Maliye

Bu Aile Sadece 22 Ay İçinde 62.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

62.000 $ 'dan fazla borcu nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Bu benim ve kocamdan toplam kombine borç oldu. Bunun ipotek veya öğrenci kredisi borcu olduğunu söyleyebilseydim, ama ne yazık ki kredi kartlarını ve kredileri kötüye kullanmanın neden olduğu en kötü şeydi.

Yasal olarak 18 yaşından sonra kredi almaya hak kazandığımız andan itibaren borca ​​girdik, çünkü basitçe basitçe karşılayamadığımız şeyleri istedik. Borcumuz yıllar geçtikçe kademeli olarak artmaya başladı ve nihayet geri çekilip geri ödemede gerçek bir ilerleme kaydettik.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Stifling, tanımlayabileceğim en iyi yoldur. Bu kadar borcu olan endişe ve stres nedeniyle nefes alamıyormuşum gibi hissettiğim zamanlar vardı. İkimiz de borçlarımızın seviyesinden utanıyor ve utanıyorduk, sonunda öz saygımızı ve güvenimizi devirdik.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

15 yıl boyunca borçlandık. Aslında borçlanmadan önce birkaç kez borçlarımızı ödemeye çalıştık. Borçlarımızın neden olduğu zararı anladığımız bir noktaya geldik ve yeni şeyler satın almaya son verdik. Ama o zaman, borçlarımız zaten kontrolden çıktı ve kocam işini kaybettiğinde, işler daha da kötüleşti.

Başımızı çok uzun bir süre su üstünde tutmaya çalışıyorduk ve sadece asgari ödemeleri yapabilmenin kısır döngüsüne girdik. Bir süre sonra artık borçlarımızın asgari ödemelerini bile ödeyemeyiz.

Bizim borç ölçüde öyle sıkı bizim mali sıkılmış o yüzden bir yaşam krizinde (iş kaybı), tamamen paramparça yaşıyordu cam balonu deneyimli ve her şeyin yolunda olduğunu davranarak artık söz konusu olabilir dakika. Kaya dipini vurduktan ve durumumuzun büyüklüğünü fark ettikten sonra, tüm borçları sadece 22 ayda ödeyebildik.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kaya dip anından sonra, bir borç yönetim planına girmek için başka seçeneğimiz yoktu. Alacaklılarımıza daha düşük bir aylık ödeme yapmayı planladık, bu nedenle kredi notumuz büyük bir isabet aldı. Ama bu en az sorunumuzdu. Kira gibi öncelikli faturalarımızı ödeyebilmemiz ve yiyecek almak için yeterli paraya sahip olduğumuz için minnettarız!

Sonra, daha sonra dönüm noktamız olarak kabul ettiğimiz bir şey oldu. bu ilk küçük borç mücadele ederek çalışır ve bu ilk borç ödedi edildiğinde, para eskiden sonra söz konusu borç olabilir doğru gitmek için kullanılan - Ben borcunu ödeyen bir yolu olarak borç kartopu yöntemi özetlenen bazı bilgiler online genelinde geldi Bir sonraki en küçük borcu Ä now now now

Bu keşifte iki şey farkettim. Birincisi, bu yaklaşımın bana mantıklı bir anlam vermesiydi. En büyük borcumuz olan en yüksek faizle borcunu yitirmek yerine, sadece bir borçtan tamamen kurtulmanın ne kadar motive olabileceğini görebiliyordum. İkinci yöntem yaşlanmaya başlayacaktı ve bunu birkaç kez denedik ve birkaç kez verdiğimiz için, sonuçların eksikliğinden dolayı daha önce başarısız olduğumuzu biliyordum!

Anladığım ikinci şey, borç durumumuzda yalnız olmadığımız idi. Bulduğum bilgilerden dolayı, bizim gibi ve hatta aşırı miktarda borç ödemekte başarılı olan insanlar olduğunu biliyordum. Ben de yapabileceğimize inanmaya başladım. Bundan kısa bir süre sonra, Blog Disease Called Bort'a başladım ve beni ve kocamı devam ettirmek için blog'la teşvik eden harika kişisel finans topluluğunun desteğini buldum!

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Dönüm noktamıza ulaştığımızda inanılmaz bir şekilde odaklandık ve sonuçlarımız bizi borçlarımızı daha da temizlemeye daha da kararlı hale getirdi. Evet, beklenmedik faturalar gibi sorunlarla karşı karşıya ve bir satın alma üzerinde sıçrama isteyen ama gerçekten bu zorluklar o ampul anı vardı önce yaşamış olanlara göre bir şey vardı.

Daha önce karşılaştığımız en büyük meydan okuma, borç özgürlüğünü gerçekten başarabileceğimize dair kendimizi motive edip inanmaya devam etmekti.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borcumuzun, evlenmeden önce bile ilişkimize etkisi oldu. Gerçeği söylemek gerekirse, zaman zaman birbirimizi, mali durumumuzun çok korkunç olduğu gerçeğini suçladık. Biz bizden biri pes ve diğer değil, tüm süre gibi normalde Äúeveryone else,Äù hayatımı yaşamaya çalışıyorum göstermeye çalışan ile kredi şey satın gerekip gerekmediği konusunda tartışmalar vardı.

Neyse ki, ilişkimiz birçok kez test edilmiş olsa da, zamanımızın borç alt bölümünden kurtulduk ve kurtulduk! Borcumuzu temizlemeyi ciddiye almaya başladığımızda, birbirimizi suçlamayı bıraktık ve ikimizin de oynadığı parçaları borçlarımızın nasıl ortaya çıktığını fark ettik. Her zaman paranın gerçekten her şey olmadığını ve ailenle ve sevgiyle kıyaslandığında hiçbir şey olmadığını biliyoruz. Şimdi, evliliğimiz her zamankinden daha güçlü.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

İşin tuhafı, borçlarımızı ödemeye başladığımız anda hem çok büyük kesintiler yaptık. Kocam kendi işini yeni kurmuştu ve düşük maaş alıyordu. Annelik iznindeydim ve son iyi ücretli şirket işimden param bitti.

Oraya gitmek yerine, bir günlük bakım işi yapmaya karar verdim, böylece kızımı çocuk bakımı için ödemeden yükseltebilirdim. Kocamın işine daha yakın taşındık ve taşındık.

bir servet kazanmak değil, ancak biz böyle değil iş kıyafet satın gerek ve sabah kahve ya da iş öğle satın alma günaha kaçınarak, işe gidip gerektirmiyor olarak diğer alanlarda kurtardı.Buna ek olarak, çeşitli yan havalarda da para kazanmaya başladık!

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Mutlu ve özgür. Mutlu ve huzur içinde - daha az stresli ve gece biraz daha kolay uyumak mümkün! Mali açıdan özgürlüğümüze ulaşmamız için hala uzun bir yolumuz var çünkü kendi evimiz için tasarruf yapmalı ve emeklilik planlamasında zaman kaybını telafi etmeliyiz. Ancak ağır borç yüküne sahip olmak kesinlikle inanılmaz bir duygudur.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

İlk bahşiş borcunu zihninizde ön planda tutmak ve asla hedefinizi gözden kaçırmamak olacaktır. Borcunuzu olabildiğince fazla ödemeye başlayın ve bu ödemeleri aylık olarak değil, haftalık olarak yapın.

Bir acil durum fonu, beklenmedik faturalar ödemek zorunda olduğunuz zamanlar ortaya çıktığı zaman size yardımcı olacaktır - bir kenara bırakılacak bir paranız olması, borcunuzu ödemede ivme kaybetmemenizi sağlayacaktır. Her şeyden önce asla pes etmeyin. Eğer pes etmezsen, nasıl başaramazsın?

Hayley hakkında daha fazlası: Hayley, İngiltere'den bir serbest yazar ve kişisel finans blogcudur. Blogunda www.diseasecalleddebt.com adresinde bulabileceğiniz borcunun çıkmasıyla ilgili birçok makale yazmıştır. Hayley ayrıca Amazon'da bulunan birçok e-Kitap yazdı. En son eBook 101 Para Kazanma Yolları, başladıktan kısa bir süre sonra kişisel finans kategorisinde Amazon en çok satanlar listesine ulaştı. Hayley'i Twitter, Pinterest ve Facebook'ta da bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: TÜRKİYE Borçlarını Niye Para Basarak Ödemiyor?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yeni bir araba paraya değer mi?
Maliye

Yeni bir araba paraya değer mi?

Bence bu, herkesin bir noktada, “Yeni bir araba mı yoksa kullanılmış bir araba mı almalıyım?” Diye sorduğu bir soru. Bence bu kararda hem karar vermene hem de eksilerini artıracağım. Bu Yeni Araba Kokusu Bize hitap eden yeni bir araba hakkında bir şey var. Hiç sahip olmadığının, en yeni ve en büyük olmasının, üreticinin garantisinin olması ve “Yeni Araba Kokusu” nu unutmadığı gerçeğidir.
Devamını Oku
Aflac Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Aflac Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası kapsamı önemli bir finansal araçtır. Bu politikalardan elde edilen gelirler, uzun vadeli mali sıkıntılarla uğraşan ya da borçlarını ödemekle ya da gündelik yaşam masraflarını beklenmedik bir şekilde karşılayabilen sevenler arasında fark yaratabilir.
Devamını Oku
7 Ortak Bütçe Hataları
Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim: bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.
Devamını Oku