">
Maliye

Aileniz İçin Doğru Hayat Sigortası Satın Alma

Ne kadar hayat sigortası almalı? Evlendikten ve çocuk sahibi olmanın sorumluluğunu üstlenmeye başladıktan sonra. 401 (k) 'ye birazını sokuyorsun, bir Roth IRA'nın yararları hakkında bir şeyler okuyorsun ve hayat sigortası almanız gerektiğini biliyorsun.

Hayat sigortası birçok kez basit olmasına rağmen, insanlar tüm farklı seçeneklerle boğulmuş olurlar. Ne kadar hayat sigortası almalısın? Vadeli veya kalıcı hayat sigortası mı alırsınız? Ya işvereniniz hayat sigortası sunuyorsa, bunları satın almanız gerekir mi? Bu soruları çözelim ve sizin için en mantıklı olanı görelim ve hayat sigortası alma konusunda herhangi bir hata yapmadığınızdan emin olalım.

Her şey aile hakkında

Ailenizi korumak için hayat sigortası almak söz konusu olduğunda gerçekten doğru bir cevap yoktur. Elbette izleyebileceğiniz bazı genel kurallar vardır. Örneğin, mevcut maaşınızın 10 katı kadar bir yüz satın almak, sık sık burada bir tanesidir. Ama bu sizin için gönderirse, oyunda birçok faktör vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

1. Şu anda hayat sigortası priminizi ne kadar karşılayabilirsin?

Hayat sigortası fakir olmak istemiyorsunuz, bu yüzden dikkatli olmak ve hayat sigortası için fazla ödeme yapmak istemiyorsunuz.

2. Ne kadar süre için ihtiyacınız var?

Bu sadece ipotek kredinizi kapsamak mı, yoksa uzun vadeli bir gelir değiştirme ihtiyacı için daha fazlasına ihtiyacınız var mı?

Konunun gerçeği, ailenizin korumasına sahip olduğundan emin olmak için bazı hayat sigortasına sahip olmanız önemlidir.

Hayat sigortasının bedeli bir sorun değilse, o zaman genellikle her zaman genç bir ailenin 20 katını değil maaşının 20 katını almayı öneririm. Neden soruyorsun? Çünkü siz yaşlandıkça, kariyer ilerledikçe daha fazla para kazanmanız ve bundan 10 yıl sonra gelir değiştirme ihtiyacının çok daha yüksek olduğu yol boyunca para ödemeniz gerekir.

Yaşlanacağınız gerçeğiyle ve hangi sağlık koşullarının ortaya çıkabileceğini asla bilemezsiniz. Çok daha genç ve daha sağlıklı olduğunuzda düşük bir primle kilitleme,% 3 faiz oranındaki 30 yıllık bir ipoteğe kilitlenme eşdeğeridir. Ucuzken kilitleyin!

Şahsen ben eşim ile ilk evlendiğimde, şahsen 250.000 dolarlık 30 yıllık bir dönem poliçesi aldım. İlk çocuğumuzu bulana kadar bol olduğunu düşündüm. Sonra, neredeyse yeteri kadar olmadığımızı farkettim.

İlk çocuğumuzun doğumu üzerine hemen 500.000 dolarlık 30 yıllık bir dönem politikası ekledim ve 250.000 dolarlık orijinal politikasını sakladım. Hindsight 20/20 olmak Ben gençken daha fazla hayat sigortası aldım ama neyse ki sağlığım hala sağlamdı, bu yüzden göreceli bir sorun değildi. Şanslıydım. Birçoğu değil.

Vadeli veya Daimi Sigorta Almalı mı?

Hayat sigortasının büyük bir hayranı olmadığımı söylediğimde açık olmalıyım. Eminim, mantıklı olabileceği durumlar vardır, ama genç bir aile ile birlikte gördüğüm çoğu zaman, hayat sigortası için çok daha az ölüm ödeneği ile çok daha fazla para ödüyorlar. Mooloanomy.com'dan Pinyo, “Hayat sigortası almalı mıyım?” Başlıklı yazısı hakkında yazdığı aynı vahyete sahipti. Posta, neden onun için anlamlı olmadığını analiz etmede harika bir iş çıkardı. Mesajın şaşırtıcı olması, (açgözlü) hayat sigortası ajanlarının kendisine ve ailesine en iyi şekilde karar vermesi için ona saldırdığı yorumlar bölümünde.

Soru süresi olmadan hayat sigortası ucuzdur. 30 yaşında sağlıklı bir erkek 20 yıl boyunca yılda 150 dolar gibi bir ücret karşılığında 250.000 dolar kazanabilir. Bunu tüm hayat sigortasıyla karşılaştırın ve daha az kapsama için ayda 300 dolara daha yakın ödeme yapıyor olabilirsiniz.

İşvereniniz ile Hayat Sigortası Almalı mı?

Bu, hayat sigortasını işverenler aracılığıyla satın almanın çok daha uygun olduğunu düşünen birçok kişiden aldığım ortak bir sorudur. Evet, işinizden satın almanın çok kolay olduğunu kesinlikle kabul ediyorum, ama şunu düşünün; işini bıraktığın zaman ne olur?

Bir kişinin bir grup hayat sigortası planı kapsamında yer aldığı bir işten ayrıldığı durumları duydum, ama yeni işleriyle hayat sigortası kapsamı yoktu. Şimdi hayat sigortası almak istiyorlarsa üçüncü bir tarafa gitmeli ve tıbbi bir sınava girmeliler.

Bu kadar önemli olmayan sağlıklı bir birey için, ancak yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, diyabet gibi yüksek riskli bir durum olsaydı. Bu tür koşullar, satın alma hayat sigortasını çok daha pahalı hale getirir. Çoğu zaman insanların hayat sigortasını üçüncü bir kişi, yani bağımsız bir hayat sigortası aracıyla satın almasını ve 20 ila 30 yıl arasında kilitlemesini öneririm. Böylelikle işten ayrılırlarsa yeni hayat sigortası kapsamına girmeye çalışmaktan endişe etmelerine gerek kalmaz.

Hayat sigortasını üçüncü bir tarafa satın almanın maliyeti, gençken işinizle satın almanın maliyeti neredeyse aynıdır. Hayat sigortanızı üçüncü bir şahıs üzerinden almak suretiyle işiniz üzerinden ne ödediğinize ilişkin bir maliyet karşılaştırması yapmak isterseniz, buradan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alabilirsiniz. Hayat sigortası için alışveriş yaparken, birden fazla taşıyıcıyı kullanma yeteneğine sahip bağımsız bir acenteden geçecek kadar stres uygulayamıyorum.

Her bir hayat sigortası şirketi farklı şekilde yapılandırılmıştır ve yaşınız, coğrafi konumunuz ve sağlık geçmişiniz hayat sigortası poliçenizin fiyatını belirlemede etkili olacaktır. Birden fazla taşıyıcıyı kullanabilecek ve sizin için alışveriş yapabilecek bağımsız bir acenteye sahip olmak, hayat sigortası şirketinize gitmekten tasarruf hesabınızda daha fazla para tutmanıza yardımcı olacaktır.

Jeff Rose sertifikalı bir finans planlayıcısı ve Iraklı bir savaş gazisi. GoodFinancialCents.com ve LifeInsurancebyJeff.com bloglarını yönetiyor.

Videoyu izle: Fiba Emeklilik ve Hayat Sigorta ile BES birikiminizi doğru yapmayı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 089: Freakin'in Para Hakkında Tembel Olmasını Durdurun!
Maliye

GFC 089: Freakin'in Para Hakkında Tembel Olmasını Durdurun!

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_089_Stop_Being_Lazy_.mp3 Tamam, tabi. Hayatımın zamanlarında kendimi tembel görebiliyordum. Bilirsin. 75 dolarlık park cezası yüzünden neredeyse üniversiteden vazgeçtim. Fakat New York Post'ta bu makaleye rastladığımda, Amerikalıların çok tembel bir paraya sahip olmasının bazı nedenlerini paylaştığımda neredeyse onu kaybettim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl"/>
Maliye

Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl

Kredi kartı borcunuz varsa, yalnız olmadığınızı bilin. Ortalama hanehalkı 15.000 ABD Dolarını aşan kredi kartı borcuna sahip ve ortalama faiz oranı Bankrate'e göre% 16'nın üzerindedir. Yalnızca asgari ödeme yapıyorsanız, muhtemelen bu borcu yirmi yıldan fazla taşıyacaksınız. Bu plan size iyi gelmezse, kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde kurtarabileceğiniz yollar vardır.
Devamını Oku