Maliye

Hükümetten Ücretsiz Para Kazanmak için 26 Yasal Yol

Hükümetten ücretsiz para mı? Bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünebilirsiniz, ama değil.

Hükümetten para kazanmanın tek yolunun yıllık vergi iadeniz olduğunu düşünebilirsiniz, gerçeği bu kadar uzak değil. İster şansınız üzerinde olsun ister yeni bir iş kurmak için paraya ihtiyacınız olsun, herkesin aşağıdaki ipuçlarından en az birinden para kazanması mümkün.

Bazı olasılıklar sizi şaşırtabilir ve kendinizi şöyle düşünebilirsiniz: “Para biriktirebilirim.o?”

Ücretsiz Para Scam Nasıl Spot

Belki de benzer reklamlar için televizyon reklamlarını gördünüz ve reklamın bir aldatmaca olduğunu düşündünüz. Bu reklamdaki kişinin dürüst niyetleri olduğunu garanti edemesem de, birkaç dakika içinde, paranızı doğrudan kendi başınıza hükümetten alabilirsiniz!

İnsanların bir devlet memurunu paranızı ya da kimliğinizi çalmak için taklit edeceğini düşünmüyorsanız da yaparlar. Şüpheli bir web sitesinden veya telefon görüşmesinden para kazanmaya çalışmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu:

 • Devlet kurumları başvuru ücreti talep etmiyor
 • Bir işlem ücreti ödemek zorunda kalmazsınız
 • Uygulama sitesi .gov ile bitmiyorsa, sitenin yasal olduğunu doğrulamak için güvenilir bir hükümet web sitesinden bir bağlantı arayın.
 • Çoğu hükümet programı federal veya eyalet hükümeti web sitesinde listelenecek

Bir web sitesi veya ajans bir ücret talep ediyorsa, büyük olasılıkla zamanınız için size tazminat ödeyen üçüncü taraf bir kuruluştur. Onları ödedikten sonra, sahip olduğunuz para, borç veya hibe talebinizi iletebilirler. Dürüst olsalar bile ve yasal olarak hak ettiğiniz tüm miktarı size verdikten sonra, bu hizmetleri her ne pahasına olursa olsun kaçının.

Çoğu kurum, formları anlamakta güçlük çekiyorsanız ya da evden ya da kütüphaneden çevrimiçi olarak isteği tamamlamak için gerekli donanıma sahip değilseniz, ücretsiz yardım sunar.

1. Sahipsiz Para Bul

Ücretsiz para bulmanın en yaygın yollarından biri, yerel, eyalet veya ulusal hükümetinizi kontrol etmektir. Bir devlet kurumu veya bir işletme yasal olarak size borçlu olsa da, mevcut posta adresinizi bulamıyorsa, bu fonlar kaybolmaz. Paranızın neden olabileceğinin birtakım nedenleri arasında şunlar sayılabilir: kamu mevduatları, teminatsız maaş ödemeleri, kayıp tasarruf bonoları, emanet sandığı içerikleri ve bir kaç isim için feragat edilmemiş sigorta yardımı.

Tahmini var Sahipsiz parada 42 milyar dolar! Seninki ne kadar?

Bazen, bu talep edilmeyen dolar yerel gazetenizin “Kamu Bildirimi” bölümünde yayınlanacaktır. Bu yayını kaçırdıysanız veya başka bir şehre taşınmış olmanız durumunda, sahipsiz mülk kayıtlarını çevrimiçi olarak da kontrol edebilirsiniz. İşlem% 100 ücretsizdir ve yapmanız gereken tek şey şu iki web sitesinden birini ziyaret etmektir:

 • Unclaimed.org
 • MissingMoney.com

Sahipsiz Mülkiyet Yöneticileri Ulusal Birliği (NAUPA) bu sitelerin her ikisini de işletmektedir. Birden çok eyalette yaşadıysanız veya birkaç eyalette hak talebinde bulunabileceğinizi düşünüyorsanız, MissingMoney.com birden çok devletin sahipsiz mülkiyet veritabanlarını bir kerede arar.

Hak talebinde bulunmaya hak kazanırsanız, bu siteler yasal olarak size ait olan paraları nasıl alacağınızı öğrenmenize de yardımcı olur.

Dolandırılmamak için, yalnızca bu listedeki iki siteyi kullanın. URL adresini biliyorsanız, doğrudan eyaletinizin sahiplenilmemiş mülk web sitesine de gidebilirsiniz. Diğer üçüncü taraf web siteleri, paranızı almanıza yardımcı olmak için küçük (gereksiz) bir ücret talep edebilir.

2. Sahipsiz Emeklilikler

Siz ya da aileniz bir şirkette çalışmış ve emekli maaşı almaya hak kazanmış ve ödemeleri almaya başlamamışsanız, bu paranın hala etrafta olmasına neden olabilir. Adınızın “Sahipsiz Emeklilikler” sayfasında listelenip listelenmediğini görmek için Pension Benefit Guarantee Corporation'ı (PBGC) ziyaret edin.

Emeklilik planınız “başarısız” ve şimdi PBGC tarafından karşılanıyorsa, emeklilik planınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek ve ne zaman ödemelerinizin ne zaman yapılacağını öğrenmek için Mütevelli Emeklilik bölümünü ziyaret edin.

3. Sahipsiz Vergi İadesi

Başarılı bir şekilde teslim edilmeyen bir federal veya eyalet vergisi iadesi alıyorsanız, bu parayı IRS ile iade durumunuzu kontrol ederek hala alabilirsiniz. Geri ödemenizi almak için bir adres değişikliği formu göndermeniz gerekebilir.

Ayrıca, ek vergi iadesi almak için eyalet gelir departmanınızla da görüşebilirsiniz.

4. Ücretsiz Vergi İadesi Hazırlığı Almak

IRS, aşağıdaki kriterlerden en az birini karşılıyorsanız Gönüllü Gelir Vergisi Yardımı programı aracılığıyla ücretsiz vergi iadesi hazırlığı sunar:

 • Yılda en az 54.000 dolar kazanın
 • Sakatlık
 • Sınırlı İngilizce konuşun

60 yaş ve üstü yaşlılar ayrıca ücretsiz vergi yardımı alabilirler. Yaşlılara Vergi Danışmanlığı (TCE) programı. IRS sertifikalı gönüllüler emeklilik ve emeklilik ile ilgili sorularınızda size yardımcı olabilir.

Her iki programda, vergi hazırlık gönüllüleri vergi faturanızın mümkün olduğunca düşük olmasını sağlamak için çalışacaktır. Belki de vergi iadesi alacaksınız.

5. Amerika Birleşik Devletleri Tasarruf Bonolarını Kurtar

Kaybolan, çalınan ya da imha edilen bir ABD Tasarruf Bonusu'nuz varsa, TreasuryDirect'i ziyaret edin ve FS Form 1048'ü tamamlayın. ABD Hazinesi, EE, I ve HH Bonds serilerinizin bir kopyasını sağlayacaktır. Değiştirme işlemini hızlandırmak için mümkün olduğunca fazla bilgi verin.

6. Mutilated Para Birimini Kullan

Her yıl ABD Hazine Bakanlığı Yoksullaşmış para biriminde yılda 30 milyon dolardan fazla kazanır. Eğer gömülü, su hasarlı ya da yanmış parayı gönderirseniz fark etmez, seri numaraları hala okunabilir olduğunda Hazine Bakanlığı hasarlı paranızın dolar-dolar yerini alır.

Bu, yalnızca Hasarlı Bir Para Birimi Talebi göndermek için zamanınızı gerektiren ücretsiz bir hizmettir.

7. İşsizlik Avantajlarını Toplayın

İşten pembe bir fiş alırsanız, devlet işsizlik maaşı almaya hak kazanabilirsiniz. CareerOneStop, ABD Çalışma Bakanlığı tarafından işletilmektedir. Çoğu eyalet için, tüm başvuru süreci çevrimiçi olarak tamamlanabilir ve dört hafta içinde bir karar alırsınız.

8. Sosyal Güvenlik ve Engellilik Avantajları

Sosyal Güvenlik programının iki farklı yönü vardır. Emeklilikte Sosyal Güvenlik yardımı almanın yanı sıra, halen çalışma yaşındayken ve düzenli bir ücret alamıyorsanız, Ek Güvenlik Gelir ve Sosyal Güvenlik Engellilik Sigortası da alabilirsiniz.

İşyerinizde ya da mesleki bir hastalıktan muzdaripseniz, siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler Federal İşçi Tazminat Programı için de hak sahibi olabilirsiniz. Özel bir şirkette çalışıyorsanız, devlet dairesi veya yerel yönetim ajansı, talebinizi devlet çalışanlarının tazminat kurulunuza göndermeyi düşünür.

9. Gıda Yardımı Almak

Dünyanın en zengin ülkelerinden birinde yaşamamıza rağmen, birçok aile hala açlıkla mücadele ediyor. Mali sıkıntı yaşıyorsanız, ailenizin iyi beslendiğinden emin olmak için üç program vardır:

 • Ek Beslenme Yardımı Programı (SNAP) -Daha fazla “gıda pulları” olarak bilinen SNAP, ailenizin ihtiyaç duyduğu temel gıda maddelerini ödeyen aylık bir banka kartıdır. Market reyonunuzda bir yürüyüş yapın ve satın alabileceğiniz gıda maddeleri hakkında fikir sahibi olmak için “SNAP Uygun” etiketine sahip olabilecek öğeleri bulun.
 • Kadınlar, Bebekler ve Çocuklar (WIC), hamile, emziren veya 5 yaşından küçük çocukların doğum sonrası olan düşük gelirli kadınlara tamamlayıcı gıdalar, sağlık hizmeti tavsiyeleri ve beslenme eğitimine fayda sağlamaktadır.
 • Ulusal Okul Öğle Yemeği Programı, her okul günü okul çağındaki çocuklara ücretsiz veya indirimli öğle yemeği sunmaktadır. Yaz aylarında çocuklar 18 yaşına kadar Summer Food Aid Servis Programı ile gıda yardımı alabilirler.

Bu faydalar için yerel hükümet kurumunuz aracılığıyla çevrimiçi veya şahsen başvurmalısınız.

10. Çocuk Bakımı Yardımı

En büyük aylık harcamalarınızdan biri çocuk bakımı olabilir. Eyaletinizin Çocuk Bakımı ve Gelişim Fonu, çocuk bakım faturalarınızı ödemek için gelir bazlı mali yardım sunabilir, böylece geliriniz diğer önemli aylık harcamalar için kullanılabilir.

11. İndirimli Telefon Hizmeti Al

Lifeline, herhangi bir eyalet, bölge, topluluk veya kabile arazisinin düşük gelirli sakinlerine indirimli kablosuz ve sabit telefon planları sunar. İndirimi sadece bir telefon planında toplayabilirsiniz.

12. Yoksul Aileler İçin Geçici Yardım (TANF)

İhtiyaç Aileleri için Geçici Yardım, mali sıkıntı yaşadığınızda bir yardım sepeti sunmaktadır. Alabileceğiniz potansiyel bağışlardan bazıları gıda, çocuk bakımı, konut yardımı ve daha fazlasını içerir. Bu makaledeki diğer bölümlerin bazılarında potansiyel faydalardan bazıları listelenmiştir.

13. Düşük Gelir Konut Enerji Yardımı Programı

Elektrik faturanızı veya ısıtma faturanızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı (LIHEAP) yaz aylarında serin kalmanızı ve kışın sıcak olmasını sağlamak için gerekli fonları sağlayacaktır.

LIHEAP programından ücretsiz ev aletleri almak bile mümkün!

14. Weatherization Yardım Programı

Isıtma ve soğutma faturalarınızı düşürmek için Weatherization Assistance Programı, evinizi daha enerji verimli hale getirecek şekilde yalıtmak ve modernize etmek için finansman sağlar. Gerekli iyileştirmeleri kendiniz yapmaya yetkiniz yoksa, WAP, hayallerinizi imkanlara dönüştürmek için sadece mevcut kaynakları listeleyecektir.

15. Ev Konut Kredisi Ödeme Yardımı

Mevcut konut ipoteği ödemenizi yapmak için uğraşıyorsanız, Ev Koruma Vakfı, size bir engelleme önleme uzmanı ile iletişim kurmanızı sağlayan ücretsiz bir telefon hattı sunar. Bu ücretsiz numara 888-995-UMUT (4673) 'dir. Tek bir görüşme ile yükselen faiz oranları, iş kaybı, sağlık krizi, zayıf bir emlak piyasası veya hatta bir kredi aldatmacası finansmanı etkilediği zaman bir uzmanla konuşabilirsiniz.

Ev Sahipliği Koruma Vakfı, HUD onaylı bir kuruluştur ve bu da aldatılmayacağınız anlamına gelir. Size kolaylık sağlamak için, yardım hattı 7/24/365 açıktır. Gece yarısı ya da öğlen aradığınızda, hatta tatillerde bile, birisi telefon görüşmenizi bekliyor.

16. Ev Konut Kredisi Ödeme Desteği

Bir ev satın almaya hazırsanız, ancak bir FHA kredisi için ödeme koşullarını karşılayamıyorsanız, bir FHA Peşinat Ödeneği için hak kazanabilirsiniz. Birden fazla hibe programı olan bir ülkede yaşıyorsanız, hangisinin en iyi terimleri sunacağını görmek için her birini karşılaştırın.

17. Yaşlı Vatandaş Faydasını Bul

BenefitsCheckUp, kıdemli avantajlar bulma konusunda uzmanlaşmış bir arama motorudur. Bu arama motoru, aşağıdaki kıdemli avantajları bulmanın en kolay yoludur:

 • İlaçlar
 • Sağlık hizmeti
 • Gelir Yardımı
 • Gıda ve Beslenme
 • Konut ve Kamu Hizmetleri
 • Vergi muhafiyeti
 • Emekli Faydaları
 • İş

Şimdiye kadar, BenefitsCheckUp, yaşlıların 22,8 milyar dolardan fazla para bulmalarına yardımcı oldu önceden bilinmeyen faydalarda.

18. Emekli Faydaları

Ordunun eski üyeleri, potansiyel faydalar ve hibeler bulmak için iki farklı kaynağa sahiptir. Askeri OneSource hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bir arama motorudur. Bir iş bulma, tıbbi yardım alma veya başka bir şey bulma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa, Askeri OneSource'un sizin için bir kaynağı olabilir.

Tıbbi bakım gerektiğinde, ABD Gazi İşleri Bakanlığı, ihtiyacınız olan yardım için en yakın VA tesisinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

19. Uygun Sağlık Sigortasına hak kazanın

Sağlık sigortası pahalıdır ve şu anda sağlık sigortanız yoksa, Bireysel Görev Süresi Cezasını hiçbir sebepten dolayı ödüyor olabilirsiniz. HealthCare.gov, The Marketplace (aynı zamanda The Exchange olarak da bilinir) aracılığıyla federal sağlık sigortasına kaydolmak için gidilecek yer.

Gelirinize bağlı olarak, prim kredisi alabilirsiniz ve sağlık sigortanız için potansiyel olarak hiçbir ücret ödemezsiniz. Sadece iki seçeneğinizin ayda 700 dolarlık bir primi veya sigortasız olduğunu ve vergi cezasını ödemeyi düşünürseniz hoş bir sürpriz olabilirsiniz.

Aylık 35.000 $ 'lık bir aile, aylık prim maliyetlerini düşürmek için aylık 1.337 $' lık aylık vergi kredisi alabilmektedir.

Markette bir plan için başvurmanın yanı sıra, Medicaid, Medicare ve Çocuk Sağlığı Sigortası Programı (CHIP) gibi düşük gelirli sağlık sigortası hakkında da bilgi bulabilirsiniz.

20. Sigortalı Olmayan Giderler İçin Ek Tıbbi İndirimler Al

Aylık sağlık sigortası primlerinin yanı sıra, sigorta kapsamında olmayan bazı masraflar için de nakit ödeme yapmanız gerekebilir. HealthFinder.gov indirimli reçete, tıbbi test ve tıbbi bakım almak için çeşitli hükümet tıbbi yardım programını bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz kaynaklar sunmaktadır.

21. FAFSA ile Kolej Mali Yardımına başvur

Ailenizdeki herhangi biri koleje katılıyorsa, FAFSA'yı (Federal Öğrenci Yardımları için Ücretsiz Başvuru) tamamlamak için birkaç dakikanızı ayırın. Bu uygulama Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı, eyalet yönetiminiz ve üniversiteniz tarafından ne kadar ihtiyaç duyduğunuza dayanan mali yardımın bulunduğunu belirlemek için kullanılır.

FAFSA olmadan yardım paketiniz şunları içermez:

 • Federal Pell Bağışları
 • Devlet eğitim yardımları
 • Sübvanse edilmiş federal öğrenci kredileri
 • Sübvanse edilmemiş federal öğrenci kredileri
 • İş-çalışma programları
 • Koleje ihtiyaç temelli yardım

Diğer bir deyişle, FAFSA olmayan kolej için sadece üç ödeme seçeneğiniz nakit, burs ve özellikle yüksek faiz oranlarına sahip özel öğrenci kredileridir. Herhangi bir federal öğrenci kredisi almak için bir FAFSA uygulaması gereklidir.

Her FAFSA dosyalama sezonunun uygulama penceresi 1 Ekim'de açılacaktır. Bazı yardımlar “ilk gelen ilk hizmet” esasına göre dağıtıldıkça, mümkün olan en iyi yardımı alabilmek için mümkün olan en kısa zamanda dosya edin.

Ücretsiz olmanın yanı sıra, uygulamanın tamamlanması sadece birkaç dakika sürer. Gerçekten bedava para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir.

22. Öğrenci Kredisi Affı

Hemen ücretsiz para almayacağınız için bu tavsiyeye bağlı bazı dizeler var. Aslında, bunu almak 10 yıla kadar sürebilir. Ama yine de hiç yoktan iyidir, değil mi?

Bir devlet kurumu veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş için çalışıyorsanız, kalan federal öğrenci kredisi bakiyeniz Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama seçeneğiyle 10 yıl geri ödemeden sonra affedilebilir.

Aşağıdaki kuruluşlar için gönüllü olduğunuzda federal öğrenci kredilerinizi de bağışlayabilirsiniz:

 • AmeriCorps
 • Barış teşkilatı
 • Ulusal Sağlık Hizmetleri Kolordu
 • Hemşire Kolordu
 • Veterinerlik Kredisi Geri Ödeme Programı
 • Askeri Mali Yardım

Ortalama üniversite mezunu, mezun olunan öğrenci kredisi borcunda en az 35.000 $ 'a sahip olduğunda, bu programlar borçlanmadan daha erken ayrılmalarına ve mezuniyet sonrası garantili bir işe sahip olmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, ülkelerine veya topluluğuna hizmet vermeye ve aynı zamanda birinin yaşamını iyileştirmeye yardımcı olabilirler!

23. Küçük İşletme Kredisi ile İş Başlatma

İç girişimcinizi Küçük İşletme İdaresi'nden düşük faizli küçük işletme kredisiyle kanallayın. Bu krediler benzer bir özel borç veren kredisinden önemli ölçüde daha düşük faiz oranı sunabilir.

Küçük işletme kredisi olmasa daücretsiz para, buucuz para.

24. İş Hibe için hak kazanın

Ne tür bir işletmeye başladığınıza bağlı olarak, Small Business Innovation Research ajansından bir hibe almaya da hak kazanabilirsiniz. Bu hibelerin çoğu bilimsel ve yüksek teknoloji araştırma ve geliştirme içindir.

Federal iş hibe veritabanının tamamına erişmek için, bilimsel ve bilimsel olmayan hibeleri bulmak için Grants.gov dosyasını arayın. Bu web sitesinde eyalet ve ilçe hibe listeleri bulabilirsiniz. Aksi takdirde, daha fazla bilgi için yerel Ticaret veya Sanayi Geliştirme birimine başvurabilirsiniz.

Eğer Delaware, Mississippi, New York veya Oregon'da ikamet ediyorsanız, şu anda işsiz iseniz, küçük bir işletmeye başlayabilmeniz için devlete dayalı ilave kendi kendine yardım alabilirsiniz.

25. Ücretsiz Kredi Raporunu Alın

Yılda bir kez, federal yasa, kredi raporunuzu ücretsiz olarak sağlamak için üç ana kredi bürosu-Equifax, Experian ve TransUnion-gerektirir. AnnualCreditReport.com, kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilecek ve sizin izniniz olmadan açılmış hileli hesaplara bakabilecek herhangi bir raporlama hatasını kontrol etmek için raporunuza erişebileceğiniz resmi ve ücretsiz bir sitedir.

AnnualCreditReport.com kredi raporunuzu ücretsiz olarak sağlarken, kredi puanınızı göremezsiniz. Her sene kredi puanınızı ve kredi raporunuzu incelemeniz için bazı şirketler sizden ücret alırken, her iki öğeyi de isteğe bağlı olarak Credit Susame'de ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

26. Kredinizi Koruma ve Onarım

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) web sitesi, dolandırıcılık veya kimlik hırsızlığı mağduru olmanız durumunda kendinizi dolandırıcılıklardan nasıl koruyacağınız ve bundan sonra ne yapacağınız konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. FTC web sitesinde ayrıca şunları yapabilirsiniz:

 • Tüketici şikayetinde bulunun
 • Kimlik hırsızlığını rapor et
 • “Çağrı Yok” Listesine Kayıt Olun
 • Aldatmaca uyarılarını al

Bazı durumlarda, şikayetlerinizi FTC'ye kaydederek bir şirket tarafından dolandırıldığınız için geri ödeme yapabilirsiniz. Yasaya göre, her şikayet geçerlilik açısından araştırılmalıdır.FTC sizin lehinize kurallar veriyorsa, aldatıcı iş uygulamalarından para kazanabilirsiniz.

özet

Federal, eyalet ve yerel yönetimler çeşitli nedenlerden ötürü serbest para veriyorlar. İster küçük bir gelirle geçin, ister geçici bir mali sıkıntı yaşıyor olun, isterse kolej için ödeme yapmak veya bir işe başlamak için paraya ihtiyacınız varsa, büyük olasılıkla hayatınızın bir noktasında bir miktar finansmana hak kazanacaksınız.

Sence en yararlı program hangisidir? Bugün ilk kez hangisini öğrendiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sigortaya Alternatif Sağlık Planları
Maliye

Sigortaya Alternatif Sağlık Planları

Kendi sigorta planınızı satın alma masraflarına hazır değilseniz, sigorta büyük bir acı olabilir. Biliyorum, geçen sene 9-5 işimi ve onunla birlikte giden harika sigorta planımı bıraktım. Kendine güvenen işçiliğe kesinlikle inanmaktan başka bir şey olmasına rağmen, bir şey kesin. Kendi sağlık sigortanızı ödemek, hiç yapmadığınızdan sonra, kendi işini kurmada en büyük olumsuzluklardan biridir.
Devamını Oku
GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane
Maliye

GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC038_.mp3 Neyin üzgün olduğunu biliyor musun? Emeklilik planlaması ile ilgili tüm konuşmalara ve web'deki tüm bilgilere rağmen, milyonlarca insan hala emeklilikten tasarruf etmiyor. Daha da kötüsünü biliyor musun? Birçoğu berbat mazeretler veriyor! Şey, saatimde değil.
Devamını Oku
Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar
Maliye

Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar

Android telefonunuzdan para kazanabileceğiniz yasal yollar olduğunu biliyor muydunuz? Sadece boş zamanlarında para kazanmanıza yardımcı olmak için mevcut olan birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalardan bazıları, birkaç dakika kadar kısa bir sürede telefonunuzla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu, randevuda veya işyerinde sabahları işten ayrılmayı beklerken biraz ekstra para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
Devamını Oku
Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Beklenmedik durumdaysa sevdiklerinin maddi olarak yerine getirilebilmesi için en iyi stratejilerden biri iyi ve sağlam bir hayat sigortası poliçesi satın almaktır. Bunun nedeni, hayat sigortası yoluyla elde edilen gelirlerin - faydalanıcılara gelir vergisinden muaf olması - yaşam giderlerini ödemeye devam etmek veya büyük borçları ödemek için kullanılabilir.
Devamını Oku