Maliye

Aracınızı Sürmek İçin Ücretli Olmanın 4 Yolu

Bir araba sahibi olmak pahalı olabilir. Ortalama araç ödemesi ayda yaklaşık 482 dolar iken, bu masrafı dengelemeye yardımcı olmak güzel olurdu. Arabanızı sürmek için size ödeme yapacak şirketlerden biriyle çalışmaya istekli iseniz nakit para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Aracınızı sürmek için para kazanmak, araba ödemeleri, sigorta, bakım maliyetleri ve daha fazlası gibi araç sahiplik masraflarını karşılamanıza yardımcı olmanız için harika bir yol olabilir. Aracınızı sürmek için ödeme almak genellikle belirli şartlarla birlikte gelir.

Arabamı Sürmek için Ücretli Olmayı Nasıl Sağlarım?

Aracınızı sürerken ödenmesine izin verecek çoğu mekanın belirli gereksinimleri vardır. Aracınızın temiz ve iyi durumda olmasını istiyorlar. Geçerli bir ehliyet sahibi olmanızı, araba sigortası almanızı ve temiz bir sürüş kaydına sahip sürücülerin olmasını isterler.

Yukarıdaki parametrelere uyduysanız, arabanızı sürerken bu dört yoldan birisini para kazanabilirsiniz.

Etrafında Diğerlerini Sürmek için Ücretli Olun

İnsanlarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız ve arabanızı arabayla gezmekten keyif alıyorsanız, diğerlerini de gezerek ödeme alabileceğiniz yollara göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir taksi hizmetine benzer şekilde, Lyft ve Uber gibi şirketler, belirli yerleri belirli yerlere sürerek para kazanmak isteyen sürücülere ihtiyaç duyan insanlar.

İnsanlar Uber ve Lyft gibi şirketlerin bir yerden diğerine gitmesini, çünkü geleneksel bir taksi hizmeti ile seyahat etmekten genellikle daha ucuzdur ve Uber ve Lyft sürücüleri daha kişiselleştirilmiş hizmet sunma eğilimindedir.

Rideshare şirketleri için bir sürücü olarak, çevrenizdekileri sürmek için hazır olduğunuz zamanlar için kendi programınızı belirleyebilme esnekliğini elde edersiniz.

Mevcut saatleriniz başladığında, birlikte çalıştığınız rideshare şirketi ile giriş yapın ve gün için yapılması istediğinizde çıkış yapın.

İşte en büyük iki devasa şirket, Lyft ve Uber hakkında bazı özel bilgiler.

İlgili Podcast

Lyft için Ücretli Sürüş Nasıl Gidilir?

Her bir devir şirketi farklı çalışır. İşte Lyft için sürüş hakkında bazı temel bilgiler.

Lyft için sürüş vasıfları nelerdir?
 • En az 21 yaşında olmalısınız (birçok eyalette bir sözleşme imzalayabilmek için yasal yaş).
 • Bir iPhone veya Android telefon sahibi olun.
 • Sosyal Güvenlik numaranız olmalı ve en az bir yaşında olan devlet tarafından verilmiş bir sürücü belgenize sahip olmalısınız.
 • Aracınızın dört dış kapı kolu ve en az beş emniyet kemeri olmalıdır.
 • Ayrıca aracınızda araç içi sigorta bulundurmalısınız.
Lyft için sürüş nasıl çalışır?

İnsanlar bir yolculuk için Lyft ile iletişime geçtiğinde, Lyft bu şehirdeki sürücülerinin veritabanını araştırır. Sürücüye en yakın sürücü hangisi sürücüyü almak için ilk fırsata sahip olacaktır.

Bu sürücü mevcut değilse, Lyft bir sonraki en yakın sürücüye başvurur.

Lyft bana nasıl ödeme yapar?

Bir yolcuyu Lyft sürücüsü olarak seçtiğinizde, Lyft sürücü uygulamanızda “pick up” düğmesine basarsınız ve Lyft, taşıdığınız kilometreyi ve dakikayı hesaplamaya başlar. Yolculuğu düşürdüğünüzde Lyft uygulamasına tekrar uygulamanızı bildirin.

Lyft, her hafta verdiğiniz süreleri takip eder ve komisyonlarının ücret yüzdesini düştükten sonra haftalık olarak öder. Lyft sürücüleri kendileri için herhangi bir ipucu tutmak ve asla bir ipucu komisyonları ödemek için olsun.

Uber, arabalarını kullanan para kazanmak için kullanan bir başka popüler araba sürüyor. İşte Uber için sürüş hakkında bazı hızlı gerçekler.

Uber için sürüş vasıfları nelerdir?

 • En az 21 yaşında olmalısın
 • Ayrıca, en az bir yıl boyunca geçerli bir eyalet içi ehliyet belgesi ve yirmi üç yaşın altındaysanız en az üç yıl süreyle
 • Aracınız uygun bir 4 kapılı araç olmalıdır.
 • Aracın kayıtlı sahibi olmanız ve araçta sigorta bulundurmanız gerekir.

Hem Lyft hem de Uber'in cezai bir arka plan kontrolü ve tüm potansiyel sürücüler için bir sürüş kaydı kontrolü yapacağını bilin.

Uber için sürüş nasıl çalışır?

Lyft'te olduğu gibi, Uber, müsait olmadığınızda araç sürdüğünüzde ve çıkış yaptığınızda oturum açmanız için bir sürücü olarak size izin veren bir uygulamaya sahiptir. Biniciler müsait olduğunda, Uber sizi haberdar edecek ve onları alabilir ve binicinin sizinle geçirdiği kilometreler ve dakikaların sayısına bağlı olarak ödeme yapabilirsiniz.

Uber bana nasıl ödeme yapar?

Uber, Lyft'ın yaptığı gibi haftalık olarak öder. Geçmişte Uber, sürücülerin ipuçlarını kabul etmesine izin vermedi, ancak Uber şu anda tüm şehirlerde ipucu kabulü uyguladığı için, Temmuz 2017'den bu yana değişti.

Gelirimi Lyft veya Uber ile nasıl maksimize edebilirim?

Lyft ve Uber gibi şirketler ile diğer insanları gezerken neler yapabileceğinizi en üst düzeye çıkarırken göz önünde bulundurulması gereken birçok değişken vardır.

Ancak yolculara yolculuk yapmak, arabanızı sürerek para kazanmanın sadece bir yoludur. Burada, sürüş yaparak para kazanmanın birkaç yolu hakkında bazı bilgiler var.

Aracınızda Reklam Vermek için Ücretli Olun

Aracınıza reklam vermek için size ödeme yapacak yasal şirketler var. Bazen bu reklamlar basit bir manyetik tahtadan oluşabilir, diğer şirketler aracınıza tüm araç sargısını takmak isteyebilir.

Ancak, arabanıza reklam vermek için size ödeme yapacağını söyleyen bazı dolandırıcılıkların olduğunu bilmek önemlidir. Arabanızda reklam almak için nasıl ödeme alabileceğinize ilişkin ayrıntıları inceledikten sonra, hangi araç reklam şirketlerinin yasal olduğu hakkında konuşacağız.

Arabanızda reklam vermek için ödeme nasıl yapılır?

Birçok şirket, araba sarar ve pankartlar aracılığıyla reklam vermenin, işletmeleri için mobil bir reklama sahip olmak için harika bir yol olduğunu düşünüyor.

Bir düşünün: Bir şirket reklam vermek için bir reklam panosu kullanıyorsa, kullanıcılar reklamı göreceklerse söz konusu panoya gitmelidir. Benzer şekilde, bir şirket bir gazetede reklam verirse, reklamı görecek olan sadece o gazeteyi okuyan kişilerdir.

Araba sarma gibi mobil reklamlarla, şirketler, arabalarını şirket sopasıyla sürdüklerinde, büyük metropol alanların tümüne yayılmış hizmetleri hakkında bilgi alırlar. Şirketler genellikle çok daha düşük bir fiyata daha büyük bir kitleye ulaşabilir.

Potansiyel bir araba kaydırma sürücüsü olarak, meşru bir araba reklam şirketine bir başvuru gönderirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra, paket aracınıza yerleştirilir ve normal, günlük sürüşünüz için aylık bir çek gönderilir.

Sürücülerin yerine getirmesi gereken belirli nitelikler var mı?

Çoğu yasal araç reklam şirketi, sürücüler için belirli niteliklere sahiptir. Genel olarak, gerçekten iyi durumda olan yeni araçların sürücülerini arıyorlar. Vücudun hasarı ve paslan neredeyse hiç mevcut olmamalıdır, çünkü bu tip problemler araçların üzerine sarımların yerleştirilmesi sürecini engelleyebilir.

Ayrıca, sürücüler genellikle arabalarıyla reklam almak için ödeme almaya hak kazanmak için haftada belirli sayıda saat sürmek zorunda kalıyorlar.

Buna ek olarak, yasal araba sarma şirketleri büyük şehirlerde yaşayan sürücüleri istiyorlar. Reklam şirketleri yolda çok fazla zaman geçiren ve büyük metropol alanlarda çok zaman harcayan sürücüler arıyorlar. Böylece reklamcılık için ödeme yapan şirket maksimum pozlama elde ediyor.

Araba sarma şirketleri de genellikle iyi sürüş kayıtları olan sürücüleri tercih ediyorlar. Bir şirket, belirli bir şirket için reklam verirken sorumsuzca sürüyorsa, bir şirkete iyi yansıtmaz.

Sürüş alışkanlıklarınızın ve araç özelliklerinin birçok otomobil reklamcılığı şirketi ile ne kadar uyumlu olabileceğini düşünüyorsanız, bazı çevrimiçi araç reklam şirketlerine göz atabilir ve sürücü kalifikasyonu sürecine başlayabilirsiniz.

Ancak, her türlü işte olduğu gibi yasal araba reklam şirketleri ve dolandırıcılık vardır. Burada, yasal bir araba reklam şirketi ve bir dolandırıcı şirket arasındaki farkı belirlemenize yardımcı olacak bazı işaretler vardır.

Yasal Şirketler Ön Para Talebi İstemez

Bir araba reklam şirketi seviyesindeyse, başvuru sırasında para ödemenizi istemezler. Bir şirket parayı peşin soruyorsa, bundan kaçınmak isteyebilirsiniz.

Sürüş Alışkanlıkları Hakkında İsteyecekler

Bir şirket ne kadar sürdüğünüzü, nereye gittiğinizi veya sorumlu bir sürücü olup olmamanızı önemsemiyorsa, şirketin yasal olmadığı konusunda iyi bir şans vardır.

Profesyonel araba sarma şirketleri, reklam veren müşterilerini iyi gösterecek olan sürücüleri işe alarak bütünlüğü korumak için çalışırlar.

Detaylı İletişim Bilgilerini Gösteriyorlar

Çalışmayı düşündüğünüz bir araç reklam şirketinin ayrıntılı iletişim bilgilerine sahip olup olmadığından endişelenmek isteyebilirsiniz. “Detaylı” ifadesiyle, sitelerinde listelenen bir adres ve telefon numarasının yanı sıra bir e-posta veya başka iletişim formu olduğu anlamına gelir.

Bir yasal araç reklam şirketi bulmak için başka bir yolu şirket üzerinde bir internet araması yapmaktır. Yasal şirketler çoğunlukla büyük medya haberleri hakkında röportaj yapacak ve yasal olmayan kişilerde aldatmaca uyarı yazıları olacak.

Şimdi dolandırılmamak için nelere dikkat edeceğimiz konusunda biraz konuştuk, yasal olan araba reklam şirketlerinin bir çift hakkında bazı bilgileri paylaşacağım.

Carvertise

Carvertise, şirketlerin ürün veya hizmetlerini tanıtmasına yardımcı olmak için yan sarımlarda ve arka pencere sarımlarında uzmanlaşmıştır. İşte bazı sürücü niteliklerinin ve / veya SSS'lerinin listesi.

 • Carvertise sürücüleri en az 21 yaşında olmalıdır.
 • Günde en az 25 mil sürmeli (ayda 800 mil)
 • Sürücüler temiz bir sürüş kaydına sahip olmalı
 • 2005 veya daha yeni bir araca sahip olmalılar.
 • Sahip oldukları araba fabrikada bitirilmiş bir boya işi olmalı

Carvertise sürücüleri ile arabalarına yerleştirilen sargıları onaylamak. Şirket, reklam sarma kampanyası boyunca aylık 100 ABD doları öder ve tipik kampanyalar üç ila altı ay sürer.

Carvertise'nin otomobilinizde kullandığı sarımlar vinilden yapılmış ve şirket tarafından güvenli kabul ediliyor ve şirket arabanızdaki boyayı gerçekten koruyacaklarını söylüyor.

Wrapify

Wrapify, Carvertise'den biraz farklı çalışır. Wrapify için uygun olmaya karar verebilmek için, önce Reddet uygulamasını Apple App Store'dan veya Google Play Store'dan yüklemeniz gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra, her bir günün gidişatını izlemek için onu etkinleştirmeniz gerekir.

Elli kilometre uzunluğuna ulaştıktan sonra, reklamverenin sürüş kriterlerini karşılamanız koşuluyla bölgenizdeki kampanya tekliflerinden yararlanmaya hak kazanırsınız.

Burada bir Wrapify wrap ile bir araba sürmek hakkında bilmek isteyebileceğiniz diğer şeylerden bazıları.

 • Şalter sürücüleri en az 21 yaşında olmalı
 • Temiz bir sürüş kaydı ve sabıka kaydı olmalı.
 • 2008 veya daha yeni bir araç sahibi olmalılar.
 • Aracın gövdesi pas ve vücut hasarından arınmış olmalıdır.

Wrapify wrap ile sürüş ödeneği, kaç kilometre sürdüğünüz, günün hangi saatinde sürdüğünüz ve aracın ne kadar kapsamlı bir şekilde sardığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Hangi web sitesinden ne kadar ödeme yapacağına dair kesin bir bilgi olmasa da, şoförün sürüş alışkanlıkları onları daha fazla kazanmaya hak kazanırsa, Wrapify, Carvertise'nin ayda 100 $ 'dan daha fazlasını ödeyecek gibi görünüyor.

Ücret, sürücünün bulunduğu yere ve sürüş alışkanlıklarına göre değiştiğinden, Wrapify'ın kesin bir aylık ödeme tutarı veremeyeceği anlaşılıyor, ancak bulduğumuz yorumlar genel olarak olumluydu.

Wrapify ve Carvertise gibi yasal şirketlerle araç kullanmak, arabanızdaki şirket reklamlarıyla uğraşmakla birlikte, arabanızı sürerken ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir.

Bakıcınızı (ve diğer şeyleri) Aracınızla Teslim Etmek için Ücretli Olun

Dünyanın hiç bitmeyen, modern kolaylık peşinde koşmasıyla, artık alışveriş yapmak için evlerini terk edemeyen veya istemeyen insanlara bakkal ve diğer malları teslim etmenizi sağlayacak şirketler var.

İnsanların yoğun programları yan kıvrımlar için büyük faydalar sağlar: arabalarını kullanarak para kazanma yeteneği.

Arabanızı kullanırken diğer kişilere paketleri veya diğer ürünleri teslim etmek için size ödeyecek birkaç şirket hakkında bazı bilgiler.

Amazon Flex

Amazon Flex, sürücüleri öncelikle Amazon Prime müşterileri için yerel paketler sunmak üzere bağımsız yükleniciler olarak işe alıyor. Amazon Flex web sitesi, malları teslim etmek için saat başına 18 ila 25 dolar arasında sürücüler ödeyeceklerini söylüyor.

Lyft ve Uber gibi şirketlerde olduğu gibi Amazon Flex için çalışırken onların uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı, kullanabileceğiniz günlerde ve saatlerde kullanabilmeniz, kullanamadığınızda aracınızı açıp kapatabileceğinizi bildirmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Şu anda mevcut olan tüm şehirlerde işe alınmamakla birlikte, Amazon Flex işleri şu anda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yaklaşık elli büyük şehirde bulunmaktadır.

Web sitelerine giderseniz, hangi şehirlerin Amazon Flex açılışlarına sahip olduğunu söyler ve sizi bir uygulama sayfasına yönlendirir.

Şu anda açıklıkları olmayan şehirler için, açıklıklar ortaya çıktığı zaman bir bekleme listesinde olmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Instacart

Web sitesine göre, Instacart bir “talep üzerine market teslimat hizmeti” dir. Bu, müşterilerin Instacart aracılığıyla bakkal sipariş etmeleri ve Instacart'ın bağımsız yüklenicilerin de bakkalları teslim etmeleri anlamına geliyor.

Instacart ile bir sürücü olmaya karar verdikten sonra, sizinle röportaj yapacak ve sürecin nasıl işlediğini açıklayan yerel bir Instacart çalışanıyla tanışacaksınız. Temel olarak, Instacart alışveriş yapanlar alışverişi ve bağımsız yüklenicileri teslim ederler.

Instacart için bağımsız bir sürücü olarak nitelendirmek için yapmanız gerekenler:

 • Geçerli bir ABD ehliyetine ve mevcut otomatik sigorta poliçenize sahip olmak
 • Daha yeni bir akıllı telefonun var
 • Bir suçlu arka planı kontrol et
 • En az 30 kilo kaldırabilmek
 • En az 21 yaşında olun (Boston'da 18 yaşında)
 • ABD’de çalışmaya uygun olun.

Instacart, sürücülerinin saatte 25 dolara kadar “yükseldiğini” söylüyor, ancak bu ücret bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Instacart, ABD'nin doğu yarısında daha yüksek bir yer konsantrasyonuna sahip ABD'nin her yerinde düzinelerce yere sahiptir.

Shipt

Instacart'a benzer şekilde, Shipt da isteğe bağlı bir market teslimat hizmeti. Shipt için çalışan bağımsız müteahhitler, bir müşterinin bakkalını satın almalı ve sonra bunları kendi evlerine ya da iş adreslerine teslim etmelidir.

Shipt uygulamasını indirdikten sonra, sürücüler market siparişi bildirimlerini alır. Siparişin toplam dolar miktarını görüyorlar ve siparişi isteyip istemediğine karar verirler. Bir siparişi kabul ettikten sonra, sürücü markete gider ve müşteri için alışveriş yapar.

Daha sonra bakkal siparişini müşteriye teslim ederek, 5 $ 'lık bir taban ödeme, artı toplam market siparişinin% 7.5' i komisyonu ve kazanılan herhangi bir ipucu.

Shipt için araç sürmeye uygun belirli şartlar var.

 • Sürücüler en az 18 yaşında olmalı
 • Uygun bir akıllı telefona sahip olmalılar
 • 15 yaşında veya daha yeni bir güvenilir araca sahip olmalılar.
 • Bir arka plan kontrolünü kabul etmeliler
 • Yalıtımlı bir soğutucu çantaya sahip olmalıdırlar.
 • Marketlerde ürün bölümü hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmalılar.
 • En az 25 kilo kaldırabilmeli
 • Geçerli bir ABD ehliyetine sahip olmalı ve mevcut otomatik sigorta taşımalıdırlar.

Shipt, sürücülerinin teslimatlar için ortalama 15-25 $ arasında bir saat olduğunu iddia ediyor. Shipt tüm ABD eyaletlerinde mevcut olmasa da, şu anda Arizona, Alabama, Washington ve Illinois dahil olmak üzere 16 eyalette faaliyet gösteriyor.

UberEats

UberEats, Instant Pay ile çalıştığınız gün kadar çabuk para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

UberEats ile kaydolduğunuzda, kendi arabanızı sürerken restoranlardan insanların kapılarına yemek dağıtacaksınız. Ne zaman ve ne sıklıkla çalıştığınızı seçebilirsiniz.

DoorDash

UberEats'a benzeyen DoorDash ile bir Dasher olabilir.

Bazı Dashçılar, tatiller, düğünleri veya diğer büyük alışverişler için ekstra parayı kullanır. Çalışmak istediğiniz zaman seçebileceğiniz yoğun programlara uyan harika bir yan koşuldur.

Yakıt tasarruflu bir aracınız varsa, bu tür yan akıntılarla daha fazla para kazanacağınızı bilin. Yakıt alımları için ne kadar az para ödüyorsanız, aracınızı kullanarak daha fazla kar elde edersiniz.

Aracınızı Kiralamak İçin Ücretli Olun

Pekala, teknik olarak bu araba ile para kazanmak için araba sürmese de, başkalarının arabanı sürmesine izin vererek paranı alabilirsin.

Turo gibi şirketler araba sürmek isteyenler ile arabalarını kiralamak isteyenler ile eşleşiyor. Arabanızı kiralamanız için ne kadar Turo ödemeniz, aracınızın yılı, markası ve modeli ve sürücünün ne kadar süre için kiraladığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Aracınızın yeri ve yılın zamanı, Turo ile ne kadar para kazanabileceğinizi de etkiler.Turo, aracınızı listelediğinizde otomatik olarak kiralama fiyatlarını belirler veya liste fiyatını kendiniz belirleme olanağına sahip olursunuz.

Müşteriler çeşitli sebeplerden dolayı Turo ile araba kiralıyorlar. Örneğin bir tatil yapmak isteyebilirler ya da iş amaçlı seyahat ederken kasabanızda araba sürmek için arabaya ihtiyaç duyabilirler.

Araç sahipleri, seçtikleri koruma paketine bağlı olarak toplam yolculuk fiyatının% 65 ila% 85'ini alırlar. Evet, Turo kiralık araçları güvende tutmak için koruma paketleri sunuyor.

Ayrıca, Turo ile araçlarını kiralayanların korunmasına yardımcı olmak için 1 milyon $ 'lık bir sorumluluk zararı sağlıyor ve Turo'yla listelenen bir aracı kiralamak için onaylamadan önce tüm kiracıları iyice taradılar.

Bu, çok sık kullanmadığınız takdirde veya ekstra bir aracınız varsa, arabanızla para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Gördüğünüz gibi, araba maliyetlerinizi dengelemek veya finansal hedefleriniz ne olursa olsun ekstra para kazanmak için arabanızla para kazanmanın birkaç yolu vardır.

Arabanızı kullanarak bu yollardan hangisini almak istiyorsunuz?

Videoyu izle: Arabanıza Zarar Veren 7 HATALI Sürüş Alışkanlığı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku
2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı
Maliye

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı

Banka hesabınızdan ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz? Mevcut tuğla ve harç bankalarınızda sadece% 0.10 kazanç elde etmek için yeterli değildir. En iyi para piyasası hesaplarıyla, paranız ulusal ortalamanın% 1,85'ine kadar APY -17 katına kadar para kazanabilir ve yine paranıza anında erişebilir.
Devamını Oku
Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler
Maliye

Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler

Söylemeliyim ki, bu konuda bir makale yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Bedava ayakkabılar? Şirketler gerçekten bedava ayakkabı veriyorlar mı? Birçok durumda evet, yaparlar. Bulduğum şey, ayakkabı şirketlerinin - öncelikle spor ayakkabı şirketlerinin - bazen ürün testçileri olmak için kayıt yaptıranlara ücretsiz ayakkabılar vereceğidir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?"/>
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın? 2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku