Maliye

Emlak Yatırımına Nasıl Başlanır

Günaydın arkadaşlar! Bugün, bir ailenin borçtan, başarılı gayrimenkul yatırımcılarına kadar nasıl geçtiğinin hikayesini paylaşıyoruz. Keyfini çıkarın!

Bize biraz kendinden bahset. Kimsin sen kaç yaşındasın ve ne yapıyorsun?

Benim adım Kim Parr, ve ben 41 yaşındayım. Optometrist ve kişisel finans blogcusuyum, bir okul müdürü olan kocam Jim'le evliyim. Üçüncü sınıfta bir kızımız var.

İlk kez gayrimenkul yatırımını düşünmeye ne zaman başladınız?

Birkaç kiralık mülk sahibi olan bir arkadaş edindikten sonra kariyerime çok erken yatırım yapmayı tercih ettim. İlk evi bir dubleksti. O ve karısı bir tarafta yaşadılar ve diğer birimi kiraladılar. O zamandan beri, bir yarım düzine mülk daha eklediler ve her ay bir kar elde ederken bir ipotek ödemek zorunda kalmadılar.

Gayrimenkul yatırımını yapabileceğiniz bir yere ulaşmak için finansal olarak hangi adımları atmanız gerekiyor? Bu adımların yerine getirilmesi ne kadar sürdü?

Eşim ve ben evlilik yıllarımızın başında birçok yanlış mali adım attık ve kendimizi kredi kartı ve diğer tüketici borcunda bulduk. Son on yılda, harcamalarımızı kısarak, hayatımıza değer katmayan pek çok şey satarak ve gelirimizi arttırmak için elimizden geleni yaparak, birlikte hareket etmemize kadar borçlarımızı harcadık. Bu adımları yerine koymak ve borcumuzu ödemek için 18 ay geçmesi yaklaşık 6 ay sürdü. Borç ödemeleriniz tüm maaşımızı almayı bıraktığında, kiralık mülk satın almak için tasarruf yapmaya başladık.

Bize ilk yatırım malınız hakkında bilgi verin.

İlk yatırım mülkümüz 800 metrekarelik tek aile eviydi. Eski sahibi, bakımevine gitmek zorunda olan yaşlı bir kadındı. Evin pis olduğu ve kargaşa dolu olduğu için son yıllarda ev umursamadığı belliydi. Ancak, iyi bir kat planı vardı ve kozmetik işten başka bir şey gerektirmedi. Bir süreliğine evi seyrederek fiyat düşüşü bekledik. Tabii ki ilk gösteriden yaklaşık bir ay sonra, soran fiyat 15.000 $ düştü ve aynı gün bir teklifte bulunduk.

İlk anlaşmanızı yapmadan önce kaç mülke bakmak zorunda kaldınız?

Muhtemelen bir düzine kadar. Gördüğümüz ilk özellik inanılmaz bir kira olurdu ve fiyat haklıydı, ama bir teklif yapmaktan çekinmiyorduk. Buraya gitmeye karar verdiğimizde, zaten sözleşme altındaydı. Bu iyi bir dersti. Doğru evi makul bir fiyattan bulduktan sonra hızlı hareket etmeyi öğrendik.

Hala ilk mülkünüz var mı? Neden ya da neden olmasın? Kapının hemen dışında pozitif bir nakit akışı anlaşması mıydı?

Evet. Bir ay temizlik ve mülk güncelleme hakkında harcadık ve o zamandan beri sürekli olarak kiralandı. Her zaman nakit ayda 200 $ 300 dolar akmıştır. Evdeki ipoteğimiz sadece 40.000 $ civarındadır, bu yüzden muhtemelen sonsuza dek devam edeceğiz.

Gayrimenkul yatırımcısı olarak hangi engellerle karşılaştınız?

Şu anda bir emlak yönetim şirketi kullanıyoruz ve günümüzde çalıştığımız sürece bunları kullanmaya devam edeceğiz. Bu, gece görüşmelerinin ortalarına ya da geç kira ödemelerine katılmak zorunda kalmamak anlamına geliyor. Durum böyle olmasaydı, gelire sahip olmak konusunda çok daha az hevesli olurdum.

Muhtemelen bugüne kadarki en büyük engelimiz şehir müfettişliğinden geldi. Geçen yılın sonunda satın alınan dört katlı bir alanda büyük bir yenileme çalışması yaptık. Tüm su hattını mülke yükseltmek zorunda olduğumuz haberleri ile bize her şey bitmeden iki hafta öncesine kadar her şey yolunda gitti. Yapılması gereken şey korkunç değildi, ancak son dakikada bulmak zordu. Daha önce de bilinirsek, projenin diğer yönleri üzerinde maliyetlerin düşürülmesi kolay olurdu, ama biz tam anlamıyla bütçemizin sonuna geldik ve taşınmayı bekleyen kiracılar vardı. Tüm ihtimalleri planlasanız bile, her zaman her şey vardır Bu mutlak en kötü zamanda ağaç işleri geldi!

Mevcut gayrimenkul yatırım portföyünüz nedir?

Tek aile evi, dört pleksi ve ticari ofis binası var.

Gayrimenkul yatırımına başlamanın bir başka yolu da, Realty Shares gibi bir şirket aracılığıyla kitlesel fon yatırımlarıdır. Realty Shares ile gayrimenkullere sadece 5.000 $ 'dan yatırım yapmaya başlayabilirsiniz!

Gayrimenkul yatırımcılığınız uzadıkça 10 yıl boyunca kendinizi nerede görüyorsunuz?

On yıl içinde umarım mevcut mülklerimizin tamamı ödenir. Ayrıca birkaç tane daha kira eklemek istiyorum. Biz bir imparatorluk istemiyoruz, ancak 6-10 mülkler ideal olacaktır. Ayrıca, emekli olduktan sonra 8-10 yıl içinde umuduyla günlük operasyonlardan daha fazlasını yapmayı planlıyoruz.

Gayrimenkul yatırımı dünyasına girmeyi düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Daima değer düşüklüğü satın aldığınızdan ve aylık masrafları karşılamak için borca ​​gitmeden yeterli paranız olduğundan emin olun. Bir kiralama ve fazladan ödeme veya aşırı yenileme ile bağlı kalmayın. Bahsettiğim gibi, evinizin kalitesinin, çektiğiniz kiracıların kalitesini yansıttığını hissediyorum.

Bizim durumumuzda, kiralarımızı her zaman piyasadaki diğerlerinden biraz daha iyi hale getirdik, ama en tepede değil. Granit tezgâh üstü ve parke zeminlere ihtiyacınız yoktur, ancak güzel laminat parke ve bir yıkayıcı / kurutucu için biraz harcama yapmak, yatırımda büyük bir geri dönüş sağlar ve umarız ki kiracılara yerin iyi bakmasına sebep olur.

Bunun dışında yardım istemek için korkmuyorum. Birden çok kiralık mülkü yönetmek için tam zamanlı bir iş olabilir. Bu, hayatınıza çok fazla stres katıyorsa, yardım edecek bir ekip bul. Birkaç yüz dolar tasarruf etmek, ancak mülkünüze ayak uydurabilmek için her anı harcamaya değmez.

Kim ve ailesinin borcunun derinliklerinden karlı gayrimenkul yatırımcılarına kadar olan yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için blogunu www.eyesonthedollar.com adresinde bulabilirsiniz.

İlgili Podcast

Videoyu izle: Emlakçı dediğin nasıl olur? Gayrimenkul Danışmanı nasıl olunur?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ödünç Verme Kulübü Şikayetleri
Maliye

Ödünç Verme Kulübü Şikayetleri

Öncelikle, bir yatırımcı olarak Lending Club ile mükemmel bir deneyime sahip olduğumu söyleyeyim. İlişkilerim ve onlarla olan deneyimim çok olumlu geçti. Ancak, herkesin siteyle böyle hoş değişimler yapmadığının farkındayım. Hem olumlu hem de olumsuz bir açıdan çeşitli finansal hizmet sağlayıcılarının gözden geçirilmesi amacıyla, özellikle bu gözden geçirme Kulübü şikayetlerine odaklanıyorum.
Devamını Oku
Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları

Borç getirisini hızlandırmayı ve zenginlik oluşturmayı önerdiğimiz yollardan biri, harcamalarınızı mümkün olduğunca azaltmaktır. Mücadele Her Şey Bütçesini kullanarak, günlük harcamalarınızda harcadığınız parayı azaltmanın veya ortadan kaldımanın yollarını bulabilirsiniz. Örneğin, araba, hayat ve ev sahibi sigorta poliçelerinde yıllık daha düşük bir prim alabileceğinizi görmek için farklı sigorta şirketlerine başvurabilirsiniz.
Devamını Oku
Tatil Sezonunda Para Tasarrufu
Maliye

Tatil Sezonunda Para Tasarrufu

Tatil sezonu, neşenin, ailenin ve tabii ki yüksek harcamaların zamanıdır. Evet, bu yılın tekrar zamanı - kontrol listelerini açmanın, kalabalık alışveriş merkezlerindeki pozisyon için mücadele etmenin ve herkesin söylendiği ve yapıldığında ısının devam etmesi için bankada hala yeterli paranız olduğu için dua etmenin zamanı geldi.
Devamını Oku
Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler
Maliye

Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler

"Teşekkür ederim! Ben sadece bu dükkana bayılıyorum. ”Bu hediyeleri bir hediye olarak aldıktan sonra, mavi bir ayda sadece bir kez oraya gittiğinizde hiç söz ettiniz mi? Hiç kullanmadığınız hediye çekmeceleriyle dolu bir çekmeceniz varsa, hediye kartlarınızı nakit olarak satabilir ve nihayet ihtiyaç duyduğunuz bir şeyi satın almak için bu parayı kullanabilirsiniz.
Devamını Oku