve basit yollar:

 • Şekerli soda ve meyve sularını suyla değiştirin ve kalori içmeyi bırakın
 • Şekerli veya tuzlu paketlenmiş aperatifleri taze meyve ile değiştirin
 • Yürüyün ve her fırsatta merdivenleri alın
 • Sabah daha fazla protein yiyin

Evde sağlıklı yemekler pişirin ve onları haftada bir hazırlayın, böylece kendinizi başarıya ulaştırırsınız (ve bu süreçte para biriktirin!).

4. Düzenli Tatiller ve Kapalı Kalma Zamanları

Çok çalışmak ve üretken olmak, dinlenme anları ve molalar ile dengelenmelidir.

Günün sonunda çıldırmış veya zihinsel olarak yorgun hissetmenin bir nedeni var. Tam bir ara vermiyorsan, beyin zamanını dinlenmeye ve yakıt ikmaline vermeyeceksin.

Ofisten uzaklaşmaya ve hızlı bir yürüyüşe çıkmaya ve güneşte D vitamini emmeye yardımcı olur.

5. Antrenör Kiralama

Bir koçu boşaltmak için ekstra paranız varsa, bir tane almanızı tavsiye ederim. Yaptığım en iyi yatırımlardan biri altı ay boyunca bir iş koçu alıyordu.

Bazı büyük paketler, kendi işinizi nasıl kuracağınızı ve birden fazla müşteriyi etkin bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi içeriyordu. Ayrıca, yeni müşterilere seslendiğimde yanlış yaptığım şeyin daha fazla farkında olmayı öğrendim.

Koçum bana güçlü bir yapıya ve prosedürlere ihtiyacım olduğunu öğretti, böylece sevmediğim şeylere sevmediğim ve görevlerimde en az miktarda iş yapabildiğim için.

Kendi işiniz olmasa bile, bir iş koçu iş ile ilgili konulara odaklanmanıza yardımcı olabilir. Belki de projeleri hokkabazlamakta zorlanıyorsunuz ya da ekibinizle birlikte gitmiyorsunuz ve dışarıdan birinin bakış açısına ihtiyacınız var.

Bir koç, daha etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınız konusunda size rehberlik edebilir ve ortaya çıkabilecek durumları daha iyi ele almak için doğru zihinsel araçlarla sizi yönlendirebilir.

Bir iş koçu almak zorunda değilsiniz - zorlu durumları iyileştirmenize ve üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek her türlü koç var.

Bir koç öz farkındalığınızı geliştirmeye yardımcı olacak eşsiz bir destek ve içgörü sağlayabilir, böylece daha dikkatli ve bilinçli olursunuz.

6. Finansal Danışmanı Kiralama

Belki de hayatınızda birçok finansal iyileştirme yapmak istediğiniz yıl budur. Belki bir ev satın almaya veya borcunuzu ödemeye hazırsınız ama bir sonraki somut adımların ne olduğundan emin değilsiniz.

Bir mali müşavir, mali durumunuzu ve gelirinizi inceleyerek bunu nasıl yapacağınıza açıklık getirir. Sizinle bir plan oluşturulur, böylece hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak bir koç gibi, bir mali müşavir ücretsiz olarak çalışmaz, bu yüzden bütçeniz için gerçekçi değilse endişelenmeyin. Finansal durumunuzun neye benzediğini anlamak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz çevrimiçi kaynak var.

Bir planlayıcı için hazır değilseniz, harcama, gelir ve borçlarınızla ilgili genel bir değerlendirme yapmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama kullanın.

7. Tasarruf ve Yatırım için Finansal Uygulamaları Kullanın

1. İyileştirme

Bu yıl 401 (k) 'yi aldığımdan sonra Betterment kullanmaya başladım. Betterment'i kullanmak çok kolay oldu çünkü anlaması gerçekten kolay ve otomasyon da harika.

İyileştirme, diğer aracılık / emeklilik hesaplarınızı birleştirir, böylece tasarruflarınızın tam bir resmini görebilirsiniz. Kullanmak ücretsizdir, bu yüzden mali durumunuzda iyileştirmeler yapmaya başlamak için Betterment'e kaydolun.

2. Nane

Mint çoğunlukla daha çok harcamalarımın nereye gittiğini görmek için kullanılır. İşlemleri görmek için online Chase hesabımıma kolayca gidebildiğim halde, Nane diğer hesaplarımı (tasarruf, kontrol, kredi kartları) tek bir yere topluyor, böylece görülmesi kolay.

Mint, ağır bütçe bütçesine geldiğinde en iyisi değil çünkü bunun için gerçekten inşa edilmiyor. Örneğin, bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğimde Mint, bu satın alma işlemini belirli bir kategoriye otomatik olarak atar. Zamanın yüzde 40'ını fark ettim, yanlış. Bundan dolayı harcamalarıma gerçekten ayrıntılı bir bakış atmak zor.

3. Mikro Yatırım Uygulamaları

Bu harika mikro yatırım uygulamaları olmadan nasıl yaşadık?

Finansal uygulamalar, yatırımlarınızı sizin için otomatik hale getirir ve sizin için uzun vadeli bir tasarruf fonuna dönüştürür.

Bunlar sizin için banka hesabınıza otomatik olarak küçük miktarlarda değişiklik yapan üç katı uygulamadır.

 • Saklamak
 • meşe palamudu
 • Robinhood

Son birkaç yıldır Stash'ı 20 dolarlık bir ilk yatırımla kullandım. Geçenlerde hesabın 1.000 $ 'dan fazla olduğunu fark ettim! Bu para bu yıl bir SEP IRA açmak için kullanıldı.

Ayrıca bir meşe palamudu hesabım var. Hesabınızdan ne kadar kesinti yapmak istediğinize ilişkin bir tutar limiti belirleyebilirsiniz.

8. Yüksek Faizli Bir Tasarruf Hesabı İçin Kaydolun

Hala büyük bankanızın yüzde 0.01 faiz tasarruf hesabını kullanıyorsanız, en az yüzde 1 faiz oranıyla yüksek faizli bir tasarruf hesabı açma zamanı. Çevrimiçi tasarruf hesapları genellikle ücretsizdir (aylık ücret yoktur) ve alt hesapları açarak hedefe yönelik tasarruflar için idealdir.

Göstermek için, ana tasarruf hesabınız acil durum fonunuz olabilir, ancak bu ana tasarruf hesabında daha fazla hesabınız olabilir.

Para harcayacağım büyük biletler için alt hesaplar kullanıyorum. Bu aslında bana harcayacağım az (ki bu benim genel bütçeme yardımcı olur) çünkü bu şeyler için kaydetmem gerektiğini biliyorum:

 • Snowboard gezileri
 • Araba bakımı veya onarımı
 • Tatil hediyeleri, bağışlar
 • Akşam yemeği / mutlu saatler / dışarıda yemek

En iyi çevrimiçi tasarruf hesapları şunları içerir:

 • Ally Bank
 • CIT Bankası
 • Radius Bankası

Bu tasarruf hesapları genellikle yüzde 1 veya daha yüksek bir oranda kazanır, bu yüzden paranızı taşıyın ve bazı alt hesaplar başlatın.

9. İşinize Uygulayabileceğiniz Yeni Bir Beceri Öğrenin

XYZ'yi işinizde nasıl yapacağınızı bilmenizi istemek için ne kadar anı durdurdunuz?

Her seferinde bir dolar olsaydım, Photoshop'u nasıl kullanacağımı bilmemi isterdim, zengin olurdum. Açıkçası, ben bir grafik tasarımcısı değilim, ama bu yeteneğin benim kemiğimde olması, projelerin daha hızlı ilerlemesine ve hayatımı çok daha kolay hale getirmesine yardımcı olabilir.

Photoshop'ta uzman olmak benim için gerçekçi değil. Öyleyse, bir sonraki en iyi şeyi yaptım ve web tabanlı bir yazılım programı olan Canva'yı kullanmak için kendimi iyi bir şekilde eğittim. Pratik yapmak için zaman harcadım, ancak Googled ve süreci daha da hızlı bir şekilde hareket ettirmek için bazı YouTube videolarını izledim.

İşinize bir göz atın ve projeleri daha hızlı tamamlamak için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Bir şeye nasıl kayıt yapılacağını öğrenmek için pek çok ücretsiz çevrimiçi yol olduğunda, bir sınıfa kaydolmanız veya para harcamanız gerekmez. Aşağıdakiler, daha etkili bir şekilde nasıl çalışacağınızı öğrenmenize yardımcı olabilecek en sevdiğim kaynaklardır.

 • Khan Academy
 • Youtube
 • pinterest

10. Ekstra Para Kazanın

Yan tarafta para kazanmak, kredi kartı borcunu ödemek ve daha hızlı tasarruf etmek gibi şeyler yapmanıza yardımcı olabilir.

Well Kept Cüzdan'ın kurucusu olan Deacon, 18 ayda 52.000 $ 'lık borcunu ödedi ve yan işlerinden biri de pizza dağıtıyordu.

Eğer bir yan gelir kazanmıyorsanız, şimdi tekerleklerin dönme zamanı!

Para kazanmaya başlamak için kullanabileceğiniz çok fazla kaynak var. Eğer bir yan gelir elde etme fikri sizi korkutuyorsa, Airbnb'de evinizde ekstra bir odaya girmek gibi kolay bir şeyle başlayın.

Diğer fikirler şunlardır:

 • QKIDS konusunda çocuklara ders vermek
 • Uber veya Lyft için Sürüş
 • Uber Yulaf için yiyecek teslim etmek
 • İstenmeyen eşyalarınızı satmak (aşağıya bakın)

İpucu: Bunlar, ekstra gelir elde etmenin en iyi 50 yoludur.

11. Önemizi Bırakın

Temiz ve düzenli bir alana sahip olmak aslında kendinize yatırım yapmaktır çünkü alanınızı zihninizi yansıtmak için zaman ayırırsınız.

Eve gelmek için dağınık bir alanınız olduğunda, rahatlamak, düşünmek, yaratıcı olmak ve keyfini çıkarın senin evin.

Bunlar artık istemediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz şeylerden kurtulmak için ekstra para kazanmak için harika uygulamalar.

 • Decluttr: İstenmeyen DVD, CD ve elektronik cihazlarınızı temizlemenize yardımcı olan bir uygulama
 • LetGo veya OfferUp: Hemen her şeyi satmanıza yardımcı olan bir uygulama
 • BooksRun veya Bookscouter: Kullanılmış kitaplarınızı satın alacak web siteleri

12. LinkedIn Profilinizi Güncelleyin

Sosyal medya tarafından yaşamıyorum ve ölmüyorum, ama bugünün dijital manzarasında resimsiz, boş bir LinkedIn profiline sahip olmanın kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Önceki rolleriniz tamamen ayrıntılı değilse, bunu yapmak için zaman ayırın.

Sadece 10 dakika sürer ve yeni bir iş arıyorsanız, yeni işe alımcıları profilinize çekmeye yardımcı olabilir.

Eski bir meslektaşınızdan veya yöneticinizden sizin için bir öneri yazmasını isteyin.

İpucu: Bir tane yazıp onay için onlara gönderin, böylece tek yapmaları gereken şey kopyalayıp sayfanıza yapıştırmaktır.

13. Gazeteciliğe Başla

Günlük tutma, IQ'nuzu iyileştirme, belleği artırma ve yaratıcılık yaratma gibi büyük zihinsel ve fiziksel faydalara sahiptir.

Bir adım geri atmanıza ve günlük alışkanlıklarınıza, zorluklarınıza ve başarmak istediğiniz şeylere bakmanıza yardımcı olur. Daha iyi ne yapabileceğiniz konusunda daha dikkatli olmanızı sağlar.

Düşüncelerinizi yazmak sadece terapötik değil, aynı zamanda onu dışarı atmanıza ve bırakmanıza da izin verir.

Yıllardır kayıt yapıyorum ve her zaman bekleyen ve duyulmasını isteyen iç sesin kontrol edilmesine yardımcı olduğunu buldum.

Günlük tutma her gün 5-10 dakika içinde yapılabiliyor ve isteklere odaklanabilmeniz için sadece yazmadan yazıyorsunuz.

Bazı özel istemler şunları içerir:

 • Yaşadığınız zorluklar
 • Öğrendiğin bir şeyi yaz
 • Daha iyisini yapabilirdin.
 • Adınız için minnettar olduğunuz 2-3 şey
 • Başarmak veya başarmak istediğiniz en önemli görev nedir?

14. Her gün 5-10 dakika meditasyon yapın

Meditasyon, beyniniz için bilimsel yararları kanıtlamıştır. Her gün yaşadığı tüm gürültünün aklını yatıştırmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, meditasyon size yardımcı olabilir:

 • Stresi azalt
 • Konsantrasyonu iyileştirin
 • Öz farkındalığı arttırmak
 • Kardiyovasküler ve bağışıklık sistemini geliştirir

Neredeyse iki yıldır her gün meditasyon yapıyorum ve hayatımı değiştirdi. En büyük iki avantaj, o an üzerinde yoğunlaşabilmek ve odaklanmaya devam etme yeteneğinizi arttırmaktır.

Tek gereken günde beş ila 10 dakika. Ayrıca, özellikle stresli anlarda gün boyunca birkaç kez meditasyon yapmak da güzel.

Hangi Hamle Yapacaksınız?

Kendinize yatırım yapmak, daha iyi yapmak istediğiniz anlamına gelir. istemek Hayatınızda büyüme yaşamak.

Sağlıklı olmak, meditasyon yapmayı öğrenmek veya günlüğe kaydetmeye başlamak istiyorsanız kendine konsantre ol böylece en iyi versiyonunuz olabilirsiniz.

Kendinize nasıl yatırım yapmayı planlıyorsunuz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey
Maliye

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey

Satın alma ve tasarruf sağlama söz konusu olduğunda, genellikle yürürlüğe girmesi gereken ince bir çizgi vardır ve tüketiciler genellikle satın almalarını yapmadan önce seçeneklerini tartmak zorunda kalmaktadır. Para tasarrufu yapmak iyidir, ancak bu şekilde sürecek kaliteli ürünler satın almak da mümkündür. Hedef, ihtiyaç duyduğumuz / istediğimiz eşyaları satın almak için bizi daha fazla geri gelmeye devam eden bir mağaza.
Devamını Oku
Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer
Maliye

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer

Yılda bir veya iki kez, sigorta acentesi olan devlet dairesine gönderilmeden önce önemli bir belgenin fotokopisini çekmeniz gerekebilir. Ya da belki daha sık kopyalara ihtiyaç duyarsınız çünkü bir iş kuruyorsunuz ve bir inkjet üzerinde baskı yapmak çok pahalı ya da zaman alıcı bir iş yapıyor. Belki de evde kopyalamanız gereken renkli veya spiral bağlı iki özelliğe sahip özel bir işiniz var.
Devamını Oku
GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?
Maliye

GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC033_.mp3 Kim erken emekli olmak istemiyor? Ne yazık ki, pek çok insan bunu yapamaz. Daha da kötüsü, birçok insanın erken emekli olamayacağına dair bir fikri yok. 30'lu yaşların ortalarında, bu çiftin 50'lerindeki emekli maaşları sadece 17.000 $ 'lık tasarrufları olsa da emekliye ayrılmaları planlanıyordu.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol
Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!
Devamını Oku