">
Maliye

Borç Vermek İçin Kullanılmayan Eşyalarınızı Satın

Evden mal satmak için borç almayı denediğinizde muazzam bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Borcunuzu ödemenizi hızlandırmak için satılan dolaplar, dolaplar veya depo odalarında oturan birden fazla eşya bulunabilir. Borç olmak için ürün satarken kullandığım bazı yönergeler.

1. Yıl Kuralı

Geçtiğimiz yıl ürünü kullanmadıysanız, bundan kurtulabilmeniz mantıklı ve çok fazla bir kayıp olmaz. Noel ışıkları, takım elbiseleri, vb. Gibi sadece yılda bir kez kullanabileceğiniz öğeler olduğunu anlıyorum. Amaç artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları bulmaktır ve eğer ihtiyacınız varsa, bir defada geri satın alabilirsiniz Borcunuz yok.

Ne Kadar Getireceğini Belirle

Çok fazla para getirmeyecek pek çok öğe olabilir. Öğelerin ne kadarını sattığını belirlemek için Amazon, Ebay ve Craigslist'i kullanın. Tek bir ürünün satışını haklı çıkarmak için çok az bir fiyat varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Eşyaları Şerefiye'ye bağışlayın

Eşyalarınızı satmaktan çok para alacağınızı düşünmüyorsanız ya da satış sürecine girmenin çok zor olacağını düşünüyorsanız bu harika bir yoldur. Buna ek olarak, vergi borcunuzu azaltacağınız bağış yaptığınız kalemleri düşmenize olanak sağlayacak bir vergi makbuzu alacaksınız.

Eşyalarınızı paketleyin ve daha fazlasını elde edip edemeyeceğinizi görün

Örneğin, bir DVD sadece 2 dolar getirecekse, belki de 20 DVD 40 dolar getirecektir. 20 ayrı kez gönderim yapmak yerine sadece bir kez gemi yapmak zorunda kalırsınız ve bu süreç daha az yük getirecektir.

Unuttuğunuz Yüksek Dolar Öğeleri

Büyük olasılıkla sahip olduğunuzu unuttuğunuz üst doları getirebilecek öğelerin listesi:

 • Ders kitapları
 • Eski iPod
 • Önceki cep telefonu
 • Nintendo 64, Xbox, PlayStation vb. Gibi video oyun sistemi
 • Egzersiz ekipmanları
 • Marka veya tasarımcı kıyafetleri
 • DVD Koleksiyonlar - TV Dizileri, Trilogies, vb.
 • Saatler
 • Takı
 • Araçlar
 • Artık fayanslar (belki mutfağınızı yeniden dekore ettiniz ve bir dolaba oturmuş kutularınız var)
 • Ekstra ahşap döşeme
 • Açılmamış hediyeler (Bir kabinde oturan kutuda hala yeni bir blender vardı!)

Eşinizin Tamamıyla Satış Yaptığından Emin Olun

Ne sattığınızı kararlaştırırsanız, eşinizle iletişim kurduğunuzdan ve sattığınızdan emin olun. Bir aile yadigarı veya eşinize duygusal olan bir şey satmamanız önemlidir. Onları aynı sayfada bulundurmak istersiniz, bu yüzden gereksiz çatışmalara yol açmamak için bu eşyalardan geçerken onlarla konuşun.

Borç Hakkında Daha Fazla Fikir

Borçsuz olmak için gereken her şeyi yapmaya istekli olduğunuz noktada, Borçtan Kurtulmayı Hemen Oku!

Üniversite öğrencisi misin? Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl göz atın.

GERÇEK hikayelerden borç almayı motive ediyor musunuz? Daha fazla bakmayın, burada size 18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcu nasıl ödediğimizi göstereceğiz.

Ev almak için mi arıyorsunuz? Bir Mortgage OLMADAN Bir Ev Nasıl Alabilirsiniz?

Videoyu izle: Alaçağını Almak İçin Okunacak Dua (Şifa Market 0224 234 56 78)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="2018'de En İyi Minimalist / Ultra İnce Cüzdanlar"/>
Maliye

2018'de En İyi Minimalist / Ultra İnce Cüzdanlar

Başkalarına parayla ne kadar anlayışlı davrandığınızı göstermek ister misiniz? En iyi yollardan biri, çirkin temelleri cimri görünmeden taşıyabilmenizi sağlayan minimalist bir cüzdandır. Büyük boyutlu bir akıllı telefon gibi hantal bir cüzdan kullanmaktan sıkıldıysanız, bu cüzdanlardan birine geçmek isteyeceksiniz; ve söz veriyorum, bu minimalist, ultra ince cüzdanlar babanızın para klibi gibi değil.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku
Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif
Maliye

Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif

Seyahat etmek isterseniz, en büyük maliyetlerden birinin tatildeyken kalacak bir yer bulduğunu biliyorsunuz. En uzun süre, sadece bir otelde kaldım. Şimdi, otellere artık başka seçeneğim yok. Karım ve ben seyahat etmeyi severim. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yere seyahat etmeyi seviyoruz ve her birkaç yılda bir uluslararası seyahat yapmaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways
Maliye

Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways

Amazon Prime’ın 2005’ten beri olduğunu biliyor muydunuz ve şu an 2017’den beri 80 milyondan fazla Amerikan üyesi var mı? Entrepreneur.com'a göre, Mart 2015'te sadece 40 milyon Amazon Prime üyesi vardı. Evet, Amazon sadece iki yıl içinde Prime üyelerini ikiye katladı! Bu istatistiklere göre, Amerikan hanelerinin% 64'ü aktif Amazon Prime üyeleridir.
Devamını Oku