Maliye

Başarılı Girişimcilerin 7 Özellikleri

Birçok insan kendi işine sahip olmayı hayal eder, ama asla “hayal” den “yapmaya” geçmez. Başarılı girişimcilerin özellikleri nelerdir? Kendi işinizi başarılı bir şekilde yürütmek için ne gerekiyorsa veya bir çalışan olarak çalışmayı sürdürmeniz gerekiyorsa nasıl biliyorsunuz?

Hepimiz birçok insanın kendi işine başlamaları için on binlerce dolar (veya daha fazla) harcadıklarını gördük ve başarısız olduklarını ve daha sonra iş gücüne geri döndüklerini gördük. Onların başarısız olmasına neden olan neydi? Bazı iş hataları mı yapıyorlar, yoksa girişimciler olmak için “kesilmiyorlar” mı? Bugün, sahipliğin sizin için olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için başarılı girişimcilerin yedi özelliğinin üzerine çıkacağız.

1. Onlar inatçı

Azim, kararlılık veya sürekliliğe sahip olarak tanımlanır. Başarılı bir girişimci, girişimciliğin başarılı olmasını isteyen bir azınlığın temel özellik olduğunu bilir. Vizyon aşamasından, planlama aşamasına, satış aşamasına, büyüme aşamasına kadar her yeni iş, direniş ve barikatlarla karşılaşacak. İşletme sahibinden elde edilen dayanıklılık, işletmenin bu barikatlardan bir kazanan kazanmasına izin verecek.

2. Vizyonları var

Vizyon, bir kişinin bir fikrin neler olabileceğini görmesini sağlar. Akılda - harika bir fikir almak ve karlı bir işe dönüştürmek için çalışır. Öte yandan vizyon eksikliği, yalnızca engelleri, problemleri ve potansiyel olarak olumsuz yönlerini görüyor. Denklemin olumsuz yönüne bakmak önemli olmakla birlikte, potansiyel pozitiflerin potansiyel olumsuzluklardan daha ağır basması durumunda, negatiflerin potansiyel işiniz üzerindeki ana etkiyi sağlamasına izin vermemek de eşit derecede önemlidir.

3. Kendilerine inançları vardır

İnanç ve kibir arasında bir fark var. Kibir diyor ki “Bunu kim olduğum için yapabilirim ve yapacağım.” Kendisine inanç, diğer yandan, diyor “Bu fikri kendime ve başkalarına fayda sağlamak için başarılı olmak için yeterince çalışmayı seçeceğim.” Başarılı girişimci, bir işe girişme ve koşturmada yer alan sıkı çalışmanın takip edilmesinin hayati öneme sahip olduğunu bilir.

4. tutkulu

Başarılı bir işletme, işletme sahibi yaptıklarından ciddi bir tutku duymaksızın uzun süre dayanamaz. Başarılı bir girişimci tutkusunu meslekleriyle hizalamalı, işine güçlü bir şekilde inanmalı ve işini başkalarına satması için başkalarına faydalı olduğuna samimi bir şekilde inanan bir kalbe sahip olmalıdır.

5. Bütünlükleri ve güçlü bir etik kuralları vardır.

İşinizde sadece para kazanmak istiyorsanız, potansiyel müşteriler ve yatırımcılar sizi bir mil uzakta görecekler. Hiç kimse, müşterinin iyi olma ihtimalinin uzak bir saniyede gelmesiyle, kendi kaygısı için esas kaygısı olan pürüzsüz bir konuşmacı ile iş yapmak istemez. Başarılı bir girişimci, başkalarına hizmet etmeye ve doğru olanı yapmaya kendini adamış bir kalbe sahiptir.

6. Öğrenmeye kararlılar

Tüm başarılı girişimciler, kendilerini eğitmek için hayat boyu süren bir alışkanlık yaptığını söyleyecektir. Donald Trump gibi, her şeyi bilenler bile, uzmanlık alanlarındaki iş alanlarında düzenli olarak kendilerini eğitmek için bu güne devam ediyorlar. Başarılı bir girişimci, bunların hiçbirini asla bilmeyeceklerini ve bu nedenle kendi özel iş alanlarında ve genel olarak iş dünyasında sürekli eğitime bir taahhütte bulunduğunu kabul eder.

7. Başarılı girişimciler, aksaklıkları ve başarısızlıkları uygun bir şekilde görüyor

Başarılı bir girişimci, aksaklıkların ve başarısızlıkların sadece işletme mülkiyetinin bir parçası olduğunu anlar. Ancak, bunları tanımlamak veya yok etmek için aksaklıklara izin vermek yerine, başarılı bir girişimci seçer. öğrenmek onlardan. Daha sonra o başarısızlıktan ya da gerilemeden öğrendiklerini alır ve işlerini ilerletmek için kullanır.

Hemen hemen tüm başarılı girişimciler size çok fazla şans değil, çok fazla para değil, başarılı bir iş adamı yapan çok fazla bağlantı olmadığını söyleyecektir, ancak bunun yerine, belirli bir zihniyet ve farklılık yaratan bazı özellikleri ve davranışları benimseme isteğidir. Başarılı bir işletme sahibi ve başarısız bir işletme sahibi arasında. Bir işletmeye başlamadan önce, bir işi başarılı bir şekilde yürütmek için gerekli olan uygun özelliklere sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer bunlara sahip değilseniz, onları nasıl alacağınızı ya da bir çalışan olarak çalışıp çalışmayacağınızı öğrenecek olup olmadığınıza karar vermelisiniz.

Yanlış cevap yok: Her insan, yaşamlarında büyüme ve neşeyi en iyi şekilde teşvik edecek şekilde çalışmak ve yaşamak zorundadır. Ancak, başarılı bir girişimci olmak için gerekli olan özellikleri taşımanızın ya da olmamanızın bilinmesi. önce İşinize başlarsanız, işletme sahipliğinin sizin için olup olmadığı konusunda daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olur.

Videoyu izle: İyi Bir Girişimcinin Mutlaka Sahip Olduğu 7 başarılı Özellik

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 Genç Yetişkinler için En İyi Otomobil Sigortası Kim?
Maliye

2018 Genç Yetişkinler için En İyi Otomobil Sigortası Kim?

Genç ya da genç bir yetişkin olduğunuzda, araba sigortası satın almak en keyifli deneyimler değildir. Bir yandan, ABD'deki her eyaletteki (New Hampshire hariç) tüm sürücüler için otomatik sigorta kapsamı gereklidir. Diğer yandan, gençler ve genç yetişkinler kapsama için en yüksek primleri öderler. Genç yetişkinler için en ucuz otomobil sigortası sağlayıcılarının bir listesini sunarak bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız.
Devamını Oku
Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler
Maliye

Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler

Henüz parasız bir toplumda yaşamıyoruz, herkes size doğrudan para yatırma, PayPal ya da Venmo yoluyla para veriyor. O gün gelinceye kadar, periyodik olarak nakde çevrilmesi gereken kişisel bir kontrol alacaksınız. Neyse ki, bir banka hesabı olmadan kişisel çek bozabilir! Bu yıl yerel veya çevrimiçi bir yan işe başlarsanız, tek ödeme yönteminiz bir kağıt kontrolü olabilir.
Devamını Oku
SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku
Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Shannon McLay, ve kendi şirketimi The Financial Gym'i başlatmak için bir “geleneksel” finansal hizmet firmasından ayrılan bir finansal planlamayım. Geleneksel finansal hizmetler şirketlerinin, borçlarını yönetirken varlıklarını inşa etmeye ve inşa etmeye çalışan insanlara yardım edecek araçları veya kaynakları olmadığını hissettim.
Devamını Oku