Maliye

Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?

Daha fazla para kazanmanın yollarını arıyorsanız ve arabanızı sürmeyi seviyorsanız, Lyft gibi bir rideshare şirketi için çalışmayı düşünebilirsiniz.

Lyft 2012 yılında kuruldu ve 2016'da 700 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Açıkçası, fikir kalkıyor.

Lyft sürücüleri (ve Uber sürücüleri - Uber denen bir başka devinim devi var), kendileri olmak zorunda olmayan yerlere gitmek istemeyen - veya yapamayan - insanları alarak para kazanıyorlar.

Lyft neden binicilere hitap ediyor

Öyleyse, yerel bir taksi hizmetinin aksine Lyft kullanmanın temyizi nedir? Eh, son çalışmalara göre, Lyft tipik taksi oranlarından önemli ölçüde daha ucuzdur. Ayrıca, birçok bisikletçi, yerel bir taksi servisinden daha fazla kişiselleştirilmiş Lyft servislerini bulur.

Bir sürücünün bakış açısıyla, bir Lyft sürücüsü olmayı hak etmek oldukça basittir ve genellikle 48 saatten daha az bir sürede gerçekleştirilebilir, bununla birlikte bir taksi şoförü olmayı kabul etmek genellikle çok daha titiz bir işlem gerektirir.

Bu, Lyft ile sürüşün daha riskli olduğu anlamına gelmez - şirket, DMV ve arka plan kontrolleri, sürücü ve yolcu derecelendirme sistemi ve katı araç standartları gibi sürücüleri ve sürücüleri koruyan tam kapsamlı güvenlik standartlarına sahiptir.

Alkol ve uyuşturucu kullanımı söz konusu olduğunda sürücüler için sıfır tolerans politikası var.

Neden Lyft için Sürüş Harika Bir Hustle Olabilir

Lyft için bir sürücü olarak, yapılması gereken ciddi paralar olabilir. Bu İyi Korunmuş Cüzdan Podcastinde, uzmanı Harry Campbell, ridesharing endüstrisinde bir Havacılık Mühendisi olarak tam zamanlı işini bırakabileceği kadar para kazandığı hissini paylaşıyor.

Ancak, Lyft gibi rideshare organizasyonları için sürüş, Harry Campbell için yaptığı herkes için aynı büyük kazançlarla sonuçlanmaz. Ancak, rideshare uzmanları kazancınızı bir Lyft veya başka bir devinim şoförü olarak artırmak için yapabileceğiniz şeylerin olduğunu söyleyecektir.

Lyft için sürüş yapmayı düşünüyorsanız - ya da şu anda Lyft için sürüş - Eğer Lyft gelir kazançlarını nasıl en üst düzeye çıkarmak için bazı ipuçları.

Akıllı Bir İşletmeyi Yöneterek Lyft ile Para Kazanın

Başarılı işletmeler, sadece iyi bir ürün veya hizmet sundukları için başarılı olmazlar. Daha fazlasını elde etmek zorundalar: Akıllı işletme sahipleri. Burada, bir 'rideshare' sürücüsü olarak bir ‚Äúsmart‚Äù işini çalıştırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını bulabilirsiniz.

İlgili Podcast

En yoğun zamanlarda sür

Bir rideshare sürücüsü olmanın faydalarından biri, iş için uygun olan günleri ve saatleri seçmenizdir. Bu, Lyft tarafındaki koşuşturmanızı, ana işinizin etrafında ve hayatınızın geri kalanının çevresinde çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, Lyft için en fazla para kazanan insanlar, en yoğun saatlerde araba sürmenin en çok para kazanma potansiyeline sahip olacağınız anlamına geldiğini bilir.

Lyft'ın en yoğun çalışma saatleri neler? Gece ve hafta sonları. Geceler ve hafta sonları genellikle Lyft sürücüleri için büyük para demektir, çünkü insanlar dışarı çıkıp ‚ÄÄfun‚Äù zamanlarına sahip olurlar.

Yolcuların çoğu, partilere, konser ya da tiyatro gibi eğlence mekanlarına ya da eve gitme sorumluluğuna sahip olmayan arkadaşlarla içki içebilme fikrine bayılmayı seviyor.

Lyft gibi rideshare hizmetleri kullanmak, yolcuların sürüş, park etme vb. Konusunda endişelenmeden sosyal taahhütlere ulaşabilmelerini sağlar ve bu yoğun sosyal saatlerde çalışmak istiyorsanız daha fazla para kazanma şansınızı artırırsınız. .

Yakıt Verimli Bir Araç sürün

Açıkçası, bir Lyft sürücüsü olarak daha az para harcadığınız para, cebinizde kalan paradır. Yakıt tasarrufu sağlayan bir araç kullanmak, yolcuları daha az taşıyabileceksiniz.

Ayrıca sürüş sırasında yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Bazı insanlar bu hipotermeyi çağırırlar, ama o aşırıya gitmek zorunda değilsiniz. Bu basit kuralları takip etmek, aracınızın yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

 • Lastiklerinizi düzgün bir şekilde şişirilmiş tutun
 • Orta derecede sürün - hızlıca hızlanmayın veya hızlıca fren yapmayın
 • Aracınızı iyi muhafaza edin ve düzenli ayarlamalar ve yağ değişimi yapın.
 • Aracınızda veya bagajınızda fazladan gereksiz ağırlık yok
 • Gölgede park ederek veya aracınızı daha serin tutmak için bir güneş koruyucusu kullanarak mümkün olduğunda klima kullanımını en aza indirin.
 • Gidilecek yerlere en hızlı rotaları bilir

Yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmak, daha az para harcamanıza yardımcı olur - ve aracınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Bölgenizdeki En Düşük Gaz Fiyatlarının Nerede Olduğunu Bilin

Benim bölgemde, gaz fiyatlarının genellikle başka bir yerde benzin fiyatlarına göre daha iyi bir yirmi sent daha düşük olan gaz fiyatlarına sahip bir Sam's Club var. Bu, bu özel Sam's Club konumunda olduğumuzda tankı her zaman dolduracağımız anlamına geliyor.

Bölgenizdeki en ucuz gaz fiyatlarının nerede olduğunu bilerek, yakıt için gerekenden fazla harcamadığınızdan emin olabilirsiniz.

Bunu bilmek de önemlidir, çünkü her zaman için daha az benzin ödemekten vazgeçmek mantıklı değildir (eğer biriktirdiğiniz para oraya gitmek için harcanan gazı telafi etmiyorsa), fakat en düşük fiyatların nerede olduğunu biliyorsanız Mahalledeyken orada doldurduğundan emin olabilirsin.

Gaz fiyatlarının tatilden hemen önce yukarı fırlayacağını da bilin, bu nedenle tatillerden önce ya da tatile birkaç gün kala, mümkünse, daha az benzin harcayacağınızdan emin olun.

Bir Kilometre Takip Uygulaması kullanın

Telefonunuza bir kilometre izleme uygulaması koyarsanız, Lyft için kullandığınız tüm kilometrelerin kaydını tuttuğunuzdan emin olabilirsiniz, böylece yıllık vergi indirimi vergi beyannamenizde en üst düzeye çıkarılabilir. Daha popüler kilometre izleme uygulamalarından bazıları nelerdir?

Stride Drive

Stride Drive, kilometre ve diğer iş harcamalarını da izlemenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir mobil uygulamadır. Önceden yüklenmiş kategorilere sahiptir, böylece her bir masrafı kolayca girebilirsiniz. Stride Drive, iOS ve iOS için de kullanılabilir.

Quickbooks Kendi Kendine Çalışanlar

Quickbooks Self-Employed uygulaması tüm iş harcamalarını ve kilometrelerinizi takip eden daha kapsamlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın sağladığı detaylı analiz, vergi dosyalamayı da kolaylaştırır. Maliyet: Ayda 5 dolar, ancak ilk 30 gün ücretsizdir.

Mile IQ

Mile IQ uygulaması sadece mil izlemek içindir ve her geziyi kişisel bir gezi ya da profesyonel bir gezi olarak kategorize etmenizi sağlayan, kullanımı kolay, harika bir özelliğe sahiptir.

Ayda 40'tan fazla yolculuk yaparsanız, bu uygulama ücretsizdir ve Lyft ile ciddi para kazanmaya karar vermeniz durumunda yükseltilmiş planlar için ayda 4,99 ABD doları ile 5,99 ABD doları arasında bir maliyete sahiptir.

Gezi Günlüğü

Yolculuk Günlüğü, hem ücretsiz kilometre takip planları hem de aylık ücretle gelen iyileştirilmiş planlara sahiptir. Ücretsiz plan sadece temel kilometre takibi yapmak isteyen kişiler için çalışmalıdır, ancak yükseltme yapmanız gerekiyorsa da, yükseltilmiş planlar oldukça uygun maliyetlidir ve yılda sadece on beş dolardan başlamaktadır.

Yukarıda belirtilenler gibi bir kilometre izleme uygulamasının yüklenmesi, bir Lyft sürücüsü olarak kullandığınız kilometrelerin daha iyi takip edilmesine yardımcı olacaktır ve kilometrelerinizin daha iyi bir şekilde takip edilmesi, kârınızı maksimize etmenize yardımcı olacaktır.

Bonus ipucu: Uygulamanızı kolaylaştıran izleme milleri yapmak için telefonunuz için kısa bir montaj alın.

İstenmeyen Rides'i Alın

Daha az sayıda rideshare sürücüsü çeken belirli sürüş türleri vardır:

 • Sabah erken çalışır
 • Geç akşam parters

Sabahın erken saatlerinde, sabahın erken saatlerinde bir erkenden, erken bir yolculuğa çıkmak isteyen bir kişiye bir havaalanına gitmek isteyen bir kişiden gelen herhangi bir şey olabilir.

Birçok rideshare sürücüsü uykuya dalmak istediği için, sabah erken koşular için müsait olmaya istekli olursanız, daha fazla para kazanabilirsiniz.

Aynı gece geç saatlerde de geçerli. İnsanlar genelde sabah 10'dan sonra eve gidiyor. Sosyal toplantıları bittikten sonra. Pek çok sürücü, bir sonraki günün işine hazırlanmak için uyumakta iken, bu geç gece binicileri toplayarak para kazanıyor olabilirsiniz.

Binicilerin Bölgenizde Nerede Olduğunu Bilin

Yaşadığınız yere bağlı olarak, belirli alanlarda daha yoğun bir biniciler konsantrasyonuna sahip olacaksınız. Örneğin, bir kolej kasabasında yaşıyorsanız, kolejde çalışan yetişkinler rideshare programlarını daha sık kullanma eğiliminde olduğundan, üniversite kampüsünde ya da yakınında çok sayıda binici bulabilirsin.

Aynı şekilde, parti sahnesinin atladığı bir alanda yaşıyorsanız, New York City, L.A. veya Chicago'da da söylerseniz, çok sayıda klübün bulunduğu bölgelerde yoğun bir binici yoğunluğu bulabilirsiniz.

Başka bir örnek olarak, Uber'in sürüşüyle ​​ilgili bu makalede Arizona'da yaşayan ve yerel havaalanlarına ve yerel havaalanından gezintiye ihtiyaç duyan yerel kaplıcaların ve tatil köylerinin yakınında bulunan arabasına takılan Ryan Begin var.

Lyft, sürücüyü sürücünün hedefine en erken ulaşabilen sürücüye atar.

Bisikletçilerin bulunduğunuz bölgede nerede olduğunu bilerek, bisikletçilerin hızlı bir şekilde eve gitmeleri gereken popüler yerlere yakın bir yerde kalarak ve bir yolculuğa ihtiyaç duyan müşterilere hızlı bir şekilde ulaşarak daha fazla para kazanarak, kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Potansiyel Yolcuları ve Sürücüleri Lyft'e Bakın

Lyft ile bir sürücü olduğunuzda, adınıza kişiselleştirilmiş bir kod verilecektir. Bu kodu hem potansiyel sürücüleri hem de potansiyel sürücüleri Lyft'e yönlendirmek için kullanırsanız, Lyft size bir havale ücreti ödeyecektir.

Lyft, bahsettiğiniz bisikletçiler için 10 dolar öder (ilk sürüşlerini alır almaz) ve başvurduğunuz her Lyft sürücüsü için 750 $ 'a kadar. Adınızı ve kodunuzu içeren özel bir kart dağıtarak insanları Lyft'e yönlendirebilirsiniz.

Sevk gelirini en üst düzeye çıkarmak için kartları nereye dağıtabilirsiniz? Kartınızı ve kodunuzu, bir Lyft sürme deneyiminden yararlanabileceğinizi düşündüğünüz arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle paylaşarak başlayın.

Kartınızı ayrıca ekstra gelire ihtiyaç duyan veya ihtiyaç duyanlara da dağıtabilir ve boş zamanlarında Lyft için araba sürerek kazanmayı isteyebilirsiniz.

Bir başka tavsiye, fuar veya konser gibi yerel sosyal etkinliklere katılmak ve kartlarınızı orada dağıtmaktır. Barlar veya restoranlar gibi sosyal mekanlar Lyft referans kartlarınızı vermek için başka bir seçenektir.

Sadece kartınızı paylaşın ve Lyft ile sürüş ya da sürüş avantajlarını hızlı ve kolay ulaşıma ulaşmayı takdir edebileceğiniz herkesle paylaşın ve Lyft'in faydalarını daha fazla insanla paylaşırken, daha fazla para kazanma şansınızı artıracaksınız. lyft.

İyi Kayıtlar Tutun

Lyft ile bir sürücü olarak, bağımsız bir yüklenici olarak kabul edileceksiniz. Diğer bir deyişle, Lyft için araba sürüyorsanız, işletme sahibi olarak göreceksiniz. Bu, tüm gelir ve giderlerinizi vergi beyannamenizdeki vergi beyannamenizde bildirmekten sorumlu olacağınız anlamına gelir.

Gelir ve giderlerinizi takip etmekle ilgili daha detaylı ve organize olan vergi beyannamenizi, kendiniz için maksimum karı yaratacak şekilde daha verimli bir şekilde doldurabilirsiniz.

Yukarıda belirtilenler gibi bir kilometre uygulaması kullanmak, kapsamlı kayıtları tutmaya başlamak için iyi bir yoldur, ancak diğer giderlerin bir defteri veya hesap çizelgesini tutmak, vergi süresi geldiğinde işinizin daha düzenli bir hesabına sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Basit bir elektronik tablo veya defteri kullanabilir veya yukarıda belirtilen Quickbooks Self-Employed uygulaması gibi daha kapsamlı bir uygulama kullanabilirsiniz. Gelirinizi ve harcamalarınızı kaydetmek için ne kadar kolay yaparsanız, kayıtlarınız o kadar eksiksiz olur.

Aşağıdaki gibi harcamaları dahil etmeyi unutmayın:

 • Biniciler için sunduğunuz şişelenmiş su veya şeker gibi ekstralar
 • Vakumlama veya aracınızı yıkamak için harcanan para
 • Yağ değişimi, ayar veya lastik gibi bakım maddeleri için para
 • Herhangi bir kart veya iş için harcadığınız paralarla ilgili para harcadı

Harcamalarınızı doğrudan arttırır, iyileştirir veya yararlanırsa, sürücülerinizin vergi iadenizde bir işletme gideri olarak düşülebilir ve bu da uzun vadede kârınızı maksimize eder.

Müşteri Deneyimini Maksimize ederek Lyft ile Para Kazanın

Gelirinizi Lyft ile potansiyel olarak maksimize etmenin bir başka yolu da, verdiğiniz müşterilerin keyifli ve konforlu bir sürüş deneyimine sahip olmalarını sağlamaktır.

Sürücülerin şu anda Lyft ile belirli bir sürücü talep edememesine rağmen, sürücüler sürücülere puan verme kabiliyetine sahipler ve sürücülerini uyarmaları da teşvik ediliyor.

Sürücünüzün en keyifli Lyft deneyimine sahip olmasını sağlayarak, 5 yıldızlı yorum alma ve iyi ipuçları alma şansınızı artırırsınız. İşte, bisikletçileriniz için müşteri memnuniyetini artırmanıza yardımcı olabilecek bazı fikirler.

Aracınızı Süper Temiz Tutun

Aracınızın her zaman tertemiz temiz olduğundan emin olmak için başarılı bir Lyft sürücüsü olarak önemlidir. Aracınızı temiz tutmak için bu yararlı ipuçlarını düşünün.

 • Aracınızı düzenli olarak yıkayın ve vakumlayın, böylece her müşteri taze ve temiz bir sürüşe kavuşur. Elde tutulan portatif bir vakum, arabanızı aralarında istemciler arasında boşaltabildiğinizden emin olmak için bagajınızda tutmak istediğiniz bir şey olabilir.
 • Mümkünse aracınızda yemek yemeye çalışın, böylece müşteriler son yemeğinizin kokusuyla karşılaşmaz. Birçok insan, bazı kokulara karşı hassastır ve bir gyro veya süper lüks çift çizburger dolu bir kokusu ile binmek zorunda olduğunuzu takdir etmeyebilir. Bonus: Arabanızda yememek temizlik sürenizi kısaltmaya yardımcı olur.
 • Kokulu hava temizleyicileri kullanmayla ilgili dikkatli olun. Bazı insanlar güçlü kokulardan rahatsız olabileceğinden, arabanızda bulunan hava spreyi gibi koku veren kokulara karşı dikkatli olmanız önemlidir. Bir hava spreyi bulundurmayı tercih ederseniz, bisikletçilerinizin aşırı ısınmayacağı çok hafif bir koku olduğundan emin olun.
 • Bagajının temiz olduğundan emin ol. Binicileri havalimanına veya başka eşyalara (bakkaldan eve yolculuk gibi) getirmeleri gereken havaalanlarına veya diğer yerlere taşıyabileceğiniz için, bagajınızın temiz olduğundan ve bisikletçilerin kendilerini hissetmelerini sağlayacak bir durumda olduğundan emin olmak önemlidir. Orada eşyalarını rahatça saklamak.
 • Dışarıdaki hava rahatsa, pencerelerinizi sürmek arasında açın. Arabanız ne kadar temiz hava alırsa, daha iyi kokacak ve biniciler için hissedecektir.

Aracınızın temiz ve hoş görünmesini ve koklanmasını sağlayarak, sürücünün Lyft'i tekrar kullanma şansını artırabilirsiniz.

Rider Ekstralarını Teklif Et

Birçok başarılı Lyft sürücüsü, sürücüye “ekstralar” sağlayarak büyük puanlar ve ipuçları kazanır. Bazı ekstralar size bir sürücü olarak ne mal olacaklarına değmez, ama diğer ekstralar paraya değerdir ve sürücü deneyimini (ve potansiyel olarak puanınız ve bahşişiniz) geliştirecektir. Ekstralar için bazı fikirler şunlardır:

 • Hem Android hem de Apple telefonları için araç telefonu şarj cihazları
 • Şişelenmiş su (para kazanmak için küçük şişeler olsun)
 • Sakız veya sert şekerlemeler gibi ucuz aperatifler
 • Küçük çöp poşetleri (bar patronlarını taşırken bir zorunluluk)
 • Dokular

Bir sürücünün sık sık oturmasını ve Lyft deneyimlerini fark etmesini sağlayan küçük şeyler. Bu tür küçük ekstra özelliklere sahip olmanın gösterdiği düşünceli, sürücülerinizin birçoğu tarafından fark edilecek ve bir Lyft sürücüsü olarak iyi bir puan almanıza yardımcı olacak.

Söylenilen şey, sağladığınız ekstraları göz önünde bulundururken, denize girmemek de eşit derecede önemlidir. Örneğin, birkaç sert şeker ya da bir şişe su iyiyken, muhtemelen müşterinizin ev yapımı kurabiyelerine hizmet etmek ya da ekstralara gitmek istemezsiniz.

Bir sürücünün deneyimini geliştirmek için çok fazla şey yapmak onları rahatsız edebilir ve onları etkilemek için açık bir girişim olarak görülebilir.

Ekstraları başarılı bir şekilde sunmak, hükümlerin sizin tarafınızdan çok fazla zaman almaması ve çok fazla para harcaması anlamına gelir. Başarılı işletme sahipleri, mükemmel bir müşteri deneyimi sunarken maliyetleri düşük tutmayı bilir.

İyi bir tutum var

Sürücüleri hoş ve keyifli bir tavrı olduğunda biniciler Lyft deneyiminden daha çok keyif alırlar. Ancak, bir sürücü için “hoş ve zevkli” olarak nitelendirilenin bir başkası için can sıkıcı olabileceğini unutmayın.

Bu nedenle istemciden istedikleri yere götürdüğünüzde ipucu almak son derece önemlidir. Onları aldıktan sonra bir gülümseme ve bir giriş ile başlayın. Biniciye, onlarla tanışmaktan memnun olduğunuzu söyleyin.

Onlara bir şişe su ikram edin ve arabada şeker veya telefon şarj cihazı gibi ekstralar hakkında bilgi verin.

“Neden havaalanına gidiyorsun?” Gibi kişisel olmayan soruları sormadan küçük bir konuşma yap. Özellikle kendiniz hakkında bir soru sormadıkça kendiniz hakkında konuşma. Cevap verdikten sonra, konuşmanın odağını sürücüye geri döndürün.

Grumbling ve şikayet etmekten kaçının ve konuşmayı olumlu ve iyimser olmaya çalışın. Aynı şekilde, bir sürücünün konuşmak istemediğini hissediyorsanız, buna saygı gösterin ve sessiz olun. Biniciler, saygı duyduklarınızı ve yolculuk yaparken onlara odaklanmanızı takdir edeceklerdir.

Dereceler için Sor ve Reklam Ver

Bazı Lyft sürücülerinin, ön koltukların arkasına asılan, hoş bir sürüş deneyimi yaşadıklarında, kibarca “5” puan vermelerini isteyen işaretler vardır. Ayrıca “İpuçları gerekli değil ama büyük ölçüde takdir” gibi bir şey okuyan tabelada küçük bir çizgi ekleyebilirler.

Sürücülerin kendilerine iyi bir derece vereceğinizi bilmelerini sağlayın. Bir şey söyle: “Harika bir yolcu olduğun için teşekkürler; Lyft ile bir “5” notu vereceğime emin olacağım. ”

Bunu yaparken samimi olun ve size “5” verirseniz onlara “5” vereceğinizi ima etmekten çekinmeyin. Bunun yerine, binicinizden yararlanma uğruna bunu yap ve karşılığında da aynısını yapmasını umarım.

Lyft için Sürüş, zaman ve çaba sarfetmeye istekli olanlar için büyük bir yan etkisi olma potansiyeline sahiptir.

Lyft işinizin başarılı olacağına dair bir garanti olmasa da, Lyft ile yaptığınız geliri, yukarıdaki ipuçlarını takip ederek ve profesyonel ve keyifli bir Lyft sürücüsü olarak kendinizi tanıtmak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz.

Videoyu izle: BU FİYATLARA BÖYLE BİR TATİL? - LVİV. Ukrayna VLOG # 1 Ukrayna

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir işten kurtulmak için 5 yolu
Maliye

Bir işten kurtulmak için 5 yolu

İşsizlik rakamları artmaya devam ederken, pek çok çalışan gelecek hafta bir iş yapıp yapamayacağı konusunda endişeli. Bazıları zaten var, bazıları zaten işlerini kaybetti ve yeni iş bulmak için çabalıyorlar. Bu sırada finansal planlama çok önemlidir. Bu, insanların hissettikleri ve umutsuzca rehberliğe ihtiyaç duydukları bir zamandır.
Devamını Oku
Shopify ile Para Kazanma
Maliye

Shopify ile Para Kazanma

Kendi işine sahip olmayı hayal ediyor musun? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Pek çok insan kendi işini yürütmeyi ve daha kasvetli bir çıkmaz işin günlük işini bırakmayı çok isterdi. Başlayabileceğiniz pek çok işletme türü olsa da, kesinlikle düşünmeniz gereken bir şey e-ticaret. E-ticaret satışları son birkaç yılda katlanarak büyüdü ve devam etmesi bekleniyor.
Devamını Oku
Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?
Maliye

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?

Tim T. her zaman finansal olarak sorumlu olmaktan gurur duymuştu. Faturalarını zamanında ödedi, borç bakiyelerine bir kapak tuttu ve yapabileceği yerde para biriktirdi. Ama bazen her zaman kontrolünüzde olmayan şeyler olur. Tim zorlu dönemlerden geçtikten sonra, korumak için çok sıkı bir şekilde çalıştığı kredi notu, kredi notları dünyasında “kötü” olarak nitelendirilen yaklaşık 500'e yakın bir düşüş gösterdi.
Devamını Oku