Maliye

Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol

Airbnb madalyonun her iki tarafında konuk ve ev sahibi olarak bulundum. Misafir olarak, harika fotoğraflar, çok sayıda olumlu yorum ve hızlı yanıt süreleri aradım. Bir ev sahibi olarak, daha fazla misafir çekmek için bu üç öğeye odaklanıyorum.

İlk olarak 2009'da Airbnb'yi kullanmaya başladım ve o zamandan beri çoğunlukla renkli deneyimleri bir konuk olarak topladım. Bu deneyimler kendi alanımı nasıl sıraladığımı şekillendirdi.

Kolay Yan Gelir, Gerçekten!

Bir odayı veya tüm yerimi listeleme Airbnb eller aşağı en kolay yol Ben hiç gelir getirdim. Geçen sene stüdyo dairemi Airbnb'da listeledim ve zamanın neredeyse yüzde 100'ünü rezerve ettim.

Tek yapmanız gereken birkaç şey hakkında dikkatli olmak ve daha fazla rezervasyon almak için bu adımları takip etmektir.

Ekstra bir oda veya Airbnb'deki tüm yerinizi listelemeyi düşünüyorsanız, daha fazla rezervasyon almak ve karınızı artırmak için nihai kontrol listesi.

Bu kontrol listesini takip edin ve daha fazla rezervasyon alın.

1. Konukların Size Ulaşabilmelerini Kolaylaştırın

Bir otele check-in yaptığınızda, oraya nasıl gireceğiniz veya arabayı nereye park edeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Ev sahibinin kolayca ulaşılabildiğini bilmek bana huzur verdi ve seyahat ederken ve tükendiğinde hiçbir şey daha önemli değil.

Kalmak için bir yer rezervasyonu hakkında en çok takdir etmek için gelmek şey, şampuan veya alanı dekor türüyle ilgisi yoktur - bunlar büyük avantajları da olsa.

En iyi Airbnb deneyimlerimi düşünürken, en önemli şey iletişimdi ev sahibinden. Bu Airbnb uygulaması aracılığıyla sohbet ya da ayrıntılı bir rehber veya ev kuralları sağlanan ev sahibi - iyi iletişim kuran ana bilgisayarlara sahip olup olmadığını.

Ev sahibi olarak, yerinizi listelediğinizde bunu dikkate alın.

 • Misafirlerden gelen sorulara veya endişelerinize hızlı bir şekilde cevap veriyor musunuz?
 • Check-in ve check-out talimatları açık bir şekilde ortaya konuyor mu?

Ana bilgisayarla açık ve hızlı iletişim kurmak, her seferinde yolculuk ettiğimde iyi bir deneyim oldu.

2. Temizleyin, Fırçalayın ve Clutter'ı Çıkarın

Yapman gereken ilk şey temiz. Yerinizin lekesiz olduğundan emin olun!

Konuklar yüksek beklentiler ve beş yıldızlı bir otel ile karşılaştırılabilir temizlik isterler.

Sıcak ipucu: İstenmeyen CD, DVD ve elektroniklerden kurtulmak için Decluttr kullanın ve para kazanmak.

Eğer yeriniz temiz değilse, misafirler kendi yorumlarını gözden geçireceklerdir. Negatif incelemelere son vermek, daha sık rezervasyon yaptırmanız olasılığınızı zedeleyebilir.

Tüm dağınıklığı yerinden çıkarın ve temizlikten nefret ederseniz bir hizmetçi kiralayın. Bir hizmetçi ekstra bir maliyet olabilir, ancak daha fazla rezervasyon aldıktan sonra buna değer olacaktır.

3. Temizle, Muhtasar Fotoğraflar

Fotoğrafların gücünü asla küçümseme. Bu, incelemelerle birleştirildiğinde, büyük olasılıkla konukları mekanınıza rezervasyon yaptırmaya ikna edecek en çekici iki yoldur.

Bir konuk olarak, bazı düşük kaliteli fotoğraflarla karşılaştım. Bunlar hızlıca atladığım listeler. Açıkça yerleştirilmiş alanı göremiyorsam, devam edeceğim.

Fotoğrafların İki Türü

Alanın iyi fotoğraflarını çekmeyen ana bilgisayarlar var ve alanın gerçekte fotoğraflarında olduğundan daha iyi olduğunu bulmak için hoş bir sürpriz oldum.

Ardından, kameraların fotoğrafları belirli bir lens veya filtre ile manipüle ettiği tam tersi var. Bazen bilgisayarlar, alanın daha büyük görünmesini sağlamak için bir balık gözü lensi kullanırlar. Diğer zamanlarda, fotoğraftaki ince bir filtre, alanın gerçekte olduğundan daha dramatik görünmesini sağlar.

Bunu basit tutarak ve alanı doğru şekilde temsil eden fotoğraf çekmenin en iyi yöntem olduğunu anladım. Bu şekilde, içeri girdiklerinde sürpriz olmazlar.

Doğru fotoğrafları nasıl çekeceğinize dair bir kontrol listesi:

1. Görüntülerin temiz olduğundan, bulanık olmadığından emin olun.

2. Alan güneşten parlak bir şekilde yanmalıdır, bu yüzden gün boyunca fotoğraf çekmeyi unutmayın. Mümkün olduğunca fazla ışık almak için tüm pencereleri, panjurları ve perdeleri açın.

En sükun olmayan bir bölgede yaşıyorsanız, tüm iç ışıkları açtığınızdan emin olun, böylece alanı doğru şekilde görebilirsiniz.

3. Fotoğraf miktarını azami Airbnb almanıza izin veriyor.

4. Fotoğraflarınıza altyazı ekleyin.

5. Balık gözü lensleri veya Instagram benzeri filtreler kullanmayın. Yeri gerçek hayatta göründüğü gibi göstermeye çalışın.

4. Sorguları 24 saat içinde yanıtlayın

Airbnb ev sahibi bir "yanıt süresi" yüzdesi verir, bu yüzden potansiyel misafirlerden gelen sorulara hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışın. Yüzde 100 yanıt süresini hedeflemelisiniz.

Bahşiş: Airbnb uygulamasını indirin ve bildirimleri açın.

Pek çok soru, büyük olasılıkla rezervasyon süreleri etrafında döner (özellikle “Anında Kitap” özelliğini açmazsanız), bu nedenle rezervasyon takviminin her zaman güncel olduğundan emin olun.

5. Anında Kitap açın

Yapabilecekleriniz varsa, Anında Kitap'ı kullanarak rezervasyon yapmadan önce konuklarla iletişim kurmanın adımını atlayabilirsiniz. Bu, her ev sahibi için çalışmaz, çünkü misafirleriniz için yerinizi hazırlamak için fazladan zamana ihtiyacınız olabilir.

Dairemi listelediğimde, bu özelliği açtım ve kazandığım miktarı gerçekten arttıran son dakika rezervasyonlarını aldım.

6. Fiyat Rekabetçi

Alanınızı listelediğinizde, Airbnb, Akıllı Fiyatlandırma özelliğini açmak isteyip istemediğinizi sorar. Bu da, yerinizin gece ücretini nasıl rekabetçi bir şekilde listeleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olur. Akıllı Fiyatlandırma, konum dahil olmak üzere birkaç faktörle ve konukların hafta içi veya haftasonu boyunca rezervasyon yapıp yapmadıklarını gösterir. Tabii ki, hafta sonu fiyatları biraz daha yüksek olma eğilimindedir.

Fiyatlandırma zor bir süreç olabilir, ancak avantajlı bir şekilde Smart Pricing'i kullanmanız, özellikle de oldukça cazip bir bölgede yaşıyorsanız size daha fazla rezervasyon sağlayabilir.Eğer yerinizi bölgedeki diğer ev sahiplerinden biraz daha az fiyatlandırırsanız, daha fazla dikkat çekecektir.

Yeriniz çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde listelendiğinde, evinizi hazırlayın, böylece misafiriniz en iyi deneyime sahip olur.

Bu sayede misafirinizin konaklamanızı daha keyifli hale getirmesine yardımcı olacak, böylece daha fazla yorum alabilecek ve hatta rezervasyonlarınızı tekrarlayabileceksiniz (iş seyahatinde olanlar için).

7. Misafirlerinizin Mekanınıza Girmesini Kolaylaştırın

En iyi Airbnb sahipleri, alana girmek için anahtarı almayı gerçekten kolaylaştırır. Yorgun bir gezginin istediği son şey anahtarı veya kilit kutusunu bulmak için karmaşık bir süreçten geçmek.

Anahtarı terk ederken, anahtarı kolayca bulabilecekleri self servis bir süreç haline getirin. Airbnb'deki yerinizi sık sık listelemeyi planlıyorsanız, kilidi bir pim pedi olan birine geçirmeyi düşünün. Onları seviyorum!

En Kötü Airbnb Anahtar Bulma Deneyim

Yıllar önce, apartman binasına geldikten sonra Airbnb kabusu deneyimi yaşadım. Adam çok güzeldi, ama çok fazla tecrübesi olan bir Airbnb sunucusu değildi.

Anahtarı bulmak için mini çöpçü avına çıkmalıydım. Onun talimatları açık değildi. Sadece “tekstilde” kaybolan bir durum değildi - binasının dışında durduğumda bana talimatlar yazdı. Bu ona mesaj attıktan sonra oldu birkaç Taksiyle geldiğiniz zamanlar ve lütfen bana ünitenize nasıl gireceğinizi söyleyin!

Binanın içine girmek için birkaç deneme yapmam gerekti çünkü zil ev sahibinin cep telefonuna bağlıydı ve ilk üç kez cevap vermedi. Bana izin vermek için gerçekten orada olsaydı yardımcı olurdu, ama maalesef etrafta değildi.

Referans olarak, bina, Brooklyn'de bir apartman kompleksine dönüştürülen 100 yıllık bir depoydu. Herhangi bir işaret ya da asansörü olmayan bir sürü korkutucu, karanlık salon vardı.

Sonunda binaya girdiğimde, anahtarın çamaşır odasının yanındaki belirli bir pencere çerçevesinin üstünde olduğunu belirtti. Çamaşırhanenin nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu!

Sadece yapı eski ve tuhaf değil, pencereler çok uzun, tam anlamıyla anahtar kapmak için üst ulaşamadı! Ayağa kalkacak sandalye yok ve pencere çerçevesinin en üstüne ulaşmak için genişletici olarak kullanabileceğim hiçbir şey yoktu.

Saat neredeyse 2 yaşındaydı, beynim kızartılıyordu ve uçağım tükendi. Orada bir an durdum ve çamaşır odasında uyumak zorunda mıyım diye merak ettim.

Sonra, benim büyük çantamda durmaya karar verdim ve minnetle Airbnb tanrılar benim tarafımdaydı. Mucizevi bir şekilde, anahtarı almayı başarabiliyordum.

Bu hikayenin ahlaki kolaylaştır anahtarı almak için konuk için!

8. Her şey ve her şey için talimatları bırakın

Konuk içeri girdikten sonra, boşlukta nasıl gezineceğine dair basılı talimatlar bıraktığınızdan emin olun. Basılı talimatları kolayca bulun, kahve masasında ya da buzdolabına yapıştırın.

Airbnb girişinizdeki yeriniz hakkında bir rehber kitabınız olsa bile, şansınız, misafirler tamamen okumaz.

Aşağıdaki madde işaretli listesinin yanı sıra, misafirleriniz için önemli olabilecek alanınızla ilgili garip şeyler hakkında bilgi eklemeyi unutmayın. Örneğin, ön kapı kilidi, onu belirli bir şekilde çevirdiğinizde yapışkan olma eğiliminde midir? Pencereyi açmak için özel bir yol var mı?

Konukların zamanı önceden bilmelerini sağlayın, böylece sorunu kendileri çözmeye çalışmaktan ya da daha kötüsü, bir şeyi kazara kırmaktan çekinmeyin.

Basılı kontrol listenizde aşağıdakileri açıkça belirtin:

 • WiFi ağ adı ve şifre
 • Işıklar, TV, ısı, hava nasıl açılır - ana yaşam alanı ile ilgisi olan her şey
 • Çöpü, geri dönüşümleri, vb.
 • Termostat talimatları
 • Isıyı, ayrılmadan önce kapatmak için hatırlatmalar.
 • Kilitlendikten sonra anahtarın nerede bırakılacağı

9. Mahalle için Hızlı Başvuru Kılavuzu yazın

Mahalle hakkındaki bilginizi ve yapabileceğiniz tüm bilgileri genişletin.

Bir konuk olarak, her zaman ana en iyi restoranlar, marketler, kafeler ve uzak yürüme mesafesinde veya kısa bir sürücü içinde olan pastaneler listelenmiş kısa rehber bırakacaktı her takdir.

Tabii ki, konuklar Yelp veya Google'ı arayabilirler, ancak rehber kitapçığa sahip olmak, onları sorundan kurtarır.

10. Oda Kontrol Listesi

Aşağıdakileri kolayca oluşturduğunuzdan emin olun, bu nedenle konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olmaz.

 • Yatakta taze havlular (2)
 • Ekstra battaniyeler ve yastıklar
 • Dolaptaki askılıklar
 • Eşyaları için boşlukları

11. Banyo Kontrol Listesi

Banyoların süper temiz olması gerektiğini tekrarlamak zorundayım.

Maliyetlerden tasarruf etmek için, doldurulabilir boş plastik şişeler satın almayı düşünerek sabun ve şampuanla doldurun. Bir etiketleme makineniz varsa, misafirlerin ne olduğunu bilmesi için bunları açıkça etiketleyebilirsiniz.

Aşağıdakilere sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Kolayca görülebilen ekstra tuvalet kağıdı
 • Sabun barları almak yerine (misafir sadece birkaç gece kalıyorsa berbat olabilir), bunun yerine vücut yıkama almayı düşünün.
 • Şampuan
 • Saç Kremi
 • Diş macunu
 • Saç kurutma makinesi
 • Vücut losyonu

12. Mutfak Kontrol Listesi

Seyahat ederken yemek pişirmek isteyenler için boş bir mutfaktan daha kötü bir şey yok. Airbnb'de kalmanın en güzel avantajlarından biri, genellikle bir mutfak olduğu için yemek pişirip yemek yemekten tasarruf etmenizi sağlar.

Bir keresinde bir bıçak, mutfak eşyaları veya kahve makinesi olmadan bir Airbnb'de kaldım. Dolapta tam anlamıyla bir kase vardı.

Not: Airbnb'yi misafir olarak da kullanıyorsanız, rezervasyon yapmadan önce daireye mesaj gönderin ve mutfağın ne kadar dolu olduğunu öğrenin.

Eğer ev sahipliği yapıyorsanız, aşağıdakilere sahip olduğunuzdan emin olun, böylece misafiriniz dışarı çıkıp satın almanıza gerek kalmayacaktır, ya da daha kötüsü, mutfağınız çok çıplak olduğu için olumsuz bir yorum bırakabilirsiniz.

 • Tencere ve tavalar
 • Su ısıtıcısı
 • mutfak eşyaları
 • Bıçaklar
 • Tabaklar, bardaklar, kaseler
 • Kesme tahtası

Mutfak Malzemeleri Kontrol Listesi

 • Bulaşık yıkamak için sünger
 • Bulaşık sabunu
 • Kağıt havlu veya taze el havlusu
 • Ekstra çöp torbaları
 • Geridönüşüm kutuları

13. Çeşni / Gıda Kontrol Listesi

Çıplak bir minimumda, bu öğeleri sağlamak her zaman misafirin daha rahat kalmasını sağlar.

 • çaylar
 • Zeytin yağı
 • Tuz ve biber
 • Kahve
 • Yarı yarıya

Ekstralar

 • Bir şişe şarap
 • Çikolata veya tatlılar

14. Appliance Kontrol Listesi

Aşağıdaki cihazlar da konuklar için seyahat etmeyi kolaylaştırır:

 • Mikrodalga
 • Tost makinası
 • Kahve makinesi
 • Küçük fan
 • Oda ısıtıcısı

Alt çizgi

Her zaman konukların ayakkabılarına kendinizi koyun ve konaklamanızı daha keyifli hale getirmek için Airbnb'de ne istediğinizi hayal edin. Temiz ve düzenli bir alana sahip olun ve harika fotoğraflar ile eşleştirin.

Amaç, mümkün olduğunca çok beş yıldızlı yorum almak.

Sizinle kaldıklarında, konaklamanın kolay ve rahatlatıcı bir şey olduğundan emin olun. Alanınızı kontrol ettikten sonra onlarla kontrol edin.

Onlara Tamam'a ve eğer bir şeye ihtiyaç duyup duymadıklarını soran kısa bir metin gönderin.

Misafirinizin güzel Airbnb girişinizdeki harika, olumlu incelemeleri yazarken hatırlayabileceği hoş bir dokunuş!

Videoyu izle: Hedeflerime ulaşmak için Hayatımı Nasıl Planlıyorum ve Organize Ediyorum

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu
Maliye

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, elektrik faturanızı azaltmak büyük bir yardım olabilir. Bazı insanlar için elektrik ödemeleri neredeyse bir ev ödemesi kadar olabilir. Eğer bu sensen, korkun yok. Elektrik faturanızda, maliyelerinizde doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacak paradan tasarruf etmenin on yolu var.
Devamını Oku
İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu
Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını. Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım. Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım. En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım.
Devamını Oku
Para ödüyor
Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım.
Devamını Oku
İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları
Maliye

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları

Eğlence pahalı olabilir. Bir filmin maliyeti 12 dolar ve şehirdeki bir gece ikiye katlanırsa (ya da üçlü), bütçeye uygun eğlence bir efsaneye benziyor. Ancak sizi ve bir arkadaşınızı eğlendirmek% 100! Eğer bir kart desteniz varsa, bütün gece boyu eğlenmenizi sağlayacak 59 iki kişilik kart oyunu için okumaya devam edin.
Devamını Oku