Maliye

Uyurken ├ľdenen 9 Pasif Gelir Fikirleri

Uzun y─▒llar boyunca geleneksel 9 ila 5 i┼č yapt─▒m ve sonunda yanm─▒┼č─▒m. Daha fazla özgürlük istedi─čimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici oldu─čunu biliyordum. Birçok insan─▒n tam zamanl─▒ i┼člerini pasif gelirle b─▒rak─▒p de─či┼čtirdiklerini duymu┼čtum ama nereden ba┼člayaca─č─▒m─▒ hiç bilmiyordum.

Bu takip, ┼ču an 6,000 $ 'dan fazla yapt─▒─č─▒m bu blogu ba┼člatmam─▒ sa─člad─▒, ancak art─▒k gelir elde etmenin tek yolu bu de─čildi.

Pasif Gelir Fikirleri

Do─čru pasif gelir kaynaklar─▒n─▒ seçerek, harcad─▒─č─▒n─▒z zaman yerine zaman─▒n─▒z─▒ istedi─činiz ┼čekilde yapabilirsiniz. Pasif gelir, daha fazla zaman geri alman─▒n bir yoludur.

A─č pazarlamas─▒nda art─▒k gelir elde etmek için çok fazla f─▒rsat var. Ancak, bu ÔÇť┼čeylerdenÔÇŁ DE─×─░LD─░R. Bunlar, tutku, deneyim ya da beceri setinize uyan bir ┼čeyle uyurken para kazanman─▒n yasal yollar─▒.

1. Crowdfunded Gayrimenkul Yat─▒r─▒m

Gayrimenkul uyurken para kazanmak için harika bir yol olabilir. Ancak, bir ev sat─▒n almak için çok pahal─▒ oldu─ču için, emlak borcuna yat─▒r─▒m yapmak için bir crowdfunding platformu kullanarak daha uygun bir seçenek olabilir.

Gayrimenkul yat─▒r─▒m için kolay, dü┼čük maliyetli bir yol istiyorsan─▒z, Fundrise gibi bir ┼čirket kullanmay─▒ dü┼čünün. Ba┼člamak için sadece 500 $ 'a ihtiyac─▒n─▒z var ve aralar─▒ndan seçim yapabilece─činiz üç ana eREIT var.

Ayr─▒ca günümüzün en büyük kitle fonlar─▒ndan biri olan Realty Shares'i de inceleyebilirsiniz. Ço─ču f─▒rsat en az 5.000 ABD dolar─▒na ihtiyaç duyuyor olsa da, bazen 1.000 ABD dolar─▒ de─čerinde mülkler sunuyor. Realty Shares hakk─▒nda haval─▒ olan ┼čey, el yat─▒rd─▒─č─▒n─▒z mülkü seçin.

Belirli bir otele veya belirli bir apartman kompleksine yat─▒r─▒m yapmak ister misiniz? Sadece bunu yapmana izin veriyorlar.

┼×u anda promosyon kodunu kullanabilirsiniz Partner100 kaydolmak için 100 $ bonus almak.

Yat─▒r─▒m yapmak için riskler oldu─čunu unutmay─▒n. Ayr─▒ca RealtyShares ile ba─čl─▒ bir ili┼čkimiz oldu─čunu da belirtmek gerekir.

2. Temettü Gelirleri

Temettü geliri, hissedarlara hisse senetlerine banka hesab─▒n─▒zdan nakit olarak ödenen temettü tutar─▒d─▒r. Temettü ödeyen hisse senetleri, özellikle her üç ayda bir ödeme yapabileceklerinden, pasif gelirle geçinmek isteyenlere çok cazip geliyor. Warren Buffet, tarihsel olarak bile, temettü ödeyen hisse senedi hayran─▒d─▒r.

E─čer bu rotaya gidecekseniz, kendiniz e─čitin ve kat─▒ stoklar─▒ toplad─▒─č─▒n─▒zdan emin olun, böylelikle gelecek y─▒llarda temettü gelirinize güvenebilirsiniz.

Yat─▒r─▒m hesab─▒n─▒z yoksa, Ally Invest'e bak─▒n çünkü al─▒m sat─▒m i┼člemleri $ 3.95 gibi dü┼čük.

Bu dü┼čük ücret harika çünkü ço─ču broker hisse senedi ba┼č─▒na 10 $ civar─▒nda ücret al─▒yor.

3. E┼čler Aras─▒ Kredilendirme

E┼čler aras─▒ kredilendirme, geleneksel finansmana hak kazanmayan di─čer insanlara borç verdi─činiz zamand─▒r. Yat─▒r─▒m ile % 6-10 aral─▒─č─▒nda s─▒kl─▒kla dönerLending Club gibi bir ┼čirketle para yat─▒rmak, tipik bir tasarruf veya para piyasas─▒ hesab─▒ndan çok daha yüksek gelir elde etmenizi sa─člayabilir.

United Airlines MileagePlus Teklifi

Lending Club ile haval─▒ bir bonus, yat─▒r─▒mc─▒lara yat─▒r─▒m yaparken de ödül milleri kazanma ┼čans─▒ vermeleridir. LendingClub'da 100.000 $ 'a kadar olan yat─▒r─▒mc─▒lar, yat─▒r─▒m yapt─▒klar─▒ her 1 $ için bir ödül mil kazanabilirler.

4. Borçtan Ç─▒k

Alacakl─▒lara faizle daha az para ödersiniz, her ay cebinizde daha fazla para var. Basit bir pasif gelir ┼čekli hakk─▒nda konu┼čun. Borçtan h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ç─▒kmak, gelirinizi daha da art─▒rabilir çünkü art─▒k her ay alacakl─▒lara faiz ödemezsiniz.

Yani, daha dü┼čük bir faiz oran─▒ almak istedi─činiz yüksek faizli borcunuz varsa, Kredi kart─▒ borcunuzu yeniden finanse etmek için% 4,99 gibi dü┼čük bir orana sahip oldu─ču için Güvenilir'i inceleyin.

5. Yüksek Verimli Hesap Aç─▒n

Pasif gelir elde etmek için dü┼čük riskli bir yol mu ar─▒yorsunuz? Ard─▒ndan, geleneksel bankalardan 22 kat daha fazla ödeme yapan CIT Bank gibi bir çevrimiçi banka ile yüksek getirili bir tasarruf hesab─▒ açmaya bak─▒n. ┼×u anda% 1.55 ödüyor hangi gerçek de─čil.

Getiriler ço─ču yerel bankadan çok daha yüksek ancak FDIC sigortas─▒yla geliyor. Bu sizi zenginden zengin yapmazken, FDIC sigortal─▒ olduklar─▒ndan tutarl─▒ bir gelir elde etmek ve paran─▒z─▒ kaybetmemek için daha güvenli bir yol olacakt─▒r.

6. Bir kitap yaz

Kitab─▒ yaratman─▒n ilk i┼či bitti─činde ve etkili bir pazarlama plan─▒ geli┼čtirmek için biraz zaman harcad─▒ktan sonra, kitap satmak ciddi bir art─▒k gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Erken Emekli Olabilir diye bir kitap yazd─▒m ve her kitap için% 10 telif hakk─▒ kazan─▒n bu sat─▒l─▒yor.

Kitab─▒n─▒z Amazon gibi bir sitede bulundu─čunda, kesinlikle hiçbir ┼čey yapmamak için her ay bir çek alabilirsiniz. Aç─▒kças─▒, kitaplar─▒n─▒z─▒ daha fazla zaman harcayarak kitaplar─▒n─▒z─▒ daha fazla para harcayacaks─▒n─▒z.

7. Evinizde bir oda kiralay─▒n

Nadiren kulland─▒─č─▒n─▒z fazladan bir odan─▒z var m─▒? Neden Airbnb'de k─▒sa süreli kiralama arayan birine kiralam─▒yorsunuz? Milyonlarca insan Airbnb'yi bir otelde kalmak yerine kalmak için bir yer bulmak için, bazen de bir sefer aylar boyunca kullan─▒yorlar.

Bu tamamen pasif bir gelir olmasa da, bu biraz önayak ko┼čusu alabilir, ancak geri dönü┼čler ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ olabilir. Buna bir ┼čans verirseniz, bir konuktan di─čerine geçi┼č yaparken harcayaca─č─▒n─▒z süreyi en aza indirmek için bir hizmetçi servisi almay─▒ dü┼čünün.

8. Zaten Yapt─▒─č─▒n─▒z Al─▒┼čveri┼člerde Para Kazan─▒n

Zaten al─▒┼čveri┼č yapmal─▒s─▒n, o halde neden normalde ilk sat─▒n ald─▒─č─▒n ┼čeyler için para kazanm─▒yorsun? Ben sadece kay─▒t için 10 $ ödeyecek Ebates adl─▒ bir site kullan─▒yorum ve ücretsiz.

Çift paral─▒ geri çekili┼čleri ile do─čru ürün sat─▒┼ča ç─▒karsa, pasif gelir kazanc─▒n─▒z─▒ ikiye katlayabilirsiniz.

Bunun gibi al─▒┼čveri┼č sitelerinin anahtar─▒, yaln─▒zca normalde sat─▒n alaca─č─▒n─▒z ┼čeyleri sat─▒n almaya ve sadece sat─▒┼čta olduklar─▒ için sat─▒n almamaya karar vermektir.

9. Drop Shipping ile bir Online Ma─čaza olu┼čturun

ETicaret patlamas─▒ ile, damla nakliye çok popüler hale geldi. ─░┼čte nas─▒l çal─▒┼č─▒r: Belirli üreticilerden ürünler sunan bir çevrimiçi ma─čaza yarat─▒rs─▒n─▒z. Bir ki┼či sitenizi ziyaret eder, bir ürün sipari┼č eder ve sisteminiz sipari┼či belirli üreticiye gönderir. Üretici daha sonra do─črudan mü┼čteriye göndererek sipari┼či tamamlar.

Bu tür i┼člerle ilgili en güzel ┼čeylerden biri, envanter sipari┼č etmeniz gerekmemesidir. Mü┼čteri ürün için öder; kar─▒ toplars─▒n─▒z ve üretici ürünleri mü┼čteriye depolar ve gönderir. Bu kadar basit.

Bir nakliye i┼čine ba┼člamakla ilgileniyorsan─▒z, çevrimiçi ma─čazan─▒z─▒ olu┼čturmak için Shopify gibi bir platform kullanmay─▒ dü┼čünün.

Rakipleri olarak iki kat fazla ┼čablona sahipler ve burada kaydetti─činiz 14 günlük ücretsiz bir deneme bile var.

Gördü─čünüz gibi pasif gelir elde edebilece─činiz bir çok yol var. Umar─▒m, bu liste sizin için hangi gelir kayna─č─▒n─▒n en iyi oldu─čunu belirlemenize yard─▒mc─▒ oldu. Yani, para kazanman─▒n geleneksel yollar─▒ndan b─▒km─▒┼čsan─▒z, yukar─▒da pasif gelir stratejilerinden birkaç─▒n─▒ uygulay─▒n, böylece daha az çal─▒┼čmaya ba┼člayabilir ve bugün uyurken daha fazla para kazanabilirsiniz.

** Burada yer alan bilgiler, herhangi bir menkul k─▒ymet teklifinde bir teklif ya da bir ç─▒kar teklifi istemez; Bununla birlikte, bir faiz belirtisi sunulmas─▒ halinde, geçerli teklif belgesinin niteli─či veya geçerlili─čini takiben kabul edilmeden önce herhangi bir yükümlülü─če veya yükümlülü─če tabi olmaks─▒z─▒n geri çekilebilir veya iptal edilebilir ve herhangi bir menkul k─▒ymetin teklifi, talebi veya sat─▒┼č─▒ sadece bir teklif sirküleri, özel yerle┼čim memorandumu veya prospektüs ile yap─▒labilir. Bu ┼čekilde herhangi bir para ya da ba┼čka bir de─čerlendirme istenmemektedir ve söz konusu potansiyel yat─▒r─▒mc─▒, geçerli teklif belgesine sahip olmadan kabul edilmeyecektir. Fundrise Platformuna kat─▒lmak, ne herhangi bir teklife ilginin bir göstergesi de─čildir ne de herhangi bir yükümlülü─čü veya taahhüdü içermez.

Videoyu izle: Uyurken para kazanmak

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nas─▒l ─░zlenir (veya Uydu)"/>
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nas─▒l ─░zlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahal─▒ olabilir. Kablo TV paketleri, ├žok temel paketler i├žin 40 $ veya ├╝zeri fiyattan kapsaml─▒ paketler i├žin 150 $ + 'ya kadar. B├╝y├╝k bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama b├╝t├žede ger├žekten bir i┼č yapabilir. Sonu├ž olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollar─▒n─▒ ararlar.
Devam─▒n─▒ Oku
Yat─▒r─▒m Plan─▒n─▒z─▒n Tabutunda 3 T─▒rnak
Maliye

Yat─▒r─▒m Plan─▒n─▒z─▒n Tabutunda 3 T─▒rnak

Yaln─▒z paran─▒n mutlulu─ču sat─▒n alabilece─čine inanm─▒yorum, ama mutlulu─ču getiren ┼čeyleri yapmak i├žin zaman harcayabiliyorsunuz. Para se├ženekleri ve artan esnekli─či sa─člar ve ayn─▒ zamanda uzun ├Âm├╝r ve ya┼čam kalitesinin ├Ânemli bir g├Âstergesidir. Paran─▒n hayat─▒m─▒zdaki ├Ânemli rol├╝ oldu─ču d├╝┼č├╝n├╝ld├╝─č├╝nde, bizi k├Ât├╝ bir parasal pozisyona g├Ât├╝recek ┼čeyleri de─čerlendirmek i├žin zaman harcamak hem gerekli hem de ak─▒ll─▒cad─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
B├╝y├╝k Para Tasarrufu i├žin 20 Ucuz Cep Telefonu Planlar─▒
Maliye

B├╝y├╝k Para Tasarrufu i├žin 20 Ucuz Cep Telefonu Planlar─▒

Cep telefonlar─▒ pahal─▒. Sadece ger├žek cihazlar pahal─▒ olmakla kalmaz, Google Pixel ve iPhoneX size 999 dolar─▒ geri y├╝kler - ancak geldikleri veri planlar─▒ da pahal─▒d─▒r. Daha fazla veri ve ekstralar (s─▒n─▒rs─▒z mesajla┼čma, konu┼čma ve uluslararas─▒ dola┼č─▒m gibi), plan─▒n─▒z─▒ daha pahal─▒d─▒r. T├╝keticiler kar┼č─▒layamayacaklar─▒ planlar─▒ tercih ediyorlar Credit Susam'─▒n bir ara┼čt─▒rmas─▒, ├╝yelerinden 5.000'ine bakt─▒ ve en yayg─▒n faturalardan birinin koleksiyonlara girmesinin cep telefonu faturalar─▒ oldu─čunu ve
Devam─▒n─▒ Oku
3 Erken Emeklilik Planlama Fikirleri
Maliye

3 Erken Emeklilik Planlama Fikirleri

Erken emeklilik bir├žok ki┼činin hayalidir. ├ťcretlerinize ├Âdeme yapma, tasarruf etme, ak─▒ll─▒ yat─▒r─▒m yapma ve 65 ya┼č─▒ndaki ÔÇťgelenekselÔÇŁ emeklilik ya┼č─▒ndan ├Ânce emekli olma fikri g├╝├žl├╝ bir ├žeki┼če sahiptir. Bir├žoklar─▒ i├žin erken emeklilik, 40'lar─▒nda bile ger├žekle┼čebilecek bir ┼čeydir. Erken nas─▒l emekli olaca─č─▒n─▒z─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorsan─▒z, erken emeklilik hedefinize ula┼čman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek 3 fikir ┼čunlard─▒r: 1.
Devam─▒n─▒ Oku