Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı.

Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.

Hiç kırılmadan eğlenmeye hazır mısın?

Evin Etrafında Düşük Maliyetli Hobiler

Akşamları ve hafta sonları evde kalmak ister misiniz? Evde kalmak, boyayı kuru izlemeniz gerektiği anlamına gelmez.

1. Yeni Kart Oyunu Öğrenin

Kart oyunları, insanlık kadar uzun süredir devam ediyor, çünkü aileyi ve arkadaşlarıyla akşamı rekabetçi ama arkadaş canlısı bir ortamda geçirmenin eğlenceli bir yolu.

Bazı kart oyunları bir kişi ile oynanabilirken, diğerleri en az dört oyuncudan oluşan bir grupla daha iyi oynanabilir. Bir süredir kart destesini karıştırmanızın üzerinden geçtiyse, aile oyun gecesini geri getirme zamanı olabilir.

2. Büyük Kitapları Okuyun

Bir CEO’nun yılda 60 kitap okuduğunu biliyor muydunuz? Belki bir ay kitap okumaktan mutluluk duyarsınız ve bu da sorun değil. Kitap okumak için ödeme almak mümkündür, ancak yerel kütüphanenizi, indirimli mağazayı, Amazon Kindle'ı veya Audible'ı (sesli kitapları tercih ediyorsanız) ziyaret etmenin keyfini de çıkarabilirsiniz.

3. Podcast'leri dinleyin

Podcast'ler yeni şeyler öğrenmenin eğlenceli bir yoludur, siz çalışırken çok uzun süredir yaptığınız bu işlerde çalışmak, egzersiz yapmak veya bunlarla uğraşmak için. Akıllı telefonunuzdaki podcast'leri tıklayabilir ve aşağıdakilerden herhangi bir konu için arama yapabilirsiniz:

 • Para yönetimi
 • Yatırım
 • Tarihçe
 • Dünya Haberleri
 • Spor Dalları
 • Din

Eğer kablolu televizyonda çok fazla seçenek olduğunu düşünüyorsanız, dijital içerikli bir çeşmenin kilidini açmak için podcast kütüphanenize göz atmaya başlayın.

Alçakgönüllü görüşümüze göre, iyi yaşamak için yaptıklarını sevmekten başkalarını duymak istiyorsanız, İyi Kept Cüzdan podcast'ini de gözden geçirmelisiniz.

4. DIY Projelerinde Çalışma

HGTV veya başka bir DIY Network programını her izlediğinizde projede çalışmaktan ilham alıyor musunuz? Bir ev sahibi olarak, her zaman bir şey olduğunu biliyorsunvardır Evinizin etrafında yapılacak, ama en son ne zamanaranan Evinize bir itiraz eklemek için bir ev projesi yapmak, böylece bir eve daha çok benziyor.

Belki sonunda yapabilirsin:

 • Bir flowerbed malç
 • Yükseltilmiş bir bahçe inşa et
 • Bir oda boya
 • Bir tuğla döşeyici geçit döşeyin

5. Stream Online Filmler

Belki de en yeni sürümü izlemek için her cuma gecesi sinemaya gittiğiniz bir zaman vardı.

Filmin videoya gelmesi için birkaç ay beklemek, maliyeti düşük bir fiyattan izleyebilirsiniz. Tüm ailenizin keyfine varacak olan tek bir giriş bileti için online film yayınlamak mümkün; Film gecesini tamamlamak için sadece kendi atıştırmalıklarınızı ve içeceklerinizi temin etmelisiniz.

Ayrıca, en sevdiğiniz TV şovlarını evinizin konforunda izleyebilmenizi sağlayan kablolu TV'yi izleyerek akış deneyimini bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz.

6. Yeni Bir Dil Öğrenin

Beyninizi aktif tutmak veya yakın zamanda bir yabancı ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yabancı bir dil öğrenmek, arkadaşlarınızla eğlenceli bir hobi ve mükemmel bir konuşma başlangıcı olabilir.

Duolingo popüler, ücretsiz bir uygulamadır, ancak çevrimiçi ve yerel kütüphanenizde başka birçok kaynak bulabilirsiniz.

7. Bir Aile Ağacı Yapın

Ünlü bir ünlü ya da dünya lideri ile uzaktan ilişkili misiniz? Bir aile ağacı yaparak öğrenin. Televizyonda çeşitli şecere gösterilerini izlemeyi seviyorsanız, kendi köklerinizi keşfetmek, aile geçmişiniz hakkında daha fazla şey öğrenirken geçmişle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak eğlenceli bir hobi olabilir.

İyi bir başlangıç ​​noktası, eski nüfus sayımı kayıtlarını ve diğer uzak akrabaların zaten tamamlamış olduğu araştırmayı görmek için Ancestry.com'dur. Ancestry.com ücretli bir hizmettir ancak bu ucuz hobiyi daha da ekonomik hale getirmeye yardımcı olan Ebates'e katıldığınızda indirim alabilirsiniz.

8. Bir Sufle Pişir

Hepimiz günde üç öğün yemek yiyoruz, bu yüzden yeni yemek pişirmek her gün yeni bir öğün veya haftada sadece bir kez deneyebileceğiniz gibi eğlenceli bir hobi olabilir. Yeni fikirleri bir yemek kitabından bakarak, sevdiğiniz yemek programlarını televizyonda izleyerek veya Pinterest'teki en tükürük tarif fikirlerini keşfederek bulabilirsiniz.

Ibotta uygulamasıyla marketten alışveriş yaparak her market ziyareti ile para biriktirebilirsiniz.

Ayrıca ilk Ibotta satın alma işleminizle birlikte 10 $ nakit bonus kazanacaksınız..

9. Homebrewing'i Kurtarın

Eğer iyi içeceklerin tadını çıkarırsanız, kendi bira, şarap ya da şarabınızı yapmak istiyorsanız, ev yapımı doğal bir adım olabilir.

Bir homebrew setine yatırım yapmanız ve küçük bir öğrenme eğrisi ile uğraşmanız gerekir, ancak bazı lezzetli ödülleri olan bir mücadeleyi tattırırsanız, bu eğlenceli ve ucuz bir hobi olabilir.

10. Otomobillerinizi yıkayın

Temiz bir araba tutmak, sahip olmaktan gurur duymanız için iyi bir yoldur, bu yüzden “jalopalı bir adam” olarak bilinmezsiniz. Temiz bir arabanın içine ve dışına çıkmak, daha kolay bir işe gidip gelmeniz anlamına gelir. araba yolu.

Corvette veya Mercedes-Benz gibi yüksek dolarlı bir arabanız varsa temiz bir araba tutmaya değecek bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ama bu doğru değil.

Temiz bir araba, aracınızın ömrünü uzatabilir ve aracınızı satmaya karar verdiğinizde en yüksek yeniden satış değerini elde etmenize yardımcı olabilir.

Parayı Ödenen Hobiler

Bir hobi, şu anki 9-5'teki şansınızı sunabilir: eğlenmek için para almak. Gün içindeki işinizden keyif alabilirsiniz, ancak bunu 7/24 yapmak istediğiniz anlamına gelmez.

Çoğumuz günlük rutininizdeki çeşitliliği ve ödediğimiz bir hobiyi alıp -kendimizi de iyi huylu olarak adlandırmak istiyoruz- İyi Kept Cüzdan -Daki borçları ödemek, bir yuva yumurtası inşa etmek ya da ödeme yapmak için ekstra para kazanabilirsiniz demektir Bir sonraki tatil için para ödünç almak zorunda kalmadan!

11.Ücretli Anketler Alın

Arkadaşlarınıza tavsiye veren sosyal medyaya çok fazla zaman harcıyor musunuz? Başkalarına yardım etmek kötü değildir, ancak çevrimiçi anketler alarak fikrinizi vermek için ödeme alabilirsiniz.

Çünkü çoğu anket sadece tamamlamak için 10 ila 15 dakika sürünBu öğle yemeği molasında, otobüsle eve binerken veya akşamları etkinlikler arasındayken yapabileceğiniz bir şeydir.

Swagbucks, internet hobilerinizden para kazanmanız için en iyi seçeneklerden biri:

 • Çevrimiçi anketlere katılın
 • Videoları izleyin
 • İnternette ara
 • Örnek ürün ve hizmetler
 • Online alışveriş

12. İkinci Ürünleri Satmak

Kullanılan eşyaları satan bir hobi benim karım ve yeni bir eve taşınmaya hazır olduğumuz ve başladığımız için başladım. Eski kıyafetlerimizi, filmleri ve müziğimizi, video oyunlarımızı ve tekrar kullanmayacağımızı bildiğimiz diğer her şeyi satmaya karar verdik.

Periyodik olarak, yerel alışveriş merkezlerimizi, bahçe satışlarımızı ziyaret edeceğiz veya bir şeyin saygısızlık yapıp yapmayacağını görmek için bir perakende mağazanın temizleme rafına göz atacağız.

Zengin olmayacaksın, ama kendin yapmak zorunda kalmadan bir şey satmayı seviyorsan, bu eğlenceli bir hobi olabilir.

Evden başka ne satabileceğinizi öğrenin, ekstra cep parası kazanın.

13. Tasarım Tişörtleri

Detay için bir gözünüz varsa, CafePress'de tişört, ev eşyası, tencere, telefon kılıfı tasarlayabilir ve satabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken tasarım ve CafePress baskılarını yüklemek ve bir müşteri satın aldığında ürünü göndermek. Tasarımlarınız asla sürmediği için, bu pasif gelir kazanan eşsiz hobilerden biridir.

14. Egzersiz

Egzersiz yapmak pahalı çünkü bir spor salonu üyeliğine ödeme yapmanız gerekiyor, değil mi? Şart değil. Acayip bir atlet olmadan egzersiz için para alabilirsiniz.

Gerçekten ne kadar kilo vereceğinize karar vererek, HealthyWage ile kilo vermek için ödeme alabilirsiniz. Kilo verme hedeflerinize ulaştıktan sonra, yeni fiziğini korumak için ödeme alabilirsiniz.

Bir egzersiz dersine kaydolmak veya bir ev egzersiz dersi almak, daha olumlu ve enerjik hissetmenize yardımcı olabilir. Başkalarıyla bir sınıfa gitmek de yeni insanlarla etkileşimde bulunmanın ve yeni bir arkadaş edinmenin iyi bir yoludur.

15. Akran Kredilerinden Faiz Alın

Bankada oturmak ve fazla ilgi görmemek için paran var mı? Acil yardım fonu hızlı erişim için yüksek faizli bir banka hesabında tutmalısınız, ancak nakdi kredilerinize nakdi yatırım yaparak% 14'e kadar kazanabilirsiniz.

Borçları birleştirme veya hatta bir ipoteği yeniden finanse etme konusunda borçlanmaya yardımcı olan Borç Verme Kulübü gibi şirketler var.

LendingClub, yatırım yaptığınız her bir krediyi bireysel olarak seçebilmenize rağmen, sizin için sıkı çalışmayı sağlayan otomatik bir yatırım özelliğine de sahiptir, böylece sadece aylık faiz ödemelerine yatırım yapmanız ve kazanmanız gerekir.

Borçlu ödeme oranı% 98 olan LendingClub, borsada bulunmadan pasif gelir elde etmenin güvenli bir yoludur.

P2P kredilerini yeni hobiniz yapmak hakkında daha fazla bilgi edinmek için LendingClub incelememizi okuyun.

16. Emlak Yatırım

Gayrimenkul yatırım yapmak, ne kadar zaman ve paraya bağlı olabileceğinize bağlı olarak pek çok bükülme ve dönüş yapabilir. İki klasik yol, bir ev sahibi olmak ya da küçük bir TLC'ye ihtiyaç duyan evleri satın almak ve saymaktır.

Anlaşmalı bir yaklaşım için, sadece 500 dolarlık bir yatırım gerektiren Fundrise ile gayrimenkul yatırım yapabilirsiniz. Bir hobi olarak gayrimenkullere nasıl yatırım yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fundrise gözden geçirmemizi okuyun.

17. Airbnb Host ol.

Eğer gayrimenkul yatırımı bir fincan çay değilse, Airbnb ile boş bir yatak odası ya da bir aile üyesinin boş evini kiralamak için para kazanabilirsiniz. Hala bir ev sahibi olmanız gerekecek, ancak açık tarihleri ​​seçip seçebileceğiniz gibi yarı zamanlı olabilir.

Airbnb ev sahibi olmak size sürekli olarak yeni insanlarla tanışma fırsatı sunuyor.

18. Bir Rideshare Sürücüsü Olun

Eğer dört kapılı bir aracınız varsa, belki de Uber ya da Lyft için hala sürmekte olan bir krediniz varsa, aylık araç ödemenizi yapmak için size ekstra para verebilirsiniz.

Düzenli bir vardiya çalışması gereken tam teşekküllü bir taksi şoförünün aksine, sadece sabah ve akşam gidip gelmediğinizde veya hafta sonları istediğinizde araba sürebilirsiniz.

19. Serbest Online

İlgi alanlarınızdan ve yeteneklerinizden para kazanarak çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu var. Yazmayı seviyorsanız, örneğin bir serbest yazar olabilirsiniz veya bir blog başlatabilirsiniz.

Fiverr gibi serbest çalışan platformlarda yeteneklerinizi listeleyerek, aşağıdaki hobilerin bazıları için ödeme alabilirsiniz:

 • Grafik dizayn
 • Bilgisayar Programlama
 • düzeltme
 • Ses Yazımı
 • Ses biter

20. satış satmak

Orijinal fotoğraflarınızı ve videolarınızı çevrimiçi ortamda para kazanabilirsiniz. Üst düzey bir aynaya sahip olmayan bir fotoğraf makinesine sahip olmak kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarabilir, ancak bu gerekli değildir. Artık akıllı telefon kameraları çok gelişmiş, samimi dükkanlarınız avucunuzun içine sığacak bir kamera ile biraz para kazanabilir.

21. Öğretmen Öğrencileri

Başkalarını öğretmeyi seviyor ama tam zamanlı bir öğretmen olmak istemiyorsan, birkaç farklı seçeneğin var. VIP Kid, uluslararası öğrencilere İngilizce öğretmeni sağlarken, Tutor.com tüm akademik konular için öğretmenleri kabul etmektedir.

22. Yürüme Köpekleri

Köpekler ya da yürüyüşler için köpekler almaktan hoşlanıyorsanız, köpek gezdirici olabilirsiniz ve şehir dışındayken veya meşgulken başkalarının köpeklerini gezmek için para kazanabilirsiniz.

Care.com, hizmetlerinizi tanıtmak için tek bir yerdir ve ayrıca diğer hayvanlara da bakmak isterseniz evcil hayvan bakımı veya bakım yapmayı düşünebilirsiniz.

23. Yumurta Sat

Organik, sürdürülebilir şekilde yetiştirilen yiyecekler popülerlik kazanıyor ve tavuk yumurtası satmak bu nişe girmenin kolay bir yoludur. Sadece çiftlik taze yumurtalarını almakla kalmaz, ayrıca ekstraları komşularınıza ve topluluk üyelerinize satabilirsiniz.

Birçok topluluk arka bahçedeki tavuk kümelerine izin verse de, bir sürü eve gitmeden önce şehir yönetmeliklerini ve ev sahibi birlik tüzüklerini hala doğrulamalısınız.

24. Plazma Bağış

Bir saat boyunca haftada iki kez, plazma bağışlayabilir ve nakit para alabilirsiniz. Para kazanıyorsunuz ve plazmanız, tıbbi ihtiyaçları olan bir kişiye yardımcı oluyor.

Plazma bağışı, hızlı bir para isteyen üniversite öğrencileri için kötü bir rap alsa da, 18 yaşından hemen hemen herkes iyi sağlıkla bağışta bulunabilir.

Açık havada hobi

Dışarıda gitmek de ucuz bir hobiye başlamak için kolay bir yol çünkü kendi topluluğunuzda çok fazla olasılık var.

25. Frisbee Golf oyna

Yerel parkını en son ne zaman ziyaret ettin? Birkaç yıl olsaydı, Frisbee golf, yerel parklar ve yeşil yolların tekrarlı ziyaretçileri çekmek için kurslar eklediğinden ülke genelinde “viral” bir hobi.

Çoğu kurs ücretsizdir ve biçilecek ve sulanacak, golf sahası olacak veya park etmeyecek park alanlarından faydalanacaktır.

Frisbee golf-bunu biliyor olabilirsinizDisk golf- Eğlenceli ama biraz zorlu bir hobidir. Egzersizlerinizi, ağaçların ve su kütlelerinin etrafından gitmeyi gerektirebilecek rotayı yürüterek geçirirsiniz.

Son derece pahalı ve zaman alıcı olabilen gerçek golfün aksine, Frisbee golf bir aile sporudur ve 30 $ 'dan daha az olan üç diskli bir başlangıç ​​seti ile başlayabilirsiniz.

26. Yürüyüş

Yürüyüş, her mevsimde bahar ağaçları, sonbahar renkleri ve nefes kesen panoramadan güzel manzaranın tadını çıkarırken egzersiz yapmanıza olanak veren bir başka eğlenceli etkinlik.

Eyalet ve milli parklar, herhangi bir zorluğun yürüyüş parkurlarını bulmak için en iyi iki yerdir. Ancak yerel şehir parkında da keyfini çıkarabileceğiniz birkaç yürüyüş parkuru olabilir.

Çok fazla kar aldığınız bir yerde yaşarsanız, kış aylarında kar ayakkabısına da girebilir ve kabin ateşini azaltabilir ve sıcak bir havada açık havada eğlenebilirsiniz.

27. Kuş gözlemciliği

Belki yürüyüş çok dinç veya tek izlidir. Kuş gözlemciliği, bölgenizi yalnızca mevsimsel olarak ziyaret edebilecek kuşları ararken dışarıda eğlenmenizi sağlayan rahatlatıcı bir alternatif olabilir.

28. Kamp

Çadırda veya aracınızın arkasında kamp yapmak, bir otel odası için 100 dolar ödemeden dünyadan uzaklaşmanın ekonomik bir yoludur. Eyalet parkları ve federal Yönetim Ofisi Yönetimi kamp alanları kamp için en uygun yerlerdir ve bazen elektriksiz veya su bağlantısız bir ilkel kampa gidebilirseniz ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

Çadır kampı hala çok ilkel ise, birkaç bin dolar için bir pop-up kampçı satın alabilirsiniz. Craigslist'te bir tane satın alarak ve tüm çanlar ile özel kamp yerine eyalet ve ulusal kamp alanlarını ziyaret ederek para kazanabilirsiniz. Birçok aile için kamp, ​​bir otelde kalmaktan daha ekonomiktir ve daha fazla anı oluşturma fırsatına sahip olursunuz.

29. Yüzme ve Şnorkelle Dalış

Suyun tadını çıkarırsanız ve yüzeyin altında ne olduğunu keşfetmek istiyorsanız, yüzme ve şnorkelli yüzme eğlenceli olabilir. Eğer bir heyecan arayan daha iseniz, belki de (güvenli) veya ‚Äúbodysurf.

30. Bisiklet

Birçok topluluğun, araç trafiğiyle savaşmadan şehre ulaşmanıza yardımcı olacak bisiklet parkurları da vardır. Kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, dövülmüş yoldan biraz uzak olan yollarda neredeyse kendinize ait bir yola sahip olabilirsiniz.

En iyi uzun mesafe bisiklet rotalarından bazıları, eski demiryolu hatlarını doğal bisiklet yollarına dönüştüren Rails-to-Trails projeleridir.

özet

Ucuz hobilerin listesi neredeyse sınırsızdır ve bu öneriler, tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı, içeride veya dışarıda gerçekleştirilebilecek eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek için size iyi bir fikir verir. Ucuz hobiler, aylık harcamanızı azaltmanın ve işinizi bitirmek için işinizde o kadar sıkı çalışmamanızın kolay bir yoludur.

En sevdiğin hobin nedir? Pahalı bir hobiyi nasıl ucuz bir hobiye dönüştürdün? Aşağıdaki sosyal medyadan bizi haberdar edin!

Videoyu izle: EVDE YAPABİLECEĞİZİZ 19 EN HAVALI OYUNCAKLAR

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Öğrenci Ödünç Ödemelerinizden Ötürü Örtülü Olabilir mi?
Maliye

Öğrenci Ödünç Ödemelerinizden Ötürü Örtülü Olabilir mi?

Borç veren mezunların ortalama borç yükü, 2015 yılında 35.000 ABD dolarını aşan bir borç yüküyle, umutsuz öğrenciler, kredi affı ve yaratıcı ödeme seçenekleri söz konusu olduğunda tüm seçeneklerini araştırıyor. PAYE olarak da bilinen geri ödeme planı olarak öde, Başkan Obama'nın 2015 yazında programa genişletilmesi çağrısında bulunduğundan beri daha fazla inceleme ve popülerlik alan bir seçenek.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?"/>
Maliye

Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?

Bize Adım Ruth kendiniz hakkında biraz söyle, ben eşim (DH) ve üç kızı ikisiyle yaşıyor. En büyüğümüz büyüdü ve yuvayı uçurdu. Lise öğretmeni olarak çalışıyorum ve kocam ev işlerini yürütüyor. En yüksek borcunuz neydi? Bu borç ne türden oluşuyordu? İlk başta teminatsız 102.200 dolarlık borcumuzu çok bilinçsiz bir şekilde satın aldık.
Devamını Oku
İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu
Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını. Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım. Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım. En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım.
Devamını Oku