">
Maliye

ThredUP İnceleme: Bir Online Consignment Store Çabaya Değer mi?

Bu sene ihtiyacım olan şeyle yaşamak için bilinçli bir çaba gösterdim ve artık kullanmadığım şeyden vazgeçtim. Sadece eşyalarımın yüzde 40'ını kurtardım ve daha küçük bir daireye taşındım, süreci ve sonuçları çok beğendim.

Bunu kısmen yaptım çünkü her zaman dolu dolabımdan yoruldum ve kısmen de her şeyi yeni, daha küçük daireme sığdırmak istedim.

Çoğunlukla, mobilya, mutfak eşyaları ve kıyafetler bağışladım ve sattım. Yaklaşık bir ay süren bir süreçti.

thredUP İnceleme
4

özet

Genel olarak, thredUP kullanma deneyimim ile oldukça mutluydum. Bir ton para kazanmayı beklemiyordum, bu yüzden kıyafetlerimin geri kalanını thredUP aracılığıyla bağışlayabilmek hayatımı kolaylaştırdı.

Benim Şeyler Temizle Out Favori Kaynakları

Eşyalarımın neredeyse yarısından kurtulmak, bu süreci kolaylaştırmaya yardımcı olmak için hangi kaynakların mevcut olduğunu bulmam gerekiyordu. Öğelerden hızlı bir şekilde kurtulmam için bana yardımcı olacak çevrimiçi ve yerel kaynakların bir karışımını kullandım. Özellikle, ben kullandım:

 • LetGo: mobilya kurtulmak için (ücretsiz ya da çok ucuz bir fiyata)
 • GoodWill: bağış yapmak
 • Yerel konsinye mağazaları: hafifçe giyilen, tasarımcı etiketlerini satmak
 • thredUP: geri kalanını satmak ve bağışlamak

Sonuç olarak, yeni pedim ağzıma tıkanmış. Rahatlatıcı, basit ve düzenli bir alan. Bir kez olsun, her şeyin nerede olduğunu biliyorum. Dolabımdaki her şeyi giyiyorum. Çekmecelerim ve dolabım artık sıkıca paketlenmiyor ve dökülüyor. Marie Kondo'nun benimle gurur duyacağını söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

Eğer boş alan ve nefes odalarınızı dolabınıza geri getirmeye ve thredUP'u kullanmak istiyorsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Nasıl çalıştığını ve nelerin beklendiğini anlamak, beklentileri sınırlandıracak ve tüm süreci çok daha keyifli hale getirecektir.

Bahşiş: Eşyalarınızı yerel ve çevrimiçi olarak satmak için en iyi uygulamalar.

ThredUp nedir?

thredUP aslında bir online konsinye mağazası. Site, nazikçe kullanılan adınızdaki giyim eşyalarınızı posta yoluyla satmanıza izin veriyor. Hem kadın hem de çocuk için kıyafet kabul ediyorlar.

İşleyiş şekli, öncelikle kendi sitelerinden bir Temizlik Çantası talep etmektir. Ardından istenmeyen kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı koyun ve ön ödemeli etiketle onlara postalayın.

Kısacası, giysilerinizi işlemek ve size ödeme yapmak için thredUP'u ödemeniz gerekir. Tuhaf geliyor, ama profesyoneller, dolabındaki hafifçe giyilen tasarımcı eşyalarına biraz para kazanma şansın var.

Bu bir risk, ancak bir çanta siparişi vermek ve geri postalamak için kolay bir süreç. Reddedilen kıyafetler bağışlanabilir ya da geri göndermelerini isteyebilirsiniz.

Bazı kıyafetler satın alınabilir ve ne kadar sattığınıza (veya yapmadığınıza) bağlı olarak, satın almadıkları ürünlere bağışta bulunma seçeneğine sahipsiniz. Öğelerinizi bırakmak için ayıramazsanız, thredUP öğelerinizi size 10,99 $ karşılığında iade etme seçeneğiniz vardır. Bu seçeneği seçmelisiniz önce çantanda gönderirsin.

ThredUP.com'dan bir çanta sipariş ettiyseniz, zaten "etkinleştirildi" ve hesabınızla ilişkilendirildi.

Bu yazının sonucunda, bir alıcının giysilerinizi işlemesi beş hafta kadar sürebilir. Giysilerinizin daha hızlı işlenmesini istiyorsanız, 10.99 $ 'lık bir ücret ödemeniz gerekir. Bu ücret ödemenizden düşülecektir.

Kim için thredUP?

Eğer thredUP'u uygun beklentilerle kullanırsanız, kullanmak için zaman ayırmaya değer olabilir.

Ben thredUP görüntülemek yolu posta yoluyla onların istenmeyen giyim kurtulmak isteyen herkes içindir. Yerel konsinye mağazalarına gitme zorluğuyla uğraşmak istemeyen veya her bir öğeyi eBay veya Poshmark'a göndermek için zaman harcamak istemeyenler için.

Eğer bir Kurtuluş Ordusu ya da Şerefiye yakınında yaşarsanız ve kıyafetlerinizi postalayarak birkaç ekstra para kazanmaya değeceğini düşünürseniz, thredUP da sizin için harika olabilir.

Benim düşünceme göre, elbiselerinizin size geri postalanması için 10.99 $ 'lık nakliye ücretini ödemek buna değmez.

Bu seçeneği belirlerseniz, gönderdiğiniz öğelerin önem verdiği anlamına gelir. Bu durumda, eBay veya Poshmark'ta ayrı ayrı satmayı düşünün. Veya bunun yerine yerel konsinye mağazanıza bir gezi yapın. En azından 11 dolar kazandıracak.

Çanta Detayları ve Nakliye Temizleyin

ThredUP.com dışındaki bir kaynaktan (aile üyesi veya arkadaş gibi) bir çanta aldıysanız, sitenizde etkinleştirmeniz gerekir. Bunu etkinleştirmek için sitelerine bir e-posta adresi ve ön ödemeli gönderim etiketinde verilen ayrıntılar ile kaydolmanız gerekir.

Daha sonra, ön etiketli çantalarına gönderirsiniz, böylece nakliye için ödeme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Kendinizi postaneye bir gezi yapmak istiyorsanız, çantanız için USPS'den bir alma planlayabilirsiniz.

ThredUP Hakkında Anlamak Ne

ThredUP kullanılan blogcular hakkındaki yorumlar bölümünden thredUP hakkında çok sayıda olumsuz yorum okudum. İncelemelerin çoğu, sadece birkaç dolar yapmak için en müthiş kıyafetlerinin dev bir çantasına postalanan hayal kırıklığına uğramış müşterilerden geliyor.

Şikayetlerin birçoğu, sattıkları bir malın sitede 10 kez satıldığı gerçeğinden kaynaklanıyor gibi görünmektedir.

ThredUP'un bir işletme olduğunu anlamalısınız. Diğer herhangi bir şirket gibi, hayatta kalmak için bir kar elde etmeleri gerekiyor. Öyleyse, çok üst düzey bir tasarımcıya sahip olmadığınız sürece büyük bir ödeme yapamayacağınız gerçeğini bilmeniz gerekir. (Bunu bir dakika içinde alacağız!)

ThredUP'a, postalarımdaki öğelerden kurtulmanın kolay bir yolu olarak bakmak istiyorum. Bağış ve satmanın yerel yollarının yanı sıra başka bir seçenek.

Ne Kazanabiliyorsun

Fiziksel konsinye mağazaları gibi, thredUP, kıyafetlerinizi satın almak isteyip istemediklerini değerlendirirken benzer yönergeler kullanır. Aşağıdakileri dikkate alırlar:

 • Öğe ne kadar yeni
 • Öğelerin mevsimselliği
 • Öğe yaşı
 • Kalite
 • stil
 • Mevcut envanterin mevcut durumu

Bu, Buffalo Borsası ve Crossroads Trading'in satın aldıkları kıyafetleri nasıl inceledikleri konusunda oldukça fazla.

Konsinye mağazalarına satışta deneyimliyseniz, şimdi ve sonra, pahalı tasarımcı öğelerinin satın alınmayacağını, çünkü zaten mağazada çok fazla müşteriye sahip olduklarını göreceksiniz.

Çok moda olan bir şeyi satmaya çalışırken yaşanan düşüşlerden biri.

ThredUP ile para kazanmanın en iyi yolu

Konsinye mağazaları tasarımcı kıyafetleri hakkında çok fazla özen gösteriyor ve thredUP farklı değil. Eğer birkaç kuruştan daha fazlasını yapmak ve çok sayıda üst düzey tasarımcı etiketine sahip olmak istiyorsanız, dinleyin. thredUP bu LUXE markalı ürünleri çağırır, aslında iyi bir miktar kazanabilirsiniz! Şu anda 600'den fazla LUXE marka ürün kabul ediyorlar.

İşte LUXE-marka ürünler için fiyatlandırma bir ekran kapmak. Sağ sütunda LUXE marka ödeme yüzdesini göreceksiniz.

Diyelim ki, 899 dolarlık bir Louis Vuitton çantası var, bu fiyatın yüzde 90'ını, 809 dolar!

EBay'de bir Louis Vuitton çantası satan birinden al - eBay'de bir şey yayınlamak için zaman ve çaba harcamak ve satmak için beklemek. Bunun yerine thredUP'a satarak zaman kazanabilirsiniz, buna değer.

ThredUP ile Benim Deneyim

ThredUP kullanarak olumlu bir deneyim yaşadım, ancak bunun nedeni, öğelerimden yalnızca 15 dolar kazandığımda ne beklediğimi ve şaşırmadığını ya da hakaret edilmediğini biliyordum.

Bu, Temiz Çanta'yı içeren zarftır.

ThredUP'a gittim ve Clean Out Bag'i sipariş ettim. Bir buçuk hafta sonra geldi. Bir avuç gömlek, kot pantolon ve birkaç aksesuarla doldurdum. Onlar çoğunlukla popüler markalardı, ama Gap, Eski Donanma ve H & M gibi düşük uçlarda daha fazlaydı.

Bir ay sonra postaladım ve sattığım ürünler için 15 dolarlık bir para aldım. Geri kalanları bağışladım. İlk etapta istemediğim şeyleri geri postalamak için ücreti ödemek istemedim. Artı, o rotaya gitmeye karar verirsem sadece 4 dolar kazanırdım.

Torba, ön ödemeli bir nakliye etiketi ile birlikte gelir, böylece yapmanız gereken tek şey USPS'de düşürmek veya bir teslim almayı planlamaktır. thredUP ayrıca sizi adım adım yönlendiren yararlı bir broşür içerir.

ThredUP Kullanmak İstiyorsanız Karar Vermenize Yardımcı Olacak İpuçları

Burada thredUP kullanmak için zaman ayırmaya değer olup olmadığını belirlemek için hızlı bir kontrol listesi. Aşağıdaki sorulara “evet” cevabı verirseniz, thredUP sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

 • Öğelerinizin size postalanması gerekiyor mu?
 • Sahip olduğunuz öğelerin muhtemelen thredUP'dan kazanabileceğinizden daha değerli olduğuna inanıyor musunuz?
 • Ödeme almak için acele ediyor musunuz?

Daha eski, güncel olmayan veya çok yıpranmış eşyalarınız varsa, bunlar bağış için en iyi olanlardır.

Birkaç Dolardan Daha Fazlasını Yapmak İstiyorsanız

Beklentileriniz karşılanmadığında, thredUP, gönderdiğiniz tüm çanta için size sadece birkaç dolar verdiğinde üzülebilirsiniz. ThredUP gibi sitelere bakma kolaylık sağlamak ve birkaç dolar kazanmak ve daha fazlasını beklemektir.

Giysilerinizi çantaya atmak için asgari çaba ve zaman harcıyorsunuz (kurtulmak istediğiniz öğeleri sıralamanın yanında).

EBay veya Poshmark rotasına gitmek istiyorsanız, çevrimiçi satışların zaman alacağını unutmayın. Fotoğraf çekmeniz, bir açıklama yazmanız, öğeleri ölçmeniz ve daha sonra müşteri sorularını yanıtlamanız gerekir.

EBay'de kendi konsinye dükkanım vardı ve müşterilerden bana renk, durum, ölçüm ve tabii ki, büyük bir indirim talep eden düşük balyalayıcılar hakkında soru sormak için birçok soru sordum. Büyük bir zaman emindi ve son öğemi sattıktan sonra kapattım.

ThredUP Öğelerinizi Nasıl Satılır

Eğer kurtulmak için ihtiyacınız olan çok fazla öğeniz varsa, tavsiyem mümkün olduğunca organize kalmaktır, bu yüzden bunalmış olmayın.

Üç yığın oluştur ve öğelerinize göre sırala:

 • Pahalı marka öğeleri
 • Daha düşük marka öğeleri
 • bağışlamak

Sıralama aşamasında olduğunuzda, öğelerin durumunu da not ettiğinizden emin olun. Aşınmış ve eskimişse, bağış yığına gitmelidir. Aynı şey pahalı, markalı kıyafetler için de geçerlidir. Bir tasarımcı etiketi olsa da, iyi durumda olmasa bile, bağışta bulunmak daha iyidir.

Hangi Ürün Öğelerini Satmanız Gerekir?

Ne tür giysiler sattıklarını ve hangi markaların yüksek talep gördüğünü görmek için thredUP'un sitesine göz atın.

35.000 markayı kabul ediyorlar ve aynı şekilde eBay ve Poshmark'da alışveriş yapan konsinye mağazaları ve müşterileri gibi, tasarımcı malları genellikle daha fazla.

Böylece üç kazıklarınızı bir kez yaptınız, aşağıdaki markalara dikkat edin:

Üstün Marka Adı Giyim

Benim deneyimime göre, hemen hemen her zaman Buffalo Borsası ve Crossroads Trading gibi konsinye mağazalarından kabul edilen markalı giysiler aşağıdakileri içerir. thredUP, markalarını en iyi markalar, tasarımcı ve premium dahil olmak üzere belirli kategorilere ayırır.

Tasarımcı markaları şunları içerir:

 • Gucci
 • Burberry
 • Giorgio Armani
 • Max Mara
 • Diane von Furstenberg
 • teori
 • Vince
 • Armani
 • Tory Birch

Popüler üst düzey markalar şunları içerir:

 • BCBG Max Azria
 • Özgür insanlar
 • Koç
 • Vince
 • Kate Spade New York
 • Rebecca Minkoff
 • J marka
 • Tüm İnsanlık İçin 7
 • Michael Kors

Bunlar en iyi markaları:

 • J mürettebatı
 • Ann Taylor LOFT
 • Muz cumhuriyeti
 • BCBG Max Azria
 • Lululemon Athletica
 • Talbots
 • Özgür insanlar
 • Lilly Pulitzer
 • Madewelll

Bir tasarımcı öğesi sattıysanız size ne kadar kazanacağınızı söyleyen thredUP'un Ödeme Tahmincisi'ni kullandım. Örneğin, bir Lululemon elbisesi size yaklaşık 9 ila 12 dolar kazandıracaktır. Şık bir Alexander Wang elbisesi, 197 $ kazanma potansiyeline sahiptir. Bu büyük bir fark.

Düşük Son Marka Adı Giyim

Düşük kaliteli marka ürünleriniz nane durumda değilse, onları bağış yığına atmanızı tavsiye ederim.

Öğelerinizde hala etiketler varsa veya gerçekten iyi durumdalarsa, bu önemli değildir - Eski Donanma veya Hedef gibi daha düşük bir son öğe ise, muhtemelen onlar için fazla bir şey almayacaksınız.

ThredUP'un Ödeme Tahmincisi'ni kullanarak, H & M elbisesi yazdım ve sonuçların 0,65 ABD doları ile 9 ABD Doları arasında değişen ödemelerden bir takım elbiseler gösterdim.

İşte kabul ettikleri bazı düşük kaliteli markalar:

 • Eski donanma
 • H & E
 • Sonsuza kadar 21
 • boşluk

Bağış Nasıl Belirlenir?

Unutmayın, thredUP sizden satış ümidiyle sizden satın alıyor, yani eğer eski ve kötü durumda ise, onu almayacaklar.

Bir öğenin iyi durumda olup olmadığından emin değilseniz, bağış çantasına atabilirsiniz.

Aşağıdakilerden herhangi birine sahip olan kıyafetler bağış çantanıza atılmalıdır:

 • Pilling olan tişörtler
 • Solmuş renkler
 • Küçük yırtıklar, gözyaşları, lekeler veya delikler
 • Kumaş uzanmış ve şekil kaybetmişse

Çantanıza Göndermeden Önce 5 İpucu

Giymediğiniz her şeyi sadece Temiz Çantaya atmak cazip gelse de, zamanınızı ayırın ve öğelerinize dikkat edin. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu:

1. Mevsimsel olarak uygun öğeleri gönderin

Bir sezonun sonundaki torbaya gönderirseniz, uygun olan öğeleri eklemeyi düşünün. Sonraki sezon da. Diğer bir deyişle, Ağustos ortasıysa, sonbahar öğelerine de koyun. Sonuçta, işlem süresi beş hafta kadar sürer!

2. mükemmel durumda öğeleri seçin

Bunu çok fazla vurgulamamın nedeni, konsinye mağazalarındaki alıcıların pahalı marka adı dud'larını geri çevirmesiydi çünkü küçük bir küçük kusur vardı. Belki de kolda kir veya leke lekesi vardı. Çoğu zaman çok küçüktü ki, incelenene kadar var olduğunu bile bilmiyordum.

Konsinye dükkanları alıcılarını kusurları için son derece ayrıntılı bir göze sahip olacak şekilde eğitiyor ve thredUP'un farklı olmadığını umuyorum.

thredUP, sitelerinde eşyalarınızı arayan satıcıların her şeyi inceleyeceklerini ve en ufak kusuru yakalayacağını çok net bir şekilde gösteriyor.

3. thredUP sitesinin sitesini kontrol edin

ThredUP sitelerinde ne satıyor görmek için yardımcı olur. Popüler markalarını ve hangi kıyafetleri sattıklarını öğrenin.

4. Ödeme yapısını anlayın

thredUP, çeşitli liste fiyatları için ne alacağınızın yüzdesini gösteren yararlı bir tabloya sahiptir.

Ödeme yapıları şöyle görünüyor:

5. Ödeme hesaplarını kullanın

Bu araç aslında gerçekten kullanışlıdır, çünkü bu ürünü çantaya koymaya bile değip değmeyeceği hakkında bir fikir verir. Bu şekilde, örneğin 0,50 dolarlık bir ödeme tahmini alırsam, otomatik olarak bağış yığına giderdi.

işlem süresi

Kıyafetlerimin işlenmesi yaklaşık bir ay sürdü. Web sitesine göre thredUP, kitinizi alındıktan sonra beş haftaya kadar işleyecektir. 10.99 $ öderseniz, çantanızı bir hafta içinde işlenmesini hızlandırabilirsiniz. Ücret, kazançlarınızdan düşülecektir.

Torbayı dolduracak olsanız bile, thredUP sadece öğelerinizin yüzde 40'ını kabul edecektir. Öğelerinizin 10.99 ABD doları karşılığında size iade edilmesini veya thredUP'un bunları geri dönüştürmesini tercih edebilirsiniz.

Torbayı aldıktan sonra Clean Out Bag'ınızın online olarak listelenmesi ve listelenmesi yaklaşık bir ila üç hafta sürer.

Ücretli Nasıl Gidilir?

ThredUP'dan ödeme alabileceğiniz çeşitli yollar vardır.

Öğeleri başarıyla sattıysanız ve thredUP'tan size gelen bazı paranız varsa, en az 14 gün beklemeniz gerekiyor.

Bu 14 günlük gecikme, thredUP'un işinin doğasından kaynaklanıyor.

İnternet sitesi şöyle açıklıyor: “ThredUP'un büyüdüğü gibi, müşterilerimize büyük bir değer sunmaya devam etmek için maliyetler hakkında daha fazla şey öğrendik. Envanter elde etmenin bir maliyetini, bu envanteri işleme maliyetini emer ve ardından bu envanteri yeniden satarak gelir elde ederiz. Bu zamanlamanın doğası, sahip olduğumuz geniş ürün seçimini yapmak için çok fazla para harcamamız gerektiğidir (madde maliyetleri + emek). ”

14 günlük bir pencere geçtikten sonra, parayı PayPal hesabınıza veya bir thredUP Visa Prepaid Card'a nakit olarak dağıtabilirsiniz.

PayPal'a Nasıl Para Çıkılır?

Aslında banka hesabınıza para almak için thredUP birkaç adımdan oluşur.

Öncelikle, thredUP hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Hesap sayfanıza veya Satış Geçmişim sayfasına gidin. Buradan para biriktirme bakiyenizi görecek ve PayPal'a aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Transfer oldukça hızlı ve sadece birkaç dakika sürüyor.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, PayPal'dan para yatırma miktarının yüzde 2'lik bir ücretini alacağınızdır.

İkinci adım, PayPal hesabınıza giriş yapmaktır.

PayPal'a giriş yaptıktan sonra, orada oturan parayı görmelisiniz. Daha sonra kontrol hesabınıza aktarabilirsiniz.

Giyiminizi Satmak için Diğer Seçenekler

Giysilerinizden birkaç dolardan fazla para kazanmak istiyorsanız ve zaman ve çabaya değer olduğuna inanıyorsanız, satmak için aşağıdaki seçenekleri deneyin.

Satış yapmak için en sevdiğim yer Poshmark'tır çünkü çoğunlukla uygulama tabanlıdır, bu sayede eşyalarınızı doğrudan telefonunuzdan gönderebilir ve satabilirsiniz. Poshmark'ın, onu nasıl kullanacağını ve ne beklediğini açıklayan bir inceleme yazdım.

 • eBay
 • Poshmark
 • Bırak
 • OfferUp
 • Konsinye mağazaları
 • Buffalo Değişim
 • Crossroads Ticaret

Alt çizgi

Genel olarak, thredUP kullanma deneyimim ile oldukça mutluydum. Bunu çoğunlukla rahatlıktan uzak kullandım ve konsinye fikrini ve kıyafetlerinizi geri dönüştürmeyi seviyorum.

Bir ton para kazanmayı beklemiyordum, bu yüzden kıyafetlerimin geri kalanını thredUP aracılığıyla bağışlayabilmek hayatımı kolaylaştırdı.

ThredUP'un avantajlarından yararlanmanın en iyi yolu, çok sayıda üst düzey veya çok satan markanız varsa.

Dolabınızda çok fazla popüler marka adınız veya tasarımcı adınız yoksa ancak birkaç dolardan fazla para kazanmak istiyorsanız, eBay veya Poshmark'ta satış yapmaktan daha iyi olabilirsiniz.

Ayrıca, öğelerinizden kurtulmak ve bir kar elde etmek için aceleniz varsa, işleme acele etme ücretini satmaya gerek kalmadan thredUP buna değmeyebilir.

Hiç thredUP kullandınız mı? Deneyimin nasıldı?

Videoyu izle: İlk Hiç ThredUp Unboxing !!! ThredUp İncelemesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?
Maliye

GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC043_.mp3 1 milyon dolar ile erken emekli olmak istiyorum. Bu ifadenin hoş bir yüzüğü var, ha? Bir müşteriyle çalıştığımı düşünmüyorum, ancak erken emekli olmak istemiyordum ya da 1 milyon dolarlık bir portföyü olması durumunda kendinden geçmezler. Ama çoğumuzun bildiği gibi, 1 milyon dolar eskiden olduğu gibi değil.
Devamını Oku
Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?
Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil
Devamını Oku
Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways
Maliye

Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways

Six Flags'da bir gün eğlence dolu bir gün olacak. Ülkenin dört bir yanına yayılmış 16 park ile, tadını çıkarmak için bir park bulmak kolay olacak. Gün, umarız ailenizin birlikte yaşayabileceği bir deneyim olacaktır, ancak günün sonunda maliyet, zevkinize hafif bir sönüm getirebilir. Biletlerin fiyatı çok yüksek ve bilet başına 60 ila 85 dolar arasında harcama yapmak sizin eğlenceli fikriniz gibi gelmeyebilir.
Devamını Oku
Yükselen Mortgage Oranlarına rağmen bir ev satın almak için 5 ipucu
Maliye

Yükselen Mortgage Oranlarına rağmen bir ev satın almak için 5 ipucu

Bir ev satın almak istiyorsun, ama ödeyebilirsin, çünkü mortgage oranları kademeli bir yükselmeye devam ediyor. Yükselen faiz oranları ve konut fiyatları arasında, bugün bir ev satın almak muhtemelen bir yıl öncesine göre size daha pahalıya mal olacaktır. İpotek oranları yavaşça artıyor olabilir, ancak bu ipuçlarını takip ederseniz, bugün bir ev satın almak için hala iyi bir zaman.
Devamını Oku