Maliye

2018'de En İyi 17 Ücretsiz Uygulama

Halihazırda pahalı hesap yönetimi ücretleri yatırıyor ve ödüyorsanız ya da yatırım yapmıyorsanız, ücrete tabi aracı kurumlar sizin tek seçeneğiniz olduğunu düşünürseniz, bu yatırım uygulamalarını değerlendirmenin vakti gelmiştir. Yatırım getirilerinize giren yıllık hesap ücretlerini ödemezsiniz.

Günlük yatırım kararları ve portföy yeniden dengelenmesiyle ilgilenmek istemeyen “hands-off” yatırımcılar için, bu uygulamalardan bazıları bile tüm hesabınızı hiçbir ek ücret ödemeden yönetecek. Edward Jones gibi geleneksel bir aracıya sahip olmak için hala bir ücret ödemenizin tek nedeni, portföy performansından ödün vermeden ciddi bir moolahı nasıl kurtaracağınızı görmek için okumaya devam edin!

Yatırım geçmişiniz ve stratejiniz ne olursa olsun, bu uygulamalar, getirilerinizi mümkün olan en düşük maliyetle en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Ticaret komisyonlarını (genellikle 4,95 $ veya daha az) ödemek zorunda kalabilirsiniz, ancak aracılık ücretlerinden kaçınarak ve çok düşük masraf oranlarıyla fonlara yatırım yaparak yılda yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Ücretsiz Yatırım Uygulamalarından Neler Beklenir?

Gelirinizi artırmak için yatırım yaptığınız içinücretsiz yatırım uygulamaları her ay cüzdanınızda daha fazla para kazanıyor!

En büyük tereddütünüz, ücretsiz bir uygulamanın keyfini çıkarmak için fedakârlık etmeniz gereken şey olabilir. Sonuçta, genellikle sizin için ödediğiniz şeyi alırsınız.

İnternet çağının bir fenomeni, neredeyse her şeyin maliyetinin İnternet öncesi günlere kıyasla nasıl düştüğü; yatırım yapmak bir istisna değildir. Tek bir jenerasyonda, bir hisse senedi satın alma veya satma maliyeti, bazı aracılar ile ticaret başına 45 $ 'dan 4.95 $' a bile hatta 0 $ 'a düştü - herkes bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla saniyeler içinde bir işlemi gerçekten gerçekleştirebilir.

Bu ücretsiz yatırım uygulamaları hemen hemen her şeyi ticaret yapmanıza izin veriyor. Bazı uygulamalar ETF'ler (Borsa Yatırım Fonları) konusunda uzmanlaşır, diğerleri yalnızca hisse senedi alım satımı yapabilir ve bazıları da hisse senetleri, tahviller, ETF'ler, yatırım fonları ve forex sunan tam hizmet veren bir aracı kurumdur.

Farklı yatırım seçeneklerine ek olarak, araştırma ve grafik yeteneklerine de dikkat etmeniz gerekir. Bazıları çok ilkeldir, diğerleri ise telefonunuzda veya tabletinizde 100'den fazla farklı çizelgeyi çalıştırmanıza izin verir.

İster yeni bir yatırımcı olun ister 30 yıllığına yatırım yapıyor olun, tam otomatik bir uygulama seçebilir ve diğerleri tamamen kendi kendini yönetebilir.

Bir yatırım uygulaması seçerken şu üç kriteri göz önünde bulundurun:

 • Yatırım seçenekleri
 • Araştırma yetenekleri
 • Uygulama kendi kendine mi (DIY) veya otomatik mi?

Otomatik Uygulamalar

Potansiyel yatırımları araştırmak için zamana sahip olmayan veya hisse senedi veya tahviller arasındaki farkı bilen “ellerim kapalı” bir yatırımcıysanız, bu uygulamalar portföyün yeniden dengelenmesi ve alım satımı gibi sizin için tüm zorlu işleri yapar. Şu anda bir insan mali danışmanına yatırım yapıyorsanız, bu otomatik uygulamalar doğal bir adım olacaktır, ancak ücretleriniz önemli ölçüde düşük olacaktır.

Tek yapmanız gereken hesabı finanse etmek, her ay ne kadar katkıda bulunmak istediğinize karar vermek ve uygulamayı yatırım hedeflerinizi tanımasına izin vermek.

1. Kişisel Sermaye

Kişisel Sermaye iki katlı bir finansal platformdur. Birçok kişi, harcamalarını izlemek ve finansal hedefler oluşturmak için Personal Capital'in ücretsiz bütçeleme uygulamasını kullanır. Mevcut yatırımlarınıza bakacak ve benzer düşük ücretli fonlar bulmak için önerilerde bulunan ücretsiz bir yatırım ücreti analizcisine bile sahipler.

Yatırım yapmak için en az 100.000 $ 'a sahipseniz, Kişisel Sermaye ile yatırım yapabilir ve bir mali danışmana ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Yatırım yapmak için bu kadar sermayeye sahip olmasanız bile, kullandığınız aracı brokole bakılmaksızın mevcut yatırımlarınızı ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.

Birden fazla komisyoncu kullanırsanız, tüm paranızı tek bir yerde görmenin en kolay yolu bu olabilir. Daha fazla bilgi için Kişisel Sermaye İncelememize bakın.

2. WiseBanyan

WiseBanyan, işlem ücreti veya hesap yönetim ücreti olmadığı için% 100 ücretsiz olan birkaç yatırım uygulamasından biridir. Aslında, “dünyanın ilk ücretsiz finans danışmanı” olarak faturalandırıyorlar. Tek yapmanız gereken, paranızı ETF'lere kısmi hisse ile yatırım yapacak olan WiseBanyan ile yatırım yapmaya başlamak.

Tüm robo-danışmanların arasından WiseBanyan en temel olanıdır; bu, içerik oluşturucuların uygulamayı tamamen ücretsiz tutabilmeleridir. Emeklilik hesaplayıcıları ve bir insan danışmanına erişim gibi daha gelişmiş özellikler istiyorsanız, farklı bir uygulama seçmeniz gerekecektir.

Bir barebone uygulaması olmasına rağmen, yatırım performansınız diğer platformlara çok benzer olmalıdır; ancak, premium bir özellik için kaydolmadığınız sürece herhangi bir hesap yönetim ücreti ödemezsiniz.

Bazı ek avantajlar istiyorsanız, küçük bir aylık ücret karşılığında vergi optimizasyonlu yatırım ve hesap aşımı korumasına kayıt yapabilirsiniz.

3. Wealthsimple

Wealthsimple, Kanada'da yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen köklü bir robo danışmanıdır. Yatırım yapmanıza izin veriyorlar sosyal sorumluluk sahibi ETF'ler Aşağıdakileri içeren belirli çevresel ve sosyal değerlere sahip şirketlere yatırım yapmak:

 • Düşük karbonlu
 • Cleantech
 • Cinsiyet Çeşitliliği
 • Yerel Girişimler
 • Uygun fiyatlı konut

Minimum hesap, işlem ücreti veya yeniden dengeleme ücreti yoktur. İlk 5.000 $ 'ınız ücretsiz olarak yönetilir ve yönetim ücreti daha sonra% 0,5'dir.

4. Wealthfront

Bir diğer popüler "eller kapalı" yatırım uygulaması, 11 farklı ABD ve uluslararası varlık sınıfı ile portföyünüzü anında çeşitlendirmek için paranızı bir ETF sepetine yatırım yapan Wealthfront'tır.

Sizin ilk 10,000 dolar ücretsiz yönetiliyor ve kalan bakiyeniz 10.000 $ 'ın üzerindeki yönetim ücreti% 0.25'dir.

Bir hesap açmak için en az 500 $ 'a ihtiyacınız olacak. ETF'lerin kısmi hisselerini satın alacağınız diğer yatırım uygulamalarından farklı olarak, 100 $ 'a katkıda bulunuyorsanız ancak hisse senetleri 98 $' ın satın alması için hisse senedinde biraz paranız olabilir.

Bu durumda, bir sonraki yatırıma uygulanacak 2 $ 'a sahip olacaksınız.

5. İyileştirme

Düşük ücretler, kullanım kolaylığı ve otomatik portföy yeniden dengelenmesi nedeniyle iyileştirme en popüler “robo-danışman” lardan biridir. Ayrıca, vergiden muaf vergi tahsilatını da ücretsiz olarak içerirler. Bu da, Betterment'in yıl sonu sermaye kazançlarınızı mümkün olduğu kadar düşük tutabilmek için vergi dostu yatırımlar yapmaya çalışacağı anlamına gelir.

Betterment'e yatırım yapmaya başlamak için sadece 1 $ 'a ihtiyacınız var. Betterment'in yatırım hedeflerinizi ve risk toleransınızı belirlediği ilk anketi doldurduktan sonra, ETF hisse senedi ve tahviller portföyüne yatırım yapacaklardır. Daha da büyüdüğünüzde, Betterment, portföy tahsisini otomatik olarak hisse senedi merkezli ETF'lerden, yaşlandıkça ve emekliliğinizin yakınındayken daha az değişken olan daha fazla tahvile kaydırır.

temel yönetim ücreti% 0.25 toplam portföy değerinizde, ancak mevcut yatırım hesabınızı Betterment'e transfer ettiğinizde yönetim ücretlerinden bir yıl kadar vazgeçebilirsiniz.

6. meşe palamutları

Kredi kartınıza veya banka kartınıza bağladığınız bir mikro yatırım uygulaması. Uygulama, her satın alma işlemini artırır ve farkı bir ETF portföyüne yatırır.

Bu sizin birincil yatırım platformunuz olmasa da, kontrol hesabınızdan para çekilmeden küçük bir yuva yumurtası oluşturmanıza yardımcı olan mükemmel bir yan koşuşturma olabilir.

Meşe palamudu kullanmak için ayda 1 $ maliyeti Yani bu uygulama kullanmakta özgür değildir, ancak eğer meşe palamutları yedek değişiminizi kar haline getirebilirse, Temettüler aylık ücreti telafi edebilir.

DIY Yatırım Uygulamaları

Yatırımlarınızı hala kontrol altında tutmak istiyorsanız, bu uygulamalar stoklarınızı ve ETF'lerinizi minimum maliyetle işlemenize yardımcı olabilir.

7. Robinhood

Hisseleri ve opsiyonları ücretsiz olarak pazarlamanıza izin veren bir uygulama ister misiniz?

Robinhood bir mobil cihazlara özel yatırım uygulamasıweb sitenizden herhangi bir esnafı yürütemezsiniz. Bu uygulama zenginden çalmak gibi zenginden çalmazken, ticaret başına 0 dolar ödeyecek ve bu da hisse senetlerini değil, hisse senetlerini ya da yatırım fonlarını satın almanın en ucuz yoludur.

Eğer hala Robinhood olarak ticaret yapmadan önce araştırma raporlarına ve gelişmiş grafiklere güveniyorsanız, sadece çok temel grafik yetenekleri vardır. Robinhood sınırsız 0 $ esnaf sunabilir.

Sadece hisse senetlerinin tamamını Robinhood ile satın alabilirsiniz. Yatırım yapmak için 200 $ ve 198 $ 'lık bir payınız varsa, kalan 2 $' lık bir sonraki hisse senedi alımınız için tasarruf edilecektir.

8. Ally Yatırım

Her çeyrekte 30'dan fazla esnaf tamamlarsanız, Ally Invest 3,95 $ ticaret ücreti 4,95 dolar. Bu ücretler, en az 10.000 $ 'lık bir bakiye transfer ettiğiniz ilk 90 gün boyunca feragat edilir. Sık sık bir tüccar olmasanız bile, Ally Invest'in hala rock-alt ticaret ücretleri vardır.

Ally Invest'i düşünmenin bir başka nedeni de Açmak için 0 $ Bir hesap ve ödüllü müşteri hizmetleri.

Daha fazla bilgi edinmek için Ally Invest incelememizi okuyun.

9. M1 Finansmanı

M1 Finance, diğer robo-danışmanlar gibi ETF portföyleri için önceden yatırım yapmanıza izin veren bir başka ücretsiz uygulama ya da hem hisse senetleri hem de ETF'lerden oluşabilecek kendi “özel pasta” nızı oluşturabilir. M1 Finance ile kesirli paylar bile satın alabilirsiniz.

İlk hesap minimum 100 $ İlk ticaretinizi yapabilmeniz için aracı kurumlar ve emeklilik hesapları için 500 dolar. Hesap yönetimi, portföy yeniden dengeleme veya vergi minimizasyonu için ücret ödemezsiniz.

10. Sadakat

Belki Fidelity, 401k hesabınızı yönetir. Öyleyse, kişisel bir IRA (minimum 0 hesap minimum) veya vergiye tabi aracılık hesabı açtığınızda tüm paranızı tek bir yerde alabilirsiniz. Fidelity teklifleri 91 komisyon içermeyen ETF'leriShares’den 70’i de dahil olmak üzere, kalan tüm işlemler 4,95 dolar.

Çevrimiçi ticaret yapabilirsiniz, Fidelity uygulaması da kullanımı kolaydır. Emekli olma zamanınızı takip edip etmediğinizi görmek için emeklilik puanınızı 60 saniyede bile alabilirsiniz.

Bir aile aracıyla bir aracı kurumdan otomatik yatırım yapmayı tercih ederseniz, Fidelity Go'ya ayrıca 5.000 $ 'lık bir başlangıç ​​bakiyesiyle de kaydolabilirsiniz. Bu fiyat etiketi çok dik ise, ilk işleminizi yalnızca 1 TL'ye çıkaracakları için Betterment veya Wealthfront'ı değerlendirin.

11. Stoklama

Robinhood hisse senetlerini ücretsiz olarak satmanıza izin verirken, Stockpile favori hisse senetlerinizin ve ETF'lerin kısmi (kısmi) hisselerini satın almanızı sağlar.

Sadece 100 $ 'a yatırım yapabileceğinizi varsayalım, ancak tek bir payın 1,100 dolar olması durumunda Amazon'a yatırım yapmak istiyorsunuz. Diğer önerilerden herhangi biri ile, ya $ 1.000 + 'dan fazla pay almak ya da Amazon'un küçük bir şeridinin sahibi olan bir ETF satın almanız gerekir (onayınız olmadan herhangi bir zamanda satabilirsiniz).

100 $ yatırımınız sadece bir Amazon payının 1 / 10'unu satın alsa da, Stockpile gerçek bir Amazon hissedarı (veya halka açık herhangi bir başka şirket) olduğunuzu söylemenizi sağlar. Hisselerinizi yıllık hissedar toplantılarında oy kullanabilirsiniz.

Stockpile'ı daha da çekici yapan şey, yalnızca maliyeti Ticaret başına 99 sent ve sadece ticaret yapmak için 1 dolar lazım. Diğer birçok indirim komisyoncusu stok başına 4,95 $ talep ederse, tasarruf hızlı bir şekilde toplanır. Ve, hisse büyüklüğünüzü ve hesap bakiyenizin büyümesini izlemek için ücretsiz olarak temettüleri yeniden yatırım yapabilirsiniz.

Stockpile'ın son derece düşük işlem ücretleri ve kesirli yatırımları nedeniyle, birçok ebeveyn çocuklara ve gençlere yatırım yapmayı öğretmek için Stockpile'ı kullanıyor. Çocuğunuza, yeğenine, yeğenine, kuzenine hediye olarak Amazon, Disney, Nike, ya da Apple gibi favori şirketlerine bir Stockpile hediye kartı verebilirsiniz.

Stok kartındaki hediye kartını kullanarak, artık bir şirketin gerçek bir parçasına sahipler ve yatırım yolculuğuna başlıyorlar.

12. TD Ameritrade

Hiçbir hesap asgari gereklilik olmadan, TD Ameritrade yaygın araştırma araçları ve müşteri hizmetleri nedeniyle yeni başlayanlar için yatırımcılar ve gelişmiş yatırımcılar için bir başka favori aracıdır. TD Ameritrade daha fazlasını sunuyor 250'den fazla komisyon içermeyen ETFaşağıdakileri içeren fon ailelerinden:

 • iShares
 • SPDR
 • WisdomTree
 • PowerShares
 • JP Morgan

Diğer tüm işlemler, hisse senetleri ve diğer ETF'ler için 6,95 ABD dolarıdır. Yeni bir hesap açtığınızda ücretsiz işlemlere de hak kazanabilirsiniz.

13. E * TİCARET

Halen faaliyette olan online yatırım öncülerinden biri E * TİCARET. 100'den fazla komisyon içermeyen ETF ve ücret gerektirmeyen yatırım fonu sunuyorlar. E * TİCARET'de hisse senetleri ticareti yapabilmenize rağmen, düzenli olarak hisse senetleri üzerinde işlem yapmayı planlıyorsanız, ticaretiniz için 6.95 $ (30 + üç aylık işlem yaparsanız 4.95 $) ödeyeceksiniz.

E * TİCARET aracılık ve emeklilik hesapları sunmaktadır. Hesaptan herhangi bir hesap asgari veya yıllık ücret yoktur.

14. Charles Schwab

Eğer komisyonsuz ETF'ler fikrinden memnun kalırsanız, Charles Schwab, yerli hisse senetleri, uluslararası hisse senetleri ve emtialar için 13 farklı fon ailesinden 200'den fazla komisyon içermeyen ETF ile en büyük seçimlerden birine sahiptir. Diğer işlemleri, hisse senetleri ve OneSource olmayan ETF'ler için sadece 4,95 ABD dolarıdır.

Ayrıca, ETF'ler (% 0.03) kadar düşük gider oranlarına ve sadece 100 $ 'lık bir başlangıç ​​yatırımı asgari ($ 1 asgari müteakip yatırım) olan çeşitli endeksli yatırım fonlarına sahiptirler; Çoğu aracı kurum, bir yatırım fonu pozisyonu açmak için en az 2.500 $ 'lık başlangıç ​​yatırımı gerektirir.

Her ne kadar Schwab ile 0 dolarlık bir hesap açabilseniz de, ilk yıl içinde aracı kurumunuz veya emeklilik hesabınız için en az 1000 dolar harcamalısınız.

En az 5.000 varlık değeriniz olduğunda, paranızı Betterment and Wealthfront'a benzer bir Schwab ETFs sepetine otomatik olarak yatırım yapan bir Schwab Managed Portfolio robo-danışmanlık hizmetini tercih edebilirsiniz.

15. Vanguard

Yatırım yapan dünya için yepyeni değilseniz, büyük olasılıkla ortalama yatırımcı için uygun maliyetli yatırım yapmak için kredinin büyük bir kısmını hak eden Vanguard'ı duymuşsunuzdur, bu yüzden bugün hepimiz ücretsiz yatırım uygulamalarından yararlanabiliyoruz. Düşük maliyet hareketine öncülük ettikleri için, Vanguard dünyanın en sadık müşteri tabanlarından birine sahiptir.

Vanguard, kağıtsız hesap ekstrelerine kaydolduğunuzda yıllık hesap ücretlerini tahsil etmez. Aksi takdirde yıllık hesap ücreti 20 $ 'dır. Stoklar ve Vanguard olmayan ETF'ler için ticaret başına 7 dolar ödeyeceksiniz.

Vanguard ETF'leri ve yatırım fonlarını satın aldığınızda veya satarken, ticaret ücretleri de ücretsizdir. En düşük maliyetli yatırım seçeneği Vanguard ETF'leridir, çünkü yatırımın minimum tutarı tek bir hissenin maliyetidir. Online veya Vanguard uygulaması aracılığıyla esnaf ve araştırma fonları başlatabilirsiniz.

16. eToro

EToro'yu tanımlamanın en iyi yolu, yatırımcılar için bir sosyal ağdır. eToro, şirket hisselerini satmanıza izin verir, ancak bu benzersiz bir itiraz, diğer eToro üyeleri tarafından oluşturulan sosyal ticaret portföyleridir. Yeni yatırım fikirleri kazanmak için eToro'yu bile kullanabilirsiniz.

İShares, Vanguard veya Schwab'dan geleneksel bir ETF'ye yatırım yapmak yerine, tek bir tıklama ile kullanıcı tarafından oluşturulan portföylere yatırım yaparsınız. Facebook ve Twitter'da arkadaşlarınızı ve en sevdiğiniz ünlüleri “izlediğiniz gibi” eToro, yatırımınızın en sevdiğiniz yatırımcıların hareketlerini taklit etmesini sağlayan bir CopyTrader işlevi sunar.

Profesyonel bir yatırımcı olmak için zamanınız veya uzmanlığınız yoksa, bu, aktif olarak yatırım yapmanın ve piyasayı yenmenin benzersiz bir yolu olabilir. En az yatırım yapan (hatta deneyimli yatırımcıların) acemi yatırımcıları eToro ile hafifçe yürümelidir. Pazardan daha iyi performans elde etmenin tek yolu, normalden daha riskli varlıklara yatırım yapmaktır, ki bu değer takdir ettikleri kadar çabuk amorti eder.

portföyünüzün küçük bir kısmı ile büyük ölçekli kazançlar denemek ve kazanmak istiyorsanız, eToro iyi bir seçim olabilir; CopyTrade riskli bir tüccar varsa kaybedecek paranız olabilir.

17. Fundrise

Gayrimenkul yatırımının sadece zenginler için olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Fundrise, gerçek ticari gayrimenkul projelerine yatırım yapmanıza izin verir. Tek yapmanız gereken, Gelir eREIT yatırımlarına başlamak için en az 500 dolar yatırım yapmak.

EREIT'ler için ödediğiniz tek ücret, toplam portföy değerinizin% 1'i tutarında yıllık ücrettir; ETF'ler ve yatırım fonları ile ödeyeceğiniz bir ücret, çünkü uygulama ücretsiz olsa bile bir yatırım fonu çalıştırmak için hala para harcıyor.

Portföyünüzü çeşitlendirmek için gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünebilirsiniz, böylece borsaya tamamen bağımlı olmamanız için pasif gelir elde edebilirsiniz. 2014-2016 yılları arasında, ortalama Fundrise yatırımcısı, ücretlerin muhasebeleştirilmesinden sonra aşağıdaki iadeleri kazandı:

 • 2014: 12.25%
 • 2015: 12.42%
 • 2016: 8.76%
 • 2017 (Q1-Q3): 10.37%

Aynı üç yıllık dönemde (2014-2016), S & P 500 ortalama olarak sadece% 6.73 oranında geri döndü. Gayrimenkul her zaman borsadan daha iyi performans göstermeyecek ya da pozitif kazançlar elde etmeyecek olsa da, insanlar her zaman uyumak için bir yere ihtiyaç duyarlar ve bu da her zaman emlak talebinin olacağı anlamına gelir.

EREIT'lere yatırım yapmanın bir diğer avantajı da, 3: 00'de su sızıntılarını tamir etmekten veya kiracıların boş bir alanı doldurması için kiracı bulmaktan sorumlu olan ev sahibi olmanız gerekmemesidir. Bu sorumluluklar profesyonellere bırakılır, sadece çabalarını finanse eder ve başarılarından faydalanabilirsiniz.

özet

Çevrimiçi aracı kurumlar, yatırımları her zamankinden daha hesaplı hale getirmek için ücretleri düşürmeye devam ettiğinden, bu avantajlardan yararlanmaya başlarız. Aracılık ücreti ödemek için kullanılan para artık yatırılabilir ve hemen bileşik faiz kazanmaya başlayabilir. Yatırım, şu anda olduğundan daha uygun olmamıştı!

Hangi yatırımı tercih edersiniz? Hisse Senetleri, ETF, Emlak, İkisi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para ödüyor
Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım.
Devamını Oku
Son Vasiyetin ve Ahitin
Maliye

Son Vasiyetin ve Ahitin

Bir emlak planı oluşturmak, son vasiyetinizi ve vasiyetlerinizi yazmak ve bir sağlık hizmeti proxy tanımlamak bir hafta sonu geçirmek için eğlenceli bir yol gibi görünmüyor. Bununla birlikte, yaşam evraklarınızı organize etmek ve mali planlarınız için bir planınız olduğundan emin olmak, yetişkin olarak tamamlayabileceğiniz en önemli görevlerden bazılarıdır.
Devamını Oku
Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş
Maliye

Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş

Birçoğu için, bir tuhaflık olmak susuzluk gerçek. Güneşli bir Karayip sahiline gitmek, Avrupa'daki tarihi kasabaları gezmek ya da Amerika'nın her yerinde dolaşmak, pek çok insan evden çok “orada” olmayı tercih ediyor. Bu kederli gezginler için iyi haberler var! Aynı zamanda çalışabilir ve seyahat edebilirsiniz.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?
Maliye

Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?

Not: Aşağıdaki videoyu çektikten ve bu yayını yayınladıktan yaklaşık bir ay sonra Sosyal Güvenlik bürosu, yayınlayan beyanları askıya almaya karar verdi. Seni şu bağlantıya yönlendiriyorlar: Emeklilik Tahmincisi. Açıklamaları yeniden yayınlamaya karar verdiklerini, ancak sadece 60 yaş ve üstü olanları okudum.
Devamını Oku